I. J. Adelaar 12v2 jaar bij Albert Heijn AH-huwelijk Iedere maand worden anderhalf miljoen Aller-Handes in Nederland verspreid 1 Aller Handle H De heer De heer A. W. van linnen vierde zilveren jubileum De heer J. van Meer „Bedrijfsleider met belangstelling voor zijn klanten heeft ook interesse voor zijn personeel" Acht bedrijfsleiders jubileerden In memoriam Albert Heijn wint gouden noot l - - - - - - Personeelsblad kreeg steeds meer waarde als informatieschakel Legpenning en oorkonde als geschenk Commissie Hoe komt nu zo'n AllerHande tot stand zult u vragen. Een directie-redactie-commissie on der voorzitterschap van de di recteur-verkoopbevordering, de heer J. Legerstee en waarin verder zitting hebben mevr. M. van Hulzen-v. d. Wal, mej. Plooyer en de heren Van Hul zen, Govers, Fienieg en Valk, komt eens per maand bij el kaar. Er wordt een overzicht gemaakt van mogelijke onder werpen, die later opnieuw uit voerig besproken worden op de redactievergadering met de uitvoerende staf. Iedereen kan dan aan het werk en enige tijd later komt de kopij binnen. I1/» miljoen Die kopij wordt (evenals later de proefdrukken) doorgele zen en eventueel gecorrigeerd. Wanneer alles binnen is en ook de advertenties klaar zijn, wordt de krant gezet en opge maakt. Natuurlijk komt het voor, dat hot-news voorrang krijgt, maar uiteindelijk komen er ruim 1 miljoen Aller- Handesvandepers, die via vele honderden verspreiders bijna ge. lijktijdig bij 1miljoen gezin nen in de bus glijden. Vergezeld van hun echtgeno te waren zij op 18 april aanwezig in de Alberts' Corner te Utrecht, alwaar zij in tegen woordigheid van de divisie leiders, de heren L. M. de Haas, H. de Roode en J. Rozema, op feestelijke wijze door de direc teur werden onthaald. De heer Van Meer schetste het verantwoordelijkheidsgevoel, dat bij alle bedrijfsleiders aanwezig moet zijn voor de juiste vervulling van hun moei lijke taak en de belangrijke bij drage, welke de echtgenote daarbij op de achtergrond ver leent. Niet gemakkelijk Een man", aldus de heer Van Meer „zal niet slagen zonder dat zijn echtgenote achter hem staat. Commandant zijn is geen gemakkelijke opgave. Het leiden van een filiaal, waarbij de omzet als maatstaf gezien kan worden van succes, heeft vele facetten; één van de belangrijkste is wel de belangstelling voor de klanten, ge koppeld aan die voor het perso- "Tve heer I. J. Adelaar, bedrijfs- van Supermart Den Helder, Marsdiep, vierde op 21 maart jl. zijn 12%-jarig jubileum. Dit feit werd ten huize van de jubi laris feestelijk nerdacht. De heer J. Joustra kwam de jubilaris feliciteren en dankte hem voor het werk, dat hij in de afgelopen jaren voor Albert Heijn heeft verricht. Vervolgens overhandigde hij de jubilaris een polshorloge, waar mee de heer Adelaar zichtbaar was ingenomen. neel. Een bedrijfsleider namelijk, die de belangstelling voor de klant niet kan opbrengen, zal ook veelal mank gaan aan gebrek aan be langstelling voor zijn personeel," aldus de heer Van Meer. Gouden kruis TTierna reikte de heer van Meer met een toepasselijk woord aan elk der genoemde heren bedrijfsleiders persoon lijk het gouden kruis uit, verge zeld van een enveloppe met in houd. Voor de echtgenotes was een passend geschenk, terwijl zij als bijdrage in de vreugde een boeket bloemen in ont vangst mochten nemen. 30 Jaar geleden zagen de eerste personeelsorganen het levens licht. Sindsdien hebben vele hon derden personeelskranten hun AllerHande - de kruidenierskrant die een zeer aparte plaats in neemt in de periodieken-pers. Donderdag 12 mei ontvingen wij de droeve mededeling, dat de heer Hermanus van Oosierhout bakker bij produktiebedrijf Zwanenburg, op de leeftijd van 56 jaar was overleden. De overledene kwam op 19 mei 1958 in dienst bij Albert Heijn N.V. Hij was een goed collega en iemand, die zich volledig voor het bedrijf heeft ingezet. Te vroeg is hij uit het leven heengegaan, na een betrekkelijk kort stondige ziekte. Wij wensen zyn vrouw en verdere nabestaanden kracht en sterkte in deze voor hen moeilijke tijd. Legpenning Hierna richtte de heer H. de Roode het woord tot de ju bilarissen en overhandigde hen het diploma van de Maat schappij voor Handel met de daarbij behorende legpenning. Ook de heer L. M. de Haas sprak enige woorden. Hij ac centueerde de ontwikkeling van de onderneming en de bijdrage, die elke leidinggevende functio naris, met name die in de fili- alensector, aan deze ontwikke ling moeten leveren. Mijlpaal Tenslotte sprak de heer J. Rozema de jubilarissen en echtgenotes toe en wenste hij betrokkenen geluk met de krui zen van verdienste en de be reikte mijlpaal. Na gezellige voortzetting van deze intieme herdenking, waar bij ook, tot aller vreugde, de heer D. A. ter Wee aanwezig was sloot de heer F. Brandsma deze bijeenkomst, waaraan ongetwij feld met dankbare gevoelens zal worden terug gedacht. eerste en vele volgende edities gekregen. In binnen en buiten land is men op dit terrein bij zonder actief. Waarom vindt een dergelijk contact-medium nu zo'n aanhang terwijl dui zenden jaren voorheen veel tot stand kwam zonder dit middel. Mens en onderneming veranderd Een en ander heeft alles te maken met de ontwik keling van de onderneming, die vooral door de industrialisering een heel andere inhoud en een gewijzigd aanzien heeft gekre gen. Die ontwikkeling gaat echter zo snel dat slechts en kele decennia na de industriali sering al sprake was van het atoomtijdperk, dat, alhoewel nog in zijn eerste fase verke rend, al opgevolgd lijkt te wor den door het ruimtetijdperk. Wij stelden reeds: de onderne ming is veranderd niet min der echter de mens in die on derneming. De afstand tussen hem en de ondernemer werd met het groeien van de bedrij ven groter. Daarbij werden de personeelsleden soms verdeeld over ver uit elkaar gelegen ves tigingen van een en dezelfde ondernemer. De behoefte om het verloren contact weer op te nemen werd duidelijk voel baar, temeer, daar werken uit sluitend op bevel tot het ver leden ging behoren. Men wilde werken met de overtuiging dat het werk nut had en geloof hechten aan de doelstellingen van de ondernemer. Verscheidenheid Deze grond bleek rijp te zijn voor het regelmatig infor meren van het personeel via /Vp 6 maart jl. was het 25 jaar V/ geleden, dat de heer A. W. van Minnen, momenteel be drijfsleider in het filiaal Beet- hovenstraat 84 te Amsterdam, in dienst trad bij W. van Ame- rongen, welke firma jaren ge leden door Albert Heijn werd overgenomen. Deze integratie bracht ook voor de heer Van Minnen de nodige moeilijkhe den, maar deze bleken niet in staat hem de moed te ontne men, hetgeen resulteerde in dit 25-jarig zakenjubileum dat op 7 maai't jl. ten huize van de Het bovenstaande bruidspaar wordt gevormd door de heer A. van Splunteren en mej. N. v. d. Berg. Dit Albert Heijn - bruidspaar - de bruidegom is werkzaam in [Ui- aal 1021 (Nijmegen) en de bruid het laatst in dienst als hoofd- cassière in filiaal 1030 te Utrecht, trouwde op 29 maart j.l. Onze felicitaties! I De Flitsen: leverancier van bedrijfsnieuws en wetenswaar- I digheden omtrent collega's een personeelsorgaan. Hebben we eerst een periode meege maakt dat dit orgaan in het teken stond „van, vóór en dóór het personeel", de ondernemer ondervond steeds meer de waarde van de personeelskrant als informatieschakel tussen hem en het personeel. Nergens is in de „periodiekenpers" een grotere verscheidenheid dan in de groep personeelsorganen. Lijken landelijke dagbladen, tiener- of damesbladen bijzon der veel op elkaar de per soneelskranten doen dat niet! Deze lopen uiteen van de prachtige in meerkleurendruk uitgevoerde magazines tot het gestencilde blaadje toe. Actueel Ons bedrijf heeft als ver schijningsvorm gekozen diè vorm, waarin men ge wend is nieuws te vinden de kranteneditie. Er wordt dan ook naar gestreefd zoveel mo gelijk bedrijfsnieuws actueel te brengen. Het aspect „vóór en dóór het personeel" is echter bepaald niet verdrongen. In al lerlei regelmatig terugkomende artikelen vinden de lezers zo niet zichzelf, dan toch veel le zenswaardigs over hun colle ga's. Haar 23e jaargang bewijst niet alleen de levensvatbaar heid doch ook het nut van dit communicatiemiddel bij uitstek. familie Van Minnen gevierd werd. Legpenning In de loop van de middag brachten de heren J. van Meer, D. A. ter Wee, F. Brands ma, P. J. van Rooy en J. H. W. van Loo de heer Van Minnen een bezoek, waarbij de jubilaris een enveloppe, alsmede de leg penning en oorkonde van Mij. voor Handel en Nijverheid wer den overhandigd. Mevrouw Van Minnen ontving van de heer Van Meer een fraaie kandelaar. Opleiding als communicatiemiddelj Yllaar dit nummer van Flitsen in het teken van de commu- nicatie van het bedrijf staat mogen wij een belangrijk aspect in het moderne communicatiepatroon niet vergeten n.l. I opleiding. Dat er aan opleiding in ons bedrijf veel wordt gedaan bewijst f het opleidings- en promotieschema, doch wij willen desondanks nog eens een paar cijfers laten horen: f De afdeling Opleidingen werkt met de nieuwe opzet nu sinds september 1964 en registreerde de volgende aantallen cur- l sisten: j Cursuslokaal 2e helft '64 1 Hoog-S oer en Zaandam I Diverse door geheel 1 Nederland Opleidingsauto 349 108 jaar '65 367 326 141 950 108 467 247 Sinds de maand september van 1964 namen dus ruim zeven tienhonderd personeelsleden deel aan een bijeenkomst in t cursorisch verband. f Door de mogelijkheid van een bredere informatie wordt een beter inzicht verkregen in de gang van zaken in het bedrijf en wij mogen verwachten dat dit de resultaten ten gunste f kan beïnvloeden. De velen die kortgeleden een cursus mee- maakten zullen met ons eens zijn, dat door opleiding de com- municatie belangrijk wordt gestimuleerd. Zoals de officiële catalogus laat zien: „De etiketten voor de flessen en blikken koffiemelk zijn fraai van lettering en compositie en brengen de sfeer van het artikel zeer goed tot uitting. Dank zij het zeer gave grafische ontwerp, ook knap doorgevoerd in de kratbedrukking, en de uitstekende bedrukking wordt een kwaliteitssfeer opgeroepen. Een goede op lossing is het aanbrengen van het etiket op beide zijden. De vermelding van de uiterste consumptiedatum op de fles-etiketten wordt door de jury zeer gewaardeerd. Bekroond met een Gouden Noot." Een eervolle vermelding oogstte Albert Heijn met de flesjes shampoo in speciale houder. Wederom de catalogus: De aantrekkelijke houder en de fraaie pvc flesjes vormen mede door een goede grafische vormgeving van houder en etiket een representatief geheel. De vernuftige sluiting van de flesjes ver dient een aparte vermelding. Bekroond met een Eervolle Vermelding. 18 april 1966 was wel een zeer bijzondere dag voor onze onderneming; aan acht bedrijfsleiders, te weten de heren: G. de Pundert, J. H. v. d. Salrn, J. C. Suurmond Sr., L, Tie- rolf, C. Jongbloed, E. v, d. Laan, J. Buijten en J. Fenger werd het gouden kruis van verdienste uitgereikt in verband met het feit, dat zij 25 dienstjaren bij Albert Heijn N.V. had den bereikt. 3000 jaar geleden werden pyramiden gebouwd in Egypte en in China bouwde men een muur rondom het geweldig grote rijk. Bijzonder grote ondernemingen moeten dit zijn geweest waaraan duizenden en duizenden mensen mee werkten. Men heeft destijds kennelijk goed werk verricht want de bouwwerken zijn nu nog te bewonderen. Toch beschikte men destijds niet over een personeelsorgaan. JJadden deskundige onderzoekingen al niet aangetoond dat AllerHande een ongelooflijk grote lezerskring heeft, dat zouden wij alleen al uit de talloze reacties mogen ver onderstellen, dat AllerHande wel één van de meest gelezen kranten moest zijn. Wanneer bijvoorbeeld in het laatst ver schenen nummer iets werd geschreven over wateronthar ders over badkamers of over tochtstrips, dan komen er snel talloze schriftelijke of telefonische verzoeken om aller lei inlichtingen. Wanneer een bezorger per abuis een straat overslaat, dan weet Zaandam dit subiet binnen de 24 uur. Vaak ook komen er verzoeken om recepten binnen, die jaren geleden eens in AllerHande hebben gestaan. Vooral tegen de feestdagen is dit het geval. Fantastische voorjaarsverrassing tSZ van Premic-van-iie-Maand Ciul» Hfrn volauioinalisrhr kleinMdcamera mei til iTilwliel ■i immmm mwrn JfffS is M narwal «en SS nttr „paperen* m -*i vakantie en late dagtrip i-ffSi ttiiiMmiUait kfw|t *m mtV/ Stat* SHctW) <;i vMinw 5

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 3