HERMETICA N.V. SEAAT HAAR YEEEGEES EIT dichtbij Ver wea H. Mjborg viert koperen jubileum A. Bruynen vierde koperen jubileum NIEUWE ARTIKELEN Toeslag belastingvrij SPAREN BIJ FONDS VAN ALBI HANDIG EN VERSTANDIG Toeslag belastingvrij SPAREN BIJ FONDS VAN ALBERT HEIJN zeggen Heer Steneker bouwt aan internationale markt ■I 450 GR. rtfr." CONFITURE f™ oranges/prunes brom VHonderlijke ervaring als je, zoals uw interviewer, na 10 jaar dienstverband bij AH ontdekt hoe ver je afstaat De internationale activiteiten kunnen niet beter bewezen wor den door onderstaand fragment uit een in Arabië verschijnende krant. van en onbekend bent met het doen en laten van N.V. Hermetica. Even verwonderlijk is het. als je dan plotseling tot. de ont dekking komt. dat het bedrijf, dat zo gericht is op de binnen landse markt, een onderdeel kent, dat naar Australië, Azië, Afrika, Noord- en Zuid Amerika en vele landen van het Europese Continent exporteert. Het wordt alles begrijpelijker als je een half uurtje met de heer Steneker, directeur Hermetica spreekt en het verhaal hoort van een dynamische man, die vele jaren geleden Groningen verliet om zich in het Westen te vestigen. A/-y f'y1 .USÏ» -wI j ■-»» Jj* MB V" t..y.itb'p Mij stfewsx j> li-»"'' j' j!i ff»» w Jifcj» »J J-X-'Sl uw 'M-J' uWi ji ».ys< „SC. 3) A j-V' j yj- -if i C f Staking 'Joch is de heer Steneker Groningen nog niet ver geten want de woelige jaren bij de Ommelanden hebben grote invloed gehad op de levensloop van de man, die directeur geworden zou zijn van dit zuivelbedrijf als de staking niet was uitgebroken. Een staking, die vele gemoe deren in beweging heeft ge bracht en vele kranten we kenlang stof heeft gegeven tot grote artikelen op de voorpagina. Maar daarover gaat ons verhaal verder niet. Het was alleen aanleiding voor de heer Steneker en zijn collega ir. Vos, om uit het bedrijf te stappen en zich gezamenlijk te werpen op de produktie, verpakking en ex port van melk en melkpro- dukten .Ir. Vos was de part ner, die de kwalitatieve en produktie-technische aspec ten beheerste, terwijl de heer Steneker de commerciële taak op zich nam. Dit laatste lag voor de hand want reeds op 25-jarige leeftijd werd hij zonder voorbereiding door zijn toenmalige baas naar Trinidad gestuurd om een slechte betaler tot andere gedachten de brengen. Buitenland Desondanks was het een groot avontuur toen men met me dewerking van het gemeentebe stuur van de stad Groningen een gebouw en verpakkings machines had verworven en N.V. Hermetica ging starten. Maar éénmaal op gang zijnde, kan de heer Steneker z'n cre- activiteit uitleven en vonden onder allerlei merken en etiket ten Nederlandse melkproduk- ten op de buitenlandse markt hun weg. Dit zou allemaal zo zijn door gegaan, als niet de heer G. Heijn, die door de toelevering van Sterovita aan Hermetica De heer H. Nijborg, bedrijfs leider van filiaal Gronin gen, Heerestraat, vierde op 21 maart j.l. zijn koperen zaken- jubileum. Als bediende in filiaal Gronin gen, Heerestraat, begon hij zijn loopbaan bij Albert Heijn. Na zijn militaire dienst kwam hij weer terug in dit filiaal om na een jaar de „vervanging" in te gaan. Toen hij dit 2 jaar ge daan had werd hij op 25-jarige leeftijd bedrijfsleider van filiaal Leeuwarden, Nieuw stad. Na een jaar werd hij bedrijfs leider van filiaal Groningen, Heerestraat. De cirkel had zich gesloten! Uit handen van zijn groeps leider de heer de Groote, ont ving hij een Parkerset en werd hem het speldje op zijn revers geprikt. De heer D. Steneker. vJ de heren Steneker en Vos had leren kennen, z'n oog op hen had laten vallen en „er wat in zag" om beide heren in ons concern op te nemen. Om een lang verhaal kort te maken: de heer ir. Vos kwam naar Sterovita om als direc teur met name de kwaliteits beheersing en ontwikkeling te behartigen en de heer Steneker bouwde als directeur-Sterovita voort aan de buitenlandse con tacten. Uitbreiding Natuurlijk lag het noch in de bedoeling van de heer G. Heijn, noch in de aard van de heer Steneker, om zich tot melk en melkprodukten te be perken en zo werd allengs het assortiment uitgebreid. Dit be tekende niet alleen dat andere produktiebedrijven een woordje gingen meespreken, maar dat ook andere artikelen uit het AH-assortiment in het totale pakket werden opgenomen. Ja zelfs moest Hermetica, om te voldoen aan de wensen van Koning Klant, in het binnen land leveranciers zoeken voor andere artikelen, waar elders in de wereld vraag naar is. Intuïtie Hoe de heer Steneker dat allemaal ontdekt, is voor uw interviewer een raadsel ge bleven, want we mogen een vak man z'n gehei men niet pro beren te ontfut selen. Of het mis schien is af te leiden uit de Arabische krant, die de heer Steneker meegaf, en waarvan we hierbij een stukje afdrukken, kunnen wij u dus niet vertellen. Wel duidelijk is, dat een grote kennis van vreemde talen en daarbij het vermogen om de kanalen te vinden naar vreem de markten, naast hard werken ook een grote mate van intuïtie vereist. Voor uw reporter was het dan ook niet moeilijk uit deze wa terval te putten, al kunnen wij u slechts in vogelvlucht een beeld geven. Hoe en wat Elk personeelslid kan een spaarrekening openen bij de „Stichting Spaarfonds Al- bert Heijn" en profiteren van de hoge rente. Deze is variabel en bedroeg over het afgelopen jaar ca. 11%. De samenstelling van deze rente is als volgt: a. vaste rente: 3.9% uit kering op 1 januari. b. toeslag Vr> deel van de rente voor elk geheel pro cent dividend dat op de normale aandelen van Albert Heijn N.V. boven de 5% wordt uitgekeerd. Het dividend op de aan delen over het boekjaar 1965 zal hoogstwaar schijnlijk 16% bedragen. Hoe groot zal nu, gezien de bovengenoemde „for mule", de toeslag zijn? Stel nu eens: men heeft op 1 januari van het spaarfonds 50,rente grote expansie gevonden zullen worden door in dit veld „doorgewinterde" medewer kers, is aan geen twijfel onder hevig. Hoe en waar, wanneer en wat de toekomst zal het leren. Ruim baan Jn elk geval hopen wij voor u lezers van de Flitsen en medewerkers op andere fronten een tipje van een sluier te hebben opgelicht. Wij vermeldden dit artikel onder de kop: ,,Verweg en dichtbij" en hoewel dit sloeg op de geografische af standen geldt dit mis schien ook voor de toe komst? Hoever zijn we nog verwij derd van een wereld, die zo kiein wordt, dat we ons al op de maan en op andere planeten moeten richten. gekregen. De toeslag be draagt dan 11/5 x ƒ50. is f 110,want voor elk procent dividend BOVEN DE 5% krijgt men 1/5 deel van de rente extra. Het dividend bedraagt 16% daarin zijn 11 hele procenten boven de 5% dus is de toeslag n/r, van de rente. Omdat de dividend-uitke ringen jaarlijks kunnen veranderen is deze toe slag variabel. Tevens heeft deze toeslag een maximum van 500, bruto. Het woord „bruto" verklapt u al dat de over heid loonbelasting en soci ale lasten over deze toe slag opeist. Uitkering van de toeslag: in de maand juli. Toeslag belastingvrij Het spaarfonds verleent zelfs een mogelijkheid om de toeslag niet te belasten met loonbelasting en sociale voor- onze assistent-juridisch adviseur in Bangkok op zijn sokken op het hete asfalt stond te „lan- dakken'.toen hij in een tempel bij de uitgang z'n schoenen niet terug kon vinden; daarentegen ons hoofd perso neelsbeheer in Londen last van z'n schoenen kreeg bij de halve vierdaagse, die je daar moet lopen; een volslanke DL in het vlieg tuig geen eten kreeg, omdat hij boven de sterkte meevloog en over de meeste reserves zou be schikken; de 3 Amerikagangers eerst naast de baan zaten, toen in de mist en ten slotte aan bepaalde wal len in Mexico. de 4e Amcrikaganger intussen zijn candidaats-uitbenen heeft behaald; de staf filialen een jodel koor zal vormen; de chef inwendige dienst last heeft met de buurvrouw van wege de avondbelangstelling van de fietsenstalling; de redactie dit „over de grens" nummer heeft georganiseerd, omdat ze zelf zo graag geïnter viewd ivilden worden. 14 maart 1966 was het 12Vo jaar geleden, dat de heer Bruynen in dienst kwam bij Albert Heijn als jongste be diende. Na de periode van le assistent reservechef, werd hij benoemd tot bedrijfsleider in de Zeilstraat te Amsterdam. Waardering Zijn verzoek om te worden overgeplaatst naar de super- marts werd ingewilligd en na een opleiding in de SM werd hij aangesteld als afdelingschef van de kruidenierswaren in Bergen. Waardering bleek uit de woorden, die de heer J. Jou- stra, groepsleider SM I, die in gezelschap van de heren W. J. Appel, RPC, en P. Gorter, SMBL, de jubilaris was komen feliciteren. zieningen. U dient dan echter de toeslag te laten blokkeren op het spaarfonds voor een tijdsduur van vijf jaar. Vanzelfsprekend brengt het ge blokkeerde geld in deze periode rente op. Rekening openen Men kan een rekening openen door dit schriftelijk aan te vragen bij de Stichting Spaar fonds Albert Heijn te Zaandam. Personeel werkzaam in de pro duktiebedrijven en het Distri butiecentrum te Zaandam kun nen dit tevens bij de afdeling personeelszaken doen. Geld storten kan men door een zelf te bepalen bedrag van het salaris automatisch op de spaarrekening te laten over- schijven of door een bedrag te storten bij de bedrijfsleider in het filaal of voor personeel werkzaam in Zaandam bij de af delingen KAS. Tevens kan men rechtstreeks via gironummer 9930 op de spaarrekening stor ten. Uiteraard dient men het spaarrekeningnummer dan te vermelden op de girokaart. Geld opnemen kan men dage lijks bij de bedrijfsleider van het filiaal of voor Zaandams per soneel bij de afdeling KAS. Met welk doel men ook spaart huwelijksuitzet 'n vakan tiereis -'n auto of zo maar een appeltje voor de dorst het is zeer de moeite waard te overwegen dit sparen waar te maken bij het spaarfonds Al- bert Heijn. Waarom zou men niet profiteren? POiDS NET II, MGUAMDf- ^SSSB?' |ijp» - AMSIERl* - ROHM In de vorige Flitsen heeft men kennis gemaakt met de hazelnootpastille, als eerste in de serie noot- pastilles. Nu stellen wij voor de walnotenpastille, die in de eerstkomende weken uit gaat komen. Het toepassen van de wal- notensmaak in de suiker verwerkende sector is daarom zo aantrekkelijk, omdat deze specifieke smaak een goede tegen hanger is voor de uiter aard zoete vullingen van de pastilles. De walnoten pastille wordt ook ge bracht in de bekende ko kerverpakking en zal zijn weg naar de consument wel vinden. Wereldwijd Om te beginnen volgt hier een kleine opsomming van de staten en landen, waarheen o.a. verbindingslijnen zijn gelegd door de heer Steneker en zijn export-team. Afrika Marokko, Algerije, Angola. Ethiopië, Tanzania, Kenia, Soe dan, Egypte, Libye, Rhodesia, Can. Eilanden, Congo, Ghana, Zuid-Afrika, Nigeria, Ivoor kust, St. Helena, Seychellen, Sierra Leone. Azië Saoedi Arabië, Libanon, Jorda nië, Irak, Iran, Aden, Yemen, Afghanistan, Pakistan, India, Ceylon, Thailand, Zuid-Viet- nam. Hong Kong, Singapore, Indonesië, Formosa, Korea. Amerika's USA, Canada, Ned. Antillen, Suriname, Peru, Chili, Baha ma's, Haïti, Honduras, Para- quay. Europa België, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Italië, Spanje, En geland, Denemarken, Zweden, Finland, Oostenrijk, Grieken land, Portugal, IJsland, Cyprus, Gibraltar, Malta. Australië. en dan niet te vergeten de re gelmatige leveringen aan de United Nations. Veeltalig Doen we een greep in het as sortiment, dan lezen we in vele talen etiketten van: gecondenseerde melk in blik, melkpoeder, kindervoedsel, sui kerwerk, biscuits, vleesconser- ven, jam, havermout, koek, chocolade, vruchtenconserven, beschuit. "VTogmaals, we zijn niet com- pleet geweest en helaas kunnen we u ook maar een ma ger aftreksel tonen van de vele kleurige verpakkingen, die ons werden getoond. Zelfstandig In de loop der tijd werd door bepaalde ontwikkelingen de positie van de heer Steneker als lid Hoofddirectie Sterovita gewijzigd in directeur Herme- tica-nieuwe-stljl, hoewel dit aan zijn werk weinig veranderde. Thans is N.V. Hermetica als zelfstandige operende groep or ganisatorisch geplaatst onder de Raad van Bestuur en maakt zij volledig deel uit van de on derneming. Het spreekt dan ook vanzelf, dat zij hierop aandacht richt en zo is het contact met de produktiebe drijven nauwer geworden en zoekt men in gezamenlijk overleg naar nieuwe wegen. Dat deze in een tijd van j^paren, zo leert de televisie ons, is verstandig en handig. Omdat reclame in de TV nog steeds taboe is, mag er niet bijgevoegd worden: sparen bij het spaarfonds Albert Heijn N.V. is het handigst en het verstandigst.Een dergelijke slogan voor de reclame-TV zal nooit overwogen worden - omdat slechts een beperkt aantal Nederlanders van de gun stige condities van het voornoemde spaarfonds kunnen pro fiteren. Alleen zij, die een dienstverband met Albert Heijn hebben, kunnen meedoen.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 3