Verlichtingsprimeur voor vleesfabriek In nieuw fabrieksgedeelte van Meester N.V. wordt al onder hoogspanning gewerkt G.VREDENBURG PROFESSIONAL I Skütsjesilen, een j sport waarover u I I op pagina 4 een I verslag aantreft i Binnen drie minuten buiten Brandweer hield „buiten adem'* oefening onder laaiend enthousiasme HK-medewerkers moest ontruimd worden In dit nummer AH-bruidspaar in bet administratie gebouw Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. Albert Heijn j geeft logboek! van Erica Terpstra j uit V VV Als eerste medewerkster van de produktiebedrijven met 40 dienst jaren werd mej. G. Groothuesheitkamp op 24 juni gehuldigd. Voor een uitvoerig verslag verwijzen wij u naar pagina 3. Bovenstaand de groepsfoto genomen na de jubileumbijeenkomst. fkp nuchtere Hollandse wijze, dus zonder enige ceremonie, zoals hoge hoeden, toespraken of champagne, werd op maandag, 25 juli j I. bij de N.V. Meester te Wijhe het nieuwe fabrieksgedeelte met een oppervlakte van 1280 m2 in ge bruik genomen. Chefs en personeel werkten de vrijdag daarvoor nog in de oude fabriek. Een enorme krachtsinspanning van de Tech nische Dienst van Meester maakte het mogelijk in één et maal de gehele installatie over te brengen, waardoor in de nieuwe week reeds in de nieuwe gebouwen gewerkt kon worden. 'n Deel van de voorraad in de hangkelder. TAe eerste spade van de nieuwbouw werd op maan dag, 9 augustus 1965 in de grond gezet. Materiaal In de gebouwen zijn verwerkt: ca. 230 m3 beton, 240.000 ste nen, 40.000 wandtegels, 11.000 vloertegels van 30 x 30 cm en 38 voorgespannen betonbalken, waarvan de zwaarsten meer dan 4 ton wegen. Voordat men met de bouw begon moest het terrein worden opgehoogd en hiervoor was ca. 1200 m3 zand nodig. Verder werd om de ge bouwen plm. 3.000 m2 straat- werk aangelegd. De dikte van de muren is op vele plaatsen maar liefst 51 cm (buiten muur, isolatie, binnenmuur en tegels). Het geheel is van on der tot boven geïsoleerd en dus onder koeling te brengen; de temperaturen variëren tussen de 3 en 14° C. De koude lucht wordt door nylonbuizen gebla zen, wat resulteert in een ab soluut tochtvrije koeling. Vensters Nieuw voor Meester is, dat de vensters voorzien zijn van ruiten, waartussen een lucht ledige ruimte is gecreëerd, waardoor de ruiten niet kun nen beslaan. De betegeling van de wanden is volledig, d.w.z. van de vloer tot aan het pla fond. In het nieuwe gebouw zijn aangebracht: een koelcel met hangbanen (149 m2); de uitsnij-afdeling met hangba nen en kantoortje (250 m2); de zouterij (302 m2); een zout- opslagruimte (52 m2); machi nekamer (36 m2) en de export afdeling hammen en schouders (300 m2). Houten voorwerpen kent men in de nieuwe fabriek niet meer. Gewerkt wordt met materiaal roestvrij staal, in het bijzonder in de zouterij, waar uitsluitend met roestvrij staal en plastic wordt gewerkt. Daar zijn zelfs de pekelpompen en de electromotoren (op de ko peren wikkels na) van roestvrij staal alsmede de pekelbakken, die naar eigen ontwerp zijn ge maakt. De pekelbakken; elk met een inhoud van 1000 liter, kunnen met een speciale hef truck gestapeld worden. Twee tanks van elk 10.000 liter in houd (ook al roestvrij staal) dienen voor de pekelopslag. T.z.t. komen er nog 3 tanks van dezelfde inhoud bij. Capaciteit heden kunnen echter nog be langrijk opgevoerd worden. Wordt thans gewerkt met 100 pekelbakken van 1000 liter, in middels zijn er al weer 50 bij gesteld. Verlichting ALS eerste in Nederland wordt in de nieuwe bedrijfsruimte gebruik gemaakt van de aller nieuwste verlichting, t.w. speciale Philips TL-buizen, die nog in geen andere fabriek of AH-vestiging worden gebruikt. T.N.O. uit Zeist gaf hiervoor de deskundige ad viezen. Het bijzondere van deze verlichting is, dat het vlees er niet door verkleurt. Technische Dienst Graag vertellen wij ook. dat de Technische Dienst van Meester de elektrische- en waterinstallatie als mede het schilder- en glaswerk in eigen beheer uitvoerde. Ook de bevestiging en de (gedeeltelijke) montage van de koelinstallatie werd door eigen mensen verzorgd. O.a. werd een slordige 3000 meter elektrische kabel gelegd. Dat de overplaatsing snel en des kundig werd verzorgd, vertelden wij reeds. Bijzonder trots De afwerking van het gebouw zal nog ongeveer vier weken vergen. Door de ingebruikne ming van de nieuwbouw is in de oude fabriek een enorme ruimte vrijgekomen, welke ruimte men door een algehele reorganisatie weer hoopt te kunnen benutten, hoofdzakelijk voor de worstmakerij. De plan nen tot nieuwbouw dateren al van jaren her en met de ver wezenlijking ervan is een grote wens in vervulling gegaan. Bij Meester is men bijzonder trots op dit moderne fabrieksge bouw, dat in de toekomst hope lijk een bijdrage zal leveren tot een nog betere ontwikkeling van het bedrijf. Het is tevens een stap voor waarts voor de levering van een goede en constante kwali teit vleeswaren en vleesconser- ven voor de AH-vestigingen. De heer G. Vredenburg, 19 jaar oud, werkzaam op de kruidenierswarenafdeling in supermart Westzijde te Zaan dam, is benaderd door semi- profclub Alkmaar om volgend jaar de rood-witte kleuren van Alkmaar te willen verdedigen. De U.S.V.U.-er (Uitgeest), die dit seizoen bepaald opvalt, heeft het aanbod in overweging genomen. Vredenburg ontdekte al vroeg, dat sport en werk goed samen kunnen gaan en speelt vanaf zijn negende jaar in U.S.V.U., waarnaast vader werd geholpen in de kruidenierszaak op de vrije middagen en tussen de schooltijden. Na de lagere school en mulo kwam hij 2 jaar geleden bij Albert Heijn in dienst met de bedoeling, zoals hij zelf zegt, „iets" te bereiken. Wij wensen Vredenburg in zijn werk en de sport veel succes. Op 20 juni j.l. werd in het hoofdkantoor een grote brandweer- en ontruimingsoefening gehouden. Er zou brand uitgebroken zijn in de screen-afdeling van de reclame-afdeling. De brand tlOOfClriClTltOOl' breidde zich zodanig uit, dat het bevel tot algehele ontruiming J van het hoofdkantoor moest worden gegeven. pagina Appingedam en Albert Heijn 2 OPW in Amsterdam 2 Geslaagd 2 Jubileum heer Van der Waal 2 Jubileum Mejuffrouw G. Groothuesheitkamp 3 Wij stellen voor 3 J. de Wever H. Malag P. Helder Eerste medewerkster met 40 dienstjaren in PB Zaandam 3 Jubileum van de heer Janse 3 Meer over Meester 4 Skütsjesilen 4 Jubileum van de heer J. de Jong 4 Momenteel kunnen per dag worden verwerkt: 1000 ham men, 1300 a 1400 schouders, plm. 500 buiken en 2000 kg varkenstongen; deze hoeveel- „Kleren maken de man!" De vijf medewerkers van het hoofdkantoor, die in dat gebouw de bedrijfsbrandweer vertegenwoordigen. Medewerker vermist Bij de controle, of iedereen het pand verlaten had, werd een medewerker van de screen-afdeling vermist, de vermiste werd echter gevonden en via de brandladder in vei ligheid gebracht. De screen-afdeling is de afde ling, waar de raambiljetten prijskaarten voor de super- marts gemaakt worden. Ondertussen had de eigen be drijfsbrandweer van het H.K. de brand geblust en na 13 min. werd het sein „brand meester" gegeven. Deze oefening was speciaal opgezet, om te zien in hoeveel tijd het kantoor ontruimd zou kunnen worden. Er werd hard gelopen Na 3 minuten was dit het ge val en wie de indeling van het gebouw kent, zal moeten beamen, dat de dames en heren van het H.K. o.a. zeer hard kunnen lopen, in het geval de nood aan de man, of vrouw zou komen. De commandant van de bedrijfsbrandweer van het H.K., de heer Claassen was dan ook zeer tevreden en brengt hierbij dank aan degenen, die het mogelijk hebben gemaakt, dat deze oefening kon worden gehouden. Op 7 juli j.l. werd te Zaandam het huwelijk voltrokken tussen I mej. L. Jelmersma en de heer I P. Vendel. Zij zijn beiden werkzaam op het administratie-gebouw in Zaandam. Mevrouw Vendel-Jelmersma is sedert 1958 bij AH werkzaam en de heer Vendel sinds 1963. Hebt u ook zo'n mooi zonnig strandweer gehad in uw vakantie liiii.iiiiuiiriii'iiiiiii-iiiun. SAH002000276 Fliisen Landelijk augustus 1966 23e jaargang no 7 augustus 66 Ter gelegenheid kampioenschappen polo en schoonspri n 20 het ccmstadion Den Hommel I te Utrecht rullen worden gehouden, geeft Albert Heijn een logboek uit. I Het wordt een bock van 48 pagi na's, dat in een oplage van een I kwart miljoen gaat verschijnen. Het draagt als titel „Erica Terp- stra's Logboek". Uitslagen bijhouden In het AH-logbock vindt mt tcrcenvolgens een stukje historie l over Europese kampioenschappen, 1 nuttige tips om met kennis va zaken hel wedstrijdzwemmen, h< schoonspringcn en het waterpolo i kunnen volgen en verder is er ruimte om alle wedstrijden en resultaten daarvan bij te houden. l

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1