i van Albert Heijn NIEUWS UIT DE DIVISIES De heer Z. Provily nam afscheid Echtgenoten bedrijfsleiders bezoeken Zaandam Het D.C. op ziekenbezoek Divisie Arnhem I Divisie Rijswijk Vier bekroonde ideeën in het DC Filiaal Delfzijl ging uit van papierpot Aivee weken geleden hebben ■*- wij de heer A. Pols (kaas) thuis in Oosterleek weer eens opgezocht; iedere dag is hij present in het revalidatie-cen- trum in Amsterdam, waar on der deskundige leiding wordt gemasseerd en ook wordt ge oefend. Het laat zich echter niet aanzien, dat „onze Anton" nog dit jaar in ons midden te rugkeert; zoals wij van hem beluisterden zal het de vraag zijn of de kaasafdeling zijn werkterrein weer zal worden. De behandelende geneesheren zien in de vrij lage werktem- peratuur in onze kaasafdeling een beletsel voor een verder herstel. De Heer G. Schouten fadm.) is langzaam herstellende van de kneuzingen, opgelopen bij een aanrijding met een motor rijder vlak bij zijn huis. Met de Heer M. Bijma mag.) gaat het ook langzaam voor uit; na een opname in het zie kenhuis is hij nu voor verder herstel thuis. Met de Heer H. Vlasman emb.) wil het nog niet erg; wel is er sprake van een lichte verbetering doch aan een te rugkeer naar het werk in ons D.C. kan nog niet gedacht wor den. De Heer H. J. Stam (kaas) is al enige weken thuis; wij wen sen hem en alle overige per soneelsleden van harte beter schap toe. /Ap maandag, 4 oktober j.l., werd er in de kantine van het A.G. aan de Hoogendijk te Zaandam afscheid genomen van de heer Z. Provily, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Provily was vergezeld van zijn echtgenote en beide zoons. Kontröle TTij kwam op 11 december 1922 in dienst van Albert Heijn N.V., als kruideniersbe diende. In 1926 werd hij chef van het filiaal te Veenendaal en bleef twintig jaar deze funktie vervullen. In 1946 werd hij belast met de kontrole in de filialen en heeft dit dertien jaar gedaan. De heer Provily is toen een jaar ziek geweest en de laatste ja ren was hij werkzaam op de afdeling „filiaal-kontrole" van het A.G. Platen ~VTa het aanbieden van een bouquet rozen aan mevr. Provily en het serveren van koffie en gebak, sprak de heer C. Brevoord enkele woorden en bood, als dank, namens de direktie een platenspeler en een enveloppe met inhoud aan. De heer T. K. Gruys, chef van de gepensioneerde, had zijn rede in rijm opgesteld en bood ook enige gramofoonplaten aan. Namens de afdeling sprak de heer W. van der Haar en bood eveneens gramofoonplaten aan. De heer D. Kwakkel sprak een afscheidswoord namens het personeel en bood een geschenk onder couvert aan. Wat hand vindt De laatste spreker was de heer Provily natuurlijk zelf. Met enige welgemeende woorden De heer en mevrouw Neute boom temidden van hun me dewerkers op de heropenings dag 20 oktober 1965. eens zou openen, doch de zoon haar voor was geweest". Uiteraard pareerde de heer Neuteboom Sr. slagvaardig: „Voor hem was het de eerste keer, voor mij echter reeds de derde opening". De heer Neuteboom Sr. werd nog aangenomen door de des tijds zijnde directeur de heer Hillen op 10 september 1928 in het filiaal Leiden, Haarlemmer straat als bediende. Op 15 ok tober van hetzelfde jaar werd hij overgeplaatst naar Den Haag, Paul Krugerlaan. In juni 1931 zakte hij af naar Brabant en wel naar Bergen op Zoom. Hier trof hij het geluk van zijn leven n.l. zijn toekomstige echt genote. Na respectievelijk nog gewerkt te hebben in filiaal Roozendaal en Eindhoven, Markt, volgde op 31 mei 1934 zijn aanstelling als bedrijfslei der van het filiaal Eindhoven, Roostenlaan, Bedieningszaak. Hart voor de zaak hebbende, had hij nauwelijks tijd voor de trouwplechtigheid, want direct daarna vertrok hij met zijn echtgenote uit Bergen op Zoom naar Eindhoven, waar in 1 dag de gehele uitzet werd aange kocht en geïnstalleerd. „Het was destijds hard werken vergeleken met nu", aldus de heer Neuteboom, „van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat en het valt echt niet mee om het, na 35 jaar hard werken, thans wat kalmer aan te doen". Zelfs zijn echtgenote heeft steeds hard aan moeten pakken en begon haar loopbaan naast haar echtgenoot met het befaamde vouwen van zakken, pinda's afwegen etc. Zelfs nu nog helpt zij regelmatig in de vlees- en kaasafdeling. 40-jarig huwelijk Op 24 november herdenken de heer en mevr. Zweerink-Floor het feit dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Adres van de dag: Burg. de Man straat 17 in Tiel. Benoeming De heer D. de Haan is be noemd tot bedrijfsleider van onze nieuwe zelfbediening te Maassluis, Rembrandtlaan met ingang van 3 november a.s. De heer de Haan begon zijn op leiding zeven jaar geleden in filiaal Dinteloord. Na zijn mil. dienst werd hij door de heer W. de Graaff, filiaal Peppelweg Rotterdam, opgeleid tot assis tentchef. Als reservechef heeft hij drie maanden de leiding ge had van filiaal Bergse Dorps straat Rotterdam. De heer J. Meulblok is met in gang van 11 oktober benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Oosterhout. De heer Meulblok is opgeleid door de heer J. Vos, filiaal Vlis- singen Scheldestraat, en heeft als waarnemend BL zowel fi liaal Ginneken als filiaal Oos terhout langdurig geleid. Huwelijk 8 oktober: De heer G. Zon dervan en Mejuffrouw N. Rus ter, bedrijfsleider van Filiaal van Noortwijckstraat Over- schie. 14 oktober: De heer J. Meul blok en Mejuffrouw C. de Win ter, bedrijfsleider filiaal Ooster hout. 20 oktober: De heer D. de Haan en Mejuffrouw A. Boersma, be drijfsleider filiaal Maassluis. 12'/!-jarig huwelijk 1 oktober: De heer en mevrouw Gideonse, chauffeur filiaal Mid delburg. 22 oktober: De heer en me vrouw Zevenhuizen, bedrijfslei der filiaal Vlaardingen, Lies veld. Kursus Kleinhandel vlees: De heer J. Slagter, bedrijfslei der van filiaal Spijkenisse. De heer J. Folst, bedrijfsleider van filiaal Rotterdam, Staten- weg. Tn de laatste gehouden ver gadering van de Ideeënbus- Commissie werden zeven ideeën behandeld. De heer F. Smits (Kaasafde ling) ontwierp een speciaal stempel voor kazen. Dit stem pel wordt thans aangebracht wanneer de „Edammertjes" reeds voor verzending in de daarvoor bestemde kisten ge reed staan; eerder werden de kazen rondom gestempeld. Door deze nieuwe werkwijze werd een aanzienlijke tijdbe sparing bereikt een bespa ring waardoor de heer F. Smits 120,uit handen van de heer J. G. Krijt mocht ontvangen. Etiket De heer C. Nol (afd. Ont vangst, heeft een belang rijke bijdrage geleverd tot het terugdringen van het breuk percentage in ons Distributie- Centrum met zijn voorstel alle colli, waarvan de inhoud be staat uit glaswerk te (laten) voorzien van een goed leesbaar etiket, waarop een duidelijke aanwijzing vermeld staat, dat hier voorzichtig gehandeld moet worden. Door dit idee zijn bijna alle leveranciers van „glas-artike len" er toegebracht deze waar schuwingsstrippen op hun over- dozen aan te brengen. De heer J. G. Krijt prees het initiatief van de inzender en was verheugd de heer C. Nol voor dit idee een bedrag van ƒ125,(de hoogste beloning in het DC tot nu toe) te kun nen uitreiken. Tn de afdeling Diversen van T het DC kwamen de heren J. van Diepen en G. Visser (bei den magazijn) met het idee een stelling ter plaatse 25 cm te verzetten ter verkrijging van meer ruimte voor het in- en uitdraaien van de heftrucs. Een betere werkwijze werd hiermede verkregen en de kans op kleine beschadigingen werd verminderd. Het idee kreeg eep beloning van 25,—. Plastificeren T~\e heer Th. Kuijt (Kaas) en de heer C. Vethaak (Maga zijn) stellen voor het rookvlees te gaan plastificeren ter voor koming van snelle indroging en voor betere (en blijvende) kwa liteitsgarantie. Thans worden in deze richting proeven onder nomen en zeker is, dat hier een besparing bereikt kan worden. De commissie stelt een (voor lopige) beloning vast van 100,en zal, zodra de resul taten van het onderzoek be kend zijn, nader op dit idee terugkomen. De voorzitter was, evenals bij de voorgaande ideeën, verheugd dat dit meedenken zowel voor de inzenders als voor het be drijf gunstige resultaten met zich meebrengt. Aan één inzender werd een aanmoedigingspremie uitge reikt; één idee werd aangehou den, terwijl een ander idee moest worden afgewezen. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 22e jaargang no. 10 november 1965 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: de dames N. v. d. Berg en C. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, P. Helder, W. S. van Heumen, H. Malagh, F. Monsma, A. H. Pilger, G. A. v. Rooyen, M. de Rijke, P. Schipper, P. Schotsman. J. Jonkergauw en G. IJskes. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Geslaagd Voor 't diploma groente, fruit en citrusbediende J. Wouda uit filiaal Drachten. Huwelijk Zaterdag 23 oktober j.l. traden in het huwelijk mej. B. Gielen met de heer J. Margadant, bediende in filiaal Swalmen en zaterdag 30 oktober j.l. mej. G. Stout, caissière-verkoopster van filiaal Nijmegen, Groen straat met de heer P. J. M. Nijenhof. Op 5 en 19 oktober ver volgde Albert Heijn de Zaandagen. Het waren weer interessante dagen die de band tussen de filialen en Zaandam verstevigden. Er was veel belangstelling vooral in het D.C. en het kaaspakhuis. Men zag hoe de steeds groter wordende bestellingen uit de filialen werden opgehaald en als lange treinen klaar stonden om met de Zaanzending mee te gaan. Dat er vele be drijfsleiders thuis gesproken hadden over de studiedagen, dit voorjaar op de Hogen- dijk en in het DC gegeven, bleek wel uit de vraag of men ook nog de computer kon zien. Men kan echter niet alles op één dag en wij geloven dat het kijken naar een computer alleen zin heeft wanneer men daar een zeer uitgebreide voorbespre king aan verbindt. De da mes die dit jaar niet aan bod zijn geweest en zich wel hadden opgegeven hebben intussen bericht ontvangen dat men begin 1966 weer enkele dagen beschikbaar stelt voor deze zeer geslaag de bijeenkomsten. Wie nog geen bericht ont ving en wel wil uitgenodigd worden, wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven aan personeelszaken te Zaandam. Zoals bekend is behoort ieder filiaal een papierpot te hebben. In filiaal Delfzijl werd dit geld besteed aan een avond je uit op zaterdag 9 oktober j.l. Men heeft een autobus gehuurd en is naar Zuidlaren gereden, daar heeft men de ijsshow „Tanzende Welt" bezocht. Het was prachtig. Na afloop is men wat gaan eten en drinken in een gezellige lunchroom. Daar heeft men de papierpot tot op de bodem leeggegeten en ge dronken. Het was al in het holst van de nacht toen men weer huiswaarts keerde. Men ziet met verlangen uit naar de nieuwe volle papierpot. Geboorte De heer en mevrouw Den Bleij- ker, bedrijfsleider van filiaal Maastricht, Brugstraat, werden verblijd met een dochtertje. Het zoontje Hennie deelde ons mede „Marlie is de naam van mijn nieuw zusje dat ik op 2 oktober 1965 van onze Lieve Heer gekregen heb". Remodeleringen Op 20 september 1965 werd filiaal Helmond, Markt, in wendig voorzien van een nieuw laagje verf en de inventaris gemoderniseerd. De bedrijfslei der de heer G. C. H. M. Cam- penhout komt hiermede reeds voor de derde maal dit jaar in de Flitsen en verzocht ons deze keer niets over hem te schrij ven anders zou het lijken alsof hij alléén de nieuwsmaker is, wel brengt hij via de Flitsen zijn dank over aan allen die hebben medegewerkt aan de remodellering van zijn zaak. Heistraat Op 29 september 1965 was het de beurt van filiaal Hel mond, Heistraat, om de deuren te openen voor de rij klanten die reeds 'n half uur van te voren in de rij stonden. De heer G. J. J. Neuteboom, zoon van de heer G. T. H. Neu teboom B.L. van filiaal Eind hoven, Roostenlaan, kwam bij ons of beter gezegd bij zijn va der in dienst in 1958. Na in filiaal Geldrop en Weert ge werkt te hebben, verwisselde hij het A.H. tenue voor de Va derlandse wapenrok, en diende trouw achttien maanden. In fe bruari 1961 begon hij in filiaal Valkenswaard zijn toekomst bij A.H. verder op te bouwen, waarna hij als vervanger tot begin 1963 in de vervangdienst ging. Begin december 1963 werd hij benoemd tot B.L. van het filiaal Amsterdam, Midden weg. Als vrijgezel in 'n grote stad vond hij het maar dunnetjes en spoedig leerde hij zijn echtge note kennen door de bediende van zijn filiaal, zijn huidige zwager. Hij huwde in maart 1965 toen hij werd overgeplaatst naar filiaal Helmond, Hei straat. Zijn moeder, die de zaak moest openen op de heropeningsdag, stond verbijsterd te kijken toen zoonlief vol met zenuwen van blijdschap over zijn mooie zaak de openingsceremonie verricht te. Zijn moeder heeft het hem vergeven met de woorden „Och, het kan gebeuren als je zoiets voor de eerste keer mee maakt". Eindhoven Voor het personeel van het Groente- en Fruit DC te Rotterdam was er aanleiding een groepsfoto te laten maken. Graag drukken wij deze foto af, vooral omdat, als men de groenteman helemaal gelooft, het de groente is die 't 'm doet! Woensdag 20 oktober 1965 was het voor de derde maal, dat bij een opening de heer J. Ruys (G.L. Divisie Arn hem) oog in oog stond met de heer G. T. H. Neuteboom. In zijn toespraak memoreerde de heer Ruys, dat het hoog tijd werd, dat dit filiaal van een nieuwe inventaris moest wor den voorzien. Dat deze vernieu wing nog gedaan werd kort voor de pensionering van de heer Neuteboom, moet gezien worden als een waardering voor alles wat hij in de lange jaren voor A.H. gedaan heeft. Tot mevrouw Neuteboom richtte de heer Ruys zich met de woor den: „Altijd heeft U Uw man terzijde gestaan en ook nu nog als het nodig is wordt nimmer tevergeefs een beroep op U ge daan. Het is daarom dat ik U zou willen verzoeken de deur te openen om de klanten gelegen heid te geven met hun aanko pen aan te vangen". Tot verwondering van onze cor respondent haalde de heer Ruys de sleutel uit zijn jaszak, wat niet gebruikelijk is bij hem. Bij navraag vertelde ons de heer Ruijs: „Zo vader zo zoon, voor alle zekerheid heb ik de sleutel maar bij mij gestoken, anders kon mevrouw Neuteboom het zelfde overkomen als bij haar zoon in Helmond, waar zij even- nam hij afscheid van Albert Heijn en zei, dat hij nu ging doen, „wat zijn hand zou vin den om te doen"! Drs. C. Brevoord overhandigt de heer Z. Provily een platenspeler.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2