Distributiesysteem zal in naaste toekomst om meer centra vragen ALBERT HEIJN OPENT DEZE MAAND DRIE NIEUWE SUPERMARTS vervoer vereist Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. truck en ililBlIllilllil opiegger Van motordekschuiten naar Albert's Corner in Heerlen gaat open Hiinilaulit TWEE AH-ERS BEZOCHTEN „SIMMER SCHOOL" VAN CORNELL UNIVERSITY IN DE E.S.A. In dit nummer DE ouderen onder de Albert Heijners zullen zich zeer ze ker nog wel herinneren hoe na de oorlog de motordek schuiten achter de fabriek en het Centraal Magazijn (dat toen nog in de Westzijde was in het huidige kantoor) ge laden werden aan de kade. De hoeveelheden werden al spoedig zo groot, dat achter de motorschuit nog dekschuiten aangehaakt moesten worden. 23e jaargang no 8 S3 'SK' K' september 66 SAH002000277 Flitsen LandelIjK september 1966 Apeldoorn, Hilversum, Heerlen drie plaatsen waar Albert Heijn N.V. deze maand in het nieuws was of zal komen in verband met de opening van een nieuwe SuperMart of Alberts Cor ner. Op woensdag 7 september jl. werd in Apeldoorn de 54e Su perMart van Albert Heijn ge opend, gelegen aan de Deven- terstraat 10. Op woensdag de 21e wordt de Standaard Su perMart aan de Kamerlingh Onnesweg 268 te Hilversum in bedrijf gesteld. De climax van al deze openingsfestiviteiten wordt echter eerst bereikt op zaterdag 24 september a.s., wanneer te Heerlen de 56e Su perMart en de 8e Alberts Cor ner voor het publiek worden opengesteld. De beide nieuwe bedrijven maken deel uit van een geheel nieuw winkelcen trum, dat met veel vertoon wordt geopend. SuperMart Apeldoorn De nieuwe SuperMart te Apel doorn is de 54e SM van Albert Heijn. De zaak heeft een vloer oppervlak van 1600 m2, waar van 900 m2 voor de verkoop. Zes dubbele afrekenkassa's (check-outs) zorgen ervoor dat de klant na zijn inkopen, waar bij hem een keuze wordt gela ten uit maar liefst 6500 ver schillende artikelen, vlot kan afrekenen. De SM heeft, over een lengte van 50 strekkende meter, de beschikking over koelvitrines voor groenten en vlees. Op de Grote Markt kunnen de bezoekers parkeren. De 35 per soneelsleden staan onder lei ding van bedrijfsleider A. G. M. Beekman. De zaak werd ontworpen door architecten bureau J. W. en C. W. Heu- velink te Apeldoorn. De op dracht werd uitgevoerd door G. Mulder Pzn. aannemingsbe drijf, eveneens uit Apeldoorn. Tijdens een receptie konden ge nodigden en vertegenwoordi gers van de pers op dinsdag middag 6 september jl. een kijkje in de nieuwe zaak ko men nemen. Voor velen was AH reeds een goede bekende, voorheen was op dezelfde plaats waar nu de SM staat een ZB. NAARMATE de AH-filialen groeiden en ook de artike lenrange eerst met honderden en later met duizenden artike len werd uitgebreid, werd het moeilijker de gevraagde hoe veelheden snel ter plaatse af te leveren. Dit betekende, dat steeds meer op auto-vervoer werd overgeschakeld. Op dit moment rijden eigen auto's door heel Nederland. Daarnaast Het wagenpark dal uitsluitei d belas, en fruit, opgesteld voor maakt men gebruik van ver voerders, die een kontrakt met Albert Heijn hebben en op de zelfde wijze als het eigen ver voer de verzorging hebben van een aantal filialen. Passen en meten ER zijn vele dienstregelingen nodig om dit alles goed te laten verlopen. Niet alleen, dat in een 260-tal filialen op het horloge gekeken wordt wan neer de auto volgens „de dienstregeling1" moet voorko men, maar in verschillende bedrijfsonderdelen moet eerst het produkt nog geproduceerd of verpakt worden. Daar komt dan nog bij, dat de omzet niet altijd gelijk is. Als alle huis vrouwen één of twee dagen te voren eens zouden opgeven wat ze willen gaan kopen, ja dan zou het misschien wat ge makkelijker zijn. Maar we we ten allen, dat de klant koning is en daarom op zijn wenken wordt bediend. We moeten hier bij echter wel opmerken, dat moeder de vrouw ook niet in het koffiedik kan kijken. Als de kinderen vrij zijn en haar over halen naar het strand te gaan omdat plotseling de zon schijnt, kan het voorkomen, dat de ste den leeg lopen, waardoor de aankopen of niet gebeuren of juist in de kustfilialen plaats vinden. En ja, dan komen de problemen. t is r.jt het vsrvoiv. het D.C. Rotterdam. Standaard SuperMart Hilversum De 55e SM van Albert Heijn is te vinden in Hilversum. De mo derne zaak, gebouwd volgens het speciaal voor Albert Heijn N.V. ontworpen prefab-sys teem, is een Standaard Super- Mart. De totaal vloeropper vlakte bedraagt 840 m2, met een verkoopoppervlakte van 587 m2. In verband met de ope ning van de nieuwe SM wor den de ZB's aan de Larense- weg en Dr. Cuypersplein beide te Hilversum gesloten. De 35 personeelsleden staan onder leiding van F. P. Has- linghuis. In totaal 6000 artike len, koelvitrines (opgesteld over een lengte van 35 strek kende meter) en 5 afrekenkas sa's maken dat deze nieuwe SM voor de radiostad een aan winst betekent. De bouw werd uitgevoerd door Dura's aannemingsmaatschap pij naar ontwerpen van Archi tectenbureau Groosman. Beide ondernemingen zijn te Rotter- terdam gevestigd. Een nieuwe SM en AC in Heerlen Het Limburgse Heerlen krijgt tegelijkertijd op één dag de beschikking over een Alberts Corner en een SuperMart. De De 23 aug. geopende SM in Kerkrade wordt bemand door dit team onder leiding van de heer A. G. F. Vergossen. De nieuwe SM in Apeldoorn op de openingsdag. nieuwe SM heeft een oppervlak van 1890 m2, waarvan 1320 m2 wordt ingenomen door verkoop ruimte. Hier vindt men over een lengte van 54 strekkende meter koelvitrines voor groen ten en vlees, 10 afrekenkassa's en een assortiment van 7000 verschillende artikelen. De heer J. van Welbergen, be drijfsleider, heeft een staf van 35 medewerkers. De nieuwe AH-vestiging, aan het Home rusplein 9, heeft de beschikking over een ruime parkeergelegen heid. De bouw werd verzorgd door de Vascomij N.V. naar een ontwerp van de architect P. Sigmond. Bouwer en archi tect zijn beiden afkomstig uit Heerlen. Albert's Corner Homeruspassage 8, dat is de plaats waar men de achtste AC kan vinden. De nieuwe Alberts Corner heeft een kapaciteit van 151 zitplaatsen, waarvan 20 aan de balie en 131 aan ta fels. De bezoekers kunnen een keuze maken uit ruim 120 ver schillende spijzen en dranken waaronder: koffie, frisdranken ijs. gebak, zwak alcoholische dranken, poffertjes, lunch- en dinerschotels, snacks en sand wiches. De manager van de AC is de heer F. Franke. Met hem wer ken dertig medewerkers aan een vlotte bediening van de bezoekers, die bij hun vertrek kunnen afrekenen aan één kas sa. Voldoende parkeerruimte is aanwezig. De bouw van de AC werd even als de SM in deze plaats, ver zorgd door de Vascomij N.V. naar ontwerpen van de archi tecten P. Sigmond en J. var? Bommel (Rotterdam). Waarbij de eerste de vormgeving bui tenshuis en de laatste de vorm geving binnenshuis voor zijn rekening nam. Terugblik In hel volgende nummers van de Flitsen, hopen wij nog op de festiviteiten rond de openin gen van de SM's en AC's en dan speciaal op de gebeurtenissen in Heerlen, terug te komen. Zeer onlangs kwamen twee AH-ers terug uit de Verenigde Staten, waar zij een schat aan nieuwe indrukken hadden opgedaan. Het waren de heren G. J. Hermanides en W. Th. van Veen van ons Restaurantbedrijf. Het grootste gedeelte van hun verblijf aldaar besteedden zij aan het volgen van een zomercursus op de Cornell University. Uiter aard waren wij zeer geïnteresseerd in hun ervaringen. De ant woorden op onze vragen laten wij hieronder volgen. Vraag: Waarom ging u naar de Verenigde Staten om daar een cursus te volgen? Worden deze niet in Europa gegeven? Antwoord: Misschien zullen ook in Europa wel zomercur sussen worden georganiseerd, echter bij ons weten niet in hotel- en restaurantbeheer zoals in Cornell. Deze univer siteit heeft zich in de restau rantwereld een grote faam verworven door de wetenschap pelijke onderzoekingen, die er zijn verricht en de publicaties die men er regelmatig het licht doet zien. Vraag: Is zo een cursus één afgerond geheel? Antwoord: Neen, men schrijft in op afzonderlijke onderdelen. Dit betekende voor ons beiden, dat onze wegen zich splitsten, daar wij ons op verschillende onderwerpen wilden concen treren. Vraag: Hoe is de belangstelling voor een dergelijke zomercur sus? Antwoord: De belangstelling is zeer groot, zodanig zelfs, dat speciale maatregelen genomen moesten worden om de colleges vlot te laten verlopen. Bij de door ons gevolgde drie onder delen liep het aantal deelne mers uiteen van 7 tot 75 per sonen, voor ca. afkomstig uit de U.S.A., voor het overige deel uit Canada, Filippijnen, Zweden, Venezuela, Nieuw-Zee- land, Nederland, kortom van over de gehele wereld. Vraag: Zijn deze deelnemers intern Antwoord: Men kan zijn intrek nemen in de zgn. „dormitories" gebouwen, behorende tot de „campus", de universiteitsge meenschap, waar men een zeer eenvoudige kamer kan huren. Ook cafetarias en een restau rant (waar studenten aan de Restaurantschool het werk doen) vindt men hier. Het is echter geen enkel bezwaar om buiten het universiteitsterrein een kamer te zoeken. Ithaca is een betrekkelijk kleine plaats, waar alle activiteiten nauw verbonden zijn met de daar ge vestigde Cornell University en het College (dat weer geheel los van de universiteit staat). Vraag: Wat heeft u het meest getroffen op deze zomercur sus? Antwoord: Het meest opval lende was wel. dat de verschil lende professoren hun studen ten ervan wilden doordringen, dat restaurateurs primair on dernemers zijn, verantwoorde lijk voor de door hen behaalde economische resultaten. Daarom is het belangrijk, dat ook een culinair artiest zich realiseert, dat het met alle kracht stimuleren van de ver koop een dwingende eis is. Verder is het opvallend, dat de problemen aan het restaurant bedrijf verbonden zo sterk op elkaar gelijken, of men dit be drijf nu in de U.S.A., Nieuw- Zeeland, Zweden of Nederland uitoefent. Vraag: Hebt u nog bijzondere restaurants gezien in de Vei'- enigde Staten? Antwoord: Naast restaurants, waar onze nieuwste A.C.'s vrij veel vei-wantschap mee heb ben, zagen wij in Chicago zeer aparte restaurants met veel I sfeer. 1 Een goed voorbeeld van deze laatste was wel „Marina Is land", een aan het water ge- bouwd restaurant, dat zo in alle details als schip is ingericht, dat men bij het voorbijkomen van schepen de indruk heeft zelf te varen. Men voelt als het j ware de deining. Frisdranken HET omgekeerde kan echter ook het geval zijn; bij en kele warme of zeer warme da gen stijgt de omzet van fris dranken met enorme spi'ongen. En zo zijn er nog tientallen variaties op te noemen, die de omzet per artikel, en daardoor dus ook weer het vervoer, be- invloeden. Al deze variaties maken, dat men voor haast onoverkomelijke moeilijkheden komt te staan. Men zou het kunnen vergelijken met een enorme machine, die, zoals in siders weten, soms met de grootste voorzichtigheid be handeld moet worden, ook al ziet hij er aan de buitenkant nog zo massief uit. Variërend HONDERDEN variaties zijn „de problemen" in ver schillende afdelingen van ons bedrijf. Denkt u zich eens in wat één stofje in de computer tot gevolgen kan hebben. Ten gevolge van deze storing ko men de bestellijsten later in het D.C.; toch zal men indien enigszins mogelijk op tijd moe ten vei"trekken, hoewel soms met allerlei improvisatie. Dit alles is wel te overzien voor enkele filialen en enkele auto's, maar heeft u zich wel eens de rij auto's voorgesteld, die da gelijks het D.C. Zaandam ver laat? Vijf en twintig tot der tig auto's vormen een enorme rij, waarmee straten te vullen zouden zijn. Tegen elkaar aan geschoven vormen deze auto's zo'n halve kilometer. We heb- den dan nog niet eens gespro ken over het aantal auto's, dat de D.C.-poort komt binnenrol len. Dat aantal is nog veel gTo- ter, omdat in vele gevallen niet de gehele lading voor Al- bert Heijn bestemd is. Ditzelf de is het geval in het Distribu tiecentrum Rotterdam, waar vandaan per dag 12 tot 18 au to's naar de filialen rijden; verder rijden er uit Zwanen burg 10 tot 14 wagens zelfs meerdere keren per dag naar de diverse S.M.'s en B.B.- filialen en ook uit de Nozeman- straat, de modelslagerij, wordt (Zie verder pagina 3) pagina Pensioenfonds 2 Jubileum H. van Urk 2 De heer E. F. Martens en transport 3 Afscheid S Vos3 Ziekenomroep 4 9 Personeelsvereniging maakt programma be kend 4 9 Jubileum mevr. Rompies 4 Afscheid J. P. Boom 4 Afscheid G. P. Spee 4 Het C.M. werd later verplaatst naar de Hoogendijk, zodat de afstand al wat groter werd en de sluis een obstakel vorm de, waarmee terdege rekening gehouden moest worden. Het was toen niet meer „even oversteken", zoals dit voor heen het geval was. Deze schuiten voeren naar Rotterdam, Nijmegen en Amsterdam. Daar werden de goederen weer in auto's overgeladen. Was dit vervoer in de eerste na oorlogse jaren bijzonder efficiënt, al spoedig werden nieuwe eisen gesteld.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1