NIEUWE ARTIKELEN! IR W. A. EGGERS VERLIET OAS BEDRIJF Menselijke verhoudingen op het eerste plan Bartelson bezoekt DE HEER II. KUIPERS VIERDE KOPEREN JUBILEUM Koffieconsulente 12l/2 jaar in dienst bij Albert Heijn MEJ. M. C. HART ENTHOUSIAST MEDEWERKSTER Seherm- toernooi in O.G. Hartelijk dank Wü streven ernaar om in elke aflevering van de Flitseni één of meer nieuwe artikelen aan U voor te stellen,» die op dat moment juist in de filialen te verkrijgen zijn.S Maar het is begrijpelijk, dat dit een vrij moeilijke opgavef is. De in ontwikkeling verkerende produkten zijn een-i voudig niet met een bepaalde regelmaat gereed om in^ de verkoop te brengen. Zo ook nu. Bij de vorige editieS heeft deze rubriek verstek moeten laten gaan, terwijl wej nu Uw aandacht komen vragen voor maar liefst vijfS nieuwe eigen produkten. De heer G. J. van Zijl: „Als je werk je hobby is, dan is niets je teveel Op 30 januari j.l. nam de heer Ir. W. A. Eggers in aanwezigheid van vele naaste medewerkers afscheid in het O.G. Hieraan was reeds een afscheid met de Raad van Bestuur en de Directie in kleine kring aan vooraf gegaan. Ook Mevrouw Eggers, die voor vele medewerkers een goede bekende is geworden, was hierbij aanwezig en hoewel afscheid nemen altijd iets moeilijks is, was op deze bijeenkomst toch veel te constateren van de sfeer die de heer Eggers altijd om zich heen heeft weten te scheppen. Teamwork In de afgelopen jaren was hij er in geslaagd telkens weer een aantal mensen, die elk een eigen en specialistisch aandeel hadden in een gezamenlijke taak, tot een hecht en construc tief werkend team te bundelen. Dit was één van de meest ken merkende trekken van zijn per- Wat is er zoal in de afgelopen maand gebeurd. Bij de fam. Clerc-Ofman (S. B.) werd een zoon Marco ge boren, bij de fam. Karsies (K.B.) een dochter Angelina, en bij de fam. M. Martinez Flores (K.B.) een zoon die de naam Manuel kreeg. Wij wil len deze ouders dan ook felici teren met deze kinderen, en hopen dat ze in gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Bij 't jubileum van de heer Keune en de heer Sijbrands met zijn huwelijksfeest ging 't vrolijk toe. daar hebben ze in de O.D. wel slag van, om er wat vrolijkheid in te brengen. Op de V.A.-afd. hebben wij ook nog een bruid en wel mcj. Valk. Over enige tijd want het wachten is op een huis) hoopt zij met haar bruidegom in de huwelijksboot te stappen. Wij hebben deze maand nog andere feestgangers in ons midden. Mevr. Kemp-v. Kam pen (V.A.) is 10 maart 12}/£ jaar getrouwd geweest en de heer B. Gruis (S.B.) was op 18 maart 40 jaar getrouwd. De heer J. v. d. Wol de viert op 29 maart zijn 40-jarig zaken- jubileum. Wij willen dan ook deze collega's onze felicitaties aanbieden en nog heel veel goede jaren toewensen. In de vorige Flitsen stond ver meld de naam heer Vleimans dit moet zijn de heer Vloeiman, die onlangs gevallen is door de gladheid, hij loopt nog wel in 't gips maar het wordt toch wat beter. Dit is dan het begin van onze uitgebreide lijst van de zieken. De heer D. Kok (O.D.) die al vele weken thuis is, begint nu wat op te knappen. De lieer Lokkerbok uit Alkmaar is nog steeds wegens ziekte thuis en hopen dat alles weer goed mag komen. De heer de Jong C.F.) heeft met de gladheid zijn rug bezeerd. Mevr. Hoek stra moest voor een operatie aan één der ogen in het zie kenhuis opgenomen worden maar is nu weer thuis. Mei- Vogel die enige weken in het rusthuis in Krommenie moest verblijven, is nu weer aan de beterende hand. Met de heer A. E. de Boer is het nog niet in orde, zo ook met de heer J. Brehler die al geruime tijd thuis is. De heer Waij uit de O.D. moest enige weken 't bed houden, hopende dat spoedig de gezondheid weer terug zal keren. De heer Hekkert is weer wat opgeknapt en zal als alles goed gaat, weer spoedig gaan werken. De heer KI. Janzen moest zijn werk opgeven door ziekte; wij hopen voor hem en zijn vrouw dat hij weer gauw zal opknap pen. Mej. Jans Oosting. die eerst een rustkuur moet doen eer zij naar het ziekenhuis in Utrecht moet, wensen wij dat alles goed mag komen. De ge zondheid van Mevr. Weidema gaat vooruit. Onze lijst van zieken is de laatste weken zo hoog, dat ze niet allen bij naam genoemd kunnen worden. Wel zal ik besluiten om al onze zieken thuis en in het ziekenhuis het beste te wensen voor een spoe dig herstel. soonlijkheid en heeft hem vele vrienden bezorgd. Daarnaast heeft hij door zijn stimulerende optreden, in een periode waar in zich vele veranderingen en vernieuwingen voltrokken, een bijzondere bijdrage kunnen le veren tot tal van ontwikkelin gen op organisatorisch en kwa litatief gebied. Indirect en direct heeft hij hiertoe bijge dragen tot veranderingen in het leidinggeven en de mense lijke verhoudingen. Nieuwe werkkring Wij zijn ervan overtuigd, dat deze eigenschappen ertoe zullen bijdragen dat de heer Eggers zich ook in zijn nieuwe werkkring spoedig thuis zal voelen. Wij sluiten ons graag aan bij de sprekers in het O.G. de heren Ir. H. Glazenburg en A. Castelein die hun dankbaar heid betuigden over hetgeen Ir. Eggers in de afgelopen 5% jaar voor ons bedrijf en voor zijn medewerkers gedaan heeft. Op 1 maart 1966 was het 12'/2 jaar geleden, dat de heer H. Kuipers bij Albert Heijn N.V. in dienst trad als etaleur. Na een korte inwerkperiode werd hij geplaatst in rayon Noord-Holland. Het reclamewerk boeit hem. ,,Je kunt met je ideeën bij dragen tot een hogere omzet en dat is toch ons doel", zo zegt hij. Groepsleider, de heer L. A. M. Schneider, dankte de heer Kuipers voor het werk, dat hij in de afgelopen jaren voor Albert Heijn heeft gedaan. Als blijk van waardering over handigde hij de jubilaris een polshorloge. Jubileum G. J. van Zijl FY" 22 februari j.l. was de LT heer G. J. van Zijl, chef van de pre opening ZB-BZ. 401 jaar in ons bedrijf werkzaam. De vrijdag tevoren was er in de hal van het O.G. e instuif J waar velen hem en zijn gezin kwamen gelukwensen. De jubilaris werd hier achter-1 eenvolgens toegesproken door de heren A Heijn. P. G. Zwarts. C. J. Koomen. F. Ver-' maire en H van Petten. Op, 22 februari, de eigenlijke jubi leumdatum. kreeg de heer van1 Zijl bezoek van de heren G., J. Heijn. J. van Meer en D. A. ter Wee. Namens H.M. de1 Koningin ontving hij de ere- medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. A Is eerste AH'er werd hem ■V*- daarna ons ereteken voor 40-jarige jubilea, het nieuwe embleem op een zwarte onyx gevat in goud. opgespeld. Wij allen gunnen het de heer van Zijl, die alom bekend staat als een enthousiaste harde werker en prettige collega, van harte dat hij de eerste is die dit nieu we ereteken ontvangt. Tenslot te werd hem de legpenning van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel en de gebrui kelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Het geheel was bijzonder fees telijk en we zijn ervan over tuigd dat de familie van Zijl een prettige herinnering be waart aan deze dag. 1 maart j.l. was het 12 /2 jaar geleden, dat de koffieconsulen- te Mej. M. C. Hart bij Albert Heijn in dienst trad. Melanges Zij heeft gedurende deze jaren bijzonder veel mensen in en buiten de filialen leren kennen. In het grootste deel van onze filialen heeft zij met koffie ge demonstreerd. Het is fijn om te zien met welk een enthousias me zij de huisvrouw een kopje Perla-koffie aanbiedt. Perla de Guatemala, Perla de Colombia, Perla Americana, Perla Robusta; voor al deze melanges heeft zij een passend gesprek. Zij leert de huisvrouw heel graag hoe er met deze koffies het beste resultaat kan worden bereikt. Gelukwensen /Ap de dag van haar jubileum V/ is zij 's morgens op het Op woensdag 2 en 16 maart is er in het O.G. een equipe-wed strijd gehouden voor floret schermers. Hieraan werd deel genomen door equipes van de Gemeente Universiteit Vrije Universiteit, KLM en AH; to taal 6. Ter verduidelijking: Iedere equipe bestond uit 4 schermers; in een wedstrijd tussen 2 equipes trekt iedere schermer tegen de vier van de andere equipe dus er worden per wedstrijd 4x4 partijen ge trokken. Wie de meeste partij en gewonnen heeft (partij gaat om 4 treffers), is winnaar van de wedstrijd. Winnaar van het toernooi is degene, die de meeste wedstrij den wint. Na vier ronden bleken GU en KLM er het beste voor te staan met elk 4 gewonnen wedstrij den. De vijfde en laatste wed strijd moesten zij tegen elkaar schermen. Deze had een wel bijzonder spannend verloop: van 4-0 naar 4-2, 8-2, 8-7, 9-7, werd GU op het nippertje winnaar van het toernooi en van 4 flessen Hos- peci de Beaujeu, die met ge juich in ontvangst werden ge nomen. Hiermede wil ik mijn dank betui gen aan de directie en 't personeel van het kantoor en de bakkerij in Zwanenburg en de vele anderen, voor het medeleven welke wij mochten ondervinden, na 't over lijden van mijn man: Jan van den Nouweland. Mevr. P. v. d. Nouweland- v. d. Pas hoofdkantoor namens de direk- tie door de Heer C. Govers ge lukgewenst. Bij die gelegenheid werd haar een Parkerset over- j handigd. Door de medewerkers van de afd. Koffie en Thee werd een bloemstukje gegeven, terwijl namens het kantoor fonds een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Nog vele dagen Wij wensen Mej. Hart nog veel goede jaren toe bij Koffie-Cognacreep Een 100 grams reep van melkchocolade met een ge combineerde smaak van koffie met cognac. De aan- 1) leiding hiertoe is geweest, het gebruik van een scheut je cognac in de koffie, om deze nog eens extra smaak te geven. Verpakt in de be kende enveloppe-sluiting is het een zeer aantrekkelijk produkt geworden. Walnotenreep Een 30 grams reep van melkchocolade, waarin stuk kies walnoten zijn verwerkt. Wij prijzen ons gelukkig, dat we erin geslaagd zijn een dergelijke chocolade te kunnen produceren. Het verwerken van walnoten schept n.l. nogal problemen. Noten in het algemeen en walnoten in het bijzonder bevatten zeer veel olie. (50- 60%). Zijn de walnoten niet met zorg gekweekt, geoogst en daarna zeer zorgvuldig r geselecteerd, dan zijn ze door dit hoge vetgehalte maar beperkt houdbaar. Wij ver werken voor deze reep wal noten van bijzonder goede kwaliteit, waarbij bederf praktisch niet op kan tre den. Ondanks dit feit, is de walnootchocolade die eer daags verkrijgbaar is, van te voren grondig onderzocht op het laboratorium ten aanzien van houdbaarheid en smaakbehoud. '^anneer je werk voortvloeit uit een hobby, wanneer je functie alles te maken heeft met je liefhebberij in je jeugd dan is het niet moeilijk 40 jaar vol enthousiasme inhoud aan een baan te geven." Dit zegt de heer G. J. van Zijl, die 22 februari zijn 40-jarig dienstjubileum vierde. Het zal overbodig zijn de heer van Zijl aan u voor te stellen als het hoofd van de pré opening ZB. Na 329 ope ningen en heropeningen waar voor de heer van Zijl, vóórdat een burgemeester, een Albert Heijn functionaris of een kleu ter plechtig de winkeldeur voor het eerst opendoet, alle zaken heeft geregeld, kan moelijk van een onbekende worden gespro ken. Voor uw redactie echter méér dan voldoende aanleiding om deze jubilaris eens op een praatstoel te plaatsen. Technisch Mijn schoolopleiding ging eigenlijk een andere rich ting uit. Ik heb een technische opleiding gevolgd voor de zee vaart, maar de malaise maakte het voor mij, toen ik eenmaal „zeewaardig" was te moeilijk om daarin van start te gaan. Ja, wat moet men! Ik trad in dienst bij De Gruyter maar ging na een paar jaar over naar Albert Heijn, in het vroe gere filiaal Puntenburgerlaan in Amersfoort. Doordat de technische opleiding mijn te- kenaanleg meer ondergrond had gegeven, bleek het weldra, dat het mijn chef bijzonder in teresseerde dat ik kon lak- scnrijven en etaleren. Deze ar tistieke kant van het kruide nier zijn lag me erg. Van de winkel- en wijkbedien- de werd ik de man die en kele filialen alsook chocolate rieën als etaleur aantrekkelijk moest houden. Als er af en toe een nieuwe zaak geopend werd dan was ik er al automatisch bij. Toch kreeg ik in 1932 een filiaal in Haarlem. In 1947 werd ik in een functie, zoals wij nu de Administratiecontro- Advokaat- whiskeypastille Hierbij Imaken we gebruik van zachte fondant, waar aan naast een romige advo caat, de zeer pittige smaak van whiskey is toegevoegd. Het geheel is gecouvreerd met pure chocolade. Wij zijn er zeker van, dat deze pas tille een waardige partner wordt van de bekende kofie- cognacpastille. leurs kennen, belast met con trole op administratie, balansen etc. In de periode, dat ik nog bij de Gruyter was, had ik een boekhoudcursus gevolgd, die wetenschap daaruit kwam mij nu goed te pas! Overigens, alles wat je leert komt je altijd vroeg of laat ten goede! Artistiek Met de eerste ZB in 1952 werd ik dan ook geconfronteerd met de aanpassing van de ad ministratie daarin. De heer A. Heijn, de huidige president directeur, coördineerde toen zelf alle voorbereidingen. Ik mocht toen zeer nauw met de heer Heijn samenwerken. Ge loof maar, dat die allereerste ZB's niet als zelfrijzend uit de grond kwamen... Na de 15e ZB moest ik het zelf doen. Ik werd belast met de leiding van de pré-opening ZB die toen nog op z'n hollands „openingsploeg" heette. Ja, en daarmee was ik weer voor een deel verzeild ge raakt in de artistieke kant van het kruidenier zijn. Gekke dingen Ruim 300 filialen zijn daarna geopend of heropend. Voor al de eerste pionierstijd hadden wij weken van 8 werkdagen. En bij een heropening hoort in de regel een noodwinkel, waar door u zich kunt voorstellen, dat wij langzamerhand het vak van verhuizen wel verstonden. We hebben echt wel een aantal gekke dingen meegemaakt, maar, misschien wel juist dé.érom heb ik en de groep van 12 medewerkers, die mq nu assisteren, zo'n binding met ons bijzonder beroep. De laatste jaren heb ik géén nieuweling in het team gehad er is ook niemand uit de groep gestapt. En dat, terwijl er soms nachten wordt doorgewerkt om de ge plande openingsdatum, koste wat het kost, te halen. Het is van de 300 keren slechts 3 keer niet gelukt! Daarom kom ik weer terug op mijn uitgangspunt als je werk voortvloeit uit en alles te maken heeft met je eigen in teresses -dan is je niets te veel!" Dat ik vind ik ook terug bij mijn beide zoons. Joop van Zijl is geen onbekende in de radio-wereld waarin ook mijn andere zoon werkt. Maar wat dacht u, welk een opoffering en consequenties dergelijk re- porterswerk vereist! Wij zien hem zelden thuis! Ook zij geven een groot deel privé-leven aan hun beroep, hetgeen ze echter graag doen het is ergens hun hobby. Ja, typisch hè, zo vader zo zoon en met dit stel moet „ons moeder" het maar doen! Wij zullen hadr hobby wel zijn! Hazelnootpastille Het interieur is samenge steld uit tot pasta gemalen hazelnoten, die vooraf ge roosterd zijn, en zachte fon dant. Door hazelnoten onder voortdurende beweging te verhitten, door roosten wordt de smaak aanzienlijk ver beterd. Hiervan hebben we een dankbaar gebruik ge maakt bij de ontwikkeling zijnde serie pastilles, waarin noten zijn verwerkt. Deze pastille is gecouvreerd met melkchocolade en wordt evenals de vorige gebracht in de bekende kokerver pakking. Guatemalakoffie Deze soort heet feitelijk de Perla de Guatemala, waar mee de Perla familie com pleet is. Deze koffie is een fijn aro matische melange, samenge steld uit de koffie soorten, die op de vulkanische hel lingen van Guatemala groei en. Vandaar de aanduiding een fijn aromatische melan ge van hoogland koffie. De Perla de Guatemala is een luxe dessert kwaliteit en komt in de plaats van AH goudmerk. U kunt kiezen uit; bonen, normale maling en melitta maling. Bij de foto's: Op de bovenstaande foto's de uit breiding van het assortiment cho colade artikelen. Perla de Guatamalakoffie. in de moderne vacuumblik verpakking en in ongemalen staat in de be kende 250 grams zak verpakking. r/Y/z ys/y/Zr/yi/?/// afc/zizna

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 5