Kinderbioscoop in n AH-supermart Pensioenfonds Albert Heijn bestaat deze maand veertig jaar Illipniiii Primeur voor Nederland Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Vroeger gunst thans een recht Extra pensioenrechten aan nog niet gepensioneerde deelnemers JUBILEREND FONDS GEEFT EXTRA UITKERING AAN GEPENSIONEERDEN Het dage lijks bestuur van het fonds heeft jaren be staan uit de heren M. Ligtenstein, voorzitter, J. Ooster huis, secre taris en J. W. de Vries, admini strateur. De heer M. Ligtenstein. Flitsen Landelijk augustus 1965 22e Jaargang No. 7 Landelijke editie Augustus 1965 J)EZER DAGEN IS IN de supermart van Al- bert Heijn N.V in het win kelcentrum ,,ln de Bo gaard" te Rijswijk begon nen met het vertonen van een gratis doorlopend filmprogramma voor kin deren Deze winkel is de eerste in ons land met een dergelijke kinderbio scoop. De bedoeling er van is de huisvrouwen in de gelegenheid te stellen rustig hun inkopen te doen, terwijl de kinderen naar de film kijken, Continu Het pensioenfonds bouwt in Beverwijk een flatgebouw. VJ DAGELIJKS BESTUUR: Dr. Mr. P. E. J. Bomli, Blaricum. voorzitter: G. J. Hermanides. Bad hoevedorp, secretaris; G. Kraaij, Heiloo. directeur. DE LEDEN: E. den Bakker, Zaandam; R. H. Boersma, Apeldoorn; J. van Dijk, Zaandijk; J. de Graaf. Zwijndrecht. A. H. J. v. d. Putten, Oss: A. A. Roël, Aerdenhout; F. Röttger. Am sterdam; B. H. van Tiel. Ooster beek; D. Verdonk. Zaandam; J. Vos. Haarlem; H. Weima, Huizen (N.H.); J. L. Zomer Halfweg. (Vervolg op pag. 2) J^e kinderbioscoopiseen ,,Hans-en-Grietje's- achtig" huisje binnen in de supermart, waarin on geveer twintig kinderen tegelijk een zitplaatsje kunnen vinden. Het pro gramma omvat een drie tal tekenfilmpjes met een totale vertoningsduur van circa elf minuten. De 8 mm films zijn in een spe ciale cassettegeplaatst, zo dat de projector de ge- hele dag zonder bedie- ining kan doordraaien t Ervaring ilndien met deze kinder- bioscoop bevredigende ervaring wordt opgedaan, zal worden overwogen of ook in andere AH super- marts een filmprogramma voor kinderen kan wor den gebracht. sioenfonds met de beleggingen weet te behalen, wordt hiervoor beschikbaar gehouden. Evenals reeds geheel of gedeeltelijk ge schied is in de jaren 1960 en 1962 zal dit jaar een optrek king gegeven worden. Op basis van de pensioengrondslag 1965 en de pensioentabel 1965 wor den de pensioenrechten, ver diend tot en met 1964, van alle nog in dienst zijnde deelnemers opgetrokken. Zowel het weduwepensioen als het ouderdomspensioen wordt ten volle opgetrokken. Bij de deelnemers, wier loon in 1964 beneden de AOW- loongrens lag, wordt op de extra toe te kennen rechten een korting toegepast voor de rech ten, die gegeven zullen worden krachtens de I.W. Deze rechten worden gesteld op 0,12 O.P. en 0,06 W.P. per week per vervuld dienstjaar. Geen optrekking wordt gegeven aan hen, die na 1-1-1960 in dienst getreden zijn. Ingeval van overlijden van een deelnemer, die na 1-1-1960 in dienst kwam, wordt voor het weduwepensioen alsnog de op trekking gegeven. Zodra de deelnemer 5 dienstjaren heeft, wordt de optrekking 1965 als nog gegeven. Voor de personeelsleden, werkzaam in de Brood- en Banketbakkerijen te Zwanen burg en Amsterdam gelden de volgende bepalingen: a. bij het berekenen van de pensioendienstjaren wordt de diensttijd bij Hoeve doorge bracht meegeteld; b. voor zover deze personeels leden onder het Bakkersbe drijfspensioenfonds vielen, wordt afgetrokken het pen sioen, dat gedurende de dienst tijd bij Hoeve bij het bakkers pensioenfonds is opgebouwd. Voor personeelsleden, werk zaam bij Formosa is het on derstaande van toepassing: Voor zover zij bij ons eigen pen sioenfonds verzekerd zijn, wor den de extra rechten toegekend onder aftrek van hetgeen in de vervulde pensioendienstjaren bij Formosa voor hen opge bouwd is bij het Horecabedrijfs pensioenfonds. Door de sterk verhoogde AOW-uitkeringen per 1 ja nuari 1965 zal niet iedereen voor een optrekking in aan merking komen. Niettemin zul len deze deelnemers tenminste 3van hun tot en met 1964 opgebouwde pensioenrechten als extra pensioen toegekend krijgen. Dit geschiedt uit de winst, welke het pensioenfonds in reserve heeft gehouden. Voorzover nog geen pensioen formulier 1965 is ontvangen, zal dit binnenkort uitgereikt worden. Hierop staan de extra pensioenrechten reeds vermeld. Zij, die niet in aanmerking ko men voor extra-rechten, doch in ieder geval de minimum-op- trekking van 3% zullen ont vangen, zullen dit vermeld zien op het pensioenformulier 1966. Het was niet mogelijk dit in 1965 te verwerken. QP 25 AUGUSTUS 1925, DUS VEERTIG JAAR GELEDEN, werd de acte gepasseerd, waarbij opgericht werd een vennootschap met een zeer lange naam. De naam van deze naamloze vennootschap luidde: Maatschappij tot bevordering van de belangen van het per soneel verbonden aan de Maatschappij tot Exploitatie der Fabrieken en Handelszaken van Albert Heijn en daaraan be vriende vennootschappen". Deze naam stond op de geboorteacte van Albert Heijn's pensioenfonds. Tn 1934 werd de naam wat korter gemaakt, namelijk ..Naamloze Vennootschap Personeelsvereniging Albert Heijn''. In 1946 werd deze naam gewijzigd in ,,N.V. Pen sioenfonds Albert Heijn"Sindsdien is in de naam van het fonds geen verandering gekomen. vervangen door de heer C. Kraaij en in 1958 verliet de heer Oosterhuis het bestuur en gaf de voorzittershamer over aan Dr. Bomli. Groei T\e arbeid voor het fonds werd verricht naast de gewone dagelijkse werkzaamheden van de bestuursleden. De groei van het fonds eiste echter voorzieningen, zodat in 1960 de heer C. Kraaij vrijgemaakt werd van zijn andere arbeid en hem de dagelijkse leiding van het fonds werd toever trouwd. Hij kreeg de titel van direkteur. In samenwerking met de voorzitter en secretaris en de andere leden van de raad van bestuur regelt hij de dage lijkse gang van zaken. De sa menstelling van de raad van bestuur is thans als volgt: Bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zal de verzekerde, periodiek, als uitgesteld loon ontvangen, gul dens, waarvan het aantal af hangt van het loon, dat hij in de loop van zijn diensttijd bij de onderneming verdiend heeft. Helaas is de gulden, welke hij in het verleden verdiend heeft, niet meer dezelfde op het mo ment, waarop hij gepensioneerd wordt. De muntontwaarding of de z.g. kruipende inflatie gaat maar steeds door en is vooral de laatste jaren aanzienlijk ge weest. Door de hoogte van de AOW-uitkeringen te koppelen aan die van de lonen in het al gemeen, is voor dit gedeelte van het inkomen der gepen sioneerde het probleem van de waardevermindering van de gulden opgelost. Yoor de onderneming is en blijft dit een zeer moeilijke zaak. Zij kan zich niet vast leggen op een toezegging altijd de reeds opgebouwde pensioen rechten te laten stijgen met het loonniveau. Dit kan haar fi nanciële draagkracht te boven gaan. Albert Heijn streeft er echter naar dit wel te doen en heeft dit ook getoond door het stor ten van grote bedragen in het pensioenfonds. Over de laatste vijf jaar is dit ruim vijf miljoen gulden geweest. Ook de winst, welke het pen- De verhoging van de AOW-uitkeringen op 1 januari 1965 betekent voor onze gepensioneerden een behoorlijke vermeerdering van hun inkomsten. Bij de bepaling van hun pensioen in het verleden, werd rekening gehouden met een AOW-uitkering, welke heel wat lager was dan deze nu geworden is. Het leven is echter ook duurder geworden, zodat een verhoging van de in komsten zeer welkom was. Door ons is nagegaan, hoe veel procent de kosten van levensonderhoud sinds de datum van pensionering zijn gestegen. In aanmerking nemend de AOW-uitkering per 1 januari 1965 is toen berekend, of het pensioen wegens stijging van de kos ten van levensonderhoud nog relatief op dezelfde ba sis stond. Op een enkele uitzondering na bleek, dat de pensioenen uit deze hoofde niet ver hoogd behoefden te worden. Wel zijn we van oordeel, dat van de winst, welke de laat ste jaren is opgespaard, ook onze gepensioneerden moe ten profiteren. Ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van het pensioenfonds zal dit geschieden door een uitke ring ineens, aan hen die voor 1 januari 1965 ge pensioneerd zijn. Deze één malige uitkering wordt vastgesteld op basis van het aantal dienstjaren, dat in het verleden gemaakt is, of voor het weduwenpensioen, gemaakt had kunnen wor den en het jaarbedrag der pensioenuitkering. Deze uit kering bedraagt 11% van het jaarpensioen en wordt verhoogd met 5,per dienstjaar. Deze uitkering ontvangen alleen zij, die nog in dienst waren van de onderneming, toen zij de gepensioneerde leeftijd bereikten en de we duwen, wier man overleed, toen hij nog in dienst was van het concern Albert Heijn, of de pensioengerech tigde leeftijd reeds was ge passeerd. De weduwen, die inmiddels hertrouwd zijn, ontvangen geen uitkering. In de loop van de maand augustus wordt deze uitke ring gedaan, onder aftrek van verplichte inhoudingen, zoals loonbelasting enz. Bij de oprichting werd als doel van het fonds vermeld: het personeel van Albert Heijn ouderdoms- en weduwenpen sioen te verschaffen en andere financiële voorzieningen te treffen ter zake van ziekte, in validiteit of anderzins. Voorts het stichten, het beheer en de instandhouding van andere fondsen en instellingen ter be hartiging van geestelijke en stoffelijke belangen van de werknemers. Uit deze omschrijving blijkt dat men zich met meer bezig hield dan alleen met pensioe nen. Zo vielen onder de be moeienissen ook de ontspan ningsverenigingen en het spaarfonds. In de loop der jaren is dit alles veranderd. Mede als ge volg van wettelijke bepalingen is in 1948 alleen het sluiten van pensioenverzekeringen als doel gesteld. Bestuur kozèn uit en door de polis houders. Een huizenblok in bezit van het pensioenfonds. De Irisstraat te Koog aan de Zaan. In 1948 is ook de huidige be stuursvorm tot stand geko men. Daarvoor zijn er nog al eens wijzigingen geweest. Be gonnen werd met een algemeen bestuur van werkgever en werknemer. Naderhand werd dit een klein bestuur met een commissie van verificatie, ge- De heer De heer W. de Vries. J. Oosterhuis. Tijdens de oorlogsjaren trad de heer M. Ligtenstein af. In zijn plaats werd voorzitter de heer J. Oosterhuis, terwijl tot secre taris werd benoemd de heer Dr. Mr. P. E. J. Bomli. In 1948 werd de heer J. W. de Vries

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1