Harmonie Albert Heijn 40 jaarl VIERDE BANDOVEN GENOMEN OFFICIEEL IN IN ZAANDAM GEBRCIK PJ.lfër ~l mensenredder Albert Beijn opent een filiaal in Tilburgse noodwinkel EERSTE AH-GROENTECHEFFIN IN DE SUPERMART TE GELEEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Uitbreiding van bakkerijen te Zaandam G 0 Bitnet 22e Jaargang No. 10 November 1965 TN 1934 BESLOOT ST. NICOLAAS: si - si - -*■ Onze intokt in de Oofdstad ban Olland suil Wij vortaaaan wat plektiker ouden. En wie stonden hem op te wachten, toen de l Goedheilig man voet op Amsterdamse bodem gen belangrijke dag voor Albert Heijn N.V., maar vooral voor de bakkerijen te Zaandam was de officiële inge bruikneming van de vierde bandoven. Reden waarom velen, die aan het ontwerp en de bouw van deze nieuwe lijn meewerkten, op 21 oktober aanwezig waren om de eerste produktie met belangstelling te volgen. In de dertiger jaren werden de eerste twee bandovens in het bedrijf geplaatst en in 1949 volgde de derde. Efficiën ter werkmethoden, betere ma chine-bezetting en de daaruit voortvloeiende hogere produk tie, maakten het ondanks de snelle verkooptoename tot nu mogelijk met deze drie band ovens aan de vraag van koek jes te voldoen. De omzetgroei, vooral van de stuksartikelen in de laatste jaren, noodzaakte echter tot de bouw van deze vierde bandoven en het zal bin nen enkele jaren zijn dat de vijfde zal volgen" aldus de heer P. C. Vink, Alg. Bedrijfsleider Produktie Bedrijven Zaandam. Waardering Dank werd door hem uitge bracht aan allen die aan het welslagen van dit projekt hadden meegewerkt. De heer Vink gaf uitdrukking aan zijn |0p 24 mei j.l. zat de lieer J. Krol, die werk zaam is op Ide P.M.C.- afdeling van het A.G., aan de dis, toen hij door I hulpgeroep, er opmerkzaam op werd ge maakt, dat er een kindje, in het water „De Poel" te I Zaandam dreef. De heer Krol, die daar vlak bij woont stapte te water en wist met behulp van een buurjongen, het meisje op I het droge te brengen. I Het 1>/2-jarig meisje had I reeds het bewustzijn verlo ren, de heer Krol paste ech- Iter kunstmatige ademhaling toe en wist de levensgeesten op te wekken. Zaterdagmorgen, 9 oktober werd de heer Krol, door de I commissaris van gemeente politie, de heer A. B. J. Prakken, onderscheiden met de zilveren medaille van de I „Maatschappij tot het red den van drenkelingen". Er waren een legpenning en een oorkonde bij. Aanwezig bij deze onder- I scheiding waren: S. de Haas, de buurjongen, het ge redde meisje De Koning met haar ouders en de echtge- i Inote en dochter van de heer Krol. Simon de Haas kreeg als I onderscheiding voor zijn aandeel in de redding, een Ipolitie-embleem. De medaille heeft als voor- I stelling, een reddende engel, I die over de geredde knielt en „de Dood" met de linker I arm weg duwt. waardering voor het harmoni euze teamwork. Een samen werking welke hij vergeleek met de funktie van de ingre diënten in een deeg, welke, hoe klein soms ook in toevoeging, belangrijk zijn voor het eind resultaat. Hoornsignaal Op uitnodiging van de hoofd chef der bakkerijen, de heer A. Castelein, stelde de heer Vink de installatie in werking en bijna twintig minuten later meldden hoornsignalen de eer ste gebakken produkten, welke inmiddels hun weg naar.de fi lialen hebben gevonden. Wat er aan vooraf ging Voordat de eerste verzenddoos gevuld met koffiekoeken af komstig van de nieuwe band- over feestelijk aangekleed aan de direktie kon worden aange boden, is door de diverse afde lingen heel wat denk- en reken werk verricht. De afdelingen welke in dit projekt samen werkten waren: De Technische Dienst, Onderhoudsdienst, Af deling Organisatie en Arbeids- studie, het Laboratorium en de Bakkerijleiding. Gegevens als beschikbare ruim te, assortiment, omzethoeveel- heden e.d. hebben gezamenlijk tot de keuze en uitvoering van de unit geleid. Toekomst De installatie werd geplaatst op de eerste etage van het laatst gebouwde pand aan de Oostzijde. Rekening werd ge houden met de toekomst wan neer meerdere ovens hun plaats op deze etage moeten vinden. In tegenstelling tot de reeds aanwezige bandovens, welke allen voorzien zijn van een groot aantal branders, is de De heer B. Kuyt, onder wiens ver antwoordelijkheid de oven en het daarbij behorende personeel is ge steld, wacht met spanning op de produkten, die uit de oven komen. nieuwe bandoven voorzien van slechts één brander. Via ven tilatoren wordt de verwarmde lucht langs de bakruimte ge spoeld. De temperatuur in de bakruimte wordt door middel van thermostaten op de ge wenste instelling gehouden. Hierdoor wordt de bediening sterk vereenvoudigd. De oven is direkt omstelbaar op aard gas, zonder ingrijpende wijzi gingen. Voor de oven zijn twee ver werkingsmachines ge plaatst, welke het deeg de ge wenste vorm geven. Op deze machines kunnen b.v. verwerkt worden alle soorten speculaas en taai-taai, Zaanse-, koffie koeken, zandringen e.d. Mechanisatie ewerkt wordt reeds aan de mechanisatie van het in pakken, wat binnen enkele ja ren gerealiseerd dient te zijn. Het verpakkingsgedeelte van de lijn is ruim en licht gehou den. Verhitte sluis De heer A. Castelein, hoofd chef van de bakkerijen te Zaandam en zijn ruim 150 me dewerkers (sters) beschikken nu over totaal acht tunnelovens welke tezamen een assortiment van ruim 50 artikelen bestrij ken. Naast koekjes, biskwie en stuksartikelen worden ook nog verschillende soorten ontbijt koek, beschuit en paneermeel gefabriceerd. ,ok de wat luxere artikelen zoals cakes in caisses en boterstaven gaan hun weg door zo'n „verhitte sluis", waarbij aan de ene zijde het deeg wordt ingevoerd om er aan de andere zijde gebakken uit te komen. Het transport door een derge- In een sierlijke bocht maken koffiekoeken en de andere pro dukten van de nieuwe oven „rechtsomkeer" lijke oven kan geschieden door een stalen band, kettingen of een band van gevlochten staal draad. Dit laatste is waar te nemen op de bodem van enkele bis- kwiesoorten. Kwaliteit Een dergelijk breed assorti ment vraagt veel verwer kingsmogelijkheden van de ma chines en vakkennis van de medewerkers. Reden waarom veel aandacht wordt besteed aan werkvoorschriften en in- strukties om tot een zo groot mogelijke handhaving van kwaliteit te komen. zette De mannen van het Muziekcorps Albert Heijn! U hebt ze al dikwijls op het televisie scherm gezien, want ze roffelen en bliezen zo enthousiast, dat de Sint verzocht of de heren volgend jaar... En zo is het altijd gebleven: het jaar daarop en het jaar daarop, tot nu toe. TA - SINTERKLAAS heeft al dikwijls van ze genoten, evenals Koningin Juliana en Prins Bernhard. Evenals tal loze Ouden van Dagen. Evenals de Berlijners. Evenals de Rot terdammers of de mensen uit Zeist. Waar zijn ze al niet ge weest! En hoeveel feestelijke gebeurtenissen in het stadion of op straat hebben ze al niet i opgeluisterd. "Veertig jaar lang! Dat komt ervan als je met 85 man vol vuur en animo een hobby beoefent, die tot een 1 grote liefde wordt. Elke vrijdagavond houden ze repetitie, nee - niet in de baas z'n tijd, echt niet! En al hebben 1 ze dan steun en medewerking van hun directie (onlangs nog hebben ze nieuwe bronsgroene uniformen gekregen!) hun stu die betalen ze zelf, of ze nu klarinet spelen of piston of saxofoon of wat anders. En zelf hebben ze zich alle afde lingen van de Unie dóórge- speeld tot ze in de Ere-afdeling zaten! Ze zijn een harmonie vereniging, waarin het woord harmonie niet alleen op de mu- i zikaliteit slaat maar ook op de onderlinge vriendschap en sa menwerking. Hoe zou het an ders kunnen! Drups en toffees 1 Deze maand bestaan ze 40 jaar, i want ze zijn 25 november 1925 opgericht en er zijn er liefst vijf 1 bij, die al die 40 jaren hebben mee- i geblazende heren G. Zwart, Ph. Zwart, G. van Dartel en M. van Vliet. En de voorzitter niet te i vergeten, mijnheer E. Vinke, die in z'n dagelijkse doen chef van de suikerbakkerij van Albert Heijn is, geboren in Kampen, getrouwd met een Amsterdamse en getogen aan de Zaan, waar hij een kei is ge worden in alles wat met drups en toffees te maken heeft. Hij heeft er alle verstand van, dat een mens maar hebben kan en hij heeft aan drups en toffees al miljoenen exemplaren gemaakt. Maar vrijdagsavonds, of als de Harmonie uitrukt naar een lief- dadigheidsuitvoering, een voet balwedstrijd, de opening van een winkelcentrum, een Ouden van Dagenfeest of een Konink lijk bezoek produceren de heer Vinke en zijn collega's te zamen ook zo enkele miljoenen exemplaren. Nee, niet aan drups of toffees, maar aan noten. En hoe! In de Ere-afdeling van de Unie van Harmonie- en Fanfarecorpsen kom je niet zo maar. Daar is heel wat studie en repetitie aan voorafgegaan. Want je moet in Nederland van goeden huize komen, wil je als Harmonie zo'n „klinkende" naam hebben als het „Muziek corps Albert Heyn" heeft. Vele verenigingen De heren Gerrit Albert of Gerrit Jan Heijn zijn terecht trots op hun feestvierende muziekkorps. En bij Albert Heijn hebben ze natuurlijk zo als in zovele bedrijven hun eigen Ontspanningsvereniging, hun eigen voetbalclub, hun ta feltennis- en schermvereniging, maar een eigen muziekcorps en dan nog wel zo een - tjonge, alleen al financieel is het geen kleinigheid! Laat staan in an dere opzichten. Dat beseft u pas, als u ze hoort spelen. Felix Mendelssohn Bartholdy bijvoor beeld of Mozart. Of als ze hun handen en hun longen op zo'n feestmars zetten, waar de drumband dwars door je heen- trilt als je er dichtbij staat of waar het koper zwelt en zwelt of de klarinetten je hullen in een wolk van klanken, die je meevoeren naar verre einders. Grandioos! Want spelen kunnen ze! Gran dioos! Evert Vinke zit al 40 jaar bij Albert Heijn en al 30 jaar in het zevenmansbestuur van de Harmonie, van 1947 af als voorzitter. Hij is een kalme doordouwer, met humor, met levenswijsheid en met een grote liefde voor muziek. En hij mag dan een kei in het maken van toffees zijn, voor ons is hij de man, die met zijn muziekcorps de gouden randen speelt langs de paden van het leven onzer Nederlandse gemeenschap, waarin al zoveel leuks en moois verloren ging. Maar zolang mensen liefde hebben, liefde voor elkaar en liefde voor „iets", zo maar, zon- der te vragen: wat brengt het me op of wat word ik er wijzer van - zolang zal het leven van enkeling en gemeenschap leef baar blijven. Mannen van „Mu ziekcorps Albert Heijn" - wel l bedankt voor alles! En speel nog vele, vele jaren! Dat de vrouw in de AH-filialen haar plaats meer dan waard is, bewijst men in Geleen. In de Supermart aan de Rijksweg kan men dagelijks de eerste groentecheffin van AH, mejuffrouw M. Martens gade slaan in de uitoefening van haar funktie. Personeel en klanten waarde ren haar ten zeerste. Is dit omdat zij als huisvrouw in spé wellicht zo dicht bij de spinazie en de worteltjes staat „Ik vind het bijzonder plezierig werken in de groente-afdeling" vertelde mejuffrouw Martens ons tij dens een rustpauze in de twee kursusweken die zij te Hoog Soeren meemaakte. „Had U al tijd al liefde voor groente?" vroegen wij haar. „Neen, ant woordde zij. Oorspronkelijk wilde ik kleuterleidster worden en daarom volgde ik de avond mulo. Ik werkte bij een parti culiere winkelier waarvan de dochter des huizes een groente- kursus volgde. Wij besloten om samen de kursus te volgen en zo behaalde ik mijn vakdiplo ma. Wij stelden nog één (onbe scheiden) vraag. „U bent nu 21 jaar en naar wij hopen zult U t.z.t. zeker trouwen. Wordt dan het volhouden van Uw dagtaak misschien moeilijk?" Mej. Martens maakte een afwe rend gebaar. „Stel U gerust er is nog niets van bekend, maar ik hoop wel een man van het vak te trouwen". Dat noemen wij nu op en top vakvrouw! T^indelijk is nu één van de zes -L' noodwinkels aan de Ko- baltstraat te Tilburg betrok ken. Donderdag 16 september opende namelyk Albert Heijn in één van deze „garage-win kels" een filiaal, dat ongetwij feld in een grote behoefte van de bewoners van deze omge ving zal voorzien. Hard gewerkt Er is hard gewerkt om er een fraaie dagwinkel van te maken, want de jeugd had er nogal huis gehouden. Het filiaal zal voorlopig be heerd worden door de niet-Ne- derlander, reserve chef Jansen uit Baarle-Nassau. Het werken bij Albert Heijn (reeds 9 jaar) bevalt hem uitstekend, doch zjjn woonplaats zal voorlopig Baarle-Nassau blijven. De omwoners waren bijzon der enthousiast; dit blijkt mede uit het volgende. Precies pas Drie garages zijn ingericht als winkel. Daarvan is nog een ge deelte genomen voor snijruim- te vleeswaren, kantine, toilet en ruimte voor de koelmotor. De vierde garage dient als ma gazijn. Het past allemaal pre cies en precies wel heel letter lijk genomen, want er blijft geen ruimte onbenut. De dozen met gratis trommeltjes konden niet meer opgeslagen worden in één der vier garages. De naaste omwoners stemden er direct in toe dat deze dozen voor een dag in hun schuren gezet werden.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1