t Van loopjongen tot bedrijfsleider Bartelson bezoekt Heer J. F. v. cl. Wolde jaar bij AH zeggen in Hoog- Soeren dat Hartelijk dank Sterovita Melkexport produceert melk en ijs in Marokko en Libye I eum Als deze Flitsen verschijnt na een slechte maand maart, zijn er toch nog blijde berichten te vertellen over de afgelopen en komende maand april. De heer en mevr. Leeuw mochten op 5 april hun 25-jarig huwelijks feest vieren. Wij wensen her beiden nog vele jaren toe. Mevr. de Weerd-Oe is 12V2 jaar getrouwd. Zij dankt allen die er aan medegewerkt hebben om deze dag tot een onvergete lijke te maken. Bij de fam. W. van Unen werd een dochter Marinka geboren. Dit was een dubbele feestdag daar ook vader jarig was. Zo was 't ook voor de heer J. v. d. Wolde op 29 maart een grote feestdag, hij vierde zijn 40-jarig zakenjubileum. In grote getale trok men naar 't ÖG om deze jubilaris te hul digen en wij hopen dat hij met trots op deze dag mag terug zien. Mevr. Doesburg vierde op 5 april haar 12^2-jarig zaken- jubileum. Wij feliciteren u hier mee. Op 19 april waren de heer en mevr. C. de Ligt 25 jaar ge trouwd. Onze felictaties met deze feestdag en nog vele jaren toegewenst. Wij sluiten de maand april af met het jubileum van mevr. Eijkhoudt die 24 april vijf jaar in dienst is. De heer en mevr. B. Gruis zijn op 18 april 40 jaar getrouwd geweest, wij wensen u beiden nog vele jaren toe. in de beste gezondheid. Zo hadden wij dan weer heel wat blijde berichten van de af gelopen maand. Het uitstapje met onze gepen sioneerden zal dit jaar plaats vinden op 24 mei. Zorg voor mooi weer en dan komt de rest van zelf wel! Wat onze ziekenlijst betreft deze blijft nog steeds aan de hoge kant. De heer Kok van de OD is al enkele maanden thuis wegens ziekte, 't wordt wel wat beter, maar hij is toch nog niet geheel hersteld. Zo ook met mej. fans Oosting. zij was weer thuis voor een rustkuur maar is nu weer opgenomen in een ziekenhuis in Buitenveldert Wij hopen dat alles een gun stig verloop mag hebben. De heer W. Way moest voor de geling opgenomen worden in 't ziekenhuis. Wij hopen dat hij weer spoedig thuis mag zijn en geheel hersteld. Ook voor de heer Lokkerbol hopen wij dat alles ten goede mag keren. De heer K. Jansen van de OD moest ook het werken weer op geven wegens ziekte. Hij moet nu regelmatig voor contróle naar het ziekenhuis voor de pijn die hij al lange tijd heeft. De heer Poortvliet ligt ook al vele weken in het ziekenhuis en is erg ziek, laten wij hopen voor hemzelf en ook voor zijn vrouw en kinderen dat alles weer ten goede mag gaan. De heer G. de Jong uit Alk maar is ook nog door ziekte thuis en wensen voor hem dat hij weer gauw zijn dagelijks werk mag hervatten. Mevrouw Weidema is ook nog steeds door ziekte verhinderd haar dagelijkse werk te doen. gaat wel vooruit, dus laten wij hopen op een spoedige beter schap. Mevrouw Abenga is ook al vele maanden door ziekte thuis. Wij wensen haar het allerbeste toe. De heer S. van Bezooijen heeft inmiddels zijn werk weer her vat na enige weken ziek te zijn geweest. De heren A. de Boer en J. Brehler wensen wij ook 't aller beste toe. Mej. Anne Marie Ingelbleek is op 7 april in ondertrouw ge gaan. Wij wensen haar voor straks een goed huwelijk toe. In de maand mei en wel op 2 mei viert mevr. Hoogland (SB3) haar vijfjarig zaken- jubileum. Op 12 mei is de heer J. Rijm- I berg 12\ 2 jaar getrouwd en de heer G. K. Beute 25 jaar ge trouwd op 14 mei en dd. 25 me< is de heer Monsma 121/2 jaar getrouwd. Wij wensen deze t eestgangers nog vele jaren toe. Ik wil dan eindigen met u allen veel goeds toe te wensen, en voor onze zieken thuis en in de ziekenhuizen een spoedig her stel. ^oor de gehele familie van der Wolde, was 29 maart 1966 een heugelijke dag. Op die dag werd n I. het 40-jarig jubileum gevierd van de heer J F v d Wolde en aan be- belangstelling en complimenten heeft het hem niet ontbro ken. Maar over de opwachting bij de directie, de huldiging in het O G daarover wilde ik het in eerste instantie niet hebben. Veertig jaar, een mensenleeftijd, dat was tenminste voor 40 jaar terug nog zo. Als 14 jarige jongen, net verhuisd vanuit Den Helder naar Amsterdam Noord moest onze jubilaris een baantje gaan zoeken. I)e kranten stonden ook toen vol met baantjes en het was moei lijk voor „jopie" om een keus te maken. Wat moest zijn vak worden Magazijnwerk, ja dat leek hem wel en samen met zyn vader ging hij op de advertentie van W. van Amerongen af en werd prompt aangenomen als loopjongen voor het filiaal aan de Leliegracht. Dat „loopjongen" van toen, was inderdaad lopen. Met een hengsel mand aan zijn arm werd hij er op uitgestuurd, dus met recht de titel „loopjongen". Ja, als je al wat langer in het bedrijf werkte en bewezen had het goed te doen, dan kwam je als promotie pas aan de fiets toe, maar zover was het nog niet. er een r.p.c. is die uitsluitend met ..meneer" aangesproken wenst te worden; Zevenaar in één nacht meer autohandelaars omzet dan de rest van de A.C.'s in een geheel jaar: de DAF van de Limburgse p c. een slee is vergeleken bij de Kadett van een f.m.; je er heerlijk 's nachts kunt slapen als er plaats en tijd voor is; met het verschijnen van de AH cursisten het verloop onder het vrouwelijk hotel personeel was af gelopen; het verschil tussen een fieldmarshal en een fieldmerchandiser bestaat uit het feit dat de één zijn staf verdiend en de ander hem nog in z'n ransel heeft. Slaap Onze „jopie" leerde dus wel trappen lopen, 4 en 5 hoog en na een tijdje kende hij de binnenstad op zijn duimpje. Het gebeurde wel eens. dat hij zo bekaf was van zijn zware vrachtjes, dat als hij met de pont overging naar Amsterdam Noord, de pontbaas hem wak ker moest maken, maar „de liefde voor rozijnen en krenten" zat in die tijd al in zijn bloed en alleen een foto uit die dagen herinnert ons nog aan de „heng- selmandtijd". Toen volgde na een poos de periode van de fiets; het sala ris was toen ook niet meer de 1,50 per week, waar hij mee begonnen was, neen, dat was al aardig vermeerderd. Maar de fiets, was al een grote stap naar de volgende promotie tot „echt" bediende. Ook deze fase werd met het nodige wel en wee overleefd. De benoeming tot reserve-chef volgde enige jaren later en toen kon er over trouwen gesproken worden. Bedrijfsleider De heer v. d. Wolde werd nu de trotse bedrijfsleider van van het filiaal Oude Hoog straat; hartje Amsterdam en een huis „met 16 kamers" en ook de beide dochters werden daar geboren. Maar ja hoe gaat het, kleine kinderen kun je nog wel binnen houden maar worden ze wat groter, dan willen ze de straat op, maar in dit drukke stukje Amsterdam werd dat onmoge lijk. Overplaatsing vragen, dat was de remedie en deze werd ver kregen. In Dordrecht aan de Bosb. Toussaintstraat daar ging de fam. v. d. Wolde het proberen, doch het publiek was niet zo gezellig als in Amster dam en men had met een beetje heimwee te kampen, zodat de post in Hilversum aan de Lan- gestraat met beide handen werd aangegrepen toen die vr(j kwam. Het was daar goed wonen én winkelen. Fijn voor de kinderen en ook voor de bedrijfsleider die uren over de heide kon dwalen met of zonder hond en daar weer nieuwe kracht op deed voor de nieuwe week die wachtte. Maar het mocht niet zo zijn, de rugklachten werden ernstiger De start, zoals destijds gebrui- kelijk was op de bakfiets. I Rechts de heer v. d. Wolde. Het is mij onmogelijk u allen persoonlijk mijn grote dank te betuigen voor de zeer vele blij ken van belangstelling, hoe dan ook tot uitdrukking gebracht, die ik ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubileum, heb mogen ontvangen. Dit heeft mij het gevoel en be sef gegeven de volgende 10 jaar op dezelfde voet zo door te moeten gaan. Mede namens mijn vrouw, onze oprechte dank. J. F. v. d. Wolde Nooit te voren heb ik beseft dat het vieren van een jubileum ook werkelijk FEEST betekent voor de jubilaris zelf. Nu, na het vieren van mijn 40- jarig dienst jubileum, moet ik mijn mening echt wijzigen. Het was in één woord groots! De ontvangst, de receptie en uw belangstelling waren in één woord geweldig! Ik ben er stil van en zit nog met het probleem hoe ik u allen moet bedanken. Persoonlijk bedanken zou voor mij betekenen het schrijven van 228 brieven! Daarom vind ik het fijn dat de redactie van Flitsen mij in staat stelt het langs deze weg te doen. Mag ik u allen, mede namens mijn vrouw en kinderen recht hartelijk danken voor alles wat u deed om mijn 40-jarig dienst- jubileum tot een feest te maken. Hartelijk dank! Het was een feest. Met vriendelijke groeten G. J. van Zijl. en een operatie moest onher roepelijk ondergaan worden. Maar met zijn zonnig humeur en blijde kijk op het leven sloeg de jubilaris zich dapper door deze moeilijkheden heen. Helaas bleef zijn rug een ern stige handicap en van het werk in het filiaal kwam dan ook niets meer terecht. In de divisie Utrecht zocht men voor het divisie kantoor iemand en daar heeft hij toen voor het eerst meegeholpen en in die tijd werd er heel hard gelachen daar, doch ook hard gewerkt, hetgeen zelfs de heer de Haas, toenmalig divisieleider, in zijn toespraak op de jubileumdag moest beamen. Verder ging het op het pad van de kantoor klerken. In Zaandam wilde men de heer v. d. Wolde hebben. Overgang De overgang was groot, maar als de jubilaris nu terugblikt over de laatste zeven jaren, dan moet hij zeg gen, dat het zo beroerd nog niet is gegaan. Het contact met de vele bedrijfsleiders heeft hij door zijn werk kunnen onder houden en de mensen in de fili alen vinden voor hun moeilijk heden met de diverse formu lieren gehoor, omdat hij zelf weet hoe het vroeger bij hem in de winkel er toe ging en ja, tussen twee mensen die weten waar de knelpunten, doch ook de raakpunten liggen, komt het meestal goed. De jubilaris heeft geen hobby. Vroeger kwam hij er niet aan toe, want behalve een gedeelte van de zondag wandelen, was zijn leven „de winkel". De wens, die de heer v. d. Wolde uitte in zijn dank woord, was dan ook, dat hij in staat zou mogen zijn om de 50 jaar vol te maken, dat zou hij de bekroning vinden van zijn loopbaan. En bij deze wens sluiten we ons gaarne aan. Datum in- Jubi- Naam /Werkzaam: diensltr huwelijk 1966 Z H H. Niekus, Fil. 1011 1- 5-41 1-5 25 II. Wijma, Fil. 5639 5-11-53 5-5 H'/a I.. Miltenburg, Fil. 5677 8- 5-61 8-5 C. <1 Ham, Fil. 1028 8- 5-41 8-5 A Stobbelaar. Ster. Dordrecht 9-11-53 9-5 12 H. Hommcrin. Ster. Dordrecht 9-11-53 9-5 12'/j J. Rijmsberg, PB - BA 12-11-53 12-5 12'/, (i. K Beute, TRO 14- 5-41 14-5 B. Esters, Fil. 3633 15- 5-41 15-5 A. M. de Jong, Fil. 5595 15- 5-61 15-5 5 B. dc Groot, Fil. 5516 15- 5-61 15-5 5 J. Kruipers. Fil. 5633 15- 5-61 15-5 C. Krom, Fil. 5700 20- 5-61 20-5 5 Blankenspoor-Bosch, Fil. 1007 23- 5-61 23-5 5 J. Scheppers, Fil. i031 23-11-53 23-5 12'/s j. de Goede, Fil. 5517 23-11-53 23-5 12'/, H. Monsma, PB Bedr. Bur. 25-11-53 121/4 v. d. Bcrg-Schenkel, Fil. 1042 25-11-53 12'/. A. van Ech, Fil. 5555 26-11-53 26-5 12'/a J. Fierct, Fil. 1020 26-11-53 26-5 12% J. den Boef, DC 27- 5-41 27-5 M. Sonke. Fil. 5699 29- 5-61 29-5 5 C. Noordemiecr, Fil. 5535 30-11-53 30-5 12'/, P. J. Bastiaansc (1048) 10-5 50 I'll. J. Janssen (pre-op) 30-11-53 30-5 121/, UB Het Sterovitabedrijf in Casablanca. De redactie meent, dat in „Flitsen", waarin speci aal een blik over de grenzen wordt geworpen, aan twee nederzettingen, welke niet zo bekend zijn, toch wel enige aandacht moet worden geschonken. Helaas heeft echter geen van de redactie leden deze bedrijven gezien. Wij hebben daarom ons oor te luiseren gelegd bij de heer Ir. H. Glazenburg, die bij de wieg van deze sprui ten heeft gestaan. zijn buiten Nederland twee bedrijven, die onder de N V Sterovita Melkexport ressorteren en evenals Sierovita Dordrecht tot de N.V. Albert Heijn zijn blijven behoren. In Casablanca is n.l een bedrijf, dat daar reeds sinds 1 maart 1 955 is gevestigd De reden voor deze ves tiging was de in dit gebied aanwezige Amerikaanse basis, waar men graag goede melk gedistribueerd wilde heb ben. op de plaatselijke markt verkocht. Tezamen werken in deze 2 bedrijven ongeveer 40 man, hieronder zijn een 5-tal Hollanders, enkele Denen en de rest bestaat uit Marokkanen en Fransen. Alleen ijs TV'r gehele project is destijds door Sterovita in studie genomen en bijzonder snel af gehandeld. Met de bouw van dit bedrijf werd n.l. begonnen in oktober 1954 en zoals wij reeds opmerkten werd het op 1 maart 1955 in bedrijf geno men. De enorme prestatie, welke toen geleverd is om een bedrijf in 4 a 5 maanden let terlijk en figuurlijk van de grond te krijgen, vinden wij hier beslist het vermelden waard. Koelketen Titgangspunt van het stu- U die-object was de aan wezigheid van een eondens- melkfabriek in Breukelen, waar deze melk ingedikt kon worden. Deze melk werd ingedikt van 3 op 1 liter (d.w.z. 3 liter gewone melk wordt 1 liter ingedikte melken vervolgens werd de melk in aluminium vaten op 1 C gekoeld en verzon den. Deze koelketen mocht niet worden onderbroken en hiervoor werd dan ook een organisatie geschapen, waardoor dit mogelijk werd. Pinguin De ingedikte melk werd in Casablanca weer met water aangemengd en ge botteld, waarna de distribu tie op de basis kon aanvan gen. Al snel kwam echter de eis, dat geen Nederlandse maar Amerikaanse grond stoffen gebruikt moesten worden en zo werd het be drijf dus voortgezet met het gebruik van magere melk poeder en boter. In de loop der jaren werd er nog een bedrijf bij aangetrokken, dat de naam „Pinguin" heeft gekregen. Hier wordt ice-cream geproduceerd en dit consumptie-ijs wordt ook Sinds 2 jaar zijn echter de Amerikanen vertrok ken en de leveranties aan de basis liggen dus stil. Jammer is, dat wij plaatse lijk geen melkprodukten mo gen leveren, zodat de pro- duktie nu slechts uit con sumptie-ijs bestaat. De lei ding van dit bedrijf bij 2 Nederlanders, n.l. de heren J. de Goede en M. C. van den Ouden. Er zijn thans voorbereidingen getroffen de mogelijkheden te bezien cok op de plaatselijke markt te leveren, waardoor ook in het melkbedrijf de produktie weer kan worden voortge zet. Dit bedrijf is voor de ge- interesseerden een Marok kaanse naamloze vennoot schap. In deze N.V. heeft Albert Heijn een meerder heids-belang. Of dit op den duur zo zal blijven gezien de politieke situatie, is wel een vraag, die in deze ont wakende wereld moeilijk te beantwoorden valt. Zandstormen Het tweede bedrijf is ge vestigd in Tripoli in de staat Libye. Dit bedrijf is in 1956 geopend. Het is op de basis zelf gevestigd en het geheel is ingericht in stan- daardloodsen, welke daar bij de luchtmacht in gebruik zijn. De inrichting van dit bedrijf betrof dus alleen de machines, daar het gebouw er reeds aanwezig was. Deze basis, Wheelus Air Field ge naamd, ligt in een heel an der gebied. De temperatuur hier schommelt om de 42 C en de vele zandstormen ver oorzaken hier moeilijkheden. (Zie verder op pagina 5) Het bedrijf in Tripolis. De groepsfoto gemaakt van jubilaris, familieleden, bedrijfsleiders en belanghebbenden na de huldigingsbijeenkomst

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 4