AH NIEUWS UIT DE DIVISIES De heer R. H. Ypma na bijna 40 jaar met pensioen SM Laren Divisie Arnhem De heer F. Huberts vierde koperen jubileum Meer gepensioneerden in volgend nummer H SEAAGD-GESEAAGD-GESEAAGD-GES IA AGD-GES L A AGD - GESL A AGD -GESE Divisie Rijswijk Divisie Utrecht Zaandag voor Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 22e jaargang No. 11 December 1965 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma RedaktiesecretarisJ. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mede: De dames N. v. d. Berg en C. Buntsma en de heren J. Ph. Bartel- son, F. Brandsma, Drs. H. L. Caarls, G. Hoorn, W. Haeser, P. Helder, J. Jonkergauw. J. Lindelauf, H. Malag, F. Monsma, A. H. Pilger, H. v. Petten, K. Romp, Mr. W. v. Scherpenseel. P. Schip per, P. Schotsman, J. C. Voskamp en G. IJskes. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Bakker zijnde van huis uit probeerde de heer Huberts op 11 mei 1953 zijn toekomst op te bouwen bij AH en trad derhalve op genoemde datum in dienst te Venray. Na 1 jaar tje werd hij overgeplaatst naar Venlo en reeds in september 1957 volgde zijn benoeming als P>L van filiaal Horst. Na op heffing van dit filiaal in maart 1959 nam hij de leiding van het filiaal Swalmen op zich met Op 24 november jl. heeft de directie afscheid genomen van de inmiddels gepensioneer de bedrijfsleiders de heren J. de Ronde (divisie Rijswijk), S. Pais en H. J. G. Osewoudt (di visie Amsterdam) en P. G. de Vos (divisie Utrecht). Wij hopen in ons volgende nummer op deze gebeurtenis sen) terug te komen, alsook op het afscheid van de heer M. den Ambtman. een oppervlakte van slechts 45 m2. Ook de verbouwing bracht geen winstruimte met zich mee. Ondanks deze kleine ruimte werden er voor de feest dagen hoge weekomzetten ge noteerd. Ofschoon 757c van zijn klanten hit het naburige land vandaan zijn, heeft hij het niet nodig gehad zijn artikelen, re clames etc. in het Duits aan te bieden. Op woensdag 3 en vrijdag 5 november j.l. heeft de heer R. H. IJpma, laatstelijk belansmaker, afscheid van Albert Heijn N.V. genomen. De eerste keer van zijn chefs en de tweede keer van zijn collega-balansmakers. De heer IJpma heeft 39 jaar bij Albert Heijn gewerkt, eerst als kruideniersbediende, daarna als chef en bedrijfsleider; de laatste jaren als balansmaker. van de Z.B., Lange Nieuw- straat te IJmuiden-Oost en van 1957 tot op heden was hij ba lansmaker. Colporteren Hij heeft altijd prettig met zijn chefs, samengewerkt, speciaal met de heren Ter Wee en Rozema, gedurende zijn „fili alen-tijd" en de laatste jaren als belansmaker met de heer Gruys. In de tijd, dat hij chef was in Edam, had dat fili aal geen klanten in Volendam. De heer IJpma ging er heen, belde huis aan huis colpor teren noemde men dat toen) en maakte flink wat klanten. I De heren Balansmakers verenigd op één foto. Het gebeurt zelden, dat deze groep compleet gefotografeerd kan worden: het afscheid I van de heer Ypma (zittend 3e van links) was er zo'n zeldzame reden voor. Namens de Directie werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, eveneens was er een enveloppe van het perso- ncelsfonds plus een kistje siga ren. Van zijn collega's en van de afdeling „filiaal-controle" kreeg hij grammofoonplaten, van een collega was er nog een fles met inhoud. Wegens fami lieomstandigheden werd het geen afscheid met een groot gezelschap. Het was de bedoe ling van de heer IJpma, om „de veertig" vol te maken, dit zou in september 1966 geweest zijn, maar door omstandig heden buiten zijn wil, is het nu één dezer dagen geworden. Vier gulden per week ij begon op 11-jarige leeftijd te werken in een kruide nierszaak in Bols ward voor... 25 cent per week! en moest dit thuis nog afgeven! Daarna is hij acht jaar in een koffie- en theezaak werkzaam geweest, respectievelijk als bediende, op kantoor en als reiziger. Toen hij 15 jaar was, verdiende hij daar vier gulden per week. Op 26-jarige leeftijd wou hij naai „Holland" toe, zoals de heer IJpma het uitdrukte, schreef naar „Zaandam", werd door de heer Ter Wee aangenomen. Als bediende werd hij geplaatst in het filiaal te Den Helder. Hij is daar korte tijd werkzaam ge weest en werd daarna, 1% jaar, ambulant door het gehele land, waarna hij ongeveer een jaar vaste bediende in Purmerend is geweest en toen chef werd in Edam. Deze betrekking heeft de heer IJpma drie jaar vervuld. Van 19321944 was hij chef van het filiaal Velserduinplein te Velsen (toen no. 131). Deze filiaalvestiging bestaat echter niet meer, want het werd in 1944 door de Duitse bezetters afgebroken, om een schootsveld te verkrijgen. Zout In dit jaar begon hij in het ge- evacueerde filiaal te Drie huis, dat toen leeg stond. Hij begon daar met dertig balen zout en bijna geen klanten, want ook daar waren, ongeveer alle inwoners geëvacueerd. Van 19441955 was de heer IJpma, chef van dit filiaal. In 1955 werd hij bedrijfsleider Elke week moest hij n.l. een auto huren, om de boodschap pen te brengen en het is toen wel gebeurd, dat hij achttien vaatjes zeep van vijftien kilo moest bezorgen. In de tijd, die de heer R. H. IJpma bij Albert Heijn gewerkt heeft, is er door hem veel werk verzet, maar altijd met plezier en was de verstandhouding met zijn chefs prima. Voor het Middenstandsdiplo ma zijn geslaagd de heren: F. J. Mes werkzaam in filiaal Middelburg; P. L. A. Sanderse werkzaam in filiaal Middel burg. Voor het Aardappelen, Groente- fruit diploma zijn gelaagd: de heren: E. E. van Wijk werkzaam in filiaal Amsterdam, Joh. Hui- zingalaan; J. v. Dijk werkzaam in filiaal Rotterdam, Nw. Bin nenweg; P. A. Hulsbosch werk zaam in filiaal Heemstede; J. Niekolaas werkzaam in filiaal Enschede, Weth. Nijhuisstraat S. J de Joode werkzaam in filiaal Amsterdam, Molukken- straat; J. v. d. Hoogt werk zaam in filiaal Den Haag, Lely- v/eg; C. H. Bodde (BL) werk zaam in filiaal Stadskanaal; A. Sterenborg (BL) werkzaam in filiaal Groningen, Overwin ningsplein; J. H. S. Rijkeboer werkzaam in filiaal Rotterdam, Hoogvliet, Binnenban; H. Hart- hoorn, werkzaam in filiaal Bergen op Zoom; H. M. Schoenmaker werkzaam in filiaal Nijmegen, Molenweg: B. J. J. Hagreis werkzaam in fili aal Hengelo. Voor het kruideniersvakdiplo- ma zijn geslaagd de heren: S. J. de Joode werkzaam in filiaal Amsterdam, Molukken- straat; F. de Vries werkzaam in filiaal Rijswijk; J. Krikke werkzaam in filiaal Zwolle; W. J. Loonen werkzaam in filiaal Hengelo; E. Zevenhek werk zaam in filiaal Rotterdam, de Slinge 191; E. J. M. Matthijsen werkzaam in filiaal Bergen op Zoom; J. v. d. Ketterij werk zaam in filiaal Bergen op Zoom; G. H. Hompe werkzaam in filiaal Amsterdam, Joh. Hui- zingalaan; D. Wijnhoud werk zaam in filiaal Kampen; L. Meijer werkzaam in filiaal Hil versum, Dr. Cuypersplein; W. G. v. d. Lubbe werkzaam in filiaal Eindhoven; A. J. Tiche laar, ambulant; W. Boot, am bulant; R. F. Bootsma, ambu lant; J. v. Hanegem werkzaam in filiaal Utrecht, J. v. Scorel- straat; B. v. d. Harst werk zaam in filiaal Den Haag, Ste- vinstraat; G. C. Dol werkzaam in filiaal Amsterdam, A. Alle- béstaat; J. A. Kerkhof werk zaam in filiaal Amsterdam, A. Allebéstraat; J. ter Voor werkzaam in filiaal Hilversum, Larenseweg; J. C. v. d. Zouwen werkzaam in filiaal Rotterdam, Hoogvliet, Binnenban, en mej. M. M. Wieffer werkzaam in filiaal Hengelo. De heer Th. H. de Nijs BL van filiaal Amster dam, Scheldestraat is geslaagd voor P.B.N.A.-cursus ook de heren P. E. M. Gieling en J. J. in 't Hout beiden werkzaam in filiaal Arnhem, v. Lawick v. Pabststraat. Geslaagd voor het diploma kleinhandel in vlees de heren: J. H. Kooijman BL van filiaal Amersfoort, Utrechtseweg; A. J. M. v. Pinxteren BL van fili aal Utrecht, Twijnstraat; G. N. M. J. Thijssen BL van filiaal Amsterdam, Haarlemmer straat: P. J. G. Hoendervan gers BL van filiaal Amers foort, Langestraat. (In het januarinummer zullen wij de lijst 'geslaagden' aanvullen met een opgave, die wij juist na afslui ting van de krant binnen kregen. Red.) Drievoudig feest Op 11 november 1965 felici teerden namens de directie en het D.K. Arnhem de heren H. de Roode (DL) en J. Ruys (GL). 's Avonds werd het zelfs een drievoudig feest. Onofficieel vernam het personeel dat hun filiaal de le prijs had gewonnen in de koffiewedstrijd van hun groep. Verder viel het iemand te binnen dat het die dag „De Elfde van de Elfde" was n.l. inluiding van de carnavalsperi ode die tot Aswoensdag duurt. Uiteraard het hoofdfeest was het 12^-jarige zakenjubileum. Namens het personeel reikte de le bediende de heer Marcha- dant een passend cadeau aan de BL. De heer Huberts is waarlijk trots op zijn team, want dit jaar is het de tweede „eerste prijs" welke door hem en zijn team gewonnen werd n.l. de le prijs OPW van Divisie Arn hem. Geboorte De heer en mevrouw H. Megens (BL filiaal Brunsum, Rumpe- nerstraat) werden op 23 okto ber verblijd met een dochter tje Desiré. Nieuw pand Vorig jaar in oktober vei'huis- de heer B. H. J. Sormani BL van BZ 7256 Spekholzer- heide met geheel zijn hebben en houden naar het ongeveer 100 meter verder gelegen ontruim de politiebureau van Spekhol- zerheide. De oude zaak zou ge heel met de grond gelijk wor den gemaakt. In de noodwinkel werd gewin keld in vier ruimten en de om zet heeft er niet veel onder geleden er werd zelfs in dit jaar een prijsje in de OPW be haald. De klanten vonden het waarschijnlijk prettig om vrij rond te wandelen in hun voor malig politiebureau. De cellen werden niet gebruikt om „stout" personeel erin te stop pen, doch voor het opslaan van zuivelprodukten en drank. Modern Waar eens het oude pand stond, verrees 1 jaar later een ZB aangepast aan het hui dige moderne leven. Op 27 oktober na de toespraak van de heer J. Ruys (GL) namens de directie en het DK Arnhem, waarin hij o.a. zei: „bedien uw klanten zoals u het gedaan hebt in de BZ, geef hen de service volgens het ZB systeem op dezelfde wijze zoals wij van u gewend zijn", open de het zoontje van de heer Sor mani de winkeldeur en de drukte begon. Deze drukte bleef de gehele dag aanhouden en 's avonds bij het opmaken van de kassa's bleek de omzet van die dag het dubbele van de weekomzet in het noodpand. Bruin jasje werd een wit De heer Sormani bedrijfslei der van dit prachtige fili aal vertelde ons, dat hij nog moest wennen aan de witte jas, nadat hij achttien jaar een bruine heeft gedragen. Op 27 januari 1947 kwam hij zich aanmelden bij de nu reeds ge pensioneerde BL Van der Hoeff te Heerlen. Nadat hij hier 2 jaar vertoefde werd hij over geplaatst naar respectievelijk Geleen, Brunsum, Rumpener- straat, Hoensbroek en Valken- In de supermarkt van Albert Heijn aan de Kerkstraat te Haren is vrij dagavond om acht uur de miljoenste klant verwelkomd. Het bleek me vrouw Ordens van de Remmingaweg 1 te Haren te zijn. Mevrouw Or- dens mocht kiezen tussen een karretje met voor 50.-boodschappen erop en een minuut gratis winkelen. Mevrouw Ordens koos voor hef eerste. SMBL i.o. J. Maas, die de wegens ziekte verhinderde BL S. Spoelstra verving, bood de gelukkige de wagen aan. De redaktie wenst alle lezers van de Flitsen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1966 burg. In 1954 werd hij geroepen door de Rayonleider voor de vervangdienst. Hij verving zo wel in Vaals alsook te Nijme gen en alle plaatsen daar tus sen en Eindhoven en vond dit een machtige tijd, waarbij hij veel heeft opgestoken, hetgeen hem later te pas kwam. Na 3 jaar en wel in juli 1957 volgde de benoeming tot be drijfsleider van het filiaal Spek- holzerheide, hetgeen volgens zijn echtgenote het einde be tekende van zijn zwerversbaan door Zuid-Nederland. De heer M. den Ambtman, di visieleider, gaat het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaten. Bedrijfsleiders en team van de „oude" divisie Rotterdam hebben op woens dag 17 november tijdens de re ceptie in het Groothandelsge bouw te Rotterdam persoonlijk afscheid kunnen nemen. Gladde wegen ten spijt hebben zeer velen van deze gelegenheid ge bruik gemaakt. Aanwezig wa ren eveneens de heren J. van Meer, G. J. Heijn en P. G. Swarts. Namens de bedrijfsleiders sprak de heer P. Francken en bood de heer den Ambtman een electrisch boor-apparaat met toebehoren aan. Aan me vrouw den Ambtman werden bloemen aangeboden. De heer Francken nam de ge legenheid ten baat om ook me vrouw A. van Spaandonk die eveneens het bedrijf verlaat te danken voor haar werk als divisiesecretaresse en overhan digde haar namens zijn colle ga's een kandelaar en bloemen. De heer J. van Meer beklem toonde in de lange loopbaan van de heer den Ambtman de periode „Rotterdam", waar deze met name gewerkt heeft aan kaderverjonging: vele jon ge mensen hebben hun kans gekregen en zijn aangesteld tot bedrijfsleider. In zijn dankwoord belichtte de heer den Ambtman de saam horigheid die hij altijd in het bedrijf heeft ontmoet en welke steeds heeft geresulteerd in een prettige samenwerking. De heer J. Freericks (thans le bediende in fil. 5560) met als grote hobby fotografie zendt onze deze geslaagde foto van de nieuwe pui van filiaal Rhenen. Benoemingen De heer A. Kunz is met ingang van S november benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Rot terdam Bentincplein. De heer J. de Ridder is be noemd tot bedrijfsleider van filiaal Rotterdam Groene Hille- dijk eveneens per 8 november. De Zaandag SM Laren gehou den voor het personeel van de op 30 november 1965 te ope nen supermart, heeft een twee ledig doel gehad en is als zo danig zeker geslaagd. De kennismaking met elkaar en met het bedrijf waarin wij werken. Het bedrijf hebben wij slechts gedeeltelijk en globaal kunnen bewonderen. Toch was deze excursie ruim voldoende om er achter te komen, dat de pro- duktie zijn doel heeft en dat aan dit doel slechts voldaan kan worden indien de gehele motor blijft draaien. De onder linge kennismaking welke door de heer A. J. v. d. Knaap op bijzondere prettige manier is bevorderd, begon 's morgens en eindigde in de late namid dag bij het verlaten van de bus. Aanwakkeren Unaniem zijn wij van mening, dat de eerste schakel voor een hechte band is gesmeed en vol vertrouwen zien we het zonodige enthousiasme, hier door verkregen, voor een goede toekomst aanwakkeren. De groentebediende G. Hillen was klaar om groentechef te worden. Ondanks zijn jeugd heeft hij deze promotie aange durfd. Proficiat!!! Deze en gelukkig vele-niet ge noemde-promoties vormen de steunpilaar voor de toekomst. Een kort woord met veel res pect is passend voor de BL en het personeel van filiaal Soestdijk. In deze barre winter in een noodwinkel dezelfde om zet halen is grandioos! j Tranen en vreugde hij heropening filiaal I Itodenianstraat I Tranen van vreugde of verdriet, ik kan er niet achter komen, zijn mij in de I ogen geschoten bij het zien I van het in een nieuw pakje gestoken filiaal Bodeman- straat. Op zich is een remoddeling I niets verbazingwekkends I meer, maar toch is de be dieningszaak de oorsprong i van ons aller broodwinning. I Met gemengde gevoelens I lieb ik afscheid genomen van het oude. De vreugde kreeg echter de overheid bij I het zien van de in glorie I verrezen zelfbediening, die I er zijn mag. Oude verafge legen wijken zijn afgestoten i om de nieuwe klant beter en I sneller te bedienen. De heer I Brouwer zal met zijn perso- neel het heimwee naar het I oude omzetten met al zijn I I energie naar het veel be- I I lovende nieuwe!

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2