De heer W. M. Hassink vierde zijn 25-jarig zakenjubileum u Veertigjarigen werden gehuldigd jpy Albert Heijn muziekkorps Apollo gaven concert en harmonie in O.G. Part-timers zijn „in tmmfsgm k t 1 VT% ■Mrin In memoriam W. Poortvliet Ondernemingsraad vergaderde Al FEESTAVOND GESLAAGD STUDIEREIS NAAR AMERIKA zeggen in de kantine dat: Medewerker die weel wat hij wil IN MEMORIAM A. STAM Uit het ziekenboek van AG en HK Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 23e jaargang no 4 april 66 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma RedaktiesecretarisJ. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. N. v. d. Berg en mej. C. Buntsma en de heren W. J. Appel, T. Ph. Bartelson, A. Besterveld, R. Dekker, J. Hartog, W. Haeser, J. H. Jacobs, C. Jansen, C. de Mey, H. van Petten, K. Romp, G. A. van Rooyen, P. Schippers, P. Schotsman en J. Voskamp. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. i i r» ,1 nü I. ij L-i AU K/1 l In het St. Jans ziekenhuis te Zaandam overleed op zondag, 10 april j.l. de heer W. Poortvliet die in augus tus van het vorig jaar af scheid had genomen van on ze Produktie Bedrijven. De heer Poortvliet heeft ons bedrijf meer dan vijf en twintig jaar gediend waar van twintig jaar in de be schuitbakkerij in de functie van deegmaker. In deze twintig jaar heeft bij altijd in de ploegendienst gewerkt, variërend van 's morgens drie uur tot 's avonds tien uur. Wij weten, dat deze werk tijden nu niet bepaald pret tig zijn, doch hij heeft dit immer als een vanzelfspre kendheid aanvaard. De laat ste jaren werd de heer Poortvliet op zijn verzoek in de dagdienst geplaatst en was hij werkzaam op de ont bijtkoekafdeling. Hij was een trouwe en be seheiden medewerker op wie nimmer een vergeefs beroep werd gedaan. Zijn hartewens een reis naar zijn kinderen in Ame rika is helaas niet in vervulling gegaan. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote en kin deren die hem zo node zul len missen. >Ioge de vele goede herin neringen welke wij aan de heer Poortvliet bewaren hen de kracht geven dit verlies zo goed mogelijk te dragen. Dat hij ruste in vrede! Op 23 maart j.l. filiaal Binnenburg 8 in Den Burg na verbouwing heropend. Door bovenstaande foto stellen wij u voor aan het team, hetwelk werkzaam is onder leiding van de heer L. J. Pieterse. Qp zaterdagavond 19 maart 1966 hield het AH Muziekcorps haar winterconcert in het ontspanningsgebouw. De zaal was voor tweederde bezet toen de voorzitter om acht uur de avond opende. In het bijzonder heette hij welkom de heer en mevrouw IJpma en de heer Marchal, secretaris van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen Aan dit concert werkte de Harmonie Apollo uit Zaandijk mede. Albert Heijn's Muziekcorps opende het concert met de mars de Gouden Plaque en de Ouverture uit Verdi's La Forza Del Destino. Daarna werd de Retraite Frangaise ten gehore gebracht, waarin de trompet solo werd gespeeld door Bram Timmerman, gevolgd door een selectie uit de Sound of Music en de Fandango. 40-jarigen Vervolgens werden de leden, die 40 jaar lid waren, te weten de leden E. Vinke, J. Ph. Zwart, G. Zwart, G. van Dartel en M. van Vliet, gehuldigd door de heer Marchal. Ieder ontving een fraaie verguld-zilveren spel en een mooie oorkonde. Het ge deelte voor de pauze werd be sloten met de mars National Emblem en de Hornpijp als toe gift. Muzikaal "VTa de pauze was het de beurt aan Apollo waarbij volop genoten werd van het prachtige muzikale spel. Begonnen werd met de symphonische mars Banda Sucre en vervolgens de 4-delige Nederlandse suite, waarmee men veel succes heeft gehad op het najaarsmuziek feest in Leiden in november en daarvoor kampioen van Ne derland, sectie harmonie, werd. Het volgend nummer was de mazurka Caprice waarin als solist op de klarinet optrad de heer Ernst Karten. Het werd zeer muzikaal en brillant ge speeld. Men voerde daarna de Ouverture Hunyada Laszlo uit en tot slot een mars van de heer P. Geugjes die deze avond de heer Steijn verving als di rigent. "pve sluitingsavond van U ons winterseizoen op 26 maart j.l. was gelukkig eind-goed al-goed, de zaal was n.l. heerlijk bezet en de meesten van u hebben ge- noten van Ronnie Tober, Karin Kent en het echtpaar de Manelli's, waarvan de man voor de pauze jongleer- de en in de tweede helft van deze avond zijn vrouw liet zien, wat je allemaal met je benen en voeten kunt bereiken met veel oefenen. De heer Peter Piekos bracht 1 met vaart de conferences en ook de pianist Cor van Veen, liet zich niet onbetuigd. J Alles met elkaar een heel gezellige avond en een waar- dig besluit van ons seizoen. De Voorzitter deelt mede, dat de omzet over de eerste 3 peri oden van 1966 geplande omzet heeft overtroffen. Vooral de omzet in de supermarts neemt toe. Het aantal klanten, dat PMC-zegels koopt blijft relatief gelijk, hetgeen betekent, dat ook de PMC-omzet zich ont wikkelt overeenkomstig de to taalomzet. In 43 gevallen is steun ver leend tot een totaalbedrag van 12.800,Daar het fonds blijkbaar onvoldoende bekend heid geniet zal hierover in één van de komende Flitsen een ar tikel verschijnen. Tevens zullen andere fondsen nog eens extra in de belangstelling worden ge bracht. 9? (Vervolg van pagina 1) zowel letterlijk als figuurlijk de handen uit de mouwen te steken bewijzen dat hij wat kan, dat ei' een BL in hem steekt. Hij moet vooral na de prak tische ervaring naar het be drijfsleiderschap toegroeien. Men heeft in de USA dan ook minder cursussen in het oplei dingsprogramma en het vrij maken van mensen gedurende b.v. een jaar zoals wij dat hier doen kent men in Amerika niet. Een van de belangrijkste taken van elke functionaris is het opleiden van personeel. Het hoofdkantoor is alleen behulp zaam bij het aannemen, het volgen van de opleidingsresul taten en het benoemen tot een bepaalde functie. Verder zit het een ieder als het ware tot ,,op het bot" ingegoten, opleiden, opleiden en nog eens opleiden. Part-timer Over de part-timers is reeds vaker geschreven. In de functie van cassière ziet men veel gehuwde dames van 30 tot 35 jaar. Hierbij moeten we na tuurlijk niet vergeten dat dit beeld volkomen past in de structuur van de Amerikaanse samenleving. Zo zijn er ook veel studerende jongelui die in hun eigen onderhoud voorzien door als part-timer in Super marts te werken. Het wer vingsprogramma van diverse firma's is sterk gericht op dit type part-timers. Hieruit kun nen wij concluderen dat deze jongelui, ondanks het feit dat zij hard moeten aanpakken, kennelijk zo door het boeiende 'n Personeelsadvertentie achter i een Amerikaanse etalage-ruit. j van dit bedrijf zijn gegrepen dat zij na afloop van hun stu die er de voorkeur aan geven hier hun loopbaan te beginnen. De hulpmiddelen die bij de op leidingen worden gebruikt zijn die zoals wij deze ook kennen. Zonder chauvinisme kan ge steld worden dat wij met onze manuals, leerboeken in wor ding) en opleidingschecklisten op de goede weg zijn. De stu diezin en de bereidheid van anderen iets te leren is in Ame rika beslist in ruimere mate aanwezig dan bij ons. „Een zekere zelfgenoegzaamheid over eigen prestaties en kunnen heb ik nergens aangetroffen" al dus de heer Meppelink. „Men is niet gauw tevreden, er is altijd een nog betere prestatie te leve ren. ook wij moeten ons in toe nemende mate bewust worden dat er steeds verbeteringen in ons werk kunnen worden aangebracht. Het is noodzakelijk de zaak voor 100% in de vingers te hebben, alle methoden te beheersen en niet te rusten totdat we het beter doen dan de beste concurrent. We moeten onszelf nooit in de verleiding brengen om welke reden dan ook water in de wijn te doen. Laten we onszelf steeds blijven afvragen of we het goed doen, welke fouten we maken en wat er aan gedaan moet worden". de non-food tafel onlangs de mer chandiser grutterswaren te gast had; een secretaresse de eretitel van moeder-overste van de statustafel zal worden aangeboden bij het doorgeefluik voor vuile borden een hek geplaatst zal wor den. teneinde tot queuvorming te geraken. de moeder-overste voornoemd be zwaar maakt tegen deze titel, aan gezien zij reeds grootmoeder is. Samenstelling OR Het advies van een kleine voor bereidingscommissie wordt be sproken, maar over het verkie zingsstelsel is nog geen rapport uitgebracht. Naar aanleiding van een advies uit de vergade ring zegt de Voorzitter toe zich hierover nader te zullen oriën teren. Flitsen Over de nieuwe vorm van Flit sen zijn de meningen verdeeld. Enerzijds waardeert men het algemene bedrijfsnieuws, an derzijds mist men het locale nieuws, zoals dit in vroegere uitgaven was verwerkt. Dit laatste punt zal de Voorzitter met de redactie van Flitsen be spreken. Ideeënbus Een der leden was van mening, dat er tijdens een ideeënbus avond extra beloningen zouden worden uitgereikt aan perso neelsleden, werkzaam in de produktiebedrijven in het dis tributiecentrum te Zaandam. Tijdens de laatste avond waren echter geen personeelsleden uit het distributiecentrum aanwe zig. De Voorzitter zal dit ter hand nemen. Rondvraag De toekenning van extra va kantierechten bij 25 dienstjaren is nog niet geheel duidelijk, met name, of deze extra vakantie rechten direct ingegaan of bijv. pas per 1 januari daaraanvol gend. De Voorzitter zegt een onder zoek toe. Over de functie-evaluatie in de administratie is intern overleg gaande. Een der leden vraagt, of er ook met de vakorganisa ties overleg wordt gepleegd. Ook ten aanzien van dit punt zegt de Voorzitter toe een on derzoek te zullen doen instellen. JTJe heer W. M. Hassink, bedrijfsleider van de SuperMart te Hengelo, vierde op 10 maart j.l. zijn 25-jarig zaken- jubileum. Onder matige omstandigheden in dienst ge treden 10-3-'41 begon hij zijn loopbaan bij Albert Heijn als fietsjongen van filiaal Ommen. n die tijd was ca 75% van de „Wijk" en de klanten die de heer Hassink bezocht woonden 20 km en verder van het fili aal. In de winter was het vaak moeilijk om die klanten te be zoeken, vooral als er veel sneeuw lag „Het gebeurde vaak", aldus de heer Hassink „dat je er niet met de bakfiets door heen kon komen. Dan De dag na Pasen bereikte ons het ontstellende bericht dat onze heer Stam, door een fataal verkeersongeluk op de le Paasdag om het leven gekomen was. De heer Stam, die de dag daarvoor nog getrouw in de huishou delijke dienst van restau rant Formosa, Kalverstraat Amsterdam zijn werk deed en dit reeds gedurende 11 jaren, weggerukt door het monster VERKEER. Wij lezen zo vaak, en dan oppervlakkig, deze berich ten in de krant, maar wan neer het iemand treft die je van nabij kende en waar deerde, treft het hard. Want waarderen deden we hem. Stam was een bijzondere, figuur, een man die beslist niet opging in de massa en een geheel eigen levensstijl bezat. Een individualist in optima forma. Dikwijls liet hij ons duidelijk blijken dat hij er niets voor voelde om in groepsverband te werken, maar het liefst alleen werk te en dan nog by voorkeur aan zijn zilverpoetsmachine. Hij was dan volmaakt tevre den en werkte, verborgen in de magazijnen, gestaag door aan zijn glanzend tafel zilver. Waarderen deden we hem ook om zijn grote bereid willigheid alles aan te pak ken en zijn hulpvaardigheid bij te springen waar nodig. En dit was de tegenstrijdig heid en het bijzondere in hem. Het liefst alleen en teruggetrokken werkzaam, maar tegelijkertijd volko men loyaal wanneer ergens een beroep op hem gedaan werd. Hoe bewonderen we zijn vi taliteit om, uit eigen keus, op 72 jarige leeftijd nog dit belangrijke werk te blijven doen. Van het begrip „ge nieten van de oude dag" wil de hij niet horen. Hem is nu rust opgelegd. Dat deze trouwe medewer ker deze rust zal kunnen vinden, is onze oprechte wens. werd bij een boer een paard „geleend", voor de bakfiets ge spannen en zo werden de verste klanten van boodschappen voorzien." Indië Zes jaar lang bleef de heer Hassink in filiaal Ommen, om daarna zijn dienstplicht te gaan vervullen. Als dienstplich tig soldaat van de „Palm- boom"-divisie verbleef hij 2% jaar in Indonesië. Na zijn diensttijd kwam hij weer in fi liaal Ommen om na een half jaar overgeplaatst te worden naar Hengelo. Via filiaal De venter kwam hij in de „ver vanging" en na negen maanden volgde zijn benoeming tot be drijfsleider van de bedienings zaak in Apeldoorn. In dit fili aal is hij acht jaar bedrijfslei der geweest en daarna nog twee jaar bedrijfsleider van de ZB aan de Deventerstraat te Apeldoorn. Van hieruit ging hij in opleiding voor Supermart bedrijfsleider en op 16 juni '65 was hij bedrijfsleider van de SM te Hengelo. 10 maart Daar zijn jubileum samen viel met het huwelijk van Prins Claus en Prinses Beatrix werd de officiële huldiging een week uitgesteld. Op 16 maart werd hij bezocht door de heren J. v. Meer, F. Brandsma, P. B. Talsma en A. Albers. In zijn toespraak kenschetste de heer Van Meer hem als iemand die weet wat hij wil. Dit kwam al tot uiting tijdens zijn opleiding tot Super- mart bedrijfsleider. bent iemand die zich met hart en ziel voor het be drijf inzet en ik hoop dat in de komende jaren deze ijver niet zal verminderen," aldus de heer Van Meer. Hij overhandig de hem vervolgens het getuig schrift van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende medaille. Tevens kreeg de heer Hassink een filmcamera aangeboden, waar hij zichtbaar mee in zijn „sas" was. Ook mevrouw Has sink werd niet vergeten en ont ving uit handen van de direc teur een zilveren kandelaar. De heer Hassink werd ook het „gouden speldje" met het nieu we handelsmerk van AH opge speld. Hoog aanzien I)at de heer Hassink bij het personeel in hoog aanzien staat blijkt wel uit het feit dat hem op de personeelsavond van f) maart een gouden zegelring met zijn initialen en een zilve ren asbak werd aangeboden. Verscheidene collega's hebben inmiddels hun werkzaamheden weer hervat. Dat zijn de vol gende medewerkers(sters) mevr. Post v. d. corr.afd.; mej. P. Bakker v. d. holl. en de heer v. Ur, PMC, die voorlopig nog voor halve dagen werkt. mevr. de Vries, ponsk.. maakt het goed en zal vermoedelijk ook eerstdaags weer kunnen begin- De heer Vroons. verz.afd., is uit het ziekenhuis ontslagen en voelt dat hij langzamerhand aan de beterende hand is. De heer W. v. d. Haar, fil.adm., is overgebracht naar het St. Jan Ziekenhuis, kamer 51. Of het tot een operatie zal komen is nog niet helemaal zeker. Ho pelijk is dit ook niet nodig. Veel sterkte heer v. d. Haar. Mevr. Muller, afd. bestellingen, wordt reeds enige weken ver pleegd in het St. Jan Zieken huis. De heer Lieuiven. fil. bureau, is ca. 3 weken thuis, wat ver moedelijk nog wel een paar weken zal duren. Waarschijn lijk is het hier ook de hernia. De heer Veldkamp, balans- maker. is wegens ziekte al enige weken thuis. Van hieruit wensen wij alle collega's van harte beterschap.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2