op Stormachtige ontwikkeling Supermarts Feestelijke receptie van de heer W. F. Volte 25-jarig jubileum Autotocht gepensioneerden Jubilaris maakte van zijn werk een veel tijd vragende hobby Jaarverslag over boekjaar 1965 positief Wettelijke bepalingen beperken verkoop in winkels Sluitingsregelingen passen niet meer in deze tijd 1MB Jaarlijks uitstapje verliep onder goede weersomstandigheden De lieer J. Breeschoten jubileerde De heer A. de Jong 121/2 jaar bij Sterovita Zelfstandig werker groeit mee op Def WBKËtmSÊBm Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 23e jaargang no. 6 juli '66 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, W. Haeser, C. Jonkergouw, G. C. Kortleve, J. Nijman, H. van Petten, K. Romp, G. A. v. Rooyen, P. Schipper. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. J^it jaar zal Albert Heijn N.V. tien nieuwe SuperMarts bou wen en vijf zelfbedieningszaken openen. Waar mogelijk zal bij de vestiging van nieuwe SuperMarts gestreefd worden naar voldoende parkeergelegenheid. Gebleken is namelijk dat bijvoorbeeld op de zaterdagen de helft van het aantal klanten per auto komt winkelen. Aldus blijkt uit het jaar verslag van Albert Heijn N.V. over het afgelopen jaar. In 1965 werden tien Supermarts geopend, waarvan er twee over genomen werden van derden. Verder werden zeven zelfbe dieningszaken geopend en achttien bedieningszaken omgebouwd tot zelfbedieningszaak. Eind 1965 beschikte Albert Heijn over 51 Supermarts, 292 zelfbedieningszaken, 64 bedieningszaken en brood- en banketfilialen, in totaal dus 407 filialen. In achttien supermarts, worden nu naast het gebruikelijke assortiment ook textiel en huishoudelijke artikelen verkocht. V.l.n.r. de jubilaris, mevrouw H. Heijn-Engel en mevrouw J. Heijn-Kruger. Doordat de regering terughou dend bleek met het ver lenen van bouwvergunningen, konden minder nieuwe vestigin gen dan in 1964 tot stand ko men. „Bij een vrijer bouwbeleid zouden wij meer nieuwe filialen hebben kunnen bouwen", aldus het jaarverslag. Albert Heijn N.V. had eind 1965 voorts in bedrijf twee Formosarestaurants, vijf Al bert's Corners, twee Wimpy's, één lunchroom en één wegres taurant, waarin gevestigd een Albert's Corner met een Wim- py- Uitbreiding Uit het jaarverslag over 1965 blijkt verder dat grote be dragen besteed zijn aan de uit breiding van de produktiecapa- citeit. In Zaandam werd een nieuwe bandoven geplaatst en werd de capaciteit van de cho coladefabriek vergroot. In de broodfabriek in Zwanenburg werd een nieuwe broodlijn in gebruik gesteld, waardoor een grotere produktie kan worden verkregen. Belemmerd Verder constateert Albert Heijn in het jaarverslag met spijt, dat tal van wettelijke bepalingen belemmerend wer ken voor de verkoop in de winkels. Qp 1 juni vierde de heer F. W. Nolte, zijn 25-jarig zaken- jubileum in Formosa in de Kalverstraat. De heer Nolte, werd toegesproken door de president, de heer A. Heijn Jzn de heer P. Ligtenstein en de heer C. Govers, terwijl de heer H. K. Engel de receptie leidde De heer A Heijn releveerde in zijn toespraak de loopbaan van de jubilaris, die aanving bij Van Amerongen, maar zich na 10 jaar voortzette bij Albert Heijn N.V. waar de heer Nolte eerst tot procuratiehouder en vervolgens tot onder directeur werd benoemd. De waarderende woorden die de heer A. Heijn sprak onder streepte hij met het opspelden van het nieuwe insigne en het overhandigen van een enveloppe met inhoud, welke be stemd zal worden voor de aanschaf van een boekenkast. Als tweede spreker trad de heer Ligtenstein naar voren die de bijzondere kwaliteiten van de heer Nolte prees in een humoristisch toespraakje. Aanvankelijk, aldus de heer Ligtenstein, twijfelde ik er aan of de schijn die de heer Nolte gaf, uitsluitend goede eigen schappen te bezitten echt wer kelijkheid was doch in de loop der jaren ben ik hiervan ge heel overtuigd geraakt. Eén van de kwaliteiten waar de heer Ligtenstein bijzondere waardering voor had was het feit dat de heer Nolte reeds op de vroege morgen allerlei arti kelen proefde, waaruit hij meende te mogen afleiden, dat de heer Nolte uit hoofde van zijn beroep 's morgens niet ontbeet. De heer Ligtenstein overhan digde de heer Nolte het diploma van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel met de daar bij behorende legpenning. Koopman diplomaat Namens een uitgebreide scha re collega's complimenteer de vervolgens de heer Govers de jubilaris met wie hij 23 jaar heeft samengewerkt. Hij prees in de heer Nolte zo wel de koopman als de diplo maat maar in het bijzonder de vriend van al zijn medewerkers. De grote belangstelling die de heer Nolte aan de dag legt voor alles wat om hem heen ge beurt, maakt dat hij naast zijn dagtaak 's avonds lange tele foongesprekken moet voeren, hetgeen de heer Govers aan leiding gaf ook mevr. Nolte in zijn complimenten te betrekken, zijn opmerking, dat de heer Nolte door zijn karakter een allemansvriend is, moet vooral niet verkeerd geïnterpreteerd worden. Namens de collega's overhandigde de heer Govers de jubilaris een zeer toepasse lijk reiskoffertje. Grote belangstelling Er was voor dit jubileum bij zonder grote belangstelling op de zeer geanimeerde receptie en het kostte de ceremonie meester dan ook moeite deze receptie niet tot een avondbij eenkomst te doen uitgroeien. V.l.n.r. de heer P. C. Vink, mevrouw C. Govers, de heer C. Govers, Menno Nolte, mevrouw Nolte, de jubilaris en Hettie Nolte. Zo meent Albert Heijn dat de huidige wettelijke sluitingsre gelingen niet geheel meer in deze tijd passen. AH zou het wenselijk vinden dat verkoop in de avonduren op ruimere schaal wordt mogelijk gemaakt dan thans het geval is. Inzicht Een ander punt is dat de ves- tigingsbesluiten onvoldoen de rekening houden met de Su permarts. In tal van gemeenten werden ook in 1965 op grond van de Winkelsluitingswet ver plichte vakantiesluitingen op gelegd. Gelukkig begint echter het inzicht baan te breken, dat deze verplichte regelingen niet met een modern bedrijfsbeheer in overeenstemming kunnen zijn. Aanpassing Albert Heijn vindt ook dat aanpassing van de regelin gen der arbeidstijden nodig is om het mogelijk te maken dat de Supermarts ook buiten de openingstijden ten gerieve van de klanten, kunnen worden be voorraad. Casablanca De omzet van de AH-melkbe- drijven in Dordrecht en in Tripoli was nagenoeg gelijk aan 1964. Eind 1965 werd in principe overeenstemming be reikt met een Marokkaanse groep over deelneming van Al- bert Heijn in melkbedrijven te Casablanca. Computer Eind 1964 werd een computer in bedrijf gesteld. Met het oog op de snelle groei van de omzet heeft het AH-concern besloten een grotere computer te bestellen die in de loop van 1968 in gebruik wordt geno men. J^insdag 24 mei kwamen vele van onze gepensioneerden 's morgens 8 uur bijeen in het Ontspannings Gebouw voor het traditionele jaarlijkse uitstapje. Welgemoed stapten allen in de 2 bussen, welke klaar stonden voor het Ontspannings Gebouw. Eén bus was vooruit gegaan om de gepensioneerden uit Oostzaan en Amsterdam op te halen. Op het plein bij het Tropenmuseum voegden de £)e heer J. Breeschoten vierde maandag 6 juni jl. zijn 12y2- jarig dienstjubileum. Als redactiesecretaris en actief medewerker heeft hij al heel wat andere jubilarissen in het zonnetje gezet en het verheugt ons nu eens de schijnwerper op hemzelf te mogen richten. Aan de directie van Albert Heijn. Met dit schrijven wil ik U, geachte directie, mijn dank betuigen voor Uw medeleven tijdens het ziek zijn en overlijden van mijn man. Klaas Janssen. Uw belangstelling tijdens zijn ziekte en het ontvangen van een attentie hebben hem zo veel vreugde gegeven. Hij was er zo blij mee en trots, dat zijn directie aan hem dacht. Albert Heijn vormde zijn werk en een groot deel van zijn leven. Ik persoonlijk dank U voor dat geluk aan hem gegeven. Ook voor mij is Uw belangstelling en vriendelijkheid een grote steun geweest in deze moeilijke tijd. Ook wil ik dankzeggen namens mijn kinderen en mij. voor de steun, die mij is toegezegd. Het is in woorden zo moeilijk uit tt drukken, wat ik graag zou willen zeggen, maar weest U overtuigd van onze dankbaarheid. Amsterdam, 8 juni 1966 F. M. Janssen-Westerberg Niet dat wij het feit. dat de jubilaris veel tijd en moeite geeft om van onze Flitsen iets goeds te maken, zo bijzonder vinden. Dat is mede zijn taak, al kost hem dit veel vrije tijd. Zo zijn AH-ers! Maar wel is de heer Breescho ten het sprekende voorbeeld van een man, die in belangrijke mate door ijver, toewijding en liefde voor zijn taak niet meer weet of hij van z'n werk z'n hobby, of van z'n hobby z'n werk gemaakt heeft. Eerste stap Begonnen als le bediende in Valkenburg, vervolgens overgestapt naar Heerlen, be landde hij in de opleidings school o.l.v. de heer Pilger. Hij werkte mee in de opleidings winkel in de Van Baerlestraat in Amsterdam en werd hierna ingeschakeld voor bijzondere opdrachten bij de heer J. van Meer. Vervolgens verhuisde hij via de heren H. K. Engel en F. Brandsma naar de perso neelsdienst in de produktiebe- drijven. Daar kreeg de heer Breeschoten helemaal de smaak te pakken van het opzetten van een per soneelsadmi nistratie tot het uitwer ken van in troductie- en wervings plannen toe, met alle daarbij beho rende men selijke contacten. Ook startte hij in die jaren met zijn acti viteiten voor onze bedrijfskrant. Breeschoten 12ll«jaar reis naar Loosdrecht aanvaard. In Restaurant „de Roef" werd de reis even onderbroken voor een kopje koffie. Gedeeltelijk langs de Vecht werd de reis voortgezet naar Haarzuilen, waar velen uitstapten om even een kijkje te nemen in het oude gelijknamige Kasteel, hetwelk zeer bezienswaardig was. Na hier een uurtje voortoefd te heb ben, ging de reis naar „Avi fauna" waar een prima diner voorgeschoteld werd. Bollenstreek Voldoende uitgerust stapten allen weer in de bussen en stevenden wij via Leiden, Oegst geest, Hillegom. Zand- voort (boulevard) op Bloemen- daal af, waar bij restaurant „de Uitkijk" opnieuw gestopt werd om een verfrissing te ge bruiken. Goed weer lOOcf ingeschakeld en voor meer dan 100% belast. Hoewel de heer Breeschoten nog met genoegen terugdenkt aan de tijd, dat hij met een harem vrouwelijke cursisten op j stap ging naar Wim Kan, is i vaard. Opgewekt stapten allen zijn blik toch meer gericht op te Zaandam woonden, of Hierna werd de naar het reis weer t Zaantje aan- de toekomst, waarin hij vooral personeelszaken behartigt. De heer H.K. Engel, die de heer Breeschoten in gezel schap van vele collega's en ex- collega's ontving, kan dan ook terecht zeggen: „Je hebt van je werk een succes gemaakt!" bussen zich samen en werd de j die te Zaandam woonden, of onderweg, of bij 't Ontspan nings Gebouw weer uit, onder dankzegging voor deze bijzon dere mooie en prettige dag, welke ieder medegemaakt had. Tenslotte mogen wij nog ver melden, dat wij de „Weergo den" met ons hadden, wat voor zo'n dag toch zeer belangrijk was. Brede basis basis van zijn huidige 'functie is dan ook wel uiter mate breed. Hoewel het per soneelswerk in ons Administra tiegebouw niet zijn enige taak is hij bleef redactiesecretaris toen er één landelijke Flitsen ging verschijnen, speelt toch zijn grote voortvarendheid hem parten, want in het AG was hij na enkele maanden al voor 12 mei werd de heer de Jong door directie en colle ga's gelukgewenst met zijn 12%-jarig zaken jubileum. De heer de Jong heeft lange tijd als wagonlader gewerkt en is nadien op eigen verzoek om gezondheidsredenen aange steld als voorman huishoude lijke dienst. Ontwikkeling De heer de Leeuw dankte de ju bilaris, die, meegegroeid in de ontwikkeling van het bedrijf, blijk heeft gegeven zelfstandig zijn functie te kunnen beharti gen. Voetballen: troef Na de officiële huldiging kwa men de gesprekken al spoedig op de hobby van de heer de Jong: voetballen. Als verwoed supporter van DFC volgt de heer de Jong zijn club trouw in alle uit- en thuispres- taties.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2