NIEUWS UIT DE DIVISIES J.i Veertig jaar pensioenfonds De heer C. Arnold werd op stadhuis koninklijk onderscheiden Divisie Zuid-Amerikaanse invloed in SM De Stede D NfH J Overbrugging gepensioneerde vrouwen De heer W. Buis voetbaldej in Engeland mSSgè Divisie Rotterdam H jubileum van de heer Arnold op 6 juli j.l. had iets ge meen met het bekende TV-programma „Anders dan anderen". Terwijl de jubilaris en zijn echtgenote temidden van hun familieleden op de komst van de „de heren uit Zaandam" en van het divisiekantoor zaten te wachten, ver schenen de heren van Alphen en Jonkergouw met de mede deling dat het eerste gedeelte van de jubileumviering op het stadhuis zou plaats vinden. Daar gearriveerd werd het gezelschap opgewacht door de heren G. Heijn en D. ter Wee, en —namens de burgemeester door de heer Rei- ners, die in een toespraak de jubilaris gelukwenste en hem de koninklijke onderscheiding oranje-nassau in zilver op speldde. Daarna werd de min of meer overrompelde heer Arnold thuis verder in de bloemen gezet. Pseudo-agent door optreden van bediende gearresteerd Enthousiaste P.M.C. - fan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 22e jaargang - No. 7 Augustus 1965 Dit nummer van AH-Flitsen kwam tot stand onder hoofdredaktie van de heren F. Brandsma en J. Ph. IJpma. Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Zaandam. \E KLANTEN VAN DE S.M. ..DE STEDE" IN DE HAAG zal het op op gevallen zijn dat ze bij de kassa vaak geholpen wor- (Vervolg van pag. 1) Het valt op, dat bij de op richting van het fonds als rechtsvorm werd gekozen de naamloze vennootschap, ter wijl een dergelijk fonds mees tal de vorm van een stichting heeft. Het AH-pensioenfonds is één der weinige fondsen die N.V. voor hun naam hebben staan. In de afgelopen veertig jaren is het fonds sterk ge groeid. Er zijn twee oorzaken hiervoor aan te wijzen. In de eerste plaats de groei van de onderneming en voorts de ont wikkeling van de pensioenge dachten. De eerste oorzaak is vanzelfsprekend. Het fonds stond vanaf de oprichting ten dienste van de werknemers van Albert Heijn en bij toename van het aantal medewerkers van de onderneming groeide het fonds uiteraard mee. Moreel Maar ook de ideeën op het gebied van pensioenverze keringen zijn geheel anders dan veertig jaar geleden. Toen was het een enkel bedrijf, dat op bewuste wijze uitvoering gaf aan de gedachte, dat bij het oud worden en bij overlijden voorzieningen getroffen moes ten worden. Thans is het een vanzelfsprekende zaak. En al is het geven van een ouder- doms-, weduwe- en/of wezen pensioen niet wettelijk voorge schreven, moreel ontkomt een werkgever er niet meer aan. Voorheen was het een gunst, als een werknemer opgenomen werd in de pensioenregeling. De directie besliste wie er voor in aanmerking kwamen. Een werknemer die bij indiensttre ding ouder dan 45 jaar was, kreeg geen pensioen toegezegd, hij was te oud. Nu heeft iedere werknemer recht op pensioen. Hij bouwt dat pensioen op in de jaren, die hij bij de onder neming werkt. Naast zijn geld- loon verdient hij ook een stukje pensioenrecht. Leeftijd speelt dus geen rol. De werkelijke dienstjaren en het salaris be palen de hoogte van het pen sioen. Solide Om dit pensioen te kunnen betalen, is geld nodig. Hoe veel nodig is om de toegezegde pensioenen te kunnen betalen, wordt door de „actuaris" be rekend. Het pensioenfonds heeft tot taak dit geld te bewaren en te beheren. Zij belegt daar toe het geld in huizen, hypo theken, leningen en effecten. Voorwaarde om in één dezer zaken geld te steken, is de so liditeit van de belegging. Van af de oprichting heeft dit al tijd voorop gestaan bij het ne men van een beslissing. Dertig miljoen T> ij de oprichting werd be- gonnen met een bedrag af te zonderen van 100.000, dat bestemd was om te vol doen aan de pensioenverplich tingen. Deze honderd duizend gulden is in veertig jaar ge groeid tot een vermogen van dertig miljoen. Vooral de laat ste jaren is de toename groot geweest, zoals blflkt uit onder staand overzicht: mm® summ HET BESTUUR i Linksboven: Dr. Mr. P. E. J. Bomli. Rechtsboven: De heer G. J. Hermanides Rechts: De heer C. Kraaij. Geslaagd De heer H. J. N. Buné, momen teel werkzaam in fil. 1002 is op 22 juni j.l. geslaagd voor het vakdiploma drogisterij. Huwelijk Mejuffrouw H. Slotemaker, verkoopster in fil 1038 is op 17 juni j.l. in het huwelijk getre den met de heer J. C. van der Weerd. Volgens het pensioenregle ment worden vrouwen ge pensioneerd bij het bereiken van de 60-jarige leeftijd. Zij ontvangen dan echter nog geen AOW-uitkering. Deze uitkering gaat pas in op 65 jaar. Door de Raad van Bestuur van Al- bert Heijn N.V. is besloten voor het tijdvak tussen 60 en 65 jaar een voorziening te treffen. Gedurende dit tijdvak zullen zij een uitkering ontvangen, welke volgens onderstaande richtlij nen wordt vastgesteld: Aan vrouwelijke deelnemers, die in dienst van het concern zijnde de pensioengerechtigde leeftijd (60) bereiken, wordt vanaf de 60ste tot de 65ste ver jaardag een toeslag uitgekeerd. Deze toeslag is gelijk aan de AOW-uitkering voor ongehuw- den, mits de deelneemster het maximum aantal pensioen dienstjaren (35) heeft bereikt. Bij minder pensioendienstjaren wordt de toeslag naar rato ver minderd. Voorts wordt de aldus vastgestelde toeslag alleen uit gekeerd aan ongehuwden, voor zover zij geen recht kunnen laten gelden op een uitkering krachtens de AWW. Ingeval de overheid mocht overgaan tot voorzieningen op dit gebied, wordt deze regeling aangepast. \T)e redaktie ontving van f de heer W. Buisaf- delingschef groente van a filiaal Helmholtzstraat 63, J Amsterdam de volgende i reisbrief: <1 Oeeds geruime tijd woon iXV ik in Amsterdam. Mijn ^geboorteplaats is Vijfhuizen l in de Haarlemmermeer en ^in die plaats is een voetbal- Het aantal gepensioneerden neemt ieder jaar toe en het bedrag, dat jaarlijks aan hen wordt uitgekeerd is de half miljoen reeds gepasseerd. club waar ik nu nog steeds f ap zondag in speel. Deze club f telt vijf senioren één juni-1 oren en één adspiranten elf-' tallen. In de Haarlemmer- meer zijn tien clubs waar-' van elk jaar één elftal ge-' kozen wordt voor het spe-f len tegen een Engels-elftal f uit het buurtschap Cater- f ham circa twintig km onder j Londen, het ene jaar in Hol-1 land het volgend jaar in f f Engeland. fïVt jaar is mij gevraagd f U om mee te gaan naar f Engeland, ik vond dit erg\ fleuk en ben meegegaan voor\ \vijf dagen. Wij hebben daarf \2 wedstrijden gespeeld één\ gewonnen met 43 en één\ verloren met 54 dus was\ de stand totaal 88 en om-f dat wij de gasten waren f mochten wij de cup mee f naar Holland nemen. f Dank Mede namens mijn vrouw dank ik allen hartelijk voor het prachtige bloemstuk, dat wij zaterdag 22 mei mochten ontvangen bij de gelegen heid van ons 25-jarig huwelijk. Hoogachtend. B. ZUURENDONK Sr. Huwelijk 9-7-'65: Mejuffrouw R. Mulle- kes, le caissière in S.M. Den Haag, Ley weg met de heer B. van Bentum. 20-7-'65: Mejuffrouw J. Kuil man, caissière in Haarlem, Grote Houtstraat met de heer M. Broek. 22-7-'65: De heer F. Venverloo, chef afdeling groente in de Linnaeusstraat, Amsterdam met mejuffrouw R. de Bruijn. 27-7-'65: De heer B. Croezen, chef afdeling kruidenierswaren in de Joh. Huizingalaan te Am sterdam met mejuffrouw R. de Mos. De heer en mevrouw J. Bakker werden op 24 juli j.l. verblijd met de geboorte van een zoon genaamd Markus Jakobus Jo hannes, roepnaam Mark. De heer Bakker is bedrijfsleider van S.M. IJmuiden, Lange Nieuwstraat. Voor het Middenstandsdiploma zijn geslaagd: De heer J. H. v. d. Moolen, werkzaam in S.M. Amsterdam Joh. Huizingalaan en de heer H. Jonker werkzaam in S.M. Bergen, Breelaan. Voor het diploma Handelsavondschool zijn geslaagd De heer H. de Bruijn, le groen- tebediende in S.M. Amsterdam, Helmholtzstraat en de heer L. Dijkstra, Kruidenierswarenbe- den door twee dames met een licht, zangerig Latijns- Amerikaans accent, dat doet denken aan zonnige witte stranden en wuivende pal men. Een waarlijk aangenaam „ontwaken" na het wikkend en wegend inkopen doen. Twee charmante Zuid-Ame- rikaansen, die evengoed hun moedertaal Duits, als Spaans, Italiaans en Portu gees spreken, zijn al vanaf het prille begin hier aan de Stede, onze gelederen komen versterken. Nieuwsgierig als wij zijn naar hun indruk ken en ervaringen in een voor hun vreemd land, had den wij met de Braziliaanse zusters Mej. B. en G. v. Spronsen daarover een ge- noegelijk gesprek. Vlot NEE. in tegenstelling tot wat we dachten, geeft het klimaat volstrekt geen proble men; 't komt zeker door het vele verhuizen, dat we gedaan hebben (liefst 14 X De om gang met klanten gaat ons na tuurlijk vlot af, we hebben im mers in Sauo Paulo, Rio de Janeiro en Parana ook in di verse winkels gewerkt, meestal toevallig in Hollandse kolonies. De mensen daar zijn wellicht vlotter en gemakkelijker in de omgang. Komt het nu niet. dan komt het morgen wel". Prestatie Dat het de dames nu hier bevalt en aat zij ons be vallen, moge blijken uit het feit dat Mej. Brigitta Spron sen nu hoofd kassagroep is en dat Mej. Gisella vol komen zelfstandig de tex- tielafdeling runt. Daarbij vervangt ze nog haar zuster. Voorwaar een prestatie! Intussen mogen wij hopen dat het Brigitta en Gisella zeer voorspoedig mogen gaan in ons land. Gebleken is, dat wij deze, van verre komende mede werksters. nauwelijks meer zouden kunnen missen en dat ze, gezien hun veroverde functies niet meer uit ons midden weg te denken zijn! diende in S.M. Zaandam, West zijde. De heer H. Mulderij, groentechef in S.M. Zaandam. Westzijde slaagde voor het Kruideniersvakdiploma. Ziekte De heer Th. Stornebrink, dro gist S.M. Den Helder, Marsdiep straat is opgenomen in het St. Liduine Ziekenhuis te Den Hel der. Wij hopen, dat hij spoe dig hersteld zal zijn en dat hij het ziekenhuis mag verlaten. Geslaagd De heer Th. H. Reekers, be drijfsleider van fil. 1039 slaag de voor het examen Huishoude lijke artikelen B. De dames P. H. Appels en M. A. Th. Riet dijk, beiden uit fil. 1039 slaagde voor het diploma Ned. Taal A, Schroevers. Allen van harte gefeliciteerd. Na zijn opleiding zijn opleiding in o.a. Utrecht, werd de heer Arnold benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Koningstraat, Den Haag. Na zes jaar volgde aanstelling te Voorburg, Parkweg, waar hij een gloednieuwe bedienings zaak kreeg. In deze periode vie len mobilisatie en de oorlogs jaren, waarover de jubilaris slechts de aangename episodes naar voren wenst te brengen. In 1946 werd hij aangesteld in zijn huidige zaak, Abrikozen- straat Den Haag. Traditiegetrouw kwamen zijn Haagse- en oud Haagse colle ga's met een prachtig bloem stuk en een geldbedrag. Zeer veel oudbedienden en collega's kwamen de jubilaris en zijn echtgenote gelukwensen tij dens de receptie 's avonds. De 17-jarige Anton Meijer, be diende van filiaal Valkenbos- plein Den Haag, opweg naar de bank, werd in de nabijheid van de bank door een man staande gehouden, die beweer de van de politie te zijn en die hem sommeerde zijn pakketje af te geven. Op de vraag naar zijn legitimatie verdween de man. Terug in het filiaal gaf zijn bedrijfsleider hem het ad vies de volgende dag goed uit te kijken naar de bewuste per soon en indien deze weer zou opdagen direct de politie te waarschuwen. Inderdaad was de dief ook dit keer present. De heer Meijer wist onopgemerkt de bank bin nen te komen, en belde daar de politie. Bij arrestatie bleek dat reeds diverse bankbezoe kers aan zijn verzoek hadden voldaan! En het was niet ie mand van „Kiekeboe". 12Va-jarig jubileum De heer B. Muurlink, bedrijfs leider van filiaal Poeldijk werd i.v.m. zijn 1214-jarig jubileum gefeliciteerd door de divisie leider de heer M. den Ambt man en de personeelchef de heer P. Jonkergouw. De jubila ris, die o.a. langdurig filiaal Amersfoort heeft waargeno men, is sinds november 1962 BL te Poeldijk. Huwelijk 18 juni De heer T. v. d. Velden en Mej. N. Fens, caissière fili aal Etten-Leur. 25 juni De heer A. de Redelijk heid en Mej. H. M. de Jonge, caissière filiaal Statenweg Rot terdam. 14 juli De heer C. de Vos en Mej. T. Rühl, bedrijfsleider fili aal Dordrecht Voorstraat. Geboren 26 juni Peter, zoon van de heer en mevrouw W. Schuyver, Be drijfsleider filiaal Laan van Meerdervoort Den Haag. 22 juli Pauline, dochter van de heer en mevrouw G. Dop, be drijfsleider filiaal Konings straat Den Haag. 22 juli Eugène, zoon van de heer en mevrouw W. Slicht, be drijfsleider filiaal Naaldwijk. Benoemingen le Assistent: K. van Sprundel, filiaal Breda, Lange Brug straat. N. Markus, filiaal Rot terdam, Bergse Dorpstraat. J. v. Goorbergh, filiaal Dor drecht, Bosboom Toussaint- straat. B. Mol, filiaal Zierikzee. H. v. d. Stel, Ambulant. W. Lever, filiaal Spijkenisse. Reservechef: C. Clarijs, Ambu lant. F. Ponsioen, Ambulant. G. Houtman, Ambulant. J. Brosens, Ambulant. Bedrijfsleider: Met ingang van 21 juni j.l. is de heer C. de Vos benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Dordrecht, Voorstraat. De heer de Vos heeft als reser vechef langdurig filiaal Bergse Dorpstraat, Rotterdam waar genomen, alsook filiaal Abri- kozenstraat, Den Haag, tijdens ziekte van de heer Arnold. Zijn opleiding ontving hij in filiaal Den Haag, Frederik Hendrik laan o.l.v. de heer F. de Klerk. Herstellend De heer Arnold is reeds enkele maanden ziek en wordt waar genomen door de heer v. d. Stel. Hij is nu weer zover her steld dat hij over enige weken zijn werk hoopt te hervatten. Mejuffr. v. d i Heijdt. hoofd- juffrouw van 'de afd. Kaas l en Vleeswaren in filiaal Den Haag. Gou- i verncurlaan, heeft een ori- geneie hobby: Behalve dat zij in haar af- deling de klant prettig weet te bedienen, geeft zij, zodra zich een gelegenheid voordoet ook I graag uitleg over de premies die de P.M.C. biedt. Zij doet dit aan de hand van een plak- I boek. waarin zij vanaf het ont- staan van de P.M.C. alle fol- ders en mededelingen over de I premies heeft verzameld. Het geheel ziet er aantrekke- lijk uit, mede door de versie- l ringen die zij in het boek aan- brengt. Ook wanneer zij thuis in de I zaak assisteert haar vader bezit een snackbar laat zij V geen kans onbenut om iemand I enthousiast te maken voor onze P.M.C. Geslaagd Praktische Algemene Vorming deel 1de heer J. Becx, bedrijfs leider te Brielle. P.B.N.A.: de heer W. Janssens, bedrijfsleider te Oostburg, de heer F. de Boer, le bediende filiaal Brielle. 5-jarige Middelbare H.A.S.: de heer F. Vermeulen, le bediende filiaal Rijswijk, Dr. H. Colijn- laan. Middenstands: de heer A. Meijer, bediende filiaal Valken- bosplein, Den Haag, de heer J. Slagter, bedrijfsleider te Spijkenisse. Kleinhandel in vlees: de heer H. v. d. Stel, Ambulant. Dank Mede namens mijn vrouw dank ik bij deze allen, die blijk van be langstelling hebben gegeven bij mijn 40-jarig jubileum. J. JONKER. Terneuzen Bij deze wil ik de direktie. col lega's, vrienden en bekenden har telijk danken voor de belangstel ling bij mijn 40-jarig jubileum on dervonden. C. Arnold en echtgenote. Diversen De bedieningszaak Goes is ver bouwd tot zelfbediening. Aan wezig bij de heropening was o.a. de heer J. Versprille, thans gepensioneerde, die 37 jaar bedrijfsleider van dit filiaal is geweest. Het filiaal staat o.l.v. de heer C. van Hoof.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2