Prijzenslag en reklame stellen eisen aan organisatie De heer y. d. Veen 12y2 jaar in dienst van Albert Heijn Drie generaties Dral bij Albert Heijn Medewerkers personeel- dienst in PB in nieuw Levensmiddelendistributie is een moeilijke zaak Bij de foto's: {D'. De heer H. J. Huyer 12 /2 jaar bij Albert Heijn \\V\\\\\\\ Naast het grote Distributiecentrum te Zaandam ontwikkelen zich de distributiecentra voor vers vlees, vleeswaren, groenten en fruit. Bovenhet gebouw van de Centrale Modelslagerij te Amsterdam. Onderhet distributiecentrum voor groenten en fruit te Rotterdam. v v GSEBERERSrfiOQH 1965 voersorganisatie extra grote moeilijkheden om een ieder op i zijn wenken te bedienen. Het distribueren is danook geen eenvoudige zaak. Wij moeten 1 rekening houden met de vraag van de filialen wat in wezen de vraag is van de klant, en daal de klant koning is zal aan deze vraag moeten worden voldaan. Complicaties Hoe gecompliceerd één en an der is toont bijgaande foto, waarvan de heer Glazenburg een uiteenzetting heeft gegeven op de nieuwsjaarsbijeenkomt. Aan de linkerzijde zijn de di verse aanvoerbronnen gete kend, t.w. het produktie-bedrijf Zaandam, vele leveranties van derden, de CMS, het produktie- bedrijf Zwanenburg, het DC Rotterdam. Vele van deze goederen gaan via het DC naar de verschillende soorten filia len, die u aan de rechterzijde ziet. N.l. de SM's, ZB's en de B.Z's. Deze filialen hebben een eigen patroon van werken en eigen moeilijkheden en pro blemen. En ook verschillende grootte van omzetten. Dit heeft vaak tot gevolg dat meerdere keren per week ver zenden noodzakelijk wordt. Er wordt dan ook aan gewerkt om in de komende jaren de verzending via het DC te doen toenemen omdat uit de ver schillende studies is komen vast te staan dat iedere ont vangst in een filiaal een sto rende invloed heeft, zodat ge tracht moet worden het aantal ontvangsten tot een minimum te beperken. Remodeling Eén en ander betekent dat het DC Zaandam vergroot zal moeten worden. Een eerste stap hiertoe wordt in 1966 genomen. Er zal een remodeling plaats vinden en de rekken zullen een kwart slag worden gedraaid waardoor een 4e verdieping in de stellingen mogelijk wordt, hetgeen een verruiming van de opslagmoge lijkheden betekent. Reklame 7 februari 1966 zijn de medewerkers van 4 de personeelsdienst in het Zaandam verhuisd naar 4 Je voormalige opleidings- 4 school, daarmede plaats vrij 4 makende voor de afdeling 4arbeidsstudie van onze Pro- 4 duktiebedrijven. le etage 4/~lP de le etage is de grote- 4 V/ zaal „omgetoverd" in 4 vijf, keurig ingerichte ka- 4 merg waar resp. mej. G. V>leijn (maatsehappelijk- f werk) de heer J. Janse (so- *eiale zaken) en de heren P. f Helder en F. Kramer (per- f soneelszaken) daarbij geas sisteerd door mej. T. v. Gel- f deren hun intrek hebben ge- f nomen. f Tevens is nog een kleine f ruimte gereserveerd als f wachtgelegenheid. I Medische dienst \e Medische dienst en de afdeling Personeelsza- ZusterN. Boom-Wagenaar as sisteert de bedrijfsarts in de me dische dienst van de produktie- bedrijven te Zaandam. ken zijn thans vlak naast de portiersloge, zeer praktisch gehuisvest, gemakkelijk voor een ieder bereikbaar. kenis voor ons bedrijf, zowel in de filialen als in onze distribu tie-centra. Indien als voorbeeld gesteld zou worden, dat de voorraad totaal in winkels en distributie-centra 1 week zou zijn, dan zou dit een verlies be tekenen van enkele honderd duizenden guldens per jaar. Aangezien AH veel artikelen in haar assortiment heeft, is dit dus een niet te verwaarlozen factor en vereist de bewaking hiervan grote zorg. Distributieproblemen Bij het distribueren mag voor al niet worden vergeten de goederenstroom welke aange voerd, opgeslagen, per filiaal verzameld, naar de filialen ge bracht en ook daar weer ont vangen zal moeten worden. Onze vervoersorganisatie heeft danook een enorme dienstrege ling nodig om alles zo goed mo gelijk te doen verlopen. Dat dit vaak moeilijk is zult u begrijpen. Denkt u maar eens aan de af gelopen weken met sneeuw en IJzel. Ondanks deze belemmeringen moesten de auto's in alle vroeg te de distributie-centra ver laten om hun goederen in de filialen af te leveren. Dat op zulke dagen de dienst regeling wel eens niet meer klopt zal een ieder duidelijk zijn. Ook komt het voor dat door een enorme reclame de hoeveel heid te verzenden goederen zo danig is verhoogd, dat extra routes ingelast moeten worden. Dit betekent andere aankomst tijden bij de filialen met alle problemen van dien, zowel voor de vervoersorganisatie als de filialen. Prijzenslag Neemt u b.v. de prijzenslag een enorme reclame welke AH in de laatste weken heeft gehouden. Het succes was bijzonder groot, I maar dit betekende voor de ver- 'Zmmm. I (V V*™- iKWMilit.. ari j.l. is het feit her- lil dacht dat de 1® heer Van '.ya, W Veen, thans P* 7f werkzaam W als kruide nierwaren afdelings chef in onze SM te Baarn, 12 Va jaar geleden in dienst is getreden. Op de feest dag was voor de opening van het filiaal de DL de heer Tals- ma aanwezig om in het bijzijn van het personeel de jubilaris toe te spreken en het cadeau te overhandigen. Kennis en loyaliteit De heer Van der Veen heeft in deze periode reeds vele kanten van het bedrijf leren kennen en is voor zijn omgeving steeds de man waarvan men kan zeggen dat hij staat voor zijn taak en als afd. chef of collega altijd ontvankelijk is voor een beroep op zijn kennis en loyaliteit. 4~ip de reclamestudio heeft men 13 januari weer een jubilaris met 12'/2 jaar dienstverband kunnen huldigen. Dit maal de heer M. C. Dral. Een naam met een bekende klank bij AH. De vader en grootvader van de jubilaris waren werkzaam als bedrijfsleider in één van onze eerste filialen, n.l. Purmerend. Grootvader TAe grootvader, de heer A. Dral, werd in 1895 bediende te Oostzaan bij de stichter van onze onderneming. Reeds na 5 jaar, dus 1900, volgde de benoeming tot bedrijfsleider in filiaal Purmerend. In die tijd werden artikelen verkocht die wij op de bestellijst van nu niet aantreffen. Wat zouden wij moeten begin nen met koe- en spantouwen, een lik mosterd of een kop groene erwten? Vader In 1935 werd de leiding over genomen door de tweede ge neratie, de heer H. Dral, die eveneens tot aan zijn pensione ring filiaal Purmerend is trouw gebleven. Kleinzoon - zoon Het leek erop, dat de derde generatie, onze jubilaris j AH dus, de traditie ging voortzet ten. In juni 1953 werd hij bediende bij zijn vader, maar voelde zich enkele jaren later meer aan getrokken tot het reclamewerk. Zo kreeg hij begin 1955 de kans om bij de heer Kuiper kennis van het etaleren op te doen. Reeds in 1957 mocht hij zelf standig etaleren, respectievelijk in Noord-Holland en Noord- Brabant. Reklamestudio Tn 1962, toen inmiddels ver- schillende supermarts waren geopend, kreeg de heer M. C. Dral een functie op de reclame studio. Hij heeft bijzonder veel nut van z'n kennis opgedaan in de filialen en verzorgt thans de showcards en raambiljetten voor de SM's \I/ij wensen de heer Dral nog veel goede jaren toe bij Ter verduidelijking: Aan de linkerzijde staal PB. Derden. PB. Zwanen burg. Vers vlees, DC. Rotterdam. Aan de rechterzijde: Vrienden van de goede wijn. Groothandel Restau rants. BB. (brood- en banketzaken)BZ's bedieningszakenZB's (zelfbedieningszaken) en SM's (supermarts). Rechtstreeks Op de huidige bufferplaatsen, welke nu op de grond in het DC Zaandam zijn gevestigd kunnen dan nieuwe stellingen worden geplaatst, waarin nieu we artikelen kunnen worden opgenomen of artikelen welke via rechtstreekse zendingen aan zendingen aan de filialen wor- geleverd. Hierbij geldt de res trictie dat mocht AH zo hard groeien dat deze ruimte nodig is voor meerdere opslag, het aantal nieuwe artikelen welke via het DC Zaandam verzonden kunnen worden aanmerkelijk kleiner kan zijn. Uit de voorge stelde situatie op de foto zien we tevens dat het blok SM's en ZB's enorm in omzet is en dit zal in de komende jaren nog aanmerkelijk uitbreiden. Rotterdam Ook het DC Rotterdam ver heugt zich in een grote belangstelling Van de filialen en ook hier zijn de omzetten de laatste jaren bijzonder hoog. Dit nieuwe DC voor niet-ver- pakte artikelen is in gebruik genomen en voldoet zeer goed. Lage prijs V^i//en wij onze taak ook in de komende jaren op de juiste wijze blijven verrichten en inder daad een prima kwaliteit en een lage prijs aan de klant garanderen dan zal de totale keten, die de dis tributie van onze artikelen vereist, aan maximale kwaliteit en aan hoge efficiency-eisen in bedrijven, distributie-centra en filialen moe ten voldoen. De zwakste schakel jQén en ander is mogelijk doordat een ieder op zijn wijze en in zijn taak dit mede helpt waar te maken omdat distribue ren een ketting is van vele schakels en ook hier geldt dat de zwaktste schakel de sterkte van de ketting aan geeft! Snellere aflevering In de nabije toekomst zullen ook op andere plaatsen in het land dergelijke distributie-cen tra verrijzen, zodat een snel lere aflevering aan de filialen mogelijk wordt. Dit mede ï.v.m. hoge kwaliteitseisen welke moe ten worden gesteld. Al deze ge compliceerde problemen maken het daarom moeilijk het ver voer zo efficient mogelijk te laten verlopen. Vaak wordt vergeten dat de vervoerskosten één van de be langrijkste onderdelen is welke we als bedrijf kunnen beïnvloe den. Inkoopprijs en prijsconcurrentie De inkoopprijs van een artikel gekocht door ons of door een concurrent zal, als zij eenzelfde grootte hebben als ons bedrijf, niet zo veel uitmaken. Indien wij echter een efficiente distributie-keten hebben en hieronder te verstaan de ont vangst-, voorraad-, opslag-, or- derverwerkings-, vervoers- en verkoopkosten in de filialen, dan kunnen wij prijsconcurre- rend werken. Een extra taak voor de in kopers van ons bedrijf vormt het feit dat AH niet al leen de laagste prijs wil be dingen, maar tevens de laagste prijs voor de beste kwaliteit. Onbeperkte kwaliteit Hierbij komt dat als een goede kwaliteit is gekocht of geproduceerd hieraan door onachtzaamheid, langere of slechte transportwegen afbreuk wordt gedaan, het kwaliteits devies aan betekenis verliest hetgeen in ons bedrijf niet mo gelijk is aangezien wij onze klant een prima kwaliteit ga randeren. /Ap 15 januari j.l. was het 12y2 jaar geleden dat de heer H. J. Huijer in dienst trad bij Albert Heijn N.V. Op de fiets ging hij de wijk in Ermelo af om klanten te horen en bood schappen te bezorgen. Daarna werd hij overgeplaatst naar ons filiaal in Amersfoort, Utrecht- seweg als le bediende. Vandaar ging de heer Huijer de ambu lante dienst in voornamelijk in de filialen in het Gooi en het westelijke gedeelte van de Ve- luwe. Tn januari 1961 kreeg hij zijn benoeming tot bedrijfsleider van ons filiaal in Leerdam. Vanaf juli 1965 werkt hij hier in een kleine noodwinkel in af wachting van de opening van een nieuwe grote zelfbediening, welke naar hij hoopt in juli van dit jaar klaar zal zijn. In zijn vrije tijd is de heer Huijer jeugdleider van de gere formeerde jongeren in Leer dam, waarmede hij wekelijks een avond handenarbeid doet of gespreksgroepen leidt. Divisieleider H. de Roode en groepsleider B. H. van Tiel kwamen op zaterdag 15 januari naar Leerdam om de heer Huijer te feliciteren en boden hem een cadeau aan. ^Ibert Heijn als groot levensmiddelenbedrijf heeft tot taak levensmiddelen te distribueren. Dit klinkt eenvoudig, maar distribueren (verdelen) is in principe een moeilijke taak. Jn tijden van schaarste ondervindt men aan den lijve wat het betekent als de verdeling niet goed geregeld is Anderzijds wordt ook wel gedacht, dat als men onbeperkt kan inslaan, dit ook onbegrensd kan worden gedaan. Niets is echter minder waar. Dit is in het dagelijkse leven thuis zo, maar ook in een be drijf als het onze waar slechts kleine winstmarges gelden. In ons bedrijf geldt dat wan neer er veel voorraad is, dit meestal vermenigvuldigd kan worden met het aantal winkels en vaak ook nog met een voor raad in de distributie-centra. Als men dit gaat berekenen komt men meestal tot bedra gen waar men toch wel van schrikt. Honderdduizenden guldens Het voorraadprobleem is dan ook van zeer grote bete-

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 5