De heer A. P. Wognuin ontving een koninklijke onderscheiding AH-filialen gaan een spannend najaar tegemoet Afdeling Opleidingen maakt programma voor komend najaar bekend Reisbrief uit Australië De heer Majoor gebruikt nog steeds PMC-kachel Gré Hoorn viert eerste lustrum Introductie Up en Cola IPellenaars bezoekt SM aan het! Valkeniersplein in Breda Verkoopwedstrijd met zestigduizend gulden aan prijzen Hej wordt een spannend najaar, want op 30 augustus is de eerste van drie grote verkoopwedstrijden gestart, voor speculaas, koffie en margarine. Hiervoor zijn in totaal 60.000 aan prijzen en premiepunten beschikbaar gesteld. Terug naar school en en Veilig verkeer /Ap dinsdag 31 augustus j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer A. P. Wognum, bedrijfsleider van de zelfbediening te Boskoop in dienst trad van Albert Ileyn N.V. Zoals te verwachten was, is dit 40-jarig jubileum niet ongemerkt voorbijgegaan. Des morgens half twaalf had de heer Wognum met zijn familie de eer te zijnen huize te kunnen ontvangen de heer G. Heijn, de heer D. A. ter Wee en de heer L. M. de Haas. Glans Bij deze feestelijke bijeen komst kwam ook burge meester Van Dedem zijn op wachting maken en zijn felici tatie aanbieden. De burgemees ter zei tot de heer Wognum dat het hem een groot genoegen was hem te complimenteren met deze 40 jaar trouwe dienst aan zijn werkgever. „De hui dige tijdgeest gaat niet altijd gepaard met arbeidsvreugde, verantwoordelijkheidsgevoel en trouw," aldus de burgemeester. „U bent echter een voorbeeld van trouw en naar ik heb ver nomen, heeft u steeds uw werk met vreugde verricht en dit gaf glans aan uw arbeid. Zondag j.l. was u 20 jaar voorzitter van de gymnastiekvereniging G.D.S. U heeft als jarenlang voorzitter van een vereniging getoond, dat 'bij plichtbetrach ting ook een hobby noodzake lijk is. De overheid en het be drijfsleven zijn trots op mensen zoals u, die met arbeid en hob bies van hun leven een juist geheel weten te maken. Als teken van waardering is het mij dan ook een eer u mede te delen, dat het Hare Majesteit de Koningin bij besluit van 5 augustus 1965 heeft behaagd aan u toe te kennen De Ere- Medaille in Zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau. Met mijn gelukwensen speld ik u deze Koninklijke onderschei ding op en ik hoop, dat u nog jarenlang met trots dit teken van Koninklijke waardering mag dragen". Vervolgens nam de heer G. Heijn het woord en prees de heer Wognum voor zijn plichtsbetrachting en het enthousiasme waarmede hij zijn werk gedurende deze 40 jarige periode heeft verricht. Het spijt mij dat u over een jaar ons bedrijf gaat en moet verlaten. Er zijn overal gren zen. U bent een werker van de oude stijl en die kunnen we eigenlijk moeilijk missen. Wij zijn u dankbaar en willen dit ook nu tonen. Het is moeilijk voor ons voor u een passend cadeau te vin den, daarom bied ik u hierbij een enveloppe met inhoud aan, waarmede u iets kunt kopen De burgemeester van Boskoop (links) reikt de heer A. Wog num de koninklijke onderschei ding uit. naar uw eigen wensen en ver langens. Uw vrouw, die een groot aandeel in uw arbeid als filiaalhouder heeft gehad, heb ben wij ook niet vergeten. De heer Heijn verraste mevrouw Wognum met een tweevoetige zilveren kandelaar met kaai-- sen. Getuigschrift De heer D. A. ter Wee deed het goed op deze gedenk waardige dag zijn gelukwensen te mogen aanbieden. Ook ik heb een onderscheiding voor u, n.l. het vererend getuigschrift wegens 40-jarige dienst van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid met gou den eremedaille. De heer L. M. de Haas, leider van Div. Utrecht prees de heer Wognum niet alleen als goed verkoper maar ook als goed organisator. U kunt ook goed met personeel omgaan; dit blijkt uit de geringe personeels wisseling in uw filiaal. Ik zou u de titel willen geven: Een goede ouderwetse kruidenier, die de voortreffelijke eigen schap bezit zijn klanten tot gasten te maken. Hopelijk zul len vele jongeren uw voorbeeld volgen. Gouden tientje De jubilaris dankte op de voor hem zo geëigende manier voor de zo treffende bewijzen van waardering. Hij verzocht burgemeester Van Dedem zijn dank en erkente lijkheid over te brengen aan Hare Majesteit de Koningin voor de hem verleende onder scheiding. Ook de burgemees ter dankte hij voor zijn vrien delijke en hartelijke woorden. Met trots hoop ik nog jaren lang de onderscheiding te dra gen. Eveneens dankte hij de heren G. Heijn. D. A. ter Wee en L. M. de Haas voor hun waar derende woorden en prachtige cadeaus. Tenslotte was het de heer Wognum een genoegen zijn echtgenote voor haar steun in zijn werk een onderscheiding uit te reiken. Hij verraste zijn vrouw met een gouden tientje met hanger, die hij haar^ zelf om de hals hing, een geste, waarmede hij zijn warme waar dering voor haar wel op bijzon dere wijze illustreerde. t Voor mejuffrouw Gré Hoorn, werkzaam op de afde ling ,,per- soneelsza- ken-filia- len" was maandag 9 augustusj.l. de dag, dat zij vijf jaar bij Albert Heijn werkzaam was. Al de vijf jaren is het haar daar best bevallen. :Vanaf haar tiende jaar korfbalt zij in „Z.K.V." (Zaandamse Korf bal Vereniging) en dóet het nog steeds graag en goed. Zij speelt nl. reeds zevén jaar in het eerste twaalftal. Om de aandacht te vestigen op de nieuwe Cola en Updrank werd in Breda ingehaakt op het wielrennen. Deze tak van sport is i deze stad bijzonder populair. Via Pellenaars werd een volledige Televizieruitrusting bemachtigd met o.a. de [iets van Cees Haast. Het toppunt van deze aktie was ongetwijfeld dat de ..Pel" in gezel- J schap van zijn vrouw en Gerben Karstens in de Supermart kwam J kijken. Het was dan ook begrijpelijk, dat na de ronde van Ulvenhout (en de Acht van Chaam, de Cola en Updrank als een (Televizier) J [iets liep! Met de verkoop van deze goedlopende artikelen (ze maken samen 12% van AH's kruidenierswarenomzet uit) kan elk filiaal de komende drie maanden een aantrekkelijk bedrag aan premiepunten verdienen. Bovendien zijn er véél prijzen te veroveren want elke wed strijd telt 36 prijswinnaars en 1 kampioen. Er komt dus een Speculaas-kampioen, een Koffie-kampioen en een Marga rine-kampioen 1965. Aantrekkelijk Op het eerste gezicht lijkt dit veel op de OPW, de jaar lijkse omzet en prestatiewed strijd. Dat klopt, want verkoop wedstrijden zijn daar altijd een belangrijk onderdeel van ge weest. Het programma van de geheel nieuwe OPW 1965 was echter te vol om ook nog ver koopwedstrijden te kunnen be vatten. Velen zullen ze echter gemist hebben, want deze wedstrijden zijn altijd een aantrekkelijk on derdeel en leveren bovendien een forse aanwinst op voor de premiepot in het filiaal. Maar nu zijn ze er dan toch. Veel grootser van opzet dan ooit te voren. Het wordt dan ook met recht een spannend najaar.. Als men alleen maar even denkt aan de 78 prijswinnaars en de drie kampioenen die er komen. Feestavonden Ieder filiaal heeft al een volle dig wedstrijdbulletin ontvan gen met als titel: 3 12. Hierin staan alle prijzen en het wedstrijd reglement. Bij de drie kampioensprijzen willen wij nog even stil staan, want deze De afdeling Opleiding heeft voor het najaar van 1965 grote plannen! Zoals bekend onderscheidt men uit het Opleidings ei! Promotieschenia meerdere soorten cursussen. Het is een groot genoegen van tijd tot tijd een ex emplaar van Flitsen te ont vangen en even terug te zijn in de oude wereld. Ik las o.a. van de geleverde prestatie in Enschede, waarvoor ik grote bewon dering heb. Ten antwoord kan ik U gelukkig verzeke ren, dat het ons lang niet slecht gaat. Huis bouwen We hebben een oude auto aangeschaft, en verkennen daarmee de omtrek. Het re sultaat was, dat we een stuk land vonden naar onze zin en dat kochten. Nu is het plannen maken voor een huis, dat we zoveel mogelijk zelf willen bouwen. Het land is bebost, ligt op een hel ling, is ca 92 x 133 voet groot en geeft een prachtig uitzicht op heuvelachtig ter rein met bossen, weiden en hier en daar een huis. De afstand tot de city is ca 20 mile. Een spoorwegsta tionnetje is op 7 min. af stand, ook winkels en scho len zijn in de buurt. Zuivelkast Werk is o.k. Het was een beetje hard om na ja ren kantoorarbeid weer spieren en eelt te ontwik kelen, maar dat is gelukt en ook de oude handvaar digheid is er weer, en die is ook hard nodig. Het star ten vanaf de bodem is de weg, die van een emigrant wordt verwacht en het lijkt me ook de enige juiste weg. Mijn werk wordt gewaar deerd en betaald. Naar aan leiding van een zuivelkast (BZC) die ik gebouwd heb en die er goed uitzag, tech nisch voldoet en vlot ver kocht is, hebben ze een be lendend perceel aangekocht ter uitbreiding van de pro- duktieruimte. Ziekte Dat was wel veel over me zelf maar naar ik hoop geeft het toch een beeld van een stukje Australië. Het is niet allemaal zo leuk als het misschien lijkt en er zijn ook narigheden b.v. de kinderen zijn veel ziek en anders ziek dan in Europa, heviger ziek en sneller weer genezen. P.M.C. kachel Het leven in een hostel is niet je dat, het valt b.v. niet mee als je met z'n 500en zit te dineren of te ontbijten om je dan gezellig thuis te voe len. De behuizing is niet op winter berekend en ter ver warming wordt een 1000 w straalkacheltje verstrekt. Het was tenminste een ver ademing toen de kist met bagage arriveerde en daar de onvolprezen PMC kachel uit werd opgediept. Dat kleine dingetje lost alle kou problemen in één klap vol ledig op, echt waar! Dan is er de taal, je spreekt wel Engels en raakt op streek met het dialect maar het gaat toch nog lang niet zo lekker als het Nederlands. Ie. De centrale Opleiding tot eerste assistent SM/ZB Deze opleiding is bestemd voor jongeren, die de afdelingschef SM resp. bedrijfsleider ZB bij afwezigheid kunnen vervangen. De opleiding bestaat uit een z.g. Algemeen gedeelte van 5x1 lesdag en een Vakgedeelte dat in het filiaal wordt ge houden. Voor het algemeen ge deelte zijn inmiddels cursussen voorbereid voor in totaal 210 deelnemers (sters). De cursus sen zullen worden gehouden te Rotterdam, Zaandam, Arnhem, Bergen op Zoom, Zwolle, Roer mond en Amersfoort. De eer ste cursus begint op 13 septem ber. 2e. Centrale Opleiding tot afdelingschef SM reservechef ZB Ruim 200 cursisten zullen in het conferentieoord te Hoog- Soeren deelnemen aan deze cur sussen. Ze bestaan uit een vor mingsgedeelte van 5 dagen en een vakgedeelte van eveneens 5 dagen. Voor het eerst zullen ditmaal ook 100 bedrijfslei ders ZB naar Hoog-Soeren ko men voor een heractiverings- cursus. Bovendien is tegen het einde van het jaar opnieuw een cursus van meerdere weken gepland voor een groep SMBLi. o., Supermart Bedrijfsleider in opleiding. 3e. Bijzondere opleidingen Momenteel wordt voorbereid een vierdaagse vakcursus voor Hoofden kassagroep SM/hoofd- caissières SM le caissières SM* ZB. Aangenomen wordt, dat deze cursisten reeds het alge meen gedeelte van de decen trale cursus volgden of nog zullen volgen. Deze vakcursus is geheel nieuw en zal worden gehouden in de Opleidingsauto, die daarvoor op tien plaatsen in ons land standplaats zal kiezen. Ook wat betreft de voorbereiding van kadercursussen is de afde ling opleidingen actief. 4e. Schriftelijke cursussen In de sector schriftelijke cur sussen willen wij naast de cur sussen voor Algemene Ontwik keling van de stichting IVIO niet vergeten de Albert Heijn plakkaatschrijfcursus. De cur sus verscheen 1 augustus van dit jaar geheel herschreven en aangepast aan het lettertype van heden. Wij zonden uw be drijfsleider inmiddels een voor beeld en instructies. Uitvoeri ge informaties over deze cur sus kunt u dus rechtstreeks bij uw bedrijfsleider krijgen. Het in het begin van dit jaar op gestelde Opleidingsplan krijgt reeds gestalte en neemt lang zamerhand vaste vormen aan. Iedereen die vooruit wil zal dan ook naast het praktijkwerk via cursussen de nodige theoreti sche kennis moeten verwerven. Jn samenwerking met de Rijswijkse Verkeerspolitie en de Vereniging voor Veilig Verkeer te Hilversum, is in de Supermart in de Bogaard te Rijswijk de Albert Heijn Aktie .terug naar school" gebracht in het teken van ..Veilig Ver~- keer". Verkoopkrachtig Met het materiaal van de studio en van bovengenoemde in stanties is een bijzonder verkoopkrachtig ..terug naar school" -sfeer getroffen. Door de Supermart verspreid trof men o.a. aan: levensgrote verkeersborden, affiches, klaarovers. een politieagent en zes keurig verzorgde schilderstukken (22x 100) waarop voor het kind duidelijk te zien was hoe te handelen in diverse verkeerssituaties. De displays waren nog voorzien van gratis verkeersfolders en werden door het zebrapad extra geaccentueerd. Wat Is: 3 12? Een geheim code (007!) Wanneer u het wed strijdbulletin leest, ziet u dat het getal drie en het ge tal twaalf steeds weer te voorschijn komen. Want er zijn drie wedstrijden die samen twaalf weken duren, voor drie artikelen die sa men twaalf procent van de kruidenierswarenomzet uit maken. We zijn er nog niet: want elke wedstrijd heeft twaalf groepen van filialen en in elke groep vallen drie prij zen. Bovendien er zijn drie kampioenen. Ook het laatste belangrijke getal is deel baar, want er zijn totaal f 60.000,aan prijzen en premiepunten te verdienen Dat is 3 12. filialen staat iets bijzonders te wachten. Behalve de prijs die zij als eerste in hun groep heb ben verdiend, wordt het gehele winkelteam van de Speculaas-, Koffie- en Margarinekampioen een feestavond aangeboden. Dat is dus driemaal feest. Elk personeelslid van de kam- avond een introducee meene men zodat ook echtgenotes, verloofdes of vrienden van de partij kunnen zijn. In de eerste week van de Spe culaaswedstrijd valt al direct een grote speculaas- en koffie- reclame. Bovendien begint Al- bert Heijn dit jaar de specu laasverkoop met geheel nieuwe verpakkingen. Een samenvallen dus van acti viteiten waardoor het juiste klimaat ontstaat om tot grote verkoopprestaties te komen! Niet alleen bij speculaas maar ook voor koffie en margarine zijn reclameacties voorbereid, die extra vaart in de verkoop gaan brengen. Niet alleen met extra koffie verkoop, maar óók met de presentatie van koffie kan men prijzen verdienen. Er zijn twaalf prijzen van 100,beschikbaar gesteld voor filialen, die in de wed strijd het beste met koffie uit komen. Een belangrijk punt bij deze displaywedstrijden is of men in het filiaal een zo goed mogelijk gebruik maakt van de mogelijkheden en beschikbare winkelruimte om koffie naar voren te brengen! In vele fili alen worden vast al plannen gesmeed hoe zij dit het beste aan kunnen pakken. Verstan dig!

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 4