flitsen SIV OPW-DAG '66 TE II 177.7, 1-Hengelo behaalde dit jaar het kampioenschap AH-STUDIE-BIJDRAGEN-FONDS K minimum Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. ONDERNEMING STORT F 50.000,- VOOR STUDIEDOELEINDEN OOK IN 1966 OMZETSTIJGING VERWACHT "TJ een 9oec'e 2aa'< kampi he^l 23e jaargang no 6 juli 66 JJartelijk gefeliciteerd met uw eerste prijs, ik hoop u gauw weer eens voor een prestatie als deze te mogen toe spreken". Aldus besloot de heer J. van Meer zijn toespraak op de Euromast tijdens de OPW-dag. De heer en mevrouw Hassink gingen verheugd naar hun ta feltje terug en hadden er geen flauw vermoeden van dat de laatste zin van de heer Van Meer al zo snel werkelijkheid zou worden, want nog geen half uur later werden zij ten tweede male voor het spreekgestoelte geroepen, nu om te vernemen dat SuperMart Hengelo met ruime voorsprong op alle concurrenten Kampioen van Nederland was gewor den. Goed nieuws voor de vele medewerkers die zich behalve in hun werk. ook daarnaast willen inspannen om door vermeerdering van hun kennis vooruit te komen in het leven. In de O.R.-vergadering van 9 juni j.l. heeft de voorzitter, de heer A. Heijn, de instelling aangekondigd van een AH-studie- bijdragen-fonds, waarvoor 50.000,beschikbaar is gesteld. Het is een beetje droog om iets te moeten schrijven over reglementen en formulieren, maar toch willen we graag iets vertellen over de voor naamste punten uit deze regeling. Hier volgen ze dan in het kort. 1. Het studie-bijdrage-fonds kan jaarlijks renteloze voor schotten verstrekken aan allen, die dit aanvragen en waarvan geacht wordt, dat zij de geplande studie met succes zullen kunnen vol brengen. 2. Het gaat om de volgende studie-mogelijkheden a. vakgerichte studie, ge richt op het beter vervul len van de functie, waar in men werkzaam is. b. studie, gericht op het ver vullen van een betere/ hogere functie in dezelfde promotielijn. c. studie, ter voorbereiding op de mogelijkheid van een andere functie binnen onze onderneming. d. algemene ontwikkeling. 3. Aanvraagformulieren kan men verkrijgen bij de R.P.C.'s. 4. Deze aanvragen dient u te zenden aan het bestuur „Studie-bijdragen-fonds", Westzijde 26 te Zaandam. 5. Over de toekenning van stu diekosten-voorschotten be slist een bestuur, bestaande uit twee door de directie en twee door de O.R. aan te wijzen leden. 6. Het bestuur bestaat uit de heren Dr. H. P. Meppelink (voorzitter) en J. Ph. Ypma, aangewezen door de directie en de heer C. Way (kanto ren) de heer P. G. v. d. Berg uit Haarlem (filialen personeel) aangewezen door de ondernemingsraad. 7. Het door de directie be schikbaar gestelde bedrag waarmee gestart wordt, be draagt 50.000, 8. Elk jaar kan een deel van het voorschot worden kwijt gescholden, indien er resul taten zijn behaald. 9. Het bestuur beslist over uw aanvraag t.a.v. een voor schot, in principe na over leg met uw chef, en stelt u van de beslissing op de hoogte. 10. Het bestuur informeert u eveneens als aan u toege kende voorschotten worden kwijtgescholden. 11. Als normen voor voorschrif ten gelden: 50% van studiekosten, stu die en e.v. noodzakelijke reiskosten 100% van examen- of ten- tamenkosten. 12. De studiekosten moeten per jaar minimaal 100,be dragen, bij een inkomen tot 10.000,om in aanmer king te komen voor een voorschot. Voor hogere sa larissen geldt een andere norm. 13. Aan de studietermijn en het opleidingsinstituut worden bepaalde eisen gesteld. U kunt reeds nu uw eventuele aanvragen indienen. Het fonds start per 1 september a.s. «SBlfSIJS De leden van de ondernemingsraden van Meester N.V. en Albert Heijn. tijdens een excursie op 1 juli j.l. gefotografeerd voor het beeld op het plein voor het Distributiecentrum te Zaandam. Zie ook pagina 3 en hebt een prachtig team. U bekijkt het goed; in alle rust weet u precies wat er in uw zaak omgaat en uw team weet goed in te haken bij alle mogelijke akties. Kortom u hebt het echt ver diend". Met deze woorden werd de zilveren wisselbeker overhandigd en was de spanning dan eindelijk ge broken. Een langdurig applaus op 100 ni hoogte deed de Euro mast wellicht een metertje meer in de wind zwiepen, maar niemand merkte dat. Zeker de O.P.W. kampioen niet, die na een paar keer geslikt te heb ben, in een paar woorden de hulde terugkaatste naar zijn gehele team in Hengelo. Nieuws A lie prijswinnaars klommen nu 'n de telefoon om het blijde nieuws naar huis te seinen. Op dat moment was het twaalf uur en was feitelijk de feestelijke O.P.W .-dag al 2 uur onderweg, want al om 10 uur stapten de prijswinnaars vanaf station Rot terdam in de gereedstaande bus sen naar een onbekende bestem ming. Groot was de verrassing, toen dit de Euromast bleek te zijn. Enorm snelle liften brachten ons in het honderd meter hoog gelegen restaurant met uitzicht op bedrij vig Madurodam Om 5 minuten voor 11 heette de heer Legerstee iedereen welkom „u ziet beneden ons de Karei Doorman, wij willen een ongestoorde happening van daag") en om precies 11 uur nam de heer J. van Meer het woord voor de officiële prijsuitreiking. Prachtige prestaties In zijn aanloop wees spreker er op dat de bedrijfsleiders in de O.P.W. kans krijgen om te bewijzen dat zij a; goed j koopman zijn, b; goed gastheer, c; leider van mensen, d; cijfe- raar en e; veel en hard willen werken. Ook in '66 zijn weer prachtige prestaties geleverd, 'AA ook door hen die vandaag nèt niet als prijswinnaars hier zijn. Applaus De heer van Meer noemde in divisie-volgorde de prijswinaars op die allen met een hartelijk applaus van de collega's ge feliciteerd werden. Winnaars van een eerste prijs werden met echtgenote (voor zover aan wezig) voor het spreekgestoel te geroepen om de medaille in ontvangst te nemen. A chtereenvolgens waren dat: a* P. J. Gorter, Bergen; ,,u hebt er in uw seizoenzaak heel hard voor moeten werken. Uw omzet was ook na het seizoen erg goed. U kunt trots zijn op het resul taat." C. M. R. van Splunter, Wor- merveer-Zaanweg, „U bent een keiharde werker, u heeft veel steun van uw vrouw, de klant is voor u altijd koning, kortom uw team heeft deze eerste prijs beslist verdiend". W. M. Hassink, Hengelo; ik dacht wel eensis hij niet te rustigmaar uw prestaties hebben bewezen dat u misschien juist daarom veel weet te bereiken". A. Sterenborgh, Groningen, Overw.plein; ,,In 1963 won u reeds een eerste prijs en wij kunnen nu weer niets anders zeggen dan dat ook nu de eer ste prijs u volledig toekomst." P. A. Phiferons, Gemert; ,,In Helmond veroverde u 2 maal een zesde prijs, vandaag als be drijfsleider van de nieuwe zaak in Gemert trotse winnaar van een eerste prijs." A. Szabo, Breda, Valck.plein; „u bent nog geen drie jaar be drijfsleider 'en u viel reeds 2 maal in de O.P.W. prijzen. Van daag zelfs een eerste prijs. U bent een man die kansen weet te grijpen en een medewerker waar wij gewoon trots op zijn." Bij de foto's: boven: De kampioen OPW 1966 de heer Hassing toont trots de verworven beker. Naast hem zijn echtgenote. onder: de heer G. J. Heijn tijdens zijn toespraak. Ten aanzien van de resultaten over de maanden januari t/m mei 1966 kan worden me de gedeeld, dat deze hoger zyn dan in de overeenkomstige maanden van het vorig jaar. De omzetstijging was ook in de verstreken maanden, met name in het detailbedryf, aan zienlijk. Vergeleken met de overeenkomstige maanden van 1965 was de stijging ca. 3%, waarvan ruim de helft te dan ken is aan in de tweede helft van 1965 geopende nieuwe zaken. Daar er in de loop van de zomer en het najaar 1965 een relatief grote omzetstijging ge boekt kon worden verwachten wij vooralsnog niet, dat over het gehele jaar 1966, verge leken met geheel 1965, eenzelf de procentuele omzetstijging bereikt zal kunnen worden. Veel hangt hierby af van de ontwikkeling in het tweede halfjaar en de openingsdata van nieuwe supermarts. Het Melkexport-bedrijf in Dordrecht kon wederom een order afsluiten met de amerikaanse strijdkrachten in Europa met een looptyd tot 1 juli 1967. Hoewel het kwantum iets lager is dan het lopend contract verwachten wij toch bevredigende resultaten. De aansluiting van Vleeswa- renfabriek J. Meester N.V. te Wijhe heeft zijn beslag ge kregen. De produktie is thans reeds nagenoeg, naast de ex port, geheel gericht op onze eigen afzet in de filialen. Resumerend mogen wij stel len, dat de resultaten van de eerste vijf maanden ons het vertrouwen geven, dat, onvoor ziene omstandigheden voorbe houden, ook 1966 goede resul taten zal geven. Dit is de verrassing, toen we in de Euromast koffiedronken: een vliegtuig kwam langs met een huldebetuiging, met de wolkenhemel als achtergrond. D. C. Bakker, Hoogvliet; „u bent de eerste slager die be- I drijfsleider is geworden van een Supermart en u wint met een een eerste prijs in de j O.P.Wfantastisch." J. P. Verheule, Sluis; „u bent reeds vanaf 1932 bedrijfsleider in Sluis. Uw zaak heeft echter nu een omzet die 25 maal zo groot is als in 1946. In 1960 won u een tweede prijs, nu mag ik u de eerste prijs overhandi gen. Toch geloof ik dat ik mijn weddenschap met u gaat win nen." J. Rood, Uitgeest; „Iedereen weet dat u een harde werker bent. Wij weten ook dat u veel steun krijgt van uw; vrouw. Voor het vierde achtereenvol gende jaar bent u prijswinnaar, vandaag zelfs een zeer ver diende eerste prijs." Spijtig De heer van Meer vond het spijtig dat Mej. P. Lijckama Nijeholt niet aanwezig kan zijn om de verdiende eerste prijs in de sector Brood en Banket filialen in ontvangst te nemen. Toen kwam het grote moment van de kampioen O.P.W. 1966, maar dat hebben wfl u reeds verteld. mmmmm oEH r, O H

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1