DICK OVERDAM REDT 4 MENSEN VAN VERDRINKINGSDOOD Moedige duik in ijskoude water De heer R. y. Laar vierde 12v2-jarig jubileum Bartelson bezoekt Agenda PT 26 maart CABARET AVOND OPENING NIEUWE FILIAAL SCHALKWIJK TROK ENORME BELANGSTELLING „Welkom... uw buurman Albert Heijn" S Zuidelijke sfeer look in Zaandam Daiu m 25 januari 1966 prachtig mooi weer wappe rende vlaggen feestelijke bloemen op de gondola's bloem ook op de jassen van bedrijfsleider Ipenburg en zijn medewerkers trotse blikken van de heren De Haas en Schneider, complimentjes ontvingen de heren Van Zijl en Van de Brink van pre-opening laatste instructie aan de cassiéres grote rij toekomstige klanten voor de deur kortom het was weer feest in de grote A.H. familie, er was weer een nieuwe spruit aan het grote A.H. gezin toege voegd, een gezonde Zetbee(bie), die bij zijn geboorte al 240 m2 mat en gezien de rijkelijk gevulde vitrine ook goed in het vlees zat: filiaal Schalkwijk in Haarlem. De heer Van Laar gefotogra feerd tijdens de uitoefening van zijn funktie. J^Jaandag 24 januari 1966 Henk Buijs en Dick Over- dam met Kromhout-combinatie no, 13 naar Den Helder. Dit staat op het grote publicatiebord van de afdeling Vervoer in het Distributie-Centrum vermeld op vrijdag 21 januari 1966. Auto tussen ijsschotsen Als beiden met de combinatie op die maandagmorgen vlak bij Den Helder zijn, zien zij een Fiat-600 inplaats van rechts af te slaan plots recht door het Noordhollands kanaal in „zweven" zo midden tus sen de ijsschotsen ruim 15 meter uit de kant. Vier mensenlevens De oogst" blijkt geweldig te zijn naast de bestuur ster zitten in de auto haar ou ders plus haar zoontje. Het kleine kereltje wordt praktisch droog aan de kant gebracht. Vier mensen zijn van een zo goed als zekere verdrinkings dood gered. De heer J. B. Bors (filiaal Venlo) viel de eer te beurt Prins Carnaval 1966 te zijn en de scepter te zwaaien in Belfeld. Uit „D'n Belhamel", de officiële carnavals-staatskrant uit Belfeld nemen wij onderstaand bericht over Zo beginnen wij dan maar I weer aan ons tweede verslag van dit jaar, en als eerste wil ik dan de Heer en Mevr. Kwakkel in Kampen bedanken voor de goede wensen met de mooie foto. Er was momenteel "°9 geen plaats over om deze foto in onze krant te doen1 plaatsen, maar misschien komt dit nog wel binnenkort. De 1 Heer en Mevr. v. d. Laan zijn I jaar getrouwd, daarmee t feliciteren wij hen van harte. Wij hebben ook nog een bruid I in ons midden en wel Mej. Mouth aan, die spoedig met haar bruidegom in de huwe- I lijksboot zal stappen. Wij wen- sen hen veel geluk toe. Frans Dekker heeft dan op 31 januari l zijn 12]/2 jarig zaken jubileum gevierd, wij wensen hem nog I vele jaren toe. Op 17 februari was de Heer Keune (O.D.) 12 \Z2 jaar in dienst. Onze feli- citaties en nog vele jaren toe- I gewenst. De Heer en Mevr. Eegerdingk zijn op 20 februari ^-2 M /«ar getrouwd geweest. I onze felicitaties. Ook de Heer en Mevr. J. Sijbrands zijn op, 21 februari 12 V2 jaar getrouwd geweest, onze felicitatie en nog I vele jaren toegewenst. De Heer en Mevr. P. v. Dalen zijn 12 y2 jaar getrouwd ge- weest op 27 februari. Wij ho- pen dat U deze dag nog maar dikwijls mag vieren in goede gezondheid. Dit zijn dan de feestberichten voor de maand februari. Onze ziekenlijst is de- I ze keer wel groot, de griep, die in vele gezinnen heerst, wil nog maar niet wijken. De heer 1 Vleimans is met de gladheid zo gevallen, dat hij nu al een paar weken met zijn voet in 't I gips zit. 1 De heer J. G. Krijt, bedrijfs leider DC Zaandam, compli menteert de heer Overdam met zijn moedig optreden en over handigt hem een horloge met inscriptie. V De heer R. v. Laar vierde op 20 januari j.l. zijn 12yz jarig jubi leum. Het feit werd met bloe men en cadeaus ten huize van de jubilaris herdacht. Bedrijf naar buiten Wij mogen ons gelukkig prijzen met een man als de heer Van Laar die in al deze jaren als chauffeur het bedrijf naar bui ten heeft uitgedragen als zijn de een bedrijf voor de huis vrouw. De correctheid en veelal het geduld dat in deze functie vereist wordt zijn bij hem een deel van zijn persoonlijkheid geworden. Wij wensen hem nog vele ge lukkige jaren in deze functie. Polshorloge Namens de Directie heeft de de heer J. G. Krijt Dick in een speciale bijeenkomst gehul digd en hem daarbij een prach tig polshorloge met inscriptie als herinnering aangeboden. Het personeelsfonds zorgde voor nóg een aandenken een mooie zegelring. Plichtsgevoel voor alles ,.Het was toch mijn plicht toen ik dit zag gebeuren" was de reac tie van Dick op deze huldigings- -bijeenkomst een plicht welke, zoals de praktijk laat zien, slechts door een enkele vervuld wordt. Daarom Dick, ook namens de redactie van Flitsen, onze hartelijke felicitaties. Eind maart geeft de P.V. voor haar leden de laatste avond van dit seizoen met een cabaret waarin optre den: Ronnie Tober, Ria Valk, het Leedy trio, Peter Piekos en anderen. Noteert u alvast de datum 26 maart a.s. in ons O.G. Jaarvergadering, heel gering aantal leden hadden we deze keer. De bestuursleden zijn allen weer herkozen en we zullen nog meer dan in vo rige jaren ons best doen om zo goed mogelijk uw contri butie centen te besteden. De Heer Maes (Bouwtechni- l sche dienst) is nu weer voor halve dagen aan 't werk, dus dat gaaf de goede kant op. Mevr. Weidema ligt al enige I weken in 't gemeenteziekenhuis, 1 er is beterschap waar te ne- men. dus maar hopen dat alles i weer goed mag komen. De I Heer Lokkerbol uit Alkmaar is[ l nu weer thuis gekomen uit 't i ziekenhuis voor verder herstel tot vreugde van zijn gezind laten wij hopen dat alles weer i I spoedig goed mag komen. De Heer Edam (K.B.) is ook I weer thuis dus dat is ook weer i een blij bericht. De Heer Scho- ne nu al vele weken thuis, I loopt nu al weer buiten om nog f wat aan te sterken. De Heer D. Kok O.D.) is ook nog steeds thuis door ziekte. De IHeer Talsma moest 't op-] geven wegens ziekte en is nu al een paar weken thuis. Mej. f Jans Oosting is nu over ge- J 1 plaatst in een ander ziekenhuis I in Buitenveldert vor een ver der onderzoek, wij hopen voor fans dat alles ten goede mag i keren voor een algeheel her-1 stel. Mevr. Abenga van de V. A. is ook wel af enige maanden thuis, eerst vele we- ken in 't ziekenhuis is geweest. 1 en nu thuis voor een verder I herstel. De Heer S. Bakker I van de C.F. is nu weer aan 't werk, wij hopen dat alles goed mag blijven gaan. De Heer l I Hilverda (V.A.) is ook al een paar weken wegens ziekte i thuis. De Heer Hus is van de I ijzereen trap op de V.F. ge- i vallen en liep een dikke hand) I op en ookde Heer Liwuxp f moest door griep 't werk be- I eindigen, zo maakt de griep I op verschillende afdelingen 't I werk moeilijk. De Heer Beun- J der moest voor een operatie I aan een teen naar 't zieken- huis. De Heer v. Briemen is al enige weken wegens ziekte thuis. Onze langdurige zieken zoals de heren J. Brehler, A. de Boer (K.B.) en de heer I Bergh wensen wij 't allerbeste toe Belhamels en Belhamelinne, VQr mich is 't 'n hiële iër dèt ich uch de kómmende vastel- aovesdaag önger miën hoede maag nimme. Ich dank uch al- vas vür de mètwèrking die ze ker neet zal oëtbliëve. As weej wille en allemaol mei- doon zal Belvend wèr eine vastelaovend kriëge wao ze in angere plaatse sjaloërs op zulle ziën. 't Zal knalle, al die daag. Mien riëk zal ein riëk ziën zönger zörg en ellende maar mèt zoëveul meugelik lol en genöch beer. Mèt de raod van ellef, hofnar, dans- maedjes, het besjteur en de hofkapel zulle weej zorge dèt 't auch dit jaor wèr onvergae- telikke daag waere. Anger jaore waas 't good, maar weej wille dit jaor noch baeter. Laot auch in d'n optoch zeen wat geej as Belhamel of Bel- hamelin waert ziet. Weej zul le dees daag dèn auch gaon veere önger 't motto: Gènne Wèk, veul beer en nach miër lol Prins Jan d'n Derde de hoeden, waar in weieens een glas bier werd geledigd! De moderne tijd was o.a. vertegenwoordigd door een blanke provo en Mary Pop- pins. De heer Lou Lap was ook met zijn vrouw naar het D.C. gekomen, gekleed in pak en japon, bestikt met velerlei soorten lappen. Elegante Biedermeijer-da- mes paradeerden er, een sjieke dame danste de hor lepiep met een a go-goist, en een lieftallig „dametje", met mannenbenen was aan de zwier met een bruid. Deze bruid zocht gezien het bordje op haar rug naar een bruidegom, of zij hem heeft gevonden, zijn we niet te1 weten gekomen, hopenlijk komt hij eens, want zij zag er lang „niet kwaad" uit. I Aan de muren prijkten de befaamde can-candanseres- sen en zij gooiden weer hun I benen de lucht in, dat het een lieve lust was! „Blauwe bellen" (blue bell girls) hebben wij niet ge- zien, wel waren er meisjes, die toen zij aankwamen blauw van de kou zagen. Witte wereld Natuurlijk was er een prins carnaval en wel in de persoon van de heer Hup- kens van het filialen-bureau, i met zijn raad van elf. Zij maakten hun entree, vooraf gegaan door het orkest „de I Blaaspoepers". Dit orkest had zeer veel succes en wist de mensen steeds weer ach- I ter hun aan op de vloer te krijgen. Verder was er nog een prima dansorkest. Om 02.30 werd er een eind aan het feest gemaakt en begon voor de over het alge- meen jeugdige aanwezigen, de reis naar huis door een stille, witte wereld, Secondenwerk Voor Henk de combinatie tot stilstand heeft gebracht is Dick de cabine al uit gooit jas en schoenen uit en duikt geen seconde later tussen de ijsschotsen. Al zwemmende geeft Dick reeds instructies aan de be stuurster van de auto: „draai 't raampje maar naar beneden anders kan het straks niet open." A chteruitzwemmend trekt Dick de auto naar de kant als een flits gaat het door hem heen dat hij aan de voorkant moet trekken daar deze het Inagst boven water zal blijven. Vlak bij de kant wordt hem een touw toegeworpen dat hij om de bumper vastmaakt. A Is we carnaval zeggen, J\ denken we toch wel meestal aan Zuidelijke stre- I ken, zoals Rio de Janeiro en Italië, met kolossale optoch- I ten en feesten. Warme stre- I ken, dus, maar op zaterdag, 12 februari j.l. was de reis naar het Distributie Cen trum te Zaandam beslist f geen pretje, n.l. tegen en door een sneeuwstorm en sneeuw hopen. Waren de carnavalvierders, allereerst versierd als sneeuwpop, echter binnen en het eerste glaasje „de A.H.-pils is weer best" op, of alles was ver- I geten, om ieder op zijn eigen manier carnaval te vieren. Zeer veel werk was er daar- voor verricht door de heren Krijt, v. d. Hazel, Zeeman, Korzelius, Helder, But, e.v.a., echter niet te verge ten de versierders, de heren j Broeksma en v. d. Berg. Dit jaar was van de uitzet- ruimte een soort „Mou- 'i lin rouge", als in Parijs ge- maakt, zelfs met „strip- I tease", een jongeman gaf nog een nummertje „s.t." weg, hij had n.l. over zijn kostuum twee intieme da- meskledingstukken, aan- en uitgetrokken Maurice Chevalier zagen wij er dansen met Frou- Frou, ditmaal verpakt in goud papier. In zo'n inter- i nationaal vermaaksoord i komt men natuurlijk allerlei 1 nationaliteiten tegen o.a. een i stoere Kozak, „belegen" I Grieken en Romeinen, en Mexicanen met breedgeran- Achtste vers vlees ZB "O est ons alleen nog te vertel- len dat de prachtige zaak eigenlijk een snelgebouwd nood- pand is, dat het de achtste zaak is in de rij van vers vlees ver kopende AH Zelfbedieningsfili alenen dat de receptie op maandag even gezellig, als de sherry goed was. I De trotse groep uit het nieuwe I AH-filiaal in Schalkwijk-Haar lem. Klokslag 10 uur stak mevr. Ipenburg de sleutel in het slot en kon de jacht naar Wel kom Geschenken, Welkom Ver rassingen en Welkom Voorde len geopen worden. De gehele dag waren alle wagentjes bezet en heerste er een buitengewoon gezellige drukte. Ondanks het feit dat er in het snel groeiende Schalkwijk nog slechts ruim 2000 gezinnen wonen straks worden dat er 17.000) overtrof de omzet de meest optimisti sche verwachtingen. Het was duidelijk dat niet al leen Schalkwijk blij was met de nieuwe Albert Heijn zaak, maar ook Z.O. Haarlem, waar vandaan velen met auto, stadsbus en andere vervoermid delen kwamen kennis maken met de nieuwe aanwinst. Nieu we bewoners die op dezelfde dag van de opening de huissleu tel ontvingen, kregen een vaas je bloemen thuis met het kaar tje: „Welkomuw buurman Albert Heijn", schoolkinderen kregen van juf of meester een feestreep, er was een prijsvraag met een tent als hoofdprijs, kortom het was weer een echte AH opening.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 4