NIEUWS UIT DE DIVISIES Honderdzesenvijftig kandidaten deden examen voor le assistent SM /ZB Rayon Noord Divisie SM III De heer J. Hettinga blijft tijdelijk administrateur in Geleense supermart SM Hengelo geopend SM Arnhem één jaar i PERSONEEL VIERT VERJAARDAG j MET SPANNENDE DROPPING Mist bracht extra spanning 22e jaargang No. 6 juli 1965 Dit nummer van AH-Flitsen kwam tot stand onder hoofdredaktie van de heren F. Brandsma en J. Ph. IJpma. Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op 7 mei 1965 bereikte de heer J. Hettinga, thans administra- t< teur in de Supermart te Geleen, de pensioengerechtigde leef tijd. Op 16 juni jl. werd dit feit herdacht in de kantine van de Supermart. Aanwezigen Aanwezig waren de heren: P. G. Zwarts, J. Rommertz, J. Zoals bekend werd in maart j.l. in een viertal,p!aatsen in Ne derland t.w. Amersfoort, Nijmegen, Rotterdam en Zaandam gestart met de decentrale opleidingen voor 1e Assistent SM/ZB. Ongeveer 165 jongeren uit alle delen van het land namen hieraan deel en volgden gedurende 6 weken de inleidingen die werden gehouden voor het algemeen gedeelte van deze cursus. Dit algemene gedeelte, dat gevolgd werd door jongeren uit de Supermarts en ZB filialen gezamenlijk, werd op 19 mei 1965 afgesloten met een examen, dat op die dag van 10.00- 12.00 uur in 9 plaatsen in Nederland schriftelijk werd ge houden. De eerste examens van de centrale cursussen zijn nu achter de rug. Ook in Rotterdam was er op 19 mei j.l. een examendag. Op bijgaande foto kunt u zien hoe er met aandacht werd gewerkt. Zowel in Zwolle, Deventer, Amersfoort, als in vele an dere plaatsen in Nederland zwoegden 156 kandidaten op de vragen die gesteld werden. De examencommissie, die be stond uit de heren L. M. de Haas (voorzitter) S. Eusman (personeelszaken) en K. Romp (opleidingen) had dan ook handen vol werk om de in het algemeen zeer serieus en uit voerig beantwoordde vragen te corrigeren en te waarderen. 66% van de kandidaten beant woordde de vragen prima, 30% redelijk en 4% gaf blijk de be handelde lesstof onvoldoende te beheersen. Inmiddels zijn de zg. „Vakge deelten" van deze kursus in volle gang of intussen geëin digd. Het resultaat van het vakgedeelte samen zijn bepa lend voor de aanstelling tot Assistent SM/ZB. Zoals bekend, is ingevolge het benoemingsschema, behorende bij het opleidings- en promo tieplan, het slagen voor het examen van de decentrale op leiding een voorwaarde voor benoeming tot le assistent SM/ZB. Belanghebbenden zullen na af loop van het vakgedeelte het resultaat van deze assistenten opleiding via hun Divisieleider- Rayonleider vernemen. De volgende personen namen deel aan de opleiding tot le as sistent SM/ZB en slaagden zo wel voor het algemeen als voor het vakgedeelte. DIVISIE S.M. I Hr. J. v. d. Molen, fil. Amster dam, Joh. Huizingalaan. H. Visser, filiaal Zaandam. H. Koens, fil. Amsterdam, Os- dorpplein. A. Groot, fil. Den Helder, Ju- lianaplein. G. Caminada, fil. Den Haag, Leyweg 1018. R. H. Peeters, fil. Rijswijk. L. Reibestein, fil. Den Haag, De Stede. J. v. d. Hoogt, fil. Den Haag, Leyweg 1018. P. Kamphuis, fil. IJmuiden. P. Luijten, fil. Amsterdam, Os dorpplein. A. van Ingen, fil. Bergen NH. C. van Kints, fil. Amsterdam, Helmholzstraat. H. Dekker, fil. Haarlem, Ek sterstraat. J. Pauli, fil Den Helder, Mars diepstraat. DIVISIE S.M. n Hr. L. Dekkers, fil. Bergen op Zoom. C. Kimenai, fil. Breda, Bra bantplein. D. M. Polak, fil. Roosendaal, Nieuwe Markt. J. Hoornweg, fil. Rotterdam, De Slinge 690. A. J. Rennes, fil. Utrecht. H. Grooteboer, fil. Utrecht. Th. van Leeuwen, fil. Vlaar- dingen. F. van Kol, fil. Rotterdam, De Slinge 191. R. Barel, fil. Vlaardingen. W. van Loon, fil. Bergen op Zoom. DIVISIE S.M. III Hr. W. van Abeelen, fil. Til burg. J. C. Beekmans, fil. Tilburg. J. Gelok, fil. Geleen. W. Groen, fil. Velp. A. van Dijk, fil. Os. H. Gulicks, fil. Tilburg. A. Schol, fil. Hengelo. H. Leanmers, fil. Nijmegen, Molenweg 4. J. Straatman, fil. Haren. R. Gort, fil. Apeldoorn. G. van Heiningen, fil. Apel doorn. F. Sanders, fil. Nijmegen, Ja- cobslaan. J. M. M. Huppertz, fil. Geleen. L. Wetzels, fil. Geleen. W. v. d. Bosch fil. Velp. G. v. d. Hoff, fil. Arnhem, Han- zestraat. C. Rutten, fil. Arnhem, Ir J. P. v. Muylwijkstraat. W. Oomen, fil. Apeldoorn. H. Kranen, fil. Deventer. W. Jansen, fil. Nijmegen, Mo lenweg. RAYON NOORD Hr. J. Emmink, fil. Meppel, Hoofdstraat. J. Wouda, fil. Drachten, Zui- derbuurt. N. Bezema, fil. Groningen, Ver lengde Here weg 99. L. van Son, fil. Groningen, Korreweg. R. T. Rotsma, fil. Leeuwarden, Nieuwestad. D. Eisen, fil. Coevorden, Frie sestraat. T. Klein Koerkamp, fil. Deven ter, K. Bisschopstraat A. Schoenmakers, fil. Deven ter, Dapperstraat. G. Houwer, fil. Assen, Kruis straat. DIVISIE UTRECHT Hr. J. Elbertsen, fil. Huizen, Voorbaan. P. Kling, fil. Bussum, Nassau- laan. H. van Ree, fil. Bussum, Hui- zerweg 45. C. Schouten, fil. Hilversum, Gijsbr. v. Amstelstraat H. de Boer, fil. Hilversum, Kerkstraat. D. Verhagen, fil. Laren, Brink. H. J. M. Bokkers, fil. Amers foort, Utrechtseweg. F. v. d. Hengel, fil. Amers foort, Euterpeplein. J. van Pinxteren, fil. Amers foort, Leusderweg. T. H. J. Manders, fil. Utrecht, Voorstraat. M. W. Kuipers, fil. Driebergen, Traay. M. Vochteloo, fil. Utrecht, Prof. A. Mayerlaan. J. D. Bremmer, fil. Naarden, L. Hortensiuslaan. DIVISIE ARNHEM Hr. M. Tillemans, fil. Almelo, Grotestraat. A. van Woensdrecht, fil. Apel doorn, Deventerstraat. Th. Teunissen, fil. Arnhem, Sperwerstraat. R. Gubbels, fil. Oosterbeek, Utrechtseweg. J. Guppes, fil. Nijmegen, Groe- nestraat. P. Gieling, fil. Arnhem, v. La- wick v. Pabststraat. C. Versteeg, fil. Veenendaal, Hoofdstraat. L. van Oss, fil. Den Bosch, Jac. v. Maerlantstraat. T. Verheijen, fil. Arnhem, Ke telstraat. B. Maandag, fil. Dieren, Kerk straat. H. Vugts, fil. Eindhoven, Meck- lenburgstraat. H. Hamers, fil. Spekholzerhei- de, Akerstraat. A. Kohnen, fil. Heerlen, Saro- leastraat. M. Comuth, fil. Venlo, Klaas straat. G. Antonis, fil. Valkenswaard, Markt. P. Wientjens, fil. Hoensbroek, Akerstraat. J. Sleddens, fil. Vught, Heuvel. C. Theelen, fil. Blerick, Alb. Thijmstraat. W. v. d. Lubbe, fil. Eindhoven, Markt. Th. Frans, fil. Eindhoven, Bos dijk. DIVISIE AMSTERDAM Hr. G. Dol, fil. Amsterdam, August Allebéplein. C. Swaagman, fil. Amsterdam, Maasstraat. C. v. Dongen, fil. Amsterdam, Bos en Lommerweg. H. Korting, fil. Amsterdam, Van Woustraat. J. C. van Dongen, fil. Amster dam, Amstelveenseweg. H. Verschoor, fil. Amsterdam, v. Baerlestraat. J. Sitvast, fil. Uithoorn, Dorps straat. W. Gerritsen, fil. Amsterdam, Adm. de Ruyterweg. A. Buitenhuis, fil. Amsterdam, Jan Evertsenstraat. H. Schouten, fil. Amsterdam, Beethovenstraat W. Boot, fil. Amsterdam, Zeil- straat. H. Hoogendoorn, fil. Amster dam, Overtoom 497. R. v. d. Aart, fil. Amsterdam, Joh .Verhulststraat. G. Goossen, fil. Amsterdam, le Const. Huygenstraat. A. van Walsteijn, fil. Zwanen burg, Dennenlaan. DIVISIE HAARLEM Hr. L. van Hoorn, fil. Leid- schendam, Damplein. W. Andringa, fil. Voorschoten, Willem de Zwijgerl. H. van Belkum, fil. Oegstgeest, Kempenaerstraat. J. van Genderen, fil. Santpoort, Hoofdstraat. R. de Vries, fil. Aerdenhout, Zandvoortselaan F. Hendriks, fil. Driehuis, Drie- huizerkerkweg. A. de Moei, fil. Santpoort, Bloemendaalsestraatweg. L. de Bonte, fil. Bloemendaal, Bloemendaalseweg. C. Onnekink, fil. Leiden, Dou- zastraat. H. de Cock, fil. Alkmaar, Lan- gestraat. E. Koomen, fil. Wormerveer, Wandelweg. N. Dudock, fil. Heiloo, Rijks straatweg. C. Bruijn, fil. Krommenie, Hei- ligeweg. J. Heijman, fil. Hoorn, Grote Noord. P. Dam, fil. Zaandam, Zuid- dijk. Gehuwd 21-5-'65 Mej. A. Barelds, cas- sière van filiaal Steenwijk, Oos terstraat, met de heer J. Ger- rits. 25-6-'65 Mej A. Koudstraal, wei'kzaam in filiaal Deventer, Dapperstraat, met de heer E. Keen. Geslaagd De heren Rispens en Ten Bok- kel respectievelijk bedrijfslei ders van filiaal Ommen en Nij- verdal slaagden voor het di ploma Kleinhandel in vlees. Proficiat Bediende A. J. v. d. Tuin, fili- Hr. M. Toet, fil. Wassenaar, Joh. de Wittstraat. DIVISIE ROTTERDAM Hr. J. van Hofwegen, fil. Rot terdam, v. Noortwijckstraat. W. Lever, fil. Spijkenisse, 't Plateau. N. Markus, fil. Rotterdam, Bergse Dorpsstraat. B. Mol, fil. Zierikzee, Appel markt. G. Kalma, Den Haag, Abriko- zenstraat. J. v. d. Goorbergh, fil. Dor drecht, Bosb. Toussaintstraat. A. Tisseur, fil. Leiden, Haar lemmerstraat. J. Rademaker, fil. Den Haag, Koningstraat (nu in militaire dienst De volgende personen slaagden alleen voor het algemeen ge deelte. DIVISIE S.M. I Hr. W. van Schie, fil. Voor burg, Rozenboomlaan. Mej. B. van Spronsen, fil. Den Haag, De Stede. R. Mullekus, fil. Den Haag, Leyweg 1018. DIVISIE S.M. II Mej. M. P. Linders, fil. Bergen op Zoom. E. C. van Druten, fil. Vlaar dingen. F. v. d. Borden, fil. Baarn. N. Pietjouw, fil. Roosendaal. DIVISIE S.M. m Mej. P. v. Vorsselen, fil. Nij megen, Jacobslaan. H. Bi'akel, fil. Hoogeveen, J. Okken, fil. Hoogeveen. L. v. Eikenhorst, fil. Hooge veen. R. Strik, fil. Oss. W. Sparridans, fil. Tilburg. Hr. A. Wouters, fil. Nijmegen, Jacobslaan. L. Rodel, fil. Oldenzaal. Mej. C. J. M. Dercksen, fil. Oldenzaal. F. F. Kleve, fil. Haren. DIVISIE S.M. Hl Hr. J. Jassies, fil. Hoogeveen. S. v. d. Laan, fil. Apeldoorn. B. van Bx-echt, fil. Deventer. L. Bol, fil. Haren. D. Heemsbergen, fil. Deventer. aal Steenwijk, Oosterstraat slaagde voor diploma Handels avondschool. TYAT A.H.~mensen niet al- leen hun vak beheersen, maar ook op ander terrein hun mannetje staan, bewezen be drijfsleider Peek en zijn win keljuffrouw mej. Weverink uit filiaal Deventer, Dapperstraat 1. Op het door de Ned. R.K. Federatie van Harmonieën en Fanfares georganiseerde solis tenconcours te Vleuten (O.) wist het duo mej. Weverink heer Peek met hun klarinetten nl. een eerste prijs in de wacht te slepen. Proficiat! Ruys (als oud-rayonleider in Limburg) en de heer J. v. Welbergen. Verder de dames en heren afdelingschefs van de Supermart. De heer Hettinga was vergezeld van zijn echtge note en zijn drie kinderen. Ingespeeld De heer Zwarts, sprak als eerste tot de heer Hettinga. Hij schetste in het kort de car- cière van de heer Hettinga, die op 1 juni 1934 in AH dienst trad in het filiaal te Breda. In de jaren daarna was hij ach tereenvolgens werkzaam in de filialen Bergen op Zoom, Mid delburg, Eindhoven, Helmond, 's Hertogenbosch, Breda en Deventer. Op 16 januari 1939 werd hij benoemd tot bedrijfs leider in filiaal Lutterade; 12 november 1959 werd hij over geplaatst naar Geleen in ver band met de opening van de ZB aldaar. In december 1962 werd er in Geleen een Super mart geopend. De heer Hettin ga ging toen naar deze SM als administrateur. De heer Zwarts releveerde, dat deze omschakeling de heer Hettinga zwaar was gevallen, doch dat uit de wijze waarop de administratie in Geleen wordt bijgehouden wel is ge bleken dat hij zich hierop vol ledig heeft ingespeeld. Radio De heer Zwarts bracht vervol gens dank aan mevrouw Het tinga, die voor haar echtgenoot gedurende al die jaren een gro te steun is geweest, maar voor al tijdens de mobilisatie en de oorlog toen zij haar man ge durende langere periodes ge heel moest vei'vangen. De heer Zwarts overhandigde daaxma de heer Hettinga een radio en enveloppe met inhoud en mevrouw Hettinga ontving bloemen. Vervolgens sprak de heer Ruys als oud-rayon leider van de heer Hettinga in Limburg. Hij legde ondermeer speciaal de nadruk op de px*et- tige en loyale medewei'king die hij gedurende meer dan 20 jaar van de heer Hettinga had on dervonden en wenste hem nog veel goeds toe. De heer Hettinga blijft tij delijk nog als administrateur werkzaaxxx in Geleen en ook wij wensen hem nog veel prettige jaren toe. Geslaagd De heer J. Böhmer fil. Velp, Zuiveldiploma; de heer D. v. Heemsbergen fil. Deventer, Zuiveldiploma: de heer J. Sna ter fil. Velp, Huishoud, art. A. N la enkele weken van ge- ruchten in Hengelo werd aan de onzekerheid een ein de gemaakt, toen op 17 mei de eerste advertentie, waarin personeel werd gevraagd, in de Hengelose couranten ver scheen. Toen werd bevestigd, dat aan de Beethovenlaan te Hengelo door Albert Heijn een Supermart was overge nomen. Dit is de derde Supermart binnen het half jaar in Twen te. Na enige weken van hard wer- ken werd deze zaak op woens dag 16 juni jl. feestelijk her opend. De belangstelling van het win kelend publiek was direkt al groot en uit de gesprekken van de wachtende file bleek dat men bijzonder blij was met een Albei't Heijn Supermart in Hengelo. 's Middags was er een poppen kast-voorstelling voor de kin deren die eveneens grote be langstelling had. De Super mart in Hengelo staat onder leiding van de heer W. M. Hassink, die wordt bijgestaan door de heer Schol, kruide- nierswarenchef, de heer Barg- boer, groentechef en de heer Telkamp, chefslager. VfT" oensdag 26 mei bestond de Supermart in Arnhem precies één jaar en dat werd niet onder stoelen of banken ge stoken. Dit gold zowel voor het personeel als voor de klan ten. Natuurlijk waren er de extra reclames maar daarbij kwam nog dat de jeugd een bamboe fluitje kreeg dat het feestpeil in de zaak aanmerkelijk verhoogde. Lange broeken rpoen dan eindelijk om -*■ half zeven alle klanten de deur uit waren x-eed men in vier personenwagens en twee V.W.-busjes naar Ho tel Strijland, onder aan de voet van de Postbank. Na eerst iets gegeten te hebben werden jux-ken al gauw door lange broeken en truien verwisseld wat ach teraf ook wel nodig bleek te zijn. Hierna bracht de heer Van der Westen nog in hex-inne- ring hoe men een jaar gele- 1 den geopend was en wat er in dit ene jaar zoal gebeurd was. Schrijfblad Als kleine attentie gaf het gezamenlijke personeel van de S.M. de heer Verbrugge een schrijfblad, waarna zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Inmiddels was het bijna half negen geworden, zodat de zes groepen van acht per- r sonen snel moesten worden i gedropt. Om ongeveer kwart over negen was ieder een van de stax^tplaats ver- V dwenen. En Mist begon het pas I Want terwijl alle groe- pen in de bossen hun wegen naar de controlepost en eindpunt zochten, begon er een lichte mist op te zetten, wat de spanning erin hield. Maar ondanks mist en nat- tigheid was toch iedereen om kwart voor elf weer bin nen. Onvergetelijk Ze werden opgewacht met een heerlijke kop koffie en een stuk gebak. Ook de danslustigen kwamen nog aan hun trekken, want ter wijl de meesten nog gezellig maar vermoeid op hun stoel zaten na te praten gingen enkelen tot slot nog een1 dansje maken. Velen moes-1 ten om twaalf uur nog naar huis worden gebracht, zo dat er niet al te lang door- gefeest kon worden. Dat dit een onvergetelijke avond is geworden behoeft I geen betoog.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2