De heer Th. J. A. M. Daalhuysen nam afscheid Gepensioneerden kwamen in Zaandam bijeen voor reünie Divisie Arnhem Oef Dertien reserve-chefs deden eindexamen D De heer J. Jonker ontving een koninklijke onderscheiding bij 40-jarig jubileum Rayon Noord ir at ge doet, doe dat goed De, Wa, Zilveren jubileum van de heer J. G. Otten Utrecht kiest baby van het jaar ening J \baart kunsti rJ^ijdens een druk bezochte receptiedie in het Ontspannings gebouw te Zaandam werd gehouden, werd van de heer Th. Daalhuysen af scheid genomen. Onder de aanwezigen zagen wij behalve de naaste mede werkers ook vele gepensioneerde bedrijfsleiders zoals b.v. de heren Somers, Bouman en Fok. Ook de heren D. A. ter Wee en HValk gaven blijk van hun belangstelling. Om 16.00 uur heette de heer H. K. Engel allen persoonlijk welkom. De heer Th. Daalhuysen tijdens zijn dankwoord na de receptie Bewondering In de rij van sprekers beet de heer G. Heijn de spits af. „Daalhuysen, je bent een ras echte kruidenier" begon de heer Heijn zijn speech. „Je staat erom bekend dat je zelf iets kunt afmaken. Ik herinner mij dat u bij uw indienststre- ding op 1 maart 1932 prompt het mooie rayon Zeeland onder uw hoede kreeg en wat u er van maakte is voor de huidige leiders moeilijk om te evena ren. Ook voor het werk dat u later deed als districtleider en hoofd van de afdeling pre- opening dwingt bewondering af. Het traditionele cadeau kom ik persoonlijk nog onder vier ogen aanbieden. Onderwijzer Ik herinner mij u altijd nog als een voortreffelijk onder wijzer" aldus de heer G. J. Heijn. De maanden dat u in Zand- voort voor de klas stond lig gen ons allen nog vers in het geheugen. Albert Heijn N.V. bestaat nu zo'n 78 jaar en daarvan maak te u er bijna 33 mee. Jaren waarin er veel veranderde dank zij uw voortdurende in spanning. Wat Albert Heijn bereikte is mede te danken aan u". Raden e heer J. van Meer sprak daarna: „U weet dat ik Jn het tourbulletin van de Tour der Verenigde Na ties lazen wij het volgen de: EFFE WAT OP HET BROOD HALEN Plaats van handeling Albert Heijn supermarkt te Arnhem hoofdpersonen de tourleiders belast met de verzorging van de dagelijkse maaltijd. Het juffie had het al een poos- je staan aankijken hoe de pot- jes en pakjes met broodbeleg uit de schappen werden ge haald en op de grond werden gedeponeerd. ..Heren, u kunt niet al die schappen zo maar leegmaken" schijnbaar dacht ze. dat die grappen makende mannen het lollig vonden die artikelen op de grond te sleuren. Maar het woord „tour" deed haar direct in actie komen. ..Maar dan moet u dit nemen en dat is ook zo lekker." Ze hielp de tourleiders met een élan of zij de dochter was van Albert Heijn zelf. En toen later de kassa stond te ratelen als een machinege weer, kwamen de twee tourlei ders tot de ontdekking, dat zij geld overhielden en veel meet gekocht hadden dan eigenlijk nodig was, maar dat is geen bezwaar, het komt toch alle maal wel op. Het juffie kwam nog even mei de mededeling, dat zij, als de heren het wilden, wel de adres sen kon geven van AH-zaken op de route die gevolgd zou worden. Dat juffie toch sionering aan sigaren komt! Voorheen verdiende u die al tijd met wedden. Daarom hebben wij hier voor u een sigaartje meegebracht waarvan u er iedere keer als een nieuwe Supermart geopend wordt 's ochtends om vijf voor tien maar één moet opsteken" De heer van Petten bood ver volgens een grote sigaar aan waarin een klein kistje met echte sigaren verstopt was. Dank Hierna kwam de heer Th. Daal huysen aan het woord, die alle aanwezigen dankte voor hun komst. „Ik kan op dit moment zo weinig woorden vinden" sprak de jubilaris die anders nooit om één woord verlegen zit. „Alleen wil ik erkennen dat het werken bij A.H. mij al tijd voldaan heeft. A.H. biedt vooral voor de jon geren volop kansen. Ik ben er trots op en dankbaar tegelijk dat ik in een dergelijk groots bedrijf heb MOGEN meewer ken. In aanwezigheid van de heren G. Heijn, D. A. ter Wee en M. den Ambtman werd op i juni jj. het 40-jarig zakenjubileum van de heer Jonker gevierd. Een bijzondere verrassing voor de jubilaris vormde het bezoek van de heer Rijpstra, burgemeester van de stad Terneuzen, die hem een koninklijke onderscheiding opspeldde. De heer Jonker begon zijn loop- der van filiaal Terneuzen. De- baan als bediende in Haarlem waar hij o.a. bij de heer Ver- maire heeft gewerkt. Na zijn opleiding werd hij tot bedrijfs leider benoemd van filiaal Sluis. Na ongeveer een jaar volgde zijn aanstelling als bedrijfslei- ze zaak heeft de heer Jonker ruim 28 jaar geleid. Sinds 1961 is hij werkzaam als ambulant bedrijfsleider en hij is in deze jaren een goede be kende geworden in de gehele divisie Rotterdam. Huwelijk Mejuffrouw A. G. de Vries, caissière in filiaal Drach ten. is op 14 juli in het huwe lijk getreden met de heer J. J. v. Kammer. Geslaagd De heer G. Vaatstra, bedrijfs leider uit filiaal Delfzijl is geslaagd voor het diploma P.A.V. 1 boekhouden, Econo mische aardrijkskunde, staats inrichting en wetgeving. De heren W. Rispens en J. H. ten Bokkel, resp. bedrijfsleiders van Ommen en Nijverdal, leg den in mei met goed gevolg examen af voor het diploma kleinhandel in vlees. Ook de heren, R. H. Goldenbeld, R. Groen, L. Wensink en H Wijma, resp. bedrijfsleiders van Emm en, Drachten, Coevorden en Heerenveen en ambulant J. Prinsen slaagden ook voor bovengenoemd diploma. Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer A. Aardema. verkoper in filiaal Emmen. Al deze heren van harte gefelici teerd! niet van lange verhalen houd, maar bij wijze van uitzonde ring spreek ik u binnen korte tijd graag voor de tweede keer toe. U heeft in uw leven een belangrijke stelregel in acht genomen, hoewel u dit zelf nooit zo zult hebben geformu leerd n.l.: Er komt nooit iets tot stand als niet van te voren alle weerstanden en mogelijke weerstanden zijn weggeno men". „U hebt zelfs op gevor derde leeftijd veel problemen aangepakt, waarbij u nooit te rugschrok voor nieuwe dingen. U greep de mogelijkheid en u bezat de kunst om de bakens tijdig te verzetten. Dat maakte dat wij hier in Zaandam altijd konden zeggen: Als Daalhuy sen er is dan lukt het wel!" Hierna overhandigde heer Van Meer een radio plus enveloppe met inhoud. „Ik heb hier nog een pakje dat ik u namens de staf van Operations wil aanbieden" ver volgde de heer Van Meer. „Als u raadt wat erin zit mag u het hebben". „Sigaren" antwoordde de heer Daalhuysen waarop alle aanwezigen lachten. „U hebt het weer gewonnen" be sloot de heer Van Meer. Wedden Na een korte speech van de heer W. A. Scholte vroeg de heer H. van Petten het woord. „Wat ben ik blij dat ik nu ein delijk eens een paar woorden tegen u kan zeggen zonder dat u mij in de rede valt. Mijnheer Daalhuysen u doet mij altijd denken aan een bank in Utrecht die ik als jongen mee maakte. Ik moest daar altijd geld storten voor mijn baas en op zekere dag haalde mijn baas er 1 bankbiljet af om te zien of ik mijn geld wel natelde. Het geld werd door de bankbe diende 3 maal geteld en nie mand ontdekte de fout. Mijn baas vertelde dit bij mijn terug komst en toen ik naar de bank ging om dit te zeggen was het antwoord van de directeur: Hoe oud ben jij De bank maakt geen fouten". Nu alle gekheid op een stokje, ik heb mij afgevraagd mijnheer Daalhuysen hoe u na uw pen- Toen in de vorige zomer, op initiatief van de directie van Albert Heijn N.V. de heer D. A. ter Wee bij de gepensioneerde be drijfsleiders op bezoek kwam, had men het gevoel, bij een vergeten groep te zijn inge deeld. Dat pakte echter heel anders uit en men zocht naar middelen om met deze oud gedienden de band weer wat te verstevigen. De oudchefs kwamen met plannen en voor- Belangstelling leiding was in de ver trouwde handen van de heer A. H. Pilger en toen men om 9.40 uur in Zaandam uit de trein stapte stonden de heren Ter Wee en Pilger al te wachten om de gasten met een bus naar het ontspanningsge bouw te brengen. Bij dit nog altijd mooie gebouw werd men vriendelijk ontvangen door de heer Van Rooyen en zijn vrouw en mevrouw Boom. De koffie was klaar en spoedig zat men in een geanimeerd ge sprek bijeen. Kort hierna kwam de heer G. Heijn van zijn be langstelling blijk geven om de heer Ter Wee bij te staan. De heer F. Brandsma vertegen woordigde de werkers van heden. Scepter Na het draaien van een paar films werd er een heerlijke lunch aangeboden, waarna men zich gereed maakte voor het hoofddoel van het bezoek: het nieuwe distributiecentrum. Voor de ouderen, die het voor malige C.M. nog in hun ge dachten hadden, waar de heer Vuist de scepter zwaaide, was dit enorme gebouw een open baring. Indruk De heer J. G. Otten, bedrijfs leider van filiaal Valkens- waard herdacht op 2 augustus j.l. zijn zilveren zakenjubileum. Op 3 augustus werd het feest gevierd en de heren G. Heijn en D. A. ter Wee waren ook in het Zuiden aanwezig om de jubilaris en zijn gezin van harte te feliciteren. maakte een diepe indruk. Men nam dan ook gaarne aan, dat deze gehele opzet, zoals de heer Helder in zijn uitleg ver zekerde, uniek is in heel Euro pa. Hierna dankte de heer A. v. Hardeveld, als tolk van al len, voor het gebodene. Vol daan en blij dat men ook een onderdeeltje was van een be drijf dat de laatste jaren zo'n grote vlucht heeft genomen, stapte men weer in de bus die naar het station reed. In de trein praatte men nog wat na en dankte men in gedachten allen die er voor hen zo'n pret tige dag van hadden gemaakt. Hier was de oude stelregel van Albert Heijn weer bewaarheid: Wat ge doet, doe dat goed K. Smits Huwelijken 21-5-'65 Mej. Mia Linders, ver koopster filiaal Weert met de heer Johan Janssen. 29-5-'65 Mej. Lieske Sijben, verkoopster filiaal Heerlen met de heer Jos Wehrens. 10-6-'65 Mej. Nolda van 't Hoog verkoopster filiaal Enschede, Maanstraat, met de heer Har ry de Jonge. 11-6-'65 Mej. Tiny Beurskens, verkoopster filiaal Blerick met de heer Hub. Bongers. 16-6-'65 Mej. Alie Drost met de heer Henk van Kooten, am bulant Divisie Arnhem. 13-7-'65 Mej. Carolien v. d. Boomen, Verkoopster filiaal Geldrop met de heer Peter Verhees. Geslaagden Diploma Vakbekwaamheid voor de Kleinhandel in Vlees De heer J. W. H. M. Augustus bedrijfsleider fil. Roermond. De heer C. W. M. Luypers bedrijfs leider fil. Tegelen. De heer M. A. Linders bedrijfsleider fil. Venray. De heer J. Bakker res. bedrijfsleider. Diploma Kruideniersvak- diploma De heer W. A. M. Verheyen, le verkoper fil. Arnhem, Ketel straat, de heer J. G. C. Soent- jes verkoper fil. Weert, de heer F. P. A. Lemmers verkoper fil. Tiel, de heer R. J. Gubbels, verkoper fil. Oosterbeek, de heer Th. Koppers ambulant, de heer J. A. H. Cuppes le ver koper fil. Nijmegen, Groene- straat, de heer C. M. Theelen, verkoper fil. Blerick. stellen en enkele, waaronder de heer S. Dijkstra uit Nunspeet, die helaas dit eerste uitstapje niet meer mocht beleven, stelden voor om één keer per jaar bij elkaar te ko men. Dit plan wist de heer Ter Wee te ver wezenlijken en zo mochten we dan op woensdag 26 mei een bezoek aan Zaandam meemaken. Dit was onze slagzin, die de inleiding van een fotowed strijd van baby's inleidde. Een groot aantal foto's uit alle delen der stad kwamen binnen, die tentoongesteld werden. Het winkelend publiek bracht mid dels een stembiljet hun stem uit, waarvan enorm gebruik werd gemaakt. De eerste prijs was voor de baby van mevrouw Wolff, Stanleylaan in Utrecht. De prijs bestond uit 52,aan P.M.C.-cheques voor de moeder en een spaarbankboekje met 25,voor de baby. Andere prijzen waren o.a. één jaar gra tis Liga, 25 blikjes Heinz kin dervoeding naar keuze etc. Iedere deelnemer werd door middel van een persoonlijke brief bedankt voor de spontane medewerking en verzocht de foto in de Supermart te komen afhalen, daar er voor iedere deelnemer een fraai uitgevoerd papbordje beschikbaar was. Het waren allen tevreden moe ders, die de Supermart ver lieten. >„I>eprijzing van artikelen i 1 -L* is zeer belangrijk", een i devies dat steeds opgeld i doet. fNiet alléén beprijzing van^ fartikelen is belangrijk doch 4 If ook de aanduidingen bij op stellingen in de winkel display's promotie van een artikel. Meestal wordt bet reclame- materiaal hiervoor door bet f hoofdkantoor verzorgd. In f sommige gevallen ontbreekt f nu juist die prijskaart dief men zo graag bad ontvan-J gen. CURSUS A an het gemis hiervan f iZl. kan nu een einde ko-\ i men, daar de mogelijkheid J bestaat een „cursus plak- ikaatschijven" te volgen, die? i geheel in een nieuwe stijl J iis ontworpen. f Enkele belangrijke wenken: gratis deelname; de cursus omvat 4 1 sen (in eigen tempo af te werken) gratis gebruik van pen selen en verf; eenvoudig te leren Albert Heijn systeem; in Zaandam examen f proef afleggenf bij goede resultaten uit- f reiking van het Albert f Heijn plakkaatschrijf- f diploma. Wij zonden alle bedrijfslei- f rders één dezer dagen een r modelexemplaar van de vol- f ledige cursus en een opgave f van de voorwaarden voor [deelname. Vooral voor de [beren is het belangrijk in [verband met promotie een [goede kennis van lakschrij [ven te bezitten, i Serieuze kandidaten verzoe- tken wij daarom een en an- ider eens met de bedrijfslei- ider te bespreken. fDe afdeling Opleidingen te f Zaandam is klaar om u als f cursist in te schrijven. Woensdag 9 juni was voor een aantal jonge A.H.-ers de grote dag! Zij waren het die op deze dag de hele cyclus van be diende, le assistent, reservechef enz. beëindigden met een grootse finale Dertien reserve-chefs, die kortgeleden de examonkursus volgden in Hotel Oranjeoord te Hoog-Soeren, deden op deze dag examen voor BEDRIJFSLEIDER ZB. Het examen werd zoals ge woonlijk in de Opleidingsschool te Zaandam gehouden en al gauw hing daar weer die sfeer van: „Probeer eruit te halen wat er in zit!" Er werd op potloden gekauwd en veel sigaretten gingen in rook op, zodat de surveillant, de heer A. Smout al gauw de ramen moest openen. Er werd echter ook gewerkt en hard gewerkt, want nu bleek wie de omvangrijke stof, waaruit de vragen schriftelijk gesteld werden, ook werkelijk goed had bestudeerd. De examencommissie bestaan de uit de heren H. de Roode (voorzitter), S. Eusman (per soneelszaken) en K. Romp (op leidingen) had zich ten doel gesteld de uitslag direkt na afloop van het examen bekend te kunnen maken, hetgeen ge lukte. Elf kandidaten slaagden voor dit pittige examen en de beer de Roode kon hen omstreeks 16.00 uur gelukwensen. De voorzitter wees er in zijn toe spraak op dat dit diploma voor de geslaagden betekent, dat men aan de gestelde theo retische eisen voldoet. De prak tijk zal straks uitmaken in hoeverre men een ZB met suk- ses zal leiden; de basis voor een geslaagd ZB/BL-schap is TA/: namen van de geslaagde U kandidaten zijn: 1. J. T. Schaafsma, Div. Haar lem 2. C. N. M. J. Thijssen, Div. Amsterdam 3. D. de Haan, Div. Rotterdam 4. C. J. de Vos. Div. Rotterdam 5 C. C. Clarijs. Dir. Rotterdam 6. de Ridder, Div. Rotterdam 7. E. Vos, Div. Arnhem 5. J. Bakker, Div. Arnhem 9. A. Slijkhuis. Div. Arnhem 10. H. G. Ruiter, Rayon Noord 11. G. Zondervan. Div. Rotter dam.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 3