Spectaculaire opening in Heerlen Nieuwe SM en AC in modern winkelcentrum DE HEER A. HEIJN LEVERT KRITIEK OP „KRUIDENIERSPOLITIEK IN OUDE STIJL" 'CD' Rolls Royce bi.i Robby was aanwezig bij aankomst van Een toast op cle opening RESTAURANT DE WALVIS IN ZAANSE SCHANS GEOPEND Knipseldienst iiiiiil Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. .tot mislukken gedoemd' Zonder parkeerruimte Oranje Nieuwe taak voor de heer BRITS AMBASSADEUR SIR PETER GARRAN BEZOEKT AH SUPERMART TE RIJSWIJK Wisseling van commando restaurants ;.'KK (Zie pagina 3 Willen alle AH-ers die in hun plaatselijk dag blad, landelijk dagblad of in een tijdschrift ar tikelen over het Albert Heijn-bedrijf aantreffen deze artikelen uitknippen en opzenden aan het hoofdkantoor te Zaan dam, afd. 326 Flitsen Landelijk oktober 1966 datde gehele^dag^gratis passagiers naar het station 23e jaargang no 9 oktober 66 Een dissonant op deze feeste lijke openingsdag was het niet verschijnen van Toon Hermans. De burgemeester van Heerlen had de moeilijke taak om klok slag 10.00 uur de duizenden aanwezigen in zijn openings speech te vertellen, dat de heer Hermans niet wilde komen om dat een groot winkelbedrijf, dat toch voordeliger heet te zijn, tegen alle afspraken in zijn optreden in de eigen adverten tie had aangekondigd. Hele maal ongelijk kunnen wij onze Toon zeker niet geven, maar het was wel heel jammer. De teleurstelling was echter gauw weg-geslikt en het pu bliek vormde lange rijen voor de pas geopende zaken, zodat het eigenlijke koopfeest kon beginnen. De zaken zagen er schitterend uit en dat was eigenlijk niet meer of minder dan een won der. Wanneer u de foto's be kijkt die op 1 september zijn gemaakt en daarna de foto's van 24 september, zult u moe ten toegeven, dat hier in Heer len het schier onmogelijke is gepresteerd. Hulde De Vascomy, de toeleverings-, respectievelijk dienstverlenen de bedrijven, maar ook onze eigen bouwtechnische dienst verdienen hiervoor alle hulde. Dat Pre-opening onder leiding van de heer Janssen (filialen) en de heer Van Veen (restau rants) het moeilijk hebben ge had is uit het voorgaande wel duidelijk af te leiden. Uw verslaggever, die als lid van het sales-promotion team van het centrum regelmatig naar Heerlen is gespoord en de bouw heeft zien vorderen, kan er nu nog niet over uitgepraat raken. De Gruyter hielp AH In precies 1 jaar tijd een win kelcentrum van formaat met een unieke ondergrondse par keergelegenheid voor vele hon derden auto's, dat is in Neder land nog niet vertoond. Dat onder deze omstandigheden een vierhonderd kilogram we gende spoelbak voor A.H. wordt gelost door een vork truck van De Gruyter is alleen maar een bewijs hoe eendrach tig hier samen gewerkt is om het centrum op 24 september klaar te krijgen. Gedenkwaardige dag Het werd een drukke dag in Albert Heijn SuperMart, maar ook voor de Albert's Corner wachtte men zaterdag en ook de gehele zondag in rijen voor de deur tot er weer een plaatsje vrij kwam. Al met al een gedenkwaardige dag, die 24ste september in Heerlen, waar nog lang pver na-gepraat zal worden. Foto's onder: Dat er in Heerlen geen geringe prestatie is verricht, bewijzen onderstaande foto's. De bovenste foto toont de situatie op 1 sept., daaronder op 24 sept., drie weken later. 'Jot nog toe werden de functies Hoofd Arbeids zaken en Hoofd Opleiding beide vervuld door Dr. H. P. Meppelink. Het versnelde uitbreidings tempo van ons bedrijf is thans, gezien de doorwer king van deze ontwikkeling op de behoefte aan leiding gevend kader, aanleiding tot versterking van het oplei dingsapparaat. In verband hiermee is de Heer L. Oranje, divisieleider SM, uitgenodigd voorlopig de functie van Hoofd Oplei ding te vervullen. De Heer Oranje zal met in gang van 14 november a.s. deze taak op zich nemen. De vacature, die ontstaat door de nieuwe taak van de heer Oranje zal worden op gevuld door samentrekking van SM-divisies. „Rijden met een wagentje" Het gezelschap rondgeleid door de heer Heijn zelf was zeer enthousiast over het stuk je eigen „home" in Nederland, i Zo zelfs, dat zij zoals het oven- ge publiek met een SM-bood- schappenwagentje aan de hand uit de vitrines en uitstalkasten hun keuze maakten. Via de van Engelse namen voorziene gan gen zoals Oxfordstreet, Fleet- i street en Piccadilly Circus be- J reikte men met het steeds vol- Geheel boven: „Klaar voor de start". De serveersters gaan de Limburgse gasten verwennen met AC-menus en AH-service. Hierboven: Aan de counter troffen wij aan o.m. de heer A. Heijn, de heer G. J. Heijn, de heer J. van Meer en de heer Legerstee (resp. 2e, 3e, 4e en 5e van links) De ambassadeur, in het gezel schap van zijn vrouw, zijn se cretaris en diens echtgenote, arriveerde per zilvergrijze Rolls Royce die door een Bobby met vervaarlijke snor tot voor de ingang van de SuperMarkt werd geloodst. De ontvangst door de heer Heijn was zuiver informeel en geschiedde in aan wezigheid van onder andere DL de heer L. Oranje en de bedrijfsleider van de SM de heer P. Schapendonk. De heer A. Heijn, president van Albert Heijn N.V., heeft vanmiddag tijdens de opening van een SuperMart te Heer len kritiek geuit op wat hij noemde „de kruidenierspolitiek oude stijl in Nederland"De heer Heijn trok een vergelij king tussen de traditionele kruidenierspolitiek uit de vorige eeuw en de moderne wijze van zakendoen door de huidige levensmiddelenbedrijven. Deze manier van werken noemde de heer Heijn kruidenierspolitiek nieuwe stijl. „Overheids instanties en tal van andere instellingen buiten de levens middelensector houden echter vast aan de oude stijl en dwarsbomen daarmee het creëren van allerlei in deze tijd passende vernieuwingen", merkte hij op. De heer Heijn was van mening, dat de levensmiddelen- bedrijven willen werken volgens de stelregel, dat alleen door een hoge en snelle omzet van pro- dukten het stijgen van lonen en prijzen kan worden afgeremd. Dat dit nu niet gebeurde, komt volgens hem onder andere door de gedwongen halve dag win kelsluiting, verplichte sluiting in vakantietijd en onvoldoende gelegenheid tot avondverkoop, faktoren, die een efficiënte wijze van voedseldistributie be lemmeren. De heer Heijn ging De heer J. van Heuveln heeft met ingang van 3 oktober 1966 de dagelijkse, leiding van het restaurantbedrijf overgedragen aan de heer G. J. Hermanides. De heer Hermanides was voor dien reeds lange tijd in onze onderneming werkzaam als merchandiser dranken, thee, koffie en cacao. De heer van Heuveln zal, zij het meer zijdelings, bij de gang van zaken betrokken blijven, ten einde speciale opdrachten ten behoeve van de Raad van Be stuur uit te werken. voorts nader in op het door sommige gemeentebesturen op irreële gronden weigeren een vergunning te geven voor het stichten van een SuperMart. Supermart totaal anders „Deze gemeenten", zei de heer Heijn, „stellen, dat er voldoende kruidenierswinkels zijn en dat een SuperMart daarom over bodig zou zijn. Maar zij ver geten dat een SuperMart iets totaal anders is dan een kruide nierswinkel en dat de moderne huisvrouw een SuperMart wil om haar huishouding efficiënt te kunnen voeren". Meer klanten met auto's „Wel wordt toestemming ver leend", vervolgde hij, „voor het bouwen van een verouderde winkel: winkels die door de te kleine opzet en gebrek aan par keerruimte bij voorbaat tot mislukken gedoemd zijn". Als oorzaak van dit mislukken zag hij het feit, dat in de afgelopen vijf jaar het percentage van met de auto winkelende klan ten driemaal zo hoog geworden is. Verschillende SuperMarts ontvangen op zaterdag meer dan zestig procent „autoklan ten", een bewijs dat zonder vol doende parkeerruimte deze klanten niet kunnen winkelen. Ier wordende boodschappenwa- gentje de ter platase ingerich te „The English old pub". Hier werd een toost uitgebracht en geproefd van de vele kaassoor ten vooral Engelse die stonden opgesteld. In de pub werden tevens herinneringsboe ken aangeboden. Hierna werden de laatste boodschappen ge daan, vriendelijk knikkend te gen de in Engels historisch kos tuum gestoken winkelmeisjes, koerste de ambassadeur op één van de kassa's aan waar hij zelf wenste te betalen. Onder grote hilariteit duwde Sir Peter Garran het boodschappenwa- gentje onder het bord bij de uitgang „Thank you and so long" door tot vlak voor zijn Rolls om zo gemakkelijker de gedane inkopen te kunnen over pakken. Droppatrouille De Bobby moest nu zijn hoofd taak het uitdelen van Engelse drop aan kinderen weer even laten rusten om de auto met chauf feur en standaard richting Am bassade te helpen gaan. Dit bezoek vormde voor de heer Schapendonk en zijn medewerkers de kroon op het werk, dat van de SM een ,,real english shop" maakte. De Britse Ambassadeur, Sir Peter Garran, heeft op donderdag ochtend, 22 september j.l. van 10.30-11.30 uitvoerig gewinkeld in de SuperMarkt van Albert Heijn in het winkelcentrum „In de Bogaard" te Rijswijk. Dat gebeurde na een ontvangst door de heer G. J. Heijn ter gelegenheid van de Britse week, die ook in Rijswijk met zeer veel enthousiasme is ontvangen.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1