PB ZWANENBURG NEEMT NIEUWE BROODLIJN IN GEBRUIK OPW gaat 28 februari van start 2400 broden per uur ONDERNEMING STORTTE GROOT REDRAG IN PENSIOENFONDS Aantrekkelijke prijzen voor winnaar en zijn team Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. vuitiEiEiiiiininii In dit nummer Pensioenen per 1 januari 1966 verhoogd Van de redaktie {Belangrijke {besparing {port Hebt, U al vakantieplannen gemaakt. Vastwel.. of in ieder geval binnenkort. Toch is er iemand die na 21 mei in zijn vakantieplannen beslist een zéér ingrijpende veran dering gaat brengen. Dat is de OPW Kampioen 1966. Want de hoofdprijs voor de bedrijfsleider van het winnende team in onze grote jaarlijkse Omzet en Prestatie-Wedstrijd is 2 weken extra vakantie; bestaande uit een fantastische vliegreis voor 2 personen naar de Canarische Eilanden. Het team van de kampioen wint behalve een geldprijs (ca: 1 week extra salaris) ook nog een schatkist met fijne cadeaux tot een waarde van 100,— per persoon. Maar voor wij weten wie dit jaar de hoogste prijs heeft veroverd, moet er eerst nog heel wat gebeuren. Automatisch worden de broden uit de vormen gelost. 23e Jaargang No."2 Febru SAH002000271 Flitsen Landelijk (ebruari 1966 "y/elen zullen in de afgelopen tijden de foto's van Paul Huf in de verschillende dag- en geïllustreerde bladen wel eens goed hebben bekeken. Wij bedoelen hier de foto's met het onderschrift: .Vakman schap is meesterschap". Het mooie van deze foto's is, dat zij duidelijk aangeven dat de liefde voor een vak ertoe bijdraagt om het onderhan den zijnde werk goed af te leveren Wij dachten aan deze foto's toen ook enige foto's werden gemaakt van de nieuwe broodlijn welke in het produktie- bedrijf Zwanenburg in gebruik is genomen. Ook hier een nieuwe lijn, waar bij ondanks ingenieuze appara ten vakmanschap vereist is om het te bakken produkt tot een meesterstukje te maken. Stap voor stap wordt op de goede weg voortgegaan. Deze lijn, waarop gewoon brood voor het district Amsterdam en krentebrood voor het gehele land wordt gebakken, is thans in gebruik en wij willen u hier- De broden worden na gekoeld van gaarne enige verdere in zichten geven. Keten zijn, automatisch gesneden en Gereed voor verzending. Vt Een ingenieus transport en wis selsysteem zorgt voor de aan voer naar de verpakkingsma chines. Dag en nacht Een team van bedieningsmen sen volgt dag en nacht nauw lettend de hiervoor genoemde bewegingen. Gereed om in te grijpen indien dit nodig mocht zijn. Voor het produktie-bedrijf Zwanenburg is hiermee één van de eerste fasen bereikt. Er komen echter nog meerdere uitbreidingen en wij willen u gaarne op de hoogte houden van de verdere groei en moder nisering van het bakkers- en banketbakkersbedrijf. pagina Huishoudschool in Albinette2 Feestagenda3 De heer J. van Zanten 3 Dick Overdam redt 4 mensen4 Carnaval4 Filiaal Schalkwijk 4 Levensmiddelen distributie 5 3 Generaties Dral 5 Ideeënbus DC 6 Albert Heijn en Wimpy 6 De goede oude tijd 6 Vakantietips6 In de maand januari zijn enige zeer belangrijke besluiten inzake de pensioenen genomen. De ingegane pensioenen zijn met ingang van 1 januari 1966 verhoogd met: 15%, indien het pensioen is ingegaan vóór 1964, 10%, indien het pensioen is ingegaan in 1964, 5%, indien het pensioen is ingegaan in 1965. Deze verhoging wordt gegeven aan de volgende groepen ge pensioneerden: Jn ons vorig nummer stelden wij aan u voor de heer H. van Petten, manifestatie- manager. Wij hopen, in de loop van dit jaar, in de komende num mers, een aantal medewer kers aan u te kunnen voor stellen, die op de meest ver schillende plaatsen in ons be drijf hun bijdrage leveren. Bij de rubriek ,,wij stellen aan u voor" staat het per soonlijk element voorop. Vlees Dat A.H. in de actie, goed kope vleesprijzen voor de Nederlandse consument bij een moeilijke exportmarkt haar toontje meeblaast, spreekt wel vanzelf en dit was voor uw redactie aanlei ding de heer Van Zanten te interviewen. De grote invloed die onze vleesomzet heeft op de tota le omzet mogen wij als be kend veronderstellen en wij hopen dan ook met dit .ac tuele" onderwerp vrijwel alle A.H.ers te kunnen pakken". Duidelijke taal "y/an de vele andere artike len willen we dit keer al leen nog even ,,Van Drie Naar Een" noemen. Hierin vindt u een logische samen vloeiing van activiteiten in de CMS, de bakkerij in Zwa nenburg, en het restaurant bedrijf, zoals dit gestalte vindt in de produktie en verkoop van de Wimpy". Het is slechts één voorbeeld uit de vele, maar het illustreert zo duidelijk waar het eigenlijk om gaat bij de ontwikkelin gen, die zich de laatste jaren hebben voltrokken Prakti sche voorbeelden als deze, spreken vaak de duidelijkste taal. 1. Degenen, die een ouderdoms pensioen hebben en die tot het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd ac tief bij het concern werk zaam zijn geweest. De toegezegde weduwepen sioenen van deze groep wor den met dezelfde percenta ges verhoogd. 2. Degenen, die een weduwe pensioen, eventueel met een wezenpensioen, ontvangen en wier echtgenoot tijdens zijn diensttijd bij het concern is overleden of nog in dienst was bij het bereiken van zijn pensioengerechtigde leeftijd. Zij, die voortijdig de dienst van het concern hebben verlaten, komen voor deze verhoging niet in aanmerking, evenmin als de hertrouwde weduwen. Inmiddels is iedereen, die ver hoging zal krijgen, medege deeld hoeveel het pensioen is geworden. Met betrekking tot de niet- ingegane pensioenen kun nen wij het volgende medede len. Het weduwepensioen wordt 70% van het ouderdomspen sioen. Voorheen was voor de groep hoger personeel dit per centage 60. Nu zal voor ieder een dit 70% worden. Voorts worden ook in dit jaar de pensioenen over de verstre ken dienstjaren opgetrokken. Dit geschiedt op basis van de pensioenbedragen, behorend bij de tabel 1966. Dit jaar zal te vens op het pensioenformulier verwerkt worden de toezegging van de minimum-optrekking over 1965. Het opgebouwde pensioenbe drag over de diensttijd tot en met 1966 is nu geheel geba seerd op de pensioengrondslag, die men thans heeft. Evenals de vorige keer wordt deze optrekking niet eerder ge geven dan bij het bereiken van een diensttijd van 5 jaar. Om al deze besluiten te kunnen realiseren is door de onderne ming een groot bedrag extra in het pensioenfonds gestort. Na het voorrijzen komen dc deegstukken in de vormen. f DRUKWERK TARIEF avoor lessen r Sinds 1 januari van dit jaar^ r kunnen de cursisten hunf fwerk aan de diverse insti-^ tuten BPNA of INTO in-f f sturen onder het tarief vanf drukwerkDeze maatregel f (I spaart u heel wat aan porti, f Krachtproef Aflaandag 28 februari begint It j. de wedstrijd. In de weken tot en met 21 mei gaan dus alle Albert Heijn filialen zich met elkaar met en in een sportieve krachtproef. Een sportieve krachtproef waar iedereen aan mee kan doen. Want praktisch alle facetten van het werk in de filialen tellen mee voor het resultaat in de wedstrijd. Of we nu een karwei nemen zoals het schoonhouden van de winkel vloer of het maken van goed verkopende displays, al deze dingen bepalen samen of men succes heeft op niet. Iedereen kan hier dus direct aan mee helpen door zijn eigen werk goed te doen. Daar komt het dus in deze wedstrijd op aan! Persoonlijk initiatief Natuurlijk heeft de OPW zoals iedere wedstrijd een aantal spelregels en wedstrijd voorschriften die samen zijn gevat in het reglement. Zo ko men er voor het eerst speciale artikelacties voor alle afdelin gen. Dus ook voor o.a. de afde lingen Drogisterij, Textiel en Huish. artikelen in de Super- marts. In de week, die voor de wedstrijd begint, worden er door de Divi sies aparte bijeenkomsten ge houden waarop alle bijzonder heden van de wedstrijd met de bedrijfsleiders worden bespro ken. Want een goed begin is het halve werk. Daarna gaan de winkelteams aan de slag. Ook daar worden straks plan nen gesmeed om in de wedstrijd een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Dan komt het er op aan, want persoonlijk initiatief kan wonderen doen. Dat blijkt elke keer opnieuw wanneer de uitslag bekend is gemaakt. Wy wensen iedereen, die straks aan de OPW gaat meedoen dan ook een zeer geslaagde wedstrijd toe en hopen dat u het doel dat u wilt bereiken met glans zult halen! De nieuwe lijn. Ingenieuze ap paraten, die vakmanschap blij- De produktie-lijn is een aaneen gesloten keten van bereiding: de ontwikkeling, het bakken en verpakken. Er wordt volgens het snelmeng- proces gewerkt. Hiertoe zijn vooral voor de be reiding van krentenbrood spe ciale mengmachines ontwik keld. Ontwikkelingsproces Wie met broodproduktie be kend is, zal weten dat er een ontwikkelingsproces plaa vindt dat met receptuur, tijd en klimaat te maken heeft. In chronologische volgorde is dit proces als volgt: mengen ontwikkelen le fase vormen ontwikkelen 2e fase bakken koelen verpakken In een rustig tempo volgen deze fasen elkaar op. Ingewikkeld systeem Een voor de leek ingewikkeld systeem van automaten zorgt voor de aansluiting van de ene fase op de andere. Elk broodblik vangt op tijd het ontwikkelde en gevormde deeg stuk op en voert, na de 2e ont wikkelingsfase door de narijs- kast, de oven in. 2.400 bro den per uur). Lossen Er is een speciale machine ont wikkeld om de gebakken bro den uit de bakblikken te lossen. Deze machine vervangt de men senhanden, welke dit werk tot voor kort moesten verrichten. Via de broodkoeler worden de broden naar de snij- en verpak kingsmachine gevoerd.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1