n NIEUWS UIT DE DIVISIES Op hoofdkantoor vonden interne verhuizingen plaats Ten geleide Gepensioneerden van Van Amerongen op bezoek in Zaandam Aogeens Bonanza Divisie SM II Nu,v Divisie Rotterdam Rectificatie Uit het ziekenboek van AGenHK Divisie Utrecht Huwelijk bij AH in Rotterdam Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 22e jaargang no. 8 oktober 1965 Verantwoordelijk eindredakteurH. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: Reclame- Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werken mee: Mej. N. van de Berg en C. Buntsma, en de heren W. J. Appel, J. Ph. Bartelson, N. v. d. Brink, P. C. H. Jonkergauw, A. H. Pilger, R. Piscaer, K. Romp, P. Schipper, A. Smout, G. IJskes en J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. de ordt Personeelsdienst gecentraliseerd, komt er een kleine wijziging in de redaktie van de Flit sen. Verantwoordelijk eindredak teur wordt nu liet Hoofd van de Centrale Personeels dienst, terwijl het Hoofd Be leidsvoorbereiding, de heer J. Ph. IJpma, zijn plaatsver vanger is. Redaktiesecretaris wordt de plaatsvervangend personeel- chef van het administratie gebouw en hoofdkantoor, de heer J. Breeschoten. Het bureau van Hulzen blijft de lay-out verzorgen en de firma Ramshorst, zoals nu reeds 20 jaar, het drukken. De redaktie in Zaandam, die maandelijks bijeenkomt om de inhoud van het komende nummer te bespreken, zal bestaan uit: Mej. N: van den Berg (H.K. en A.G.); Mej. C. Buntsma perso neelsverenigingen de heren W. Haeser (organisatiebureau technisch bedrijf): P. Helder (personeelchef PB en DC Zaan dam): G. Kortleve (reklame): H. van Petten (manifestaties): K. Romp (opleiding); P. Schipper (administratie): G. IJskes (mer chandising); C. Voskamp (fi- liaalburean). De 11 regionale personeel- chefs in den lande zijn uit hoofde van hun funktie correspondent van de Flit sen, van hen wordt het nieuws verwacht uit de di visies, restaurants, produk- tie-eenheden en distributie centra. Het spreekt vanzelf, dat de inhoud van de Flitsen weke lijks een agendapunt vormt op de stafbespreking van de personeelsdienst, zodat de heren Dr. H. P. Meppelink en F. Brandsma mede hun bijdrage leveren, terwijl de heren S. Eusman en A. J. Smout uit hoofde van hun funktie ten nauwste bij de nieuwsvoorziening en distri butie betrokken blijven. Sinds 1946 kennen we 2 personeelsorganen, eerst Flitsen en Pit en sinds 1955 de landelijke en Zaaneditie van de Flitsen. De laatste tijd is de inhoud van de beide uitgaven reeds groten deels dezelfde. Met ingang van dit nummer zullen we mede uit doelmatigheids overwegingen, één uitgave drukken. De medewerkers uit PB's en DC's zullen dus ook kennisnemen van nieuws uit de divisies en de medewerkers in de verkoop plaatsen van rubrieken, die nieuws uit Zaandam bevat ten zoals van de personeels vereniging, Bartelson be zoekt (de zieken) e.d. In bepaalde gevallen zullen ex tra bulletins worden uitge geven. We moeten in deze nieuwe aanpak onze vorm nog vin den maar zijn er van over tuigd dat het de juiste for mule is waar we met en thousiasme aan zullen wer ken. 6 Oktober j.l. opende de nieuwe SM Hoensbroek haar deuren. Het team dat onder leiding van de heer B. H. A. Heshusius de Limburgse klanten ten dienste staat, is op bo venstaande foto voltallig aan wezig. Pensionering zonder afscheid Op 11 augustus werd de heer J. Jonker, die onlangs zijn 40-jarig jubileum gevierd heeft, wederom gefeliciteerd. Ditmaal werden hij en zijn echtgenote ontvangen op het Divisiekan toor te Rotterdam, waar de heer Brandsma en de heer den Amb- man „afscheid" van de heer Jonker namen. Naast de en velop met inhoud ontving hij een perzisch tapijt, zijnde een van zijn wensen. Hoewel de heer Jonker, na eerst enige weken vakantie te nemen, in ons bedrijf werk zaam blijft in de nieuwe functie „5-daagsevervanger", werd in H. K^J rtinsdag 14 september was het een gezellige dag voor hen die vroeger gewerkt hadden in het bedrijf „Van Amerongen". Dat de directie er goed aan had gedaan deze pioniers van de onderneming nog eens te laten merken dat zij er nog altijd bij behoren, werd door een ieder die deze reünie bijwoonde duidelijk ondervonden. J^en krant, die zichzelf respecteert, herstelt een gemaakte vergissing. Daarom voelen wij ons geroepen een fout te ver beteren, die in het laatste nummer geslopen is. Er stond n.l. te lezen, dat Al- bert Heijn een procedure tegen het Sperwerver- bond aangespannen had. De aandachtige lezer heeft ongetwijfeld begre pen, dat hier moest staan, dat wij geen procedure hadden aangespannen. Het is de firma van der Hout, die ons de exclu siviteit van de naam Bo nanza garandeerde en die zelf een procedure tegen het Sperwerverbond be gon. -"A Tijdens de lunch, waarbij ook enkele oud-Van Amerongen mensen aanwezig waren, die thans in Zaandam werken, sprak de heer G. Heijn de „jon gelui" toe en releveerde dat het zaken doen zo'n 30 en 40 jaar geleden wel héél anders was dan nu. Dag en nacht is er toen gewerkt in de filialen en zondagsmorgens kwamen vaak de boeken nog op tafel. Ook de vrouw van de bedrijfsleider was meestal direct verbonden met het werk in het filiaal, 's Morgens had het gezelschap de Produktiebedrijven bezocht, terwijl 's middags het Distri butie Centrum aan de beurt kwam. Vooral dit laatste inpo- neerde zeer sterk. Men was er stil van. Ook het kaas-pakhuis had men zich nooit zo groot voorgesteld. Na nog even nage praat te hebben in de cantine van het D.C. werd het weer tijd om met de bus naar het station te gaan. De heer Pos- tuma de Boer bedankte uit naam van de aanwezigen en sprak de hoop uit, dat de direc tie op de nu ingeslagen weg voort mocht gaan en ook de medewerkers uit de filialen in de gelegenheid zou stellen zo af en toe bijeen te komen. Hoe geringer het aantal zie ken, des te gezelliger de stem ming op beide kantoren. Jammer genoeg echter is onze collega Vroons v. d. Verzend- afd. nog steeds niet in staat zijn werkzaamheden te hervat ten. Gelukkig gaat de gezondheid goed vooruit. Heer Vroons, rustig aan en tot ons volgende bezoek. Deze maand hebben wij ook een bezoek gebracht aan Heer J. v. Vliet te Huizen. Heer van Vliet maakt het uit stekend, de prachtige heide van Huizen zal hier ook wel zijn steentje toe bijdragen. Heer v. Vliet laat alle beken den heel hartelijk groeten. Tot onze verrassing bracht de Heer H. Koerse, ons weer een bezoek. Hieruit blijkt, dat hij vorderingen maakt, al zullen wij nog enige tijd geduld moe ten hebben, voor hij weer hele maal bij ons terug is. Van uit Amsterdam. Huizen, Heiloo naar de Heer Z. Provily te Utrecht. Wat jammer, dat hij nu net voor z'n pensionering nog ziek is geworden. Heer Provily. hier geldt voor al: kalm en rustig aan. de verschillende toespraken toch een terugblik gegeven op de ruim veertig dienstjaren die de heer Jonker nu in het bedrijf werkzaam is geweest, een periode welke nu bij het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd werd afgesloten. Benoemingen De heer G. Zondervan is be noemd tot bedrijfsleider van filiaal Rotterdam, van Noort- wijckstraat. De heer J. van Broeckhuysen tot BL van filiaal Den Haag, Stevinstraat. De heer I. de Kraker tot be drijfsleider van filiaal Rotter dam, Bergse Dorpsstraat. De heer G. Houtman tot waar nemend bedrijfsleider van fili aal Den Haag, Gouverneurlaan. Reservechef Op 13 september zijn benoemd tot reservechef de heren W. Lobé, filiaal Delft Fred. Hen drikstraat en C. Vermetten, filiaal Rotterdam, Groene Hil- ledijk. 25-jarig huwelijk 189: De heer en mevrouw v. d. Bosch, bedrijfsleider van fili aal Rotterdam, Zuidplein. Geslaagd Voor het diploma Midden stand slaagden de heren N. Hoogenboom, groentebediende uit filiaal Delft, en W. v. Loon, Hoofd Kaas en Vleeswaren uit filiaal Bergen op Zoom. Even eens slaagde uit filiaal Bergen op Zoom de heer J. Gasseling, groente-chef, voor het diploma Praktische Algemene Vorming Deel 1. Dankbetuiging Door uw hartelijk medeleven en felicitaties bij mijn 40-jarig dienst jubileum zeg ik u allen hartelijk dank. Van de Directie, Divisiekan toor, heren bedrijfsleiders en Divisieleiders uit Utrecht en omgeving heb ik zoveel be langstelling gehad, dat deze dag voor mij en mijn gezin een onvergetelijke feestdag is ge worden. Nogmaals hartelijk dank. A. P. Wognum. Bedrijfsleider filiaal Boskoop. Ziekte De heer C. Jongbloed, bedrijfs leider filiaal Amersfoort, Noor- derwierweg en de heer P. S. Tierolf. etaleur in Divisie Utrecht zijn beiden geopereerd aan een blindedarmontsteking en hebben inmiddels hun werk zaamheden weer hervat. De heer J. Verwoerd, bedrijfs leider van filiaal Gouda is op genomen in het Stads- en Aca demisch Ziekenhuis te Utrecht voor onderzoek en maakt het naar omstandigheden goed. De heer A. Swart, bedrijfsleider van filiaal Utrecht, Jan van Scorelstraat heeft het zieken huis op 28 september verlaten doch moet nog geruime tijd rust houden. Zijn toestand is een stuk beter geworden en hopen hem straks weer geheel hersteld in zijn filiaal terug te zien. Verbouwing Ongeveer half oktober zal fili aal Utrecht, Damstraat, her opend worden. Thans ondergaat de huidige ZB een grondige verbouwing. Filiaal Soestdijk is thans in een noodwinkel ondergebracht daar het bestaande pand waarin in een BZ was, verbouwd wordt straks een prachtige ZB be looft te worden. Filiaal Leerdam is ook verhuisd naar een noodwinkel en werkt hierin reeds als ZB. De ver bouwing van dit pand zal nog wel enigetijd lopen. In onze volgende nummers hopen wij hier meer uitgebreid op terug te komen. Benoemingen Tot bedrijfsleider van filiaal Doorn, de heer E. v. d. Laan, ing. week 38. De heer v. d. Laan was hiervoor bedrijfsleider van filiaal Driebergen. Per week 38 tot tijdelijk be drijfsleider van filiaal Drieber gen de heer P. Goedhart. De heer Goedhart was hiervoor eveneens tijdelijk bedrijfsleider van filiaal Utrecht, Julianaweg. Per week 38 tot tijdelijk be drijfsleider van filiaal Utrecht, Julianaweg, de heer A. Klinken berg. De heer Klinkenberg was reserve chef in Divisie Utrecht. I.v.m. de ziekte van de heer A. Swart, wordt het filiaal Utrecht, Jan van Scorelstraat beheerd door de heer J. van Hanegem. De heer van Hane- gem is werkzaam in Divisie Utrecht. De heer A. E. Lohman, die fili aal Laren tijdelijk heeft geleid is thans in opleiding voor Chef Kruidenierswaren in de SM. Filiaal Laren wordt tot aan de sluiting i.v.m. de vestiging van een SM, geleid door de heer J. T. A. Hartong. Op woensdag 18 augustus werd in Rotterdam het hu welijk voltrokken tussen A. H. Kerkdijk en G. Kosz. Zowel bruid als bruidegom zijn werkzaam in de verpakkings afdeling van het D.C. Hoewel het bruidspaar elkaar niet bij A.H. leerde kennen, maken zij de gang naar hun gemeenschappelijke werk al ge ruime tijd samen. Onze beste wensen vergezellen hen voor de toekomst. Door het overgaan van de centrale Inkoopdienst o.I.v. de heer W. F. Nolte vinden op het hoofdkantoor enige interne ver huizingen plaats. De merchandising-groep kruidenierswaren gaat naar het vroegere pand Reitsma en wel als volgt: Oude situatie J. van Zanten J. P. Boom M. de Boer kamer vóór M. de Boer C. A. de Klaver J. Meijn Nolte Nieuwe situatie C. Go vers K. Dorsman field merchandisers K.W. A. Dekker H. C. Pollmann Th. Una J. P. Boom Op de gang 1 hoog zijn de volgende wijzigingen. T 1? A Vponl/ün T P X T OniiDn Mr. J. F. A. Franken J. C. v. Ooijen H. K. Engel Mej. I. v. d. Pol Drs. C. Brevoord Prospectors H. C. Pollmann Th. Una IV hoog: S. Eusman V hoog: D. P. Zwart Drs. A. J. Stoelenga W. A. Scholte J. Kleppe afd. Verkoop kamer achter hr. Govers C. Govers F. Brandsma Spreekkamer Spreekkamer VI hoog: vergaderzaal J. C. v. Ooijen Mej. M. Kooiman Drs. A. J. Stoelenga Mej. A. Koel Mr. J. F. A. Franken D. P. Zwart A. de Jong/B. P. Veleman Drs. P. de Jongh J. Kleppe F. Brandsma J. Ph. IJpma C. A. de Klaver J. v. Zanten Personeelsbureau A. J. Smout S. Eusman J. van Heuveln Mr. W. K. J. van Scherpenseel C. G. Peperkamp W. Th. van Veen R. Piscaer H. K. Engel Ook in de Oostzijde zijn een aantal medewerkers aan het verhuizen. De technische diens ten, voorheen gespreid over een drietal gebouwen, worden onder leiding van Ir. H. N. Mol bijeengebracht op de 5e verdieping, die in verband hier mede enkele veranderingen ondergaat. Op de vierde verdieping zetelt voortaan de centrale inkoop o.I.v. de heer W. F. Nolte: hier wordt alles ingekocht wat niet voor de directe verkoop is be stemd, zoals grondstoffen, ver pakkingsmateriaal en machi nes. Om één en ander mogelijk te maken zal in de voormalige opleidingsschool (naast de por tier) de medische dienst wor den gehuisvest en komt ook de personeelsdienst in dit gebouw. Hier zien we de heer P. Helder weer terugkeren. De heer J. Breeschoten gaat namelijk de heer H. Koerse vervangen en vertrekt derhalve naar het Ad ministratiegebouw. Tenslotte zal de opleidings school een nieuw onderdak vinden in het pand Oostzijde 56, waar tot dusverre de heer C. J. Koomen en zijn medewer kers waren gehuisvest. Volksverhuizing Al met al een hele volksver huizing, die overigens bij zonder vanzelfsprekend is voor diegenen, die met de dagelijkse problematiek van het gespreid werken van doen hadden. On getwijfeld zal deze geografische bundeling het gecoördineerd werken ten goede komen.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2