Bij Sterovita-Dordrecht Heren Hueber en Crans vierden koperen jubileum De Ondernemingsraad vergaderde Bezoek aan AH hoogtepunt van studiereis Direktie reikt extra premies uit Landbouwdeskundigen uit Z-Amerika Ideeënoogst PB 1965 De Mevrouw Holstein-Meyer viert 12l/2-jarig jubileum Jaarlijkse feestavond in Dordrecht 0 zaterdag 16 april a.s. zal in hotel Statenhof" in Dordrecht de jaarlijkse feest avond plaats vinden. Van 8 tot 11 uur zal door diverse bekende artisten een zeer goede cabaret avond worden verzorgd. Biljartkampioenschappen Sterovita in volle gang i söfr? siarar V/:,' „Slagers dragen lange messen' Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 23e jaargang No. 3 Maart 1966 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. N. v. d. Berg en de heren W. J. Appel, J. Ph. Bartelson, drs. L. H. Caarls, J. Hartog, A. v. d. Hoeden, C. Jenster, P. C. H. Jonkergauw, F. Monsma, H. v. Petten, A. H. Pilger, K. Romp, G. A. v. Rooyen, P. Schipper, P. Schotman en G. IJskes. Enkele foto's vorige editie: C. Bakker. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. gespectievelijk op 7 en 8 maart j.l. vierden de heren H. Hueber en G. Crans hun 12V^-jarig zakenjubileum. Deze eerste jubilarissen van dit jaar konden worden ont vangen in het onlangs gereed gekomen nieuwe kantoor gebouw. In aanwezigheid van hun chef, collega's en een afvaardi ging van de Ondernemingsraad en de personeelsvereniging werden de heren toegesproken door de heer E. de Leeuw en de heer Jonkergouw. Namens de direktie overhandigde de heer de Leeuw een horloge waarna de heer Jonkergouw hen het AH-insigne opspeldde. Mededelingen a. De eerste periode van dit jaar laat zich gunstig aan zien. Bij het verschijnen van het jaarverslag zal op de resultaten over 1965 wor den teruggekomen. De laatstgeopende Super- Marts in Zandvoort, Tilburg en Laren doen het goed en geven reden tot tevreden heid. Naar verwachting zal de eerstvolgende SuperMart in mei opengaan. b. De Voorzitter memoreert het afscheid van de heer Eggers en wijdt waarderen de woorden aan de bijdra gen, die de heer Eggers aan ons bedrijf heeft geleverd. De Voorzitter zegt, dat het afscheid vrij snel is geko men en dat hij daarom geen gelegenheid heeft gehad de ondernemingsraad monde ling te informeren. Optrekking pensioenen De pensioenbedragen van de genen, die bij het Pensioenfonds verzekerd zijn, zullen worden opgetrokken op basis van het geen zij in 1965 verdiend heb ben. De Voorzitter zegt, dat deze back-service geld kost, maar dat het verantwoord is dit te doen in jaren, dat het ons bedrijf goed gaat. De leden to nen zich ingenomen met deze optrekking. Een vergelijking met de overheidspensioenen gaat moeilijk op, daar de vol doening der kosten van back service gekoppeld is aan de be drijfsresultaten. Een der leden acht de optrekking der pensi oenen een belangrijk aspect in het kader van het personeels beleid, waarbij hij deze maatre gel mede als een vorm van be staanszekerheid ziet. Tevens zou deze factor een voorname rol kunnen spelen bij het aan trekken van personeel en de bestrijding van personeelsver loop. Toeslag spaarfonds De maximum toeslag op de in leg bij het spaarfonds, die ge koppeld is aan de hoogte van het dividend, is thans gebracht van 390,op 500, Samenstelling Ondernemingsraad Over de mogelijkheden, om de vertegenwoordigingen in de on dernemingsraad uit te breiden, zodat ook de filialen- en restau rantsector hieraan toegevoegd zouden kunnen worden, zal een commissie, bestaande uit de Heren H. K. Engel, J. Over- meer, H. van Petten en J. Ph. Ypma, zich nader beraden en advies uitbrengen. Ook de gang van zaken in de respectieve contactcommissies zal in dit verband extra aan dacht krijgen. Onderbroken dienstverband Ten aanzien van jubilea wor den bij een onderbroken dienst verband alle dienstjaren mee geteld. Klokkaarten Naar aanleiding van een ont vangen brief, gaat de verga dering accoord met het voor stel om het onderwerp klok kaarten in een gespreksgroep te laten bestuderen. Scholing Onder nemingsraadsleden De scholing der ondernemings raadsleden heeft alle aandacht, doch de uitvoering is nog een punt van studie. "jt/ffaandag 28 februari 1966, bezocht een groep landbouwdeskun- "-1- digen, die voor een studiereis naar Europa waren gekomen, onze onderneming in Zaandam. De reis vond plaats onder auspiciën van de O.A.S. en was voor bereid door het ministerie en het internationaal agrarisch cen trum. Na eerst 's morgen een overzicht gekregen te hebben over de plaats, die Albert Heijn N.V. inneemt in de levensmiddelen voorziening van de Nederlandse gezinnen, werden de produktie- bedrijven bezocht. Roi Hoogtepunt ondom de lunch was er een bijzonder geanimeerde dis- kussie, waarin dieper kon wor den ingegaan op de distributie problemen. Ook werden er za kelijke kontakten gelegd met vertegenwoordigers uit Peru, Quatamala, Venezuela, Bolivia en Haïti. Na de lunch werd het distribu tiecentrum bekeken. De algemene indruk van ons bezoek was wel dat zij ken nis gemaakt hadden met een bedrijf, dat zó modern en effi ciënt georganiseerd is, dat er voor hen nog heel wat te leren viel. Tot nog toe was het een hoogtepunt in hun studiereis. Technische uiteenzetting Het bezoek werd ontvangen door de heer A. H. Pil ger. Tijdens de rondleiding gaf de heer Drs. L. H. Caarls de technische uiteenzetting, terwijl tijdens de diskussie en de lunch aanwezig waren de heren Ir. H. Glazenburg, P. C. Vink, J. G. Krijt, W. F. Nolte, G. J. Hermanides, Ir. W. Eegerdinlc en Ir. H. N. Hes. In het DC werd de heer A. H. Pilger geassisteerd door de heer P. J. Goudriaan. die heer Hueber, helaas reeds twee jaar ziek is, heeft zich in zijn func tie als voor man huis houdelijke dienst altijd met groot enthousiasme in gezet voor de belangen van het personeel en heeft zich zoals de heer de Leeuw memo reerde een niet weg te den ken plaats in het bedrijf ver overd. Als lid van de Onder nemingsraad, bestuurslid van de personeelsvereniging, voet balclub en klaverjasvereniging, is de heer Hueber een actief organisator geweest. Door zijn ziekte werd hij gedwongen zijn activiteiten te staken, een situ atie waaraan de heer Hueber zich, zij het met moeite, heeft weten aan te passen. Zijn be langstelling voor het wel en wee van het bedrijf is echter nog onverminderd aanwezig. Dat de heer Hueber gewaar deerd wordt, bewees de ruime belangstelling van de zijde van zijn collega's, die hem aan het slot van de jubileumviering kwamen feliciteren. De heer C. Crans die op 8 maart zijn 12% -jarig jubileum vierde, heeft in deze jaren zoals de heer de Leeuw in zijn toespraak zei niet al- T~ve inzenders van in 1965 in de PB-Zaandam beloonde ideeën -L' waren op vrijdag 11 maart j.l. uitgenodigd om tegenwoordig te zijn bij de uitreiking van de extra beloningen. In zijn welkomstwoord wees de heer Ir. H. Glazenburg erop, dat de ideeënbus er niet alleen is voor de materiële belangen van werkgever en werknemer, doch tevens gezien moet worden als een van de middelen om de positieve kanten van de arbeid als bron van menselijke acti viteit te onderstrepen. Hierna ging de voorzitter van de Idee- enbuscommissie, de heer P. C. Vink, over tot het uitreiken van de extra beloningen. De extra premie voor het beste vrouwelijke idee werd uitgereikt aan mej. K. G. Weis- senbom, afd. V.A., voor haar idee betreffende stofafzuiging van de verpakkingsmachines. De heren C. J. van Galen en H. Haak, afd. V.A., kregen de be loning voor het beste veilig heidsidee, n.l. verbetering van hijsinstallaties aan de Zaan zijde van de fabriek. Door een idee in te zenden over een an dere methode van doseren van zwaveldioxyde in de wijnfa briek verkreeg de heer D. Groot de extra premie voor het beste hygiënische idee. Een goede bekende van de ideeën buscommissie, de heer C. Hari- land afd. SB 4, kreeg de prijs voor het beste mannelijke idee: verbeteringen van de dropfa- brikage. De vijfde extra premie voor het beste groepsidee viel toe aan de hei-en P. Boes, H. Kramer. P. Leeuw, J. Schake en K. "Weerstand, afd. P.M., voor hun voorstellen betreffende de in richting van het „kaaspakhuis" tot papiermagazijn. "l/fevrouw H. Holstein, cais- sière van filiaal Theresïa- straat Den Haag, vierde op 7 maart j.l. haar 12 /2 -jarig jubi leum. De jubilaresse, die her stellende is van ziekte, keerde juist op haar jubileumdag terug uit het ziekenhuis. rji] werd ten huize van haar moeder door haar bedrijfs leider de heer Th. Huisman en de groepsleider de heer F. Wezepoel ontvangen. Hoewel mevrouw Holstein ge boren en getogen westlandse is, heeft zij deze 12% jaar in Den Haag gewerkt. Zij begon haar loopbaan bij de heer G. J. van Alphen, in de bedienings zaak Laan van Meerdervoort. In deze zaak heeft zij vele jaren als verkoopster gewerkt. Ver volgens is mevrouw Holstein overgeplaatst naar de zelfbe- tot op heden als caissière werk zaam is. Bij de foto's: Boven; Uit handen van de heer P. C. Vink, bedrijfsleider Produktie bedrijven, ontvangt mejuffrouw K. J. Weissenborn de extra premie voor het beste „vrouwelijke" idee. Hiernaast: Een diner met idee-rijke leen de groei van het bedrijf meegemaakt en daar een werk zaam aandeel in gehad, maar is zelf meegegroeid. Via de vulafdeling o.a. heeft de heer Crans zich weten op te werken tot bedrijfscontroleur- laborant. Vetgehalte Deze heeft tot taak het toezicht houden en controle op de melk- ontvangst; de bemonstering: de kwaliteit en hoedanigheid van de melk (bacteriëncijfer-zuur graad- densiteit); het afstandariseren op het gewenste vetgehalte; het pas teuriseren en koelen; en ten slotte het verdelen van de melk over de diverse produktie-afdelingen. Dank Tot slot dankte de heer Crans de aanwezigen voor de onvan- gen gelukwensen en bena drukte met name het vertrou wen dat hij altijd van de be drijfsleiding heeft ondervonden. Namen als o.a. The Three Jaquets bekend van T.V. en Radio staan hiervoor borg en de leden van de P.V. Dordrecht kunnen dan ook beslist een zeer gezellige avond tegemoet- zien. Na het cabaret is er zoals al tijd weer een goede band ter opluistering van het bal aanwezig zodat menigeen, oud zowel jong, een waardig sluit stuk van deze avond kunnen meebeleven. De algehele leiding van deze avond is in handen van de bekende Dordrechtse pianist de heer A. Louer. Dus tot ziens in gebouw Staten hof Steegoversloot. Zaterdag 16 april. Het bestuur P.V. Dordrecht gr wordt op het ogenblik verwoed gebiljart in de nieuwe cantine van het bedrijf Dordrecht om uit te maken wie zich voor de duur van 1 jaar persoonlijk kampioen zal mogen noemen van Sterovita, Dordrecht. Aan dit kampioenschap wordt deelgenomen door 27 spe lers die op het groene laken ambitieus trachten een zo voor delig mogelijke score te berei ken om zodoende hun rivalen zover mogelijk achter zich te laten. Het is opvallend dat de meesten proberen om de kwa liteit van dit mooie spel om hoog te halen, ondanks 'net feit dat daardoor zelfs wel eens eenvoudige stootbeelden wor den gemist. Echter als men in het biljartspel wat meer wil be reiken dan de gemiddelde bil jartspeler in het algemeen komt men er doodeenvoudig niet, zonder scherp te letten op de kwaliteit van bijvoorbeeld de afstoot, en keuvoering, de aandacht aan het stootbeeld enz. Dit geldt zelfs nog voor de grotere spelers dus duidelijk zeer zeker voor de kleinere spelers. Dat er bij Sterovita echter ambitie en enthousiasme aanwezig zijn moge blijken aan onderstaande tussenstand. De definitieve einduitslag zal nog wel even aanlopen. Cd P 03 2 O a a i 3 s ft Ct J. Hordijk 1702 84 276 20,26 J. Buitenhek 573 163 29 3,51 A. Hofman 419 169 18 2,48 H. Rovers 411 266 9 1,54 A. de Pee 304 216 13 1,41 W. Faasen 436 344 8 1,26 M. v. d. Matten 395 312 8 1,62 C. de Vos 268 225 10 1,19 A. v. Dijl 223 284 7 0,82 J. Waaifoort 225 303 8 0,74 De bouw van het Albert Heijn museum, hetwelk als een attractie aan het Zaanse openluchtmuseum „de Zaanse Schans" wordt toegevoegd, vor dert zienderogen. In enkele vorige edities hebben wij u reeds het een en ander over deze AH-vestiging verteld. Vanzelfsprekend houden wij u op de hoogte. yeiligheid is heden ten dage een zeer belangrijk punt. Wij weten allen hoe het iedere dag opnieuw met de) veiligheid in het verkeer is gesteld, doch ook in ons werk staan wij iedere dag, ieder uur, ja iedere minuut 'bloot aan velerlei gevaren. I Een slablaadje op de grond bij de checkout een natte plek op de vloer, omdat er een fles brak, een lopende I transportband enz., enz. kunnen aanleiding zijn tot veel narigheid. t Zo ondervonden wij één dezer dagen nog weer eens een sterk staaltje van onveilig werken. I gén van onze slagers en die dragen lange messen vol gens het spreekwoord) zette het gesprek dat hij tij-) dens zijn werk met een collega hield zoveel kracht bij,) dat hij, toen hij met zijn hand in de lucht wees, met het mes dat hij in die hand had in zijn oor sneed! g ziet dat de geschiedenis zich toch weer herhaalt Deze moderne Malchus werkt in één van onze super- marts. Wij nemen aan dat het gebeurde voor deze Super Malchus een goede les is.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2