Albert Flitsen voetbaltoernooi 1966 Heijn-team Zaandam wint voor tweede maal de beker Filialenbureau onderhoudt kontakt met buitendienst en filialen Koperen jubilea in Schiedam Ideeënbus PB Zaandam In memonam Ze zeggen Amsterdam-Zwanenburg - dit jaar de zesde, volgend jaar de le prijs! Op vrijdag 20 mei be reikte ons het onstel- lende be richt dat onze mede werker de heer K. JANSEN in het W.G. te Amsterdam was overleden. Zijn ziekte die hem de laatste 1% jaar dwong zijn werk slechts met tussenpozen uit te moeten voeren, moet hem zeer zwaar zijn gevallen. Niet alleen doordat de ziek te hemlichamelijk aantastte, maar veel meer nog doordat hij zijn werk, waarvoor hij een zeer groot plichtsbesef had, niet meer dagelijks kon uitvoeren, zoals hij dat gewend was. Wij verliezen in hem een goed collega en een man met grote plichtsbetrach ting. Onze gedachten gaan thans echter uit naar zijn vrouw en de overige familie voor wie het verlies veel groter zal zijn. Wij wensen hen veel sterkte en de kracht toe om het verlies te kunnen dra gen. RotterdamDordrecht 21 DordrechtZaandam 02 Zaand. DCAmsterdam 62 Na rust was Zaandam iets ster ker en dat resulteerde in een doelpunt 20. Tot vlak voor het eindsignaal bleef deze stand gehandhaafd, maar toen verkleinde Hilver sum de achterstand 21. De spanning steeg ten top want Hilversum begon aan een of fensief, maar Zaandam wist van geen wijken, en het eind signaal van de scheidsrechter klonk de Zaandammers als muziek in de oren, immers, zij waren één geworden. Het goed georganiseerde toer nooi was hiermede ten einde. De prijsuitreiking werd door de heer Ir. H. Glazenburg verricht. Door Beers Hilversum werd aan alle spelers een vaantje aangeboden hetwelk zeer ge waardeerd werd. Al met al een geslaagde dag en woorden van dank aan Beers Hilversum voor de feilloze or ganisatie! 0—3 4—2 5—0 5—2 boven: DC Zaandam - 4e prijs, onder: DC Rotterdam - 5e prijs. AmsterdamHilversum 09 Zaand. DCHilversum 00 AmsterdamZaand. DC 05 HilversumAmsterdam 90 HilversumZaandam DC 11 In poule 1 eindigde Dordrecht en Rotterdam gelijk en in poule 2 waren het Zaandam DC en Beers Hilversum. Strafschop pen moesten hier de beslissing brengen. Dordrecht won van Rotterdam en Beers Hilversum van Zaan dam DC. Om de 5e en 6e plaats streden Amsterdam en Rotterdam, die door Rotterdam met 82 werd gewonnen. Tn filiaal Schiedam jubileerden twee AH-medewerkers, nl. mejuffrouw G. de Koning, cais sière, en de heer J. de Bruin, etaleur, die beiden 12% jaar in dienst waren. Namens de divisie Rijswijk hartelijk gefe liciteerd. In de maand mei kon aan in zender een bedrag van totaal 255,uitgekeerd worden, 60,verwierven de heren J. Bijsterbos en E. Sloot voor wijziging aan de transportband in de Biscuit fabriek. De heren E. de Fez-Pombrol en C. de Graaf mochten voor hun idee, „het monteren van een plaatje voor het koderingsapparaat" 50,in ontvangst nemen. Ieder 25,ontvingen H. v. 't Loon en K. Besse voor hun ideeën resp. hygiënischer wer ken bij de droppakmachine en het plaatsen van bordjes in de liften met opschrift „In geval van Brand geen liften gebrui ken, met 't oog op 't uitvallen der electriciteit". Wijziging dozen-sluitmachine (WK), hygiënischer werken bij Butterscotch machine, het aan brengen van beweegbare rollen aan weerszijden van stalenboor, waardoor minder verloop naar de zijkanten verkregen wordt leverde voor de heren B. Ab- bekerk WK, J. Kruyver O.D. en B. Kuyt KB elk 15,— op. Tenslotte werd nog 10,uit gereikt aan de heren J. v. Tiel LF, M. Beekman KB, J. Zweers en J. Hus VF voor resp. wijzi ging van jampottendroogma- chine, transport verbetering vet bakken en spiegeltje aanbren gen boven silo van vermicelli inpak machine. Zo zijn 27 ideeën gedeeltelijk afgewerkt. Vier hiervan kwa men nog in aanmerking voor een aanmoedigingspremie, ter wijl enkele niet uitvoerbaar waren, of aangehouden zijn. Z zaken H huwelijk Datum in- Jubi- Naam /Werkzaam: diensttr./ Z huwelijk 1966 J. Lawenda, Ster. Dordrecht 1-12-53 1-6 12'/, H. de Roode, DL 1-12-53 1-6 12'/, W. F. Nolle, Cl 1- 6-41 1-6 25 A. Allis-Brouwer, Fil. 5757 1- 6-61 1-6 5 H. Witteveen, Fil. 5678 4- 6 61 4-6 5 Hooijschuur-Akkerman PB - DF 5- 6-61 5-6 5 J. Breeschoten, AG - PZ 6-12-53 6-6 12'/, J. Groen, Gep. 8- 6-06 8-6 H. Holt, Rekl. 9- 6-26 9-6 J. Noorlander-Homberg. Fil. 4415 9- 6-61 9-6 5 W. Rcrakens-van Gils, Form. Den H. 10- 6-61 10-6 5 C. de Waal, Ster. Dordrecht 15- 6-41 15-6 25 P. Fransen, Fil. 1010 17- 6-61 17-6 5 A. Grcin-de Bock, Fil. 1019 17- 6-41 17-6 J. Kolcman, Fil. 1010 17- 6-61 17-6 5 G. Schalc, Fil. 1045 17- 6-61 17-6 5 J. Tielcman, Gep. 17- 6-26 17-6 N. Matthijssc, Fil. 5771 19- 6-61 19-6 5 H. Heus, Amb. 5683 19- 6-61 19-6 5 W. de Zeeuw, Ster. Dordrecht 20-12-53 20-6 12'/, P. v. d. Linden, Ster. Dordrecht 22-12-53 22-6 12'/, B. Warringa, Ster. Dordrecht 22-12-53 22-6 12'/, J. Bracco-Gartner, TRO Lab 22-12-53 22-6 J v d. Wulp, Fil. 5504 25- 6-61 25-6 5 G. Grootheusheidkamp PB - VA 25- 6-26 25-6 40 W. Drijfhout, DC 26- 6-41 26-6 H. van Duuren, Fil. 5612 26- 6-61 26-6 5 H. Roelofs, Fil. 7222 26- 6-61 26-6 5 jQe kommunikatie tussen het hoofdkantoor, buitendienst en filialen beslaat een groot gedeelte van de werk zaamheden van het filialenbureau. Zoals de naam al zegt, is deze afdeling, meer nog dan andere, afgesteld op de filialen. Ze verstrekt gegevens op het hoofdkantoor over en van de filialen en informeert de filialen over zaken, die voor hen van belang zijn. De berichtgeving is één van van de meest sprekende uit ingen. Tweemaal per week wordt de stroom mededelingen verzonden, die noodzakelijk zijn voor een juiste gang van zaken in de filialen. De boodschappen worden de dag voor de ver zending op het filialenbureau ingeleverd. Ze komen van alle kanten. Veel berichten zijn van merchandisers, die de filialen omtrent een artikel willen in lichten, of van de reclame-afde ling over b.v. het plaatsen van advertenties, van de admini stratie of van het beheer fili alen. Op het filialenbureau wor den al deze medelingen en vra gen gecontroleerd om te zien of ze overeenstemmen met de bedrijfsvoorschriften. In kleur Het aantal boodschappen, dat op deze manier wordt door gegeven, bedraagt (ongeveer 2000 per periode van vier we ken. Teneinde een duidelijke en overzichtelijke vorm van be richtgeving te hebben, is men in oktober van het vorige jaar begonnen de berichten in ko lommen in te delen en de ver schillende soorten berichten verschillende kleuren te geven. Dit laatste is vooral voor de SM's van belang, waar de be drijfsleider de drogisterij-, tex tiel-, vers vleesberichten, etc. er zo kan uithalen en door geven aan de betreffende af delingschefs. De indeling in ko lommen heeft het voordeel, dat men in het filiaal in één oog opslag kan zien of het bericht al dan niet voor hen bestemd is. Bovendien komt het duide lijkheid en leesbaarheid ten Klachten Een ander facet van de com municatie tussen buiten dienst en filialen is het systeem der zogenaamde info-filialen; een 33-tal zaken, die represen- tarief is voor het gehele be drijf. Deze filialen geven op standaardformulieren dagelijks onregelmatigheden, die de nor male werkwijze afremmen door en wekelijks de afwijkingen van de kwaliteit van artikelen, die zij in hun filiaal opmerken. Deze opmerkingen worden doorgespeeld naar de betreffen de afdeling, die al naar gelang de aard van de klacht en het aantal ontvangen opmerkingen, maatregelen treft. In de meeste gevallen ontvangen de filialen, die de klacht inzonden hierover antwoord. Wanneer het meer filialen betreft worden deze in formaties gegeven op het info bulletin, dat ongeveer eens per veertien dagen met de bericht geving verzonden wordt en te vens tot doet heeft extra aan dacht voor speciale onderwer- I pen te vragen. Statistieken /~|p deze wijze ontvangt het j v/ filialenbureau per periode 350 opmerkingen, die voorna melijk betrekking hebben op artikelen en afleveringskwes ties. Van dit systeem dat inge steld is om alle onregelmatig heden zo snel en doelmatig mo gelijk te achterhalen en op te heffen, worden periodiek alle gegevens aan de afdeling TRO doorgespeeld voor statistische verwerking. Teleioon Teneinde alle spoedeisende boodschappen tussen het HK en DK's te kanaliseren, is op het filialenbureau een tele foniste, die driemaal per dag op vaste tijden contact heeft met de DK's. Het DK geeft dan al haar mededelingen voor het hoofdkantoor door, zodat het tijdrovende doorverbinden niet meer nodig is; de telefoniste zorgt ervoor, dat de medede lingen intern op het HK wor den verspreid. Bovendien geeft j zij aan de DK's de berichten en vragen van het HK door, die zij verzameld heeft sinds het vorige gesprek met het DK. Deze telefoondienst, die nu on geveer een half jaar werkt, heeft een snelle „carrière" ge maakt; ze verwerkt op het ogenblik 1200 mededelingen per periode. Unanimiteit Bedrijfsvoorschriften zijn in een groeiend bedrijf een steeds belangrijker plaats gaan innemen; het aantal heeft hier mede gelijke tred gehouden. Het doel van de voorschriften, die vastgelegd zijn in manuals, procedures, instructies en richt lijnen, is het verkrijgen van een unanimiteit en een zo doelma tig mogelijke wijze van werken. Dit laatste wil niet zeggen, dat b.v. een BL zelf niet een goede werkwijze zou kunnen invoeren, maar wanneer iedereen werkt, zoals hem goeddunkt, gaat de eenheid verloren, hetgeen b.v. ook moeilijkheden zou geven bij mutaties. Verder is het echt niet de bedoeling, dat een BL alle regels uit het hoofd kent, maar hij kan ze naslaan in ge val van twijfel over een bepaal de handeling. Deskundigen Alle manuals, instructies en richtlijnen, voorzover ze be trekking hebben op de filialen, worden op het filialenbureau samengesteld in overleg met deskundigen, waarbij natuur lijk ook de heren van de bui tendienst betrokken worden. Wanneer een instructie defini tief is gesteld, wordt ze aan de filialen verzonden. De afdeling instructies van het filialenbu reau houdt bij wélke filialen wélke stukken ontvangen. Begrip Uit bovenstaande heeft men een beeld van het filialen bureau gekregen. Haar functie in het bedrijf is een sterk co- ordinerende; ze tracht misver standen te voorkomen en/of zo snel mogelijk op te heffen. Ze vertegenwoordigt op het HK de belangen van de filialen en probeert de filialen begrip bij te brengen voor de maatregelen van „Zaandam", die niet altyd even enthousiast worden ont vangen. Het AH-bedrijfselftal Zaandam - le prijs. Poule 2: 3e prjjs voor Sterovita Dordrecht. RotterdamZaandam DordrechtRotterdam ZaandamDordrecht ZaandamRotterdam Het PMC-elftal oogstte de 2e prijs. De 3e en 4e plaats gingen tus sen Zaandam DC en Dordrecht. Deze strijd eindigde in een ge lijkspel 11. Dordrecht won na strafschoppen. Voor de le en 2e plaats traden AH Zaandam en Beers Hilver sum aan. Het werd een span nende finale, die door AH Zaandam met 21 werd ge wonnen. Voor de rust nam Zaandam de i leiding 10. Ondanks wind- voordeel zag Zaandam geen kans om tot doelpunten te komen. een commissie alleen werkt als hij uit 3 leden bestaat, waar van er één ziek en één met vakantie is: de Franse benamingen in de restaurant-rubriek voortaan „taboe" zijn; sommige lezers de Flitsen te beschouwend achten, anderen Flitsen appie te veel een „lolbroek" vinden. Het wederom geslaagde voet bal toernooi van Albert Heijn, dat dit jaar gehouden werd te Hilversum is gewonnen door het bedrijf self tal Zaandam. De deelnemers waren verdeeld in twee poules. Poule I: AH Zaandam, Sterovi ta Dordrecht en AH Rotterdam. Poule 2: DC Zaandam, AH Amsterdam en Beers Hilver sum. De uitslagen waren Poule 1:

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 6