chef De taak van de Echtgenoten bedrijfsleiders op bezoek in Zaandam Wijnavond in Arnhem Sparen cloor werken ]PART-TIMERS ZIJN ONMISBAAR Geslaagd Leerlingen huishoudschool kregen les in Albinet Helmholzstraat 0 De heer Fr. Dekker vierde zijn koperen jubileum Uit het ziekenboek van AGenHK Dankbetuiging Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 23e jaargang No. 2 Februari 1966 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma RedaktiesecretarisJ. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. N. v. d. Berg en mej. Buntsma, de heren J. Ph.Bartelson, P. de Beet, R. Dekker, W. Haeser, P. Helder, C. Jenster, G. C. Kortleve, C. Kraaij, H. Malag, H. v. Petten, A. H. Pilger, K. Romp, G. A. v. Rooyen, P. Schipper, J. de Wever en G. IJskes. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Op 1 en 8 februari j.l. hadden wij een tweetal excursie- dagen belegd voor de dames, die vorig jaar geen gelegenheid hadden een bezoek aan Zaan dam te brengen. de meesten van ons hebben in hun loopbaan te maken met hun CHEF. Mijn gevoelens van achting en eerbied voor iedere CHEF gaan gepaard met een flinke dosis medelijden. omdat hij blijkbaar nooit goed kan doen. Als hij grappig is, is hij familiaar. Als hij ernstig is is hij een zuurpruim. Als hij jong is, weet hij het natuurlijk niet. Als hij oud is, is hij een oude sok. Als hij met iedereen praat, is hij een kletsmeier. Als hij het niet doet, voelt hij zich te hoog. Als hij mensen op grond van prestaties en bekwaamheid promotie laat maken, kent hij zijn mensen niet. Als hij mensen kent kiest hij „vriendjes". Als hij er op staat, dat men zich aan de voorschriften houdt, is hij lastig. Als hij het niet doet, is hij een slappeling. Als hij verlangt, dat zijn mensen hun plicht doen, is hij een uitslover. Als hij het niet doet, krijgt hij van zijn baas te horen dat hij te veel aan de kant van het personeel staat. Als hij zijn ogen de kost geeft, is hij een spion. Als hij het niet doet, maakt hij het zich te gemakkelijk. Wil hij daarom alle klachten voorkomen, dan moet hij de wijsheid van Salomo, het geduld van Job, de huid van een olifant, de slimheid van een vos en de moed van een leeuw bezitten. heeft hij deze eigenschappen, dan zegt men: „DIE VENT HEEFT ALTIJD GELUK". Als een wijnavond duurt van 7.45 tot 23 uur, dan is er heel wat ge sproken, gezien en geproefd. De heer T oering heette de ZBBL's en de aanwezige reserve en afdelingschef welkom en wen ste hen een prettige en leerzame avond toe. De heren Hermanides en Ter- schure hebben de avond verder in handen genomen. De wijn is door hen uit de druivengedaan zoals wij niet hadden verwacht. Door middel van dia's over de sherry uit Spanje, een Franse film over champagne en wijnproeven heb ben wij een goed overzicht en meer begrip gekregen voor deze „heerlijke" bron van inkomsten voor het filiaal. Met recht kunnen wij zeggen: deze wijnavond heeft onze geest verheven. Winterweer ndanks de griep en het bij zonder slechte weer op 8 februari, toen het in een deel van het land lente was maar in een ander winter en door sneeuw en ijs plaatsen van alle verkeer verstoken waren, zijn de excursies bijzonder geslaagd. Moedige dames Van twee zéér moedige dames uit Drachten en Heeren veen kregen wij om 3.00 uur bericht, dat zij in Amsterdam gestrand waren. Zij waren meer dan 8 uur on derweg geweest! Zij kregen het advies om maar weer zo spoedig mogelijk hun huis op te zoeken, want intussen was ook de stroom in Friesland uit gevallen. Vergeefse tocht Wij waren wel wat ongerust, maar toen wij woensdag morgen Drachten opbelden, vernamen wij van de heer Groen dat zijn vrouw 's avonds laat was thuisgekomen. U kunt begrijpen, dat mevrouw Groen na een vergeefse tocht van ruim 15 uur in de kou, geen zin heeft om direct weer naar Zaandam te komen. Zij moet nog eerst van de schrik bekomen. Nog een bezoekdag Al met al zijn er, als gevolg van ziekte en van verhinde- Jn de productiebedrijven en in de filialen is een doelmatige perso- neelsvoorziening altijd een probleem. Vrije dagen ziekte hogere omzetten in de filialen zieken op zaterdag zijn situaties waarin voorzien moet kunnen worden. f Om deze situaties zoveel mogelijk op te heffen, zijn er dus part- I timers in onze dienst. J Part-timers werken slechts een gedeelte van de week, alleen op die i momenten waardoor men zonder deze personen dreigt vast te lopen. De redenen waarop part-timers werken zijn groot. Wist u dat er in de produktiebedrijven gehuwde dames I 's avonds werken ten behoeve van het „spekken" van de kas van de kerk. Wist u dat er gehuwde dames werken die hun „vakant potje" ermee aanvullen. Wist u dat er in de filialen scholieren werken die van hun verdiende salaris een bromfiets willen kopen. Wist u dat er een scholier in een filiaal werkte, om van het salaris zijn studietijd in Engeland en meer te kunnen betalen. Wist u dat er in een Albert's Corner een kleuteronderwijze- res werkt om haar uitzet bij elkaar te sparen. Wist u dat er studenten in Albert's Corners werken voor het „afwassen". Wist u dat er bij Albert Heijn dus niet alleen kruideniers, slagers, groentebedienden werken maar ook scholieren, kleuteronderwijzeressen. st u dat er een groot aantal part-timers kassawerkzaam- heden verrichten. st u dat er part-timers zijn die een goed kopje koffie schenken in de kantine. Zoals u ziet is de „part-timer" dus over het gehele front ver- tegenwoordigd. Hierboven en linksonder een I groep echtgenoten van bedrijfs leiders in het DC. ring nog een aantal dames die nog graag een bezoek willen brengen aan Zaandam. Wij wil len nog één dag hiertoe beschik baar stellen. Eind april of be gin mei. Opgeven nog mogelijk VS/ij verzoeken een ieder zowel uit de divisiekantoren als uit filialen, die voor dit be zoek in aanmerking wil komen, zich op te geven aan het Per soneelsbureau te Zaandam. De heer E. Schmith, werk zaam in filiaal Overwinnings plein, Groningen, is geslaagd voor het diploma PBNA. De heer J. A. M. de Vries werkzaam in filiaal Beverwijk is geslaagd voor de diplo ma's IVIO I en II en PBNA. TC/ïaandag 31 januari was de Uil heer Fr. Dekker 12y2 jaar in onze dienst. Na de school afgelopen te hebben, aanvaard de hij een baan in een smederij. Hierin vond hij geen bevredi ging, waardoor hij na nog in enige kleine bedrijven gewerkt te hebben, bij AH ging sollicite ren, en een plaats kreeg als algemeen hulp in onze bakke rijen. Gedurende 10 jaar heeft hij hierin gewerkt en toen ver zocht om overplaatsing naar de CF, waarin hij thans nog werkt. In 't bijzijn van chefs en collega's bood de heer P. C. Vink hem namens de directie een zilveren asbak met inscrip tie aan. De heer J. W. Hekkert overhandigdg sigaretten. Namens het personeelfonds verrijkte de heer P. Schipper hem met een enveloppe met in houd. Op 17 januari j.l. werd de heer C. A. Janse (studioafdeling) gehuldigd ter gelegenheid van zijn vijfentwintig jarig dienstjubileum. Op de foto de heer Janse met echtgenote en kinderen. Op 2 februari j.l. hebben drie klassen van een huishoud school uit Amsterdam in groepen de Albinet, Helmholz straat bevolkt, om het wassen met de Grote machines" onder de knie te krijgen. Onder de bekwame leiding van de heer Van der Neut liep alles zeer ordelijk en gezellig en leerden de meisjes hoe ze goed, gemakkelijk en voordelig later als volwaardige huisvrouwen hun was konden doen. Ook het onderwijzend-personeel toonde veel belangstelling en was vol lof over de moderne gerieflijke Albert Heijn Albinet. En zoals onze bedrijfsleider de heer Bos terecht dacht, van veel leren krijg je trek, dus liet hij uit de Supermart flesjes cola en chocolade-repen aan rukken. Na één uur onderricht gingen de meisjes weer voldaan huiswaarts met een kraakhel dere was. Als dank voor dit alles kreeg de heer Van der Neut een fijne doos sigaren. Zonder twijfel een zeer ge slaagd initiatief, ter navolging. Uitgezonderd de collega's met griepklachten, blijven er toch nog vele langdurige zieken Na een lange wachttijd voor plaatsing in het ziekenhuis is Mevr. de Vries v.d. ponskamer nu toch opgenomen voor een maagoperatie. Zodat zij nog wel enige weken weg zal blijven. Mej. M. Ga- keer verkoop afd.) ligt sinds 3 weken thuis met een hersen schudding welke zij opliep in het zwembad. Mej. T. Staal Loonafd. en Mej. R. v. d. Berg v.d. Bestellingen, zijn reeds enige weken thuis. Wij hopen hen beide spoedig te bezoeken. De heer H. Vroons verzendafd. verblijft momenteel in het V.U. ziekenhuis te Amstelveen, dank zij zijn uitstekende verpleging, maakt hij het aardig goed. De heer G. J. Drost afd. bestellin gen. Na 2 maanden thuis ge weest te zijn vanwege de ischi as is hij weer in ons midden, voorlopig voor halve dagen. De heer J. v. Brederode boek- houdafd. Het verkeersongeval van de heer. v. Brederode is gelukkig nog vrij goed verlo pen. Na 14 dagen zagen wij hem weer in het A.G. De heer v. Urk P.M.C. Wegens flinke maagklachten is de heer v. Urk ook al geruime tijd thuis. Het laatste half jaar heeft hij daar nogal last van gehad, hopelijk zal ook hij weer spoedig zijn plaats innemen op de P.M.C. afd. De heer W. v. d. Haar, fil adm. moet ook het bed houden dit tengevolge van de hernia. Tot slot vermelden wij de heer Lionarons v. d. afd. Boekhouding. Hij is opgeno men in het ziekenhuis voor ob servatie. Hiermede wil ik mijn dank betuigen aan de Raad van Bestuur, de direktie en de medewerkers van het hoofd kantoor en het administratie gebouw en vele anderen voor hef medeleven welke ik mocht ondervinden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, de heer Hendrik Koerse. De vele blijken van belangstel ling. eerst in het ziekenhuis en daarna thuis ondervonden, ga ven hem veel steun en vreugde en zelfs de moed om steeds door te zetten teneinde weer zo spoedig mogelijk bij U te zijn. Maar helaas, het heeft niet mogen zijn dat hij in ons huis gezin bleef en weer in Uw midden terug zou keren. Mevr. M. Koerse-Bakker

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2