Bonanza Unieke hobby levert de heer Bakker J honderdvijftig pond druiven op AH acht verplichte winkelsluitingen volledig uit de tijd Nieuwe belasting wetten Supermart in de Molukkenstraat geopend In memonam De heer J. Kok won prijs voor besle kaaskenner Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Filiaal Uithoorn ging dicht M' De, RUILBEURS BOVEN AH SUPERMART IN HOOGVLIET iniiiiiiiiiun 22e Jaargang No. 8 Landelijke editie September 1965 De heer Bakker beoefent naast zijn niet alledaags beroep een beslist unieke hobby. Zijn werkterrein hiervoor ligt in de Poelenburg te gen Oostzaan in een tuin van 300 m2. Tussen de kleurenweelde van herfst bloemen naast een kweek kas voor jonge planten vindt men een broeikas van 4X3 m., waarin de heer Bakker druiven kweekt. lenige tijd geleden is er in de kranten veel aandacht besteed aan Albert Heijn's winkel in Uithoorn. Er geldt daar namelijk een Gemeenteverordening, die voor schrijft dat winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak kruide nierswaren worden verkocht, wegens vakantie een week moeten sluiten. Onaerief voorbeeld aan de winkels met M non-food, zoals huishoudelijke Albert Heijn N.V. maakt er artikelen, horloges enz. tegenover niemand een ge- Tn Uithoorn nu stelde de Bur- geheim van, dat zij de verplich- 1 gemeester zich op het stand- te vakantiesluitsingsregelin- gen, zoals die in een groot aan tal gemeenten gelden, volledig uit de tijd acht. Er zijn win keliers, die alleen vakantie kunnen nemen door hun winkel gedurende die tijd te sluiten. Deze maken dan onderling op basis van vrijwilligheid rege lingen om het ongerief voor de klant niet nog groter te maken dan het al is. Vaak willen kruideniers zich niet beperken tot vrijwillige re gelingen, maar vragen zij aan de gemeente een sulitingsrege- ling te maken, die voor ieder een geldt. Daarmede kan Albert Heijn N.V. het niet eens zijn, omdat in haar bedrijf iedereen vakan tie krijgt, ook al blijft de win kel geopend. Plagen 'en meent wel eens, dat om vakantie te krijgen, een winkelier alleen zou kunnen sluiten, als andere winkels ook dicht gaan. Maar tegenwoor dig laat niemand zich meer weerhouden met vakantie te gaan, ook als andere winkels open blijven. Er zijn trouwens ettelijke branches, waar de be- drijfsgenoten van vakantie kun nen genieten zonder hun colle gae te willen plagen met ver plichte sluitingen. Daarbij denkt Albert Heijn bij- Naar aanleiding van de per 1 juli j.l. van kracht zijnde wetten i.v.m. loon- en inkom stenbelasting, maken wij u at tent op het boekje „aanwijzi- gingen voor de werknemer", dat iedere werknemer heeft ontvangen bij het invullen van zijn nieuwe „Werknemersver klaring" op of omstreeks de zelfde datum. Deze brochure van 12 pagina's geeft een populaire uiteenzet ting van de algemene punten betreffende de loonbelasting. Voor hen, die later nog in de inkomstenbelasting zullen wor den aangeslagen, volgt t.z.t. ook hierover een brochure. De gehele belastingmaterie is zo uitgebreid en ingewikkeld en bovendien vaak zo persoon lijk, dat wij in 't 'algemeen vol staan u naar bedoelde brochure te verwijzen. Zij, die werkzaam zijn op de P.B. of D.C. te Zaandam, kun nen zich om nadere inlichtin gen betreffende het boekje „Aanwijzigingen voor de werk nemer" of met persoonlijke problemen, vervoegen bij de heer Janse (toestel 417). punt dat het A.H.-filiaal slui ten moest. De rechtbanken in Utrecht en Zuthpen en het Gerechtshof in Arnhem hadden in precies een dere gevallen echter al uitge maakt, dat deze verplichting niet bestond. Omdat de direc tie van Albert Heijn het ge lijk van de burgemeester van Uithoorn niet kon inzien, heeft de burgemeester eerst een po litieagent voor de winkeldeur gezet om de toegang tot het filiaal te beletten en de dag daarop een plank voor de win keldeur laten spijkeren. All^ waardering verdient daarbij de politie, die onder alle omstan digheden correct is opgetreden. Of de burgemeester nu gelijk heeft gehad, zal de rechter wel beoordelen. Hij is 20 jaar geleden met deze hobby begonnen, toen hij van een kennis een paar druivenranken kreeg. „Deze ranken", zo vertelde de heer Bakker, „heb ik enige keren gestekt zodat ik nu in het bezit ben van 8 goed gezonde ranken van 2 soorten n.l. de Franken- thaler (lekker zoet) en de Black Alliant (wat wrang en taai van schil). Ze heb ben beiden hun bepaalde eigenschappen. Zo kan de Frankenthaler alleen staan, doordat deze door zelfbe- stuiving tot vruchtdragen komt. Bij de Black Alliant geschiedt dit echter door kruisbestuiving met stuif meel van een andere soort en moet dus bij andere soor ten staan. ranken beginnen in april uit te lopen, tot 3 k 3 y2 m, waarna ze spoedig bloeien. Voor de bestuiving behoeft hij alleen even aan een rank te schudden, daar na kunt u al gauw de toe komstige trossen zien han gen. En dan komt het krenten dat in mei plaats vindt. Als ik alle vruchten 4 laat hangen dan komt de f tros niet tot volle ontplooi- 4 ing. Er moet ongeveer V24 van het oorspronkelijke 4 vruchtaantal weggehaald f worden. Dit doe ik met de^ vingers, want met de schaar, zoals vaak gedaan wordt, beschadig ik te veel. In de krententijd ben ik er 14 dagen iedere avond zoet mee", aldus nog altijd de heer Bakker. De trossen zijn plukrijp in augustus-september, af hankelijk van de zonne warmte, die ze gekregen hebben. Want uitsluitend de zonnewarmte brengt de druiven tot rijpheid, waarbij door goede ventilatie de kas zo droog mogelijk gehouden moet worden. De wortels lopen dan ook buiten de kas, waar ze het voedingswater toegevoegd krijgen. Na de oogst, hij schat dat hij er dit jaar 150 pond vanaf krijgt, begint hij in januari- februari de kas voor te be reiden voor het komende seizoen. Zoals het snoeien van ranken en het bemesten van de grond. „Van die 150 pond wordt niets verkocht", beantwoor de de heer Bakker de desbe treffende vraag, „mijn fami lie waaronder 5 kleinkinde ren weet er wel raad mee. Zaterdag 21 augustus j.l. is om twee uur officieel een ruilbeurs geopend in de ruim te boven de AH-supermart. Reeds een half uur voor de opening stond er een rij ver zamelaars vol ongeduld te trap pelen. De eerste middag was dan ook een groot succes. De ruimte was ingericht met kraampjes en zitjes en er werd toezicht gehouden door de plaatselijke Padvindersgroep. De eerste 500 bezoekers kre gen een speldje, terwijl elke 50e bezoeker een speldjes album ontving. Ook de pers was uitgenodigd en heeft veel publiciteit aan de beurs ge geven. Er werd vooral veel postze gels en speldjes geruild, doch men zag ook personen met glazen en oude munten. Voorlopig zal elke zaterdag middag deze ruilbeurs bij Al- bert Heijn plaatsvinden. Op dinsdag 24 augustus j.l. is om 10 uur 's morgens na lang durige verbouwing de Super- mart Molukkenstraat in A'dam geopend. De avond daarvoor tijdens een gezellige receptie sprak de heer G. J. Heijn de bedrijfsleider en de vele genodigden toe. De personeelsavond daarna, onder leiding van de heer W. J. Appel, was een groot succes evenals de eerste week waarin het team bewezen heeft tot grootse daden in staat te zgn. Tot ons leedwezen moeten wij u mededelen, dat op zon dag 22 augustus j.l. is over leden, de heer J. AARTEN, in leven bedrijfsleider van ons filiaal Dorpsstraat 25 te Doorn. De heer Aarten, die op 30 september 1907 in IJssel- muiden werd geboren, trad in april 1928 in onze dienst. Met een korte onderbreking in 1936 heeft hij steeds zijn beste krachten aan ons be drijf gegeven. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn vrouw en zijn beide zoons, voor wie zijn heengaan een zware slag betekent. Moge hun de kracht geschonken worden om dit verlies te dragen. Op 13 augustus overleed in het Ziekenhuis te Utrecht de heer H. J. PINKSTER in de leeftijd van 19 jaar. De heer Pinkster was sinds 17 augustus 1964 in onze dienst als bediende in filiaal Matheuslaan Anth. Utrecht. In deze korte periode had hij zich reeds als een ge waardeerd medewerker doen kennen. Zijn overlijden betekent een zwaar verlies voor zijn ouders, broers en zuster, die wij de kracht toewensen dit te dragen. Op dinsdag 17 augustus ont vingen wij het droeve be richt dat na een zéér korte ziekte plotseling was over leden onze geachte collega en medewerker de heer A. ROZIER Hij werd 66 jaar. Ruim 6 jaar heeft hij gewerkt op het lab. te Dordrecht. Zijn stiptheid en bescheidenheid maakten hem een goed col lega en werker die bij chefs en collega's zeer gezien werd. Op zaterdag 21 augustus heeft de begrafenis plaats gevonden op de Alg. Be graafplaats in Dordrecht onder grote belangstelling van chefs en collega's. Moge hij rusten in vrede. SAH002000266 Flitsen Landelijk september i9t» J^e kranten hebben enige tijd geleden aandacht besteed aan de Bonanza-acties, die Al- bert Hejjn in haar winkels voert. De rechten op deze naam heeft Albert Heijn gekocht van de N.V. Van der Hout te Utrecht, die daartoe een contract had gesloten met de National Broad casting Company (N.B.C.) in Amerika. AH's actie heeft de organisatie Sperwer-kruide niers er toe verleid deze na te volgen en te gaan profiteren van de bekendheid die de naam Bonanza mede door Albert Heijn's activiteiten heeft ver kregen. Omdat de N.V. Van der Hout had gegarandeerd dat Albert Heijn de enige gebrui ker zou zijn in Nederland van de naam Bonanza, was het nu aan dit bedrijf deze garantie waar te maken. Daarom span de Albert Heijn een procedure aan tegen het Sperwerverbond. In eerste instantie heeft de rechter Van der Hout echter in het ongelijk gesteld. Garantie Een aantal kranten hebben het voorgesteld alsof Albert Heijn N.V. was gaan procederen. Maar dit is geheel onjuist. Het lag nu eenmaal op de weg van de leverancier zijn garantie waar te maken. Een andere vraag is, of het Sperwerverbond door Albert Heijn's reclame-campagne na te volgen, niet „déloyaal" heeft gehandeld. In zijn vonnis, dat tussen Van der Hout en het Sperwerver bond gewezen werd, heeft de rechter wel laten doorscheme ren, dat hij de actie van de Sperwer tegenover Albert Heijn N.V. onrechtmatig achtte. Op bovenstaande foto ziet u de heer J. Kok AH's kaas inkoper met de prijs, die hij ontving uit handen van de commissaris der Koningin in Zuidholland op het internatio nale kaas-keurconcours te Woerden. Een zilveren ketting waaraan een gouden kaasboor. Drie keer Deze prijs mag de heer Kok behouden, omdat hij van de eer ste prijswinnaars gedurende drie jaar het hoogste aantal punten heeft behaald. Het concours werd gehouden op 14, 15 en 16 september j.l. en er werd aan deel genomen door 230 personen waaronder ook verscheidene buitenlanders. Men zag zich voor een moei lijke opgave geplaatst. Er moest van diverse kaassoorten gegevens worden genoteerd. Moeilijke opdracht Op een tafeltje stonden acht schoteltjes met acht stukjes kaas, ontdaan van de korst. Van deze kaas moest in de eerste plaats bepaald worden de soort: b.v. Goudse fabriek - Boeren kaas - Edammer - Broodkaas enz. Daarna moest de leeftijd worden aangegeven. Voor kaas jonger dan 2 maanden de leef tijd in weken, voor kaas ouder dan 2 maanden behoorde de leeftijd in maanden te worden aangegeven. Vervolgens werd een oordeel gevraagd over de kwaliteit van deze kaas. Tenslotte als men een afwijking constateerde, diende deze ge meld te worden, b.v. zuur - bit ter - chemicalie-emolumenten - scherp enz. enz. Het totaal te behalen punten was 200, waarvan de heer Kok er 184 scoorde. Hiermee bewees de heer Kok dat in het AH bedrgf de beste kaaskenner werkzaam is.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1