1 Zaanse Schans nadert voltooiing Met kursussen volgen legt men basis voor promotiekansen Bezoek echtgenoten bedrijfsleiders Bartelson bezoekt Personeelvereniging nodigt Zaanse gepensioneerden uit Er zit schot in AH-museuin GEHUWD Wintermaanden zijn studiemaanden Speciaal nog even wordt de aandacht gevraagd van onze Zaanse gepensioneerden. We hebben kort geleden allen (voor zover wij de adressen hadden) een briefje gestuurd en het P.V. lidmaatschapskaartje voor het nieuwe seizoen. Zoals men heeft gelezen is men op ALLE avonden en verdere activiteiten van harte welkom, alleen wil de P.V. wel graag even een berichtje hebben als men komt, dan zorgt de ver eniging dat er op de avond van de uitvoering/film een kaartje klaar ligt. Men heeft gevraagd om dit te doen, middels een briefje of telefoontje aan de P.V.-secretaresse. Nu tot slot nog even dit: de kans bestaat natuurlijk, dat de P.V. iemand van de „oudere garde" heeft vergeten. Als dit het geval is, wordt men verzocht even een berichtje te sturen. Op 21 oktober a.s. hoopt het echtpaar Hofman-Weizenbach hun 40-jarig huwelijksjubileum te vieren. De heer A. Hofman is gedurende ruim 37 jaar in dienst geweest, waarvan 23 jaar als bedrijfsleider van fili aal Herestraat te Groningen. Het zal de familie Hofman, in hun gezellige woning Parkweg 39a, Groningen niet aan be langstelling ontbreken. >5 A Is het kalf verdronken -t*. is put". dempt men de Zo gaat het met heel wat dingen in onze samenleving. Pas als het oude verdwenen is komt er weer een zekere kentering naar wat geweest is. De begeerte naar meubelen uit een verleden tijd de nozem of provo die de cape in ere hersteld heeft, die baarden draagt en lange haren. AUes wijst op een typische trek in de mens, een zekere behoefte naar een teruggrijpen en een niet tevreden zijn met het heden. Musea Ook de oprichting van allerlei „musea" is hier aan verwant. Een „rijtuig museum" een automu seum" een „postmuseum" zijn maar enkele voorbeel den. Ook in de kruideniers wereld leeft deze drang naar het historische. Er komt een museum voor het kruide- niersbedrijf waarvoor het materiaal verzameld wordt in de Vakschool te Utrecht. Wat Albert Heijn betreft reeds jaren vóór dat de gedachte aan een mu seum voor het kruideniers- bedrijf leefde was de directie bezig met het ver zamelen van materiaal voor een kruidenierswinkel. Deze wordt zoveel mogelijk een copie van de eerste A.H.- winkel in Oostzaan Anno 1887. Na jaren van moeilijkheden is het nu zo ver dat er wer kelijk gebouwd wordt. Na het slaan van de eerste paal in het voorjaar, ziet men nu op die plaats de fundamen ten boven de grond uit ko men. Ook zijn er al verschil lende onderdelen van het ge sloopte pand in de Oostzijde aanwezig. Vorige maand probeerde men dit pand te verslepen naar de Zaanse- schans. Het lukte niet. Wel kon men de topgevel die het belangrijkste was laten zakken. Deze zal straks geheel ver nieuwd het museum sieren. Attractie Wat er zoal met dit oude materiaal gedaan kan worden tonen de huizen die de Albert Heijn buren wor den. Het geheel vormt straks een attractie voor allen die houden van oude- Zaanse geveltjes. Vier huizen verder dan het AH-museum komt een groot restaurant, dat de gedaanteverwisse ling wordt van een oud weeshuis. Er is hier al een echt-zaanse bruiloft gehou den. Men verwacht een grote toevloed van vreemdelingen. Nu reeds terwijl alles nog in aanbouw is stoppen er touringcars en auto's met een buitenlands kenteken. Het wordt een tweede Open luchtmuseum alleen met dit verschil dat de Zaanse Schans een levend dorp wordt. Ieder huis iedere molen is bewoond. Wat de inhoud van het mu seum betreft. Het wordt een Op de fundering op voor grond van de foto) zal het AH- museum worden gebouwd. hele verzameling. Eén ding ontbreekt er nog. Dat is de rasp, waarmee suikerbroden geraspt werden. Wie helpt de initiatiefne mers hieraan? Oud-A.H.-directeur, de heer D. A. ter Wee, die het groot ste deel van de inventaris bij elkaar gebracht heeft, zou er blij mee zijn. Twee jaar geleden vroeg men om een botertop, spontaan kwamen een paar aanbiedingen. Op de zelfde Zaanse Schans staan een drietal molens. Van rechts naar links een „kruiden molen" een „paltrokmolen" (meestal houtzaagmolen) en een bovenkruier. In deze streek werden zij veel ge- Een gedeelte van de Zaanse Schans 'n toeristische trek pleister voor de Zaanse toe komst. bruikt voor het malen van graan of het slaan van lijn zaad voor het maken van spijsolie of verf. Deze molens hebben de grondslag gelegd voor het grootste industriecentrum in Nederland op het gebied van de levensmiddelen in dustrie, de verffabrieken en de houthandel. Mocht u eens een keer in Zaandam komen, ga dan eens kijken. De Zaanse Schans ligt aan de noord kant van Zaandam aan de brug van de Koog naar Pur- merend. Vervolg van pagina 3 14-9: De heer H. Iepenburg BL in filiaal Voorschoten met mej. R. Pauwels. 14-9: De heer H. v. Zummeren met mej. N. Bartels verkoop ster in filiaal Uden. 14-9: De heer J. Holtman BL in filiaal Amsterdam, Fred. Hendrikstraat met mej. L. Scholten. 16-9: De heer C. Hulscher met mej. J. Kleine caissière in fili aal Enschede, Boulevard. 24-9: De heer A. v. Dienst met mej. G. Meester, caissière in filiaal Leidschendam. 24-9: De heer J. Hadderingh met mej. G. v d. Berg caissière in filiaal Stadskanaal. 25-9: De heer N. Kremers met mej. T. v. d. Lee werkzaam op de kaas- en vleeswarenafdeling in filiaal Oss. 27-9: De heer G. Vreeburg met mej. C. Keijzer caissière in filiaal Alphen aan de Rijn. 29-9: De heer T. Bredius am bulant met mej. J. Hoogland. 29-9: De heer H. Kranen be diende in filiaal Deventer met mej. M. de Groot. 30-9: De heer H. Bedingh met mej. L. Staal werkzaam op de groenten en fruit afdeling in filiaal Haren. 30-9: De heer J. C. Guyt met mej. M. J. Petersen caissière in filiaal Bloemendaal. 5-10: De heer A. B. A. Rais met mej. J. Meijer verkoopster in filiaal Amsterdam, Koning inneweg. 5-10: De heer J. A. de Haan werkzaam op de groenten en fruit afdeling in Rotterdam, De Slinge 191 met mej. A. M. r zijn heel wat jongeren die aan een baan komen zonder diploma's en zondereen behoorlijke vooropleiding. Maar als zij ouder worden willen zij een beter betaalde funktie. Zij willen dan een „toekomst". Deze toekomst is echter NIET te bereiken, zonder een be paalde opleiding en bij Albert Heijn ook niet zonder be paalde diploma's. A Ibert Heijn kent een in terne opleiding, die al leen door de onderneming zelf gegeven kan worden. Naast deze opleiding echter is het nodig, dat men ZELF ervoor zorgt, in het bezit te komen van speciale vakdi ploma's en van een algemene ontwikkeling. Wie dus al leen lager onderwijs heeft óf reeds te vroeg zijn ULO of HBS opleiding heeft afge broken, ziet zich in zijn pro motiemogelijkheden sterk beperkt. Wij willen daarom aan het begin van de lange re winteravonden uw aan dacht vragen voor de diver se mogelijkheden om uzelf de nodige kennis bij te bren- gen. In de grotere plaatsen zijn er Dinsdag 28 september zijn wij gestart met het inlossen van een ereschuld. Vele bedrijfsleiders en vele huis vrouwen hebben de laatste jaren een bezoek gebracht aan Zaandam. Ook de meeste gepensioneerden zijn er geweest. Maar de echtgenote van de bedrijfsleider was er in de meeste gevallen nog niet geweest, óf al jaren geleden. Hieronder zien wij de eerste groep. Het bezoek is wel in de smaak gevallen, 's Morgens kon men iets zien in onze productiebedrijven, 's Middags ging men naar het Distributie Centrum en het Kaaspakhuis. De middag was wel het hoogtepunt van de dag. Zo iets geweldigs had men zich niet voorgesteld. Wel had men er vele verhalen over gehoord, maar nu zag men het in werkelijkheid. Het is prettig dit met eigen ogen gezien te hebben, als thuis het gesprek over Zaandam gaat. En dat ge beurt nog wel eens. In oktober en januari worden de dames uitgenodigd die zich bij personeelszaken hebben opgegeven. avondscholen, die men kan vol gen. Maar wie daar bezwaar tegen heeft, of niet in de ge legenheid is regelmatig dit on derwijs te volgen, kan gebruik maken van schriftelijke cursus sen. Met het IVIO en de PBNA heeft Albert Heijn een speciale overeenkomst, waardoor het lesgeld lager ligt. Bovendien houdt Albert Heijn controle op de lesstof ,en de vorderingen van de leerlingen. Haalt men een bepaald diploma, dan wordt dit in Zaandam op de perso neelskaart aangetekend. De cursus voor het Sleuteldi- ploma (klimroos-diploma) dat tegenwoordig ook op vele huis houdscholen en VGLO scholen wordt gegeven, heeft een ver volg van het lager onderwijs, gelijk aan één studiejaar ULO. De cursussen „Algemene Vor ming" bouwen hierop verder. Deze cursussen zijn onderver deeld in een aantal eenheden. Deze eenheden omvatten be paalde lessen. Zo zijn er een heden te behalen voor o.a. En gels (2) Nederlands, Duits (2) boekhouden, economische aard rijkskunde en natuurkundige onderwerpen. Voor deze een heden zijn afzonderlijke exa mens te doen. Heeft men de meeste van deze eenheden ge volgd, dan wordt dit bij de be drijfsopleiding beschouwd als of men een ULO-opleiding heeft gehad. Vooral voor hen die straks een promotie willen berei ken is deze vooropleiding nood zakelijk. Begin met deze studie zo jong mogelijk! Wanneer men straks uit oogpunt van leeftijd en praktijkervaring een leidinggevende functie kan krijgen, zou het jammer zijn, wanneer men door het niet hebben van een behoorlijke vooropleiding, deze promotie niet krijgt. Gegevens over deze opleiding en prospecti kan men bij de afdeling opleiding van de per soneelsdienst te Zaandam aan vragen. Terwijl men bij de afdeling Personeelszaken te Zaandam uitvoerige prospectussen kan aanvragen. Heeft men reeds een voldoen de algemene vorming en is men in het bezit van de waardevolle „vak"-diploma's dan is er voor verkooppersoneel nog een spe ciale „Albert Heijn cursus" over bedrijfsleiding, samenge steld voor Albert Heijn door de PBNA. de Jong caissière in filiaal Rot terdam Nw. Binnenweg 276. 7-10: De heer H. Haan le assis tent in filiaal Zwolle met mej. T. v. d. Veen. 8-10: De heer G. Zondervan BL in filiaal Brunssum met mej. N. B. Rusten. 22-9: de heer K. Honig met mej M. Bastiaansen afdeling fakt. AG. 31-7Suzan, dochter van de heer en mevrouw Suurmond BL in filiaal Zwijndrecht. 14-8: Arthur, zoon van de heer en mevrouw van Broeckhuijsen BL in filiaal Den Haag, Gou verneurlaan. 18-8: Ricky, zoon van de heer en mevrouw Lobé res. chef. 6-9: Erik, zoon van de heer en mevrouw Van der Veen werk zaam in filiaal Utrecht, J. v. Scorelstraat. 8-9: Hendrikus, zoon van de heer en mevrouw Jenster Di visie Personeelschef. 9-9: Dian, dochter van de heer en mevrouw v. Hoof BL in fili aal Goes. 12-9: Theodoor Peter, zoon van de heer en mevrouw Ketelaar slager in filiaal Nijmegen. 14-9: Monique, dochter van de heer en mevrouw Raasvelt ad ministratie-controleur. 16-9: Harma, dochter van de heer en mevrouw Bodde BL in filiaal Stadskanaal. 21-9: Berend Hermanus, zoon van de heer en mevrouw Brou wer-Kooiman, verkoopster in filiaal Utrecht, A. Mayerlaan. 22-9: Fransiscus, zoon van de heer en mevrouw Heykant caissière in filiaal Geleen. 23-9: Monique, dochter van de heer en mevrouw v. d. Berg, slager in filiaal Den Helder, Julianaplein. 23-9: Corina Titia, dochter van de heer en mevrouw Groosmul- ler BL in filiaal Hilversum, Dr. A. Cuypersplein. 26-9: Christian, zoon van de heer en mevrouw Hooydonk werkzaam op de groenten en fruit afdeling in filiaal Breda, Brabantplein. 29-9Tanja, dochter van de heer en mevrouw Nijhuis, sla ger in filiaal Den Helder, Mars diepstraat. 30-9: René, zoon van de heer en mevrouw Kossen slager in filiaal Den Helder, Julianaplein. 2-10: Marlie, dochter van de heer en mevrouw den Bleijker BL in filiaal Maastricht. Zo wil ik dan in dit oktober nummer toch nog even terug komen op het jubileum van ons pensioenfonds waarover in de Flitsen van augustus uitvoerig werd geschreven. Dit verslag haal ik ook aan, omdat de gepensioneerden, bij 't 40-jarig bestaan, niet ver geten werden, waarvoor ik dan ook namens hen de direktie heel hartelijk moest danken, ze wa ren bijzonder blij met de extra uitkering. Wij zullen eerst eens gaan ver tellen wat er in deze maand gebeurd is of nog moet gaan gebeuren. Bij de fam. v. Rein CF werd tot grote blijdschap van de ouders een dochter geboren. Onze felicitaties! Wij hopen dat deze dochter in goede wel stand mag opgroeien. Bij de fam. Bergers (Jonge Ar- noldusstraat) is ook een groot feest geweest, zij waren op 23 sept. 40 jaar getrouwd. Wij hopen dat ze nog menig jaar voor elkaar gespaard mogen blijven. Maar op 8 oktober zal er een groot feest zijn in de Kerk straat 169 in Oostzaan, dan zijn de heer en mevr. G. Mol 50 jaar getrouwd. Wij wensen hun beiden een heel mooie dag en nog vele jaren toe. Op 10 oktober zijn de heer en mevr. Bleeker (KB) 25 jaar ge trouwd. Wij wensen u beiden met uw kinderen een heel pret tige dag toe. Ook mevr. Rover viert op 31 oktober haar vijf-jarig jubileum. Op 21 oktober viert mej. Jagt van de linnenkamer haar 12j/j' jarig zakenjubileum evenals de heer J. Sondij op 27 oktober. Ik wil ook namens het perso neel al deze feestgangers van harte feliciteren. Mej. Kaap van 't O.G. is in ondertrouw; wij wensen haar een goed huwelijk toe, met veel gezondheid. Nu als slot van mijn verslag een overzicht van onze zieken. Mevr. Baarslag is nog steeds wegens ziekte thuis, zo ook mevr. v. Wijngaarden die al vele maanden thuis is. Mevr. Hooijschuur moest in het zie kenhuis worden opgenomen voor een operatie. Wij hopen voor haar dat ze weer spoe dig in haar gezin mag terug keren. Ook Mevr. Weidema die haar werk moest opgeven wegens ziekte wensen wij een spoedig herstel toe. Voor de heer A. de Boer (KB) die nu iets herstellende is onze beste wensen. Ook zijn vrouw is weer na een periode van ziekte in haar gezin terug ge keerd. De heer G. Sturm (CF) is nog wegens ziekte thuis, hij zou graag zijn werk hervatten maar de kracht, ook om hal ve dagen te werken, ontbreekt nog steeds. Met de heer Graft- dijk (VA) die een ongeval aan een der handen opliep, gaat het goed vooruit. De heer K. Jansen (OD) die na zijn ziek te probeerde hele dagen te werken, moest dit toch weer terug brengen op halve dagen. Zo besluit ik dan mijn verhaal om al onze zieken thuis en in het ziekenhuis het allerbeste toe te wensen.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 4