Bijeenkomst van pioniers en pioniersters uit de begintijd van huidige onderneming NIEUWS UIT WIJHE Medewerkers AH-iïliaal Bergen op Zoom op stap Uit het ziekenboek van AG en HK Reünie gepensioneerden filialen Gedenkwaardige dag W" hebben het wel bijzonder goed getroffen met het weer. D Vakopleiding weer van start Deelname aan studie door PB Wijhe gestimuleerd 0P Thunderbird I hartewens Personeelsorgaan van Albert Hcijn N.V. 23e jaargang no. 8 oktober 1966 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. N. v. d. Berg en de heren J. H. W. Auf dem Brinke, J. Ph. Bartelson, J. Hordijk, C. Jenster, H. v. Petten, A. H. Pilger, G. A. v. Rooijen, P. Schipper, P. Schotsman, L. J. Stap, J. Straaier. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Herbenoemd De expeditiechef, de heer L. J Stap werd in de raadsvergade ring van Wijhe op dinsdag 6 september herbenoemd als wet houder der gemeente Wijhe. De bedrijfstimmerman de heer W Borge werd opnieuw als raads lid beëdigd. Deelcursus heropend Vrijdag 2 september j.l. vond in de cantine heropening plaats van de deelcursus voor het vakdiploma in de vleeswaren- industrie. Deze door de S.V.O. verzorgde opleiding voor ouderen staat naast de opleiding voor de jon geren in het leerlingenstelsel opgenomen. Vorig jaar slaag den 10 collega's voor het eerste deel (2 vielen af), welke 10 nu een voortgezette theoretisch opgezette cursus volgen. Cur susleider is de heer Sanders S.V.O.) Cursus voor leidinggevend personeel Op dinsdag 6 september j.l. wera in de cantine gestart met een cursus voor het leiding gevend pei-soneel met 17 deel nemers. Het is een cursus die de deel nemers inzicht wil geven in be reiding en bewerking enz. van Vlees en Vleeswaren. Ook de samenstelling van hulp grondstoffen, alsmede bacte riën, hygiëne en dergelijke za ken worden behandeld. Het is verheugend, dat voor deze cursus zo'n grote belang stelling bestaat. Ook van deze cursus heeft de heer Sanders (S.V.O.) de lei ding. Huwelijk Op vrijdag 2 september j.l. trouwde Jan Krekel (flesafde- ling) met Mej. Nanny Aarts Van onze zijde ging men aan deze voor Jan en Nanny zo heuglijke gebeurtenis niet on gemerkt voorbij. Tijdens de bruiloft in Hotel Krikke kwam namens de di rectie de heer De Groot de beste wensen en het gebruikelij ke geschenk overbrengen, de heer L. Voorhorst gaf eveneens acte de presence. Collega's van de bruidegom vierden het gezellige feest mee. Zij zorgden er tevens voor dat het bedrag van het Jubileum fonds op orginele wijze werd aangeboden, n.l. het gehele be drag in centen, vermengd met zaagsel in een groot hamblik Al met al werd het een leuke dag voor het jonge paar, dat van deze plaats hartelijk dank zegt voor de belangstelling. Zilveren huwelijksfeest Op 6 september 1941 trouwden G. M. Oosterbroek en Mej. C. J. Peters, wat betekent dat op dinsdag 6 september j.l. in Ho tel Krikke te Wijhe een geluk kig zilver-paar achter de recep tietafel zat. Tijdens de receptie werden de heer Oosterbroek (bedrijfsschil- der) en echtgenote op hartelijke wijze gehuldigd. Namens de directie sprak de heer G. Nijman het Zilveren- paar toe, terwijl de heer L. J Stap dit deed namens het per soneel. De laatste bood even eens een geschenk onder cou vert aan van het Jubileum fonds. Chef technische dienst Pothaar was met alle werkers van de technische dienst op de receptie aanwezig. ervaringen uitwisselen, kontakten hernieuwen en veel meer op de reünie voor gepensioneerden filialenbedrijf. In plaats van de bekende, en ook wel gewaardeerde personeels- avonden, was er besloten om deze 15e augustus 1966 tot iets bijzonders te maken. Er stond voor de 15e een groots programma te wachten. Om 7.30 uur start bij de Supermart te Bergen op Zoom met een grote reisbus. Richting Den Haag, waar in Seheveningen de Pier werd Op 5, 7 en 9 september waren de tochten gepland Van heel ver weg kwamen een 170 gepensioneerde be drijfsleiders met hun vrouwen uit de filialen naar de ver schillende ophaalpunten (Zaandam-Amsterdam-Haarlem- Utrecht-Gouda-Hilversum-Amersfoort). Hier stonden de bussen klaar om hen naar de eerste pleister plaats „Lage Vuurse" te bren gen waar de kopjes koffie met gebak klaar stonden. Daarna ging de tocht naar Hoog Soe- ren, waar de oud-bedrijfsleiders even konden proeven van de totaal andere sfeer waarin de jonge toekomstige garde hun opleiding ontvangt. Welkom Na een korte inleiding over het doel van de dag en het verdere verloop hiervan door de heer Pilger, die de algehele lei ding van deze drie dagen had, liet men zich het diner goed smaken. Een film die helaas de eerste twee dagen door een on voldoende verduistering slecht te zien was gaf een beeld van het heden. De bouw van een moderne su permart in de recordtijd van 3 maanden. Voordat Hoog Soeren verlaten werd en de heren Ter Wee, Kraay en Brandsma niet mee gingen met de verdere bustocht releveerden zij nog even het verleden. Het verleden dat door de harde arbeid in de filialen van man èn vrouw het mogelijk gemaakt heeft, dat er een gezonde basis gelegd werd voor de groei van de huidige onderneming. Terecht mogen wij zeggen, dat de aanwezigen en dit geldt evenzo voor de weduwen, de pioniers zijn ge weest. Na Hoog Soeren ging men dwars over de Veluwe dwars door de bloeiende heide naar Sonsbeek. Hier kon men nog even nagemeten van de ge slaagde dag. Er waren weer heel wat vrienden-banden her nieuwd. Groep 9/9 groep van 9 september girig in plaats van naar Sonsbeek naar het bijzonder gezellige restaurant „Oud-Lon- den" bij Zeist. Nog meer dan de eerste keer in 1965 groeide weer de band tussen gepensio neerden bij Albert Heijn. De nieuw gepensioneerden werdeD opgenomen in de kring en men ziet met verlangen uit naar de réunie in 1967. Wordt dit de Zaanse Schans? Wie weet. Er zijn plannen, er zijn mogelijkheden. De „Wal vis" verwacht U! Het weer was bijzonder goed voor de busreis, maar op de Pier stond een behoorlijk I windje. Om 10.30 uur was ieder weer present en werd de reis naar Amsterdam aanvaard. Hier en daar klonk reeds een vroeg lied op, en velen spraken ook al een gedeelte van hun lunch pakket aan, wat aan keus en smaak niets te wensen overliet Om 11.45 uur waren we precies op tijd aan de steiger van de rondvaartbootjes, zodat we ge lijk konden instappen voor een tocht van iy2 uur in en rond de stad Amsterdam. Daarna was er een uur de tijd om het centrum te bezichtigen Als volgende punten stonden op het programma: Marken en Volendam, en daarna om 18.30 uur een diner in Amstelveen. „Glaasje op" In Marken hebben we gezien, hoe de oudheid met z'n eigen charmes voortleeft in de mo derne tijd. In Volendam was de regen spelbreker, zodat hier niet veel voor ons te zien was en er besloten werd, om de opgedane indrukken even te laten bezinken bij een glaasje. In Amstelveen stond ons een goed diner te wachten, waar allen met smaak van hebben genoten. En hier bleek ook wel, dat reizen hongerig maakt. Dweilband In Oosterhout was onze laatste pleisterplaats. Op de klanker van een elektrisch draai-orgel kon hier gedanst worden. Wie schetst onze verbazing, toen er tegen 10.00 uur onze eigen Bergse Dweilband Het Pap orkest, bekend van de Bergse Carnaval, binnen kwam om de beentjes van de vloer te laten komen en ons in training bracht voor de a.s. carnaval. Voorwaar een mooi sluitstuk van een heel mooie dag. Wat ons betreft: Volgend Jaar Weer. TN de ware zin van het woord is de Delicata chocolade reep van 200 gram geen nieuw artikel. Het is een bestaand produkt in een nieuwe verpak kingseenheid. Dergelijke groot- verpakkingen hebben de laat- ste tijd vaker de plaats inge nomen van kleinverpakking. U denkt maar eens aan de maca roni van 250 naar 500 gram, de chocoladehagel van 150 naar 250 en 500 gram. de huis houd koffie (Rabat) van 250 naar 500 gram en er zullen er meer volgen. Deze ontwikkeling blijkt ergens in een behoefte te voorzien, want ze zijn alle zonder uit zondering een succes. En nu is de chocolade aan de beurt met een reep van maar liefst 2 ons. Het is u bekend, dat de Produktiebedrijven een eigen chocoladefabriek hebben, die zodoende de kwaliteit vanaf de aankoop van de cacaoboon tot het eindprodukt, de delicata- chocolade, zelf in de hand heeft. Deze bonen zijn afkom stig uit diverse landen, zoals Brazilië. Costa Rica en worden hier gesorteerd en gezuiverd. Daarna worden ze geroosterd bij een bepaalde temperatuur. Gedurende deze behandeling krijgt iedere soort boon zijn specifieke smaak. Na afkoe ling worden de bonen gebro ken en ontdaan van de schil len. Volgens recept wordt nu een bepaald mengsel samenge steld en in koldermolens ver- Hotel „Oranjeoord" in Hoog-Soeren was voor de gepensio, een confrontatie met de moderne opleiding aan de toekomstige garde. In de afgelopen zomermaanden waren er maar weinig zieke collega's. Sinds de herfst zijn intrede heeft gedaan, kan dat helaas niet meer gezegd wor den. De heer Vroons van de ver- zendafd. troffen wij aan bij het laatste ziekenbezoek. Na veel medicijnen te hebben geslikt, moest hij weer voor een onderzoek naar het V.U.- ziekenhuis. waar men konsta- teerde. dat andere medicijnen geschikter zouden zijn. De heer R. Prins van de Re- clame-afd. is nu ruim 8 weken thuis, nog steeds heeft hij rug klachten. Hopelijk zal hij spoe dig terugkeren op zijn afdeling. Mej. Meijn, boek h. af cl., ligt ook sinds 8 weken thuis van wege een hersenschudding. De heer Lieu wen van het filialenbureau heeft het zieken huis verlaten na een rustkuur te hebben gehad. Mevr. de Vries van de Holl. heeft een poosje niet op het ziekenlijstje gestaan. Voor de 2e maal in dit jaar is zij ge opereerd. Na een geslaagde operatie is ook zij weer in haar gezin teruggekeerd. Mevr. Stork van de Holl. heb ben wij bezocht voordat zij in het ziekenhuis zou worden op genomen. Wij hopen van har- dat de operatie haar een beetje zal meevallen. De heer M. Broeksma. etaleur, sinds enige weken thuis met rugklachten. Gelukkig heeft hij zijn hobbies, zodat het liggen hem niet al te zwaar zal val len. Mevr. Nagtzaam-Dieffenbach van de afd. rest.-adm. is opge nomen in het Gem. Ziekenhuis met een hersenschudding welke zij opliep tengevolge van een aanrijding met een bromfiets. Mevr. Nagtzaam hoopt spoedig naar haar woonplaats te wor den overgeplaatst. De heer Mijnders, afd. corr., ligt eveneens in het Gem. Zie kenhuis. De appendix-operatie heeft hij al achter de rug. zo dat het gelukkig niet lang meer zal duren voor wij hem weer op de Correspondentie terug zullen zien. Dat niet alle ongelukken een ernstige afloop hebben, doet ons veel genoegen. Mej. L. Charmant is ondanks haar gebroken pols werkzaam op de afd. P.M.C. Mevr. van Westen, H.D.. en mej. R. de jong, Holl.. zijn beiden al enige weken thuis. De heren Veldkamp en Ros- man hebben hun werkzaamhe den hervat. Van hieruit wensen wij alle zieken van harte beterschap. der gemengd en vermalen. Ten slotte wordt de massa tussen metalen walsen zeer fijn ge wreven. Aan deze cacaomassa wordt nu cacaoboter, vanille en zeer fijn gemalen suiker toe gevoegd en voor de melkcho colade volle melkpoeder. Dit mengsel wordt over een aantal metalen walsen gevoerd, welke zo fijn ingesteld zijn, dat de cacao- en suikerbestanddelen niet grover mogen zijn dan 0.020 mm doorsnede. Hierna ondergaat de chocolade nog een veredelingsproces. waarna ze in vormen gegoten kan wor den. A AN de genoemde fijnheid van de cacao- en suiker- bestanddelen wordt zeer streng de hand gehouden en deze wordt regelmatig door het la boratorium gecontroleerd. Het is namelijk bij verschillende smaaktests gebleken, dat een deeltje van 0.0400.050 mm door de goede proever op de tong waargenomen wordt als een ongerechtigheid. Vandaar de strenge selectie van de cacaobonen en de voortdurende controle van on ze chocoladesoorten op smaak en fijnheid. iP deze wijze is A.H. in staat een chocolade van hoog kwaliteitsniveau te pro duceren. En deze chocolade nu is sinds kort te verkrijgen in de vorm van een forse reep van 200 gram. Gehoord wachter: Uitgaande van de Stichting opleiders werknemers in de vleeswaren-industrie, onderge bracht bij de S.V.O., gingen de cursussen voor de vakopleiding in het gehele land weer van start. In Wijhe wordt veel aandacht besteed aan de vak opleiding voor het jeugdige per soneel en de deelname wordt voortdurend gestimuleerd. Leerlingstelsel De opleiding geschiedt in het j kader van het leerlingstelsel en wordt dus door de centrale i overheid gesubsidieerd, wat niet wegneemt dat de kosten per leerling per 3-jarige cursus I nog ongeveer 2000 bedragen. Na een drie-jarige cursus kan het gezellen diploma worden j derwijs. verworven. De eerste klas krijgt 4 uur theoretisch vakonderwijs en 4 uur A.V.O. per week, voor de tweede en derde klas zijn dit 2 uur theoretisch vakonderwijs en 3 uur A.V.O. per week. Daarnaast dienen de leerlingen praktisch onderwijs aan het be drijf te volgen. mededelingen over de school tijden in Zwolle en Deventer, alsmede stelde hij de nieuwe instructeur Bouwmeester voor Verder wekte ook de heer v. d. Peet de leerlingen op goed hun best te doen. Vakmensen zijn er altijd nodig, aldus de heer v. d. Peet. De heer Bouwmeester vroeg de volle medewerking van de leerlingen en gaf tevens een overzicht hoe hij zich de prak tische opleiding voorstelde. Nadat de leerlingen nog enige vragen hadden gesteld en de heer v. d. Peet voor vlotte be antwoording had gezorgd, sloot de heer G. Nijman deze bijeen komst. O.i. een nuttige bijeenkomst door voor het eerst een officieel tintje te geven aan de opening van de nieuwe cursus vakon- Opening Wat onder de brug door ken. die meneer van dat jachie, kom maar binne. Nou jongens, niet spele, oplette! Vare d'r mee' De nieuwe verpakkingen voor peulvruchten, zowel gedroogd als geconserveerd in blik. zoals deze in de komende maanden zullen worden geïntroduceerd. Dinsdagmiddag 6 september j.l. vond in de cantine een bij eenkomst plaats om de nieuwe cursus op enigszins officiële wijze te openen. Naast de 26 leerlingen waren hierbij aanwezig de consulent van de S.V.O. de heer v. d. Peet, de heer G. Nijman voor de directie, de nieuwe praktijk instructeur de heer G. H. Bouwmeester en de heer L. J. Stap voor de O.R. en Flitsen. De heer G. Nijman sprak een welkomstwoord, waarna hij de jongens op het hart bond goed hun best te doen. De heer v. d. Peet deed diverse Frank Wijers, een 10-jari- i ge jongen uit Rotterdam schreef ons het volgende: Rotterdam, 26 augustus Beste Zaterdag dus morgen zijn ze j weg. Ik bedoel de Thunder- j bird bladen, ik heb er nog geen j een. Mijn moeder komt wel in uw winkel maar heeft ze nooit zo'n j blad meegebracht daar kan ik j niks aan doen Wild u mischien j Een kijken of ik ze kan krij- gen. Ik vind het een ontzettend leuk blad. j bijvoorbaad mijn Hartelijke dank j

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2