Financiële resultaat bevredigend, kostenstijging goed opgevangen Zweeds ambassadeur bezoekt het AH-distributiecentrum Jaarverslag 1964 in kort bestek AH brandweer spuit zich in volgende ronde Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. SSMMIMIIII I jaarverslag in enkele 1 regels 22e Jaargang No. 6 Landelijke editie Juli 1965 "Sen Landel.jkjul. 1965 Op uitnodiging van het ge meentebestuur heeft de ge wezen Zweedse ambassa deur. de heer C. B. J. Eng, onlangs een werkbezoek aan Zaandam gebracht. Hij werd vergezeld door de con sul-generaal, de heer dr. Th. H. M. Loze en de heer C. J. Stelledam, vice-consul in Zaandam. Ook waren de echtgenotes van deze drie heren aanwezig. Het ge zelschap werd de gehele dag begeleid door burgemeester G. J. D. Franken en de heer A. Voorbergen van afdeling Voorlichting. Aan het einde van dit bezoek toonde de heer Eng zich bijzonder ge ïmponeerd door de indus triële bedrijvigheid in de Zaanstreek. Uiteraard ging tijdens het bezoek de be langstelling van de ambas sadeur voor een niet onbe langrijk deel uit naar de Zaanse houtindustrie, de in dustrie die immers zorgde voor vele vaste bindingen met Zweden. Het gezel schap bracht 's morgens bezoeken aan het distribu tiecentrum van A.H. en Bruynzeel. 's Middags werd een bezoek aan de Zaanse Schans en William Pont gebracht. Het bezoek aan het distributiecentrum ging gepaard met een vaartocht over de Voorzaan. De Zaan se Schans werd per auto bezocht. Men verzekerde ons dat dit verband hield met het tijd schema en in geen geval met de geuren die de Ach- terzaan verspreidt Op de foto gemaakt tijdens het bezoek aan het Distri butiecentrum van AH ge heel rechts de heer A. Heijn. Naast hem de Zweedse am bassadeur de heer C. B. J. Eng. P\ e dag na het brandweeruitstapje moest de PB ploeg aan- L-^ treden in Krommenie voor deelname aan de gewestelijke brandweer wedstrijden. Er was voor deze wedstrijd flink ge oefend, maar met het feest van de vorige dag in de benen (en magen) zou het een zware opgave worden om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Alles verliep echter vlot toen in de morgenuren door de supporters de balans werd op gemaakt nadat 4 ploegen in het strijdperk waren geweest bleek wel dat Commandant Eijben er lang niet gek voor stond. De dag was echter nog lang want niet minder dan 16 ploe gen moesten hun krachten me ten waaronder fabrieksploegen met klinkende namen. Groot was echter de vreugde toen om plm. 6 uur bekend werd dat de P.B.-ploeg als eer ste was geëindigd wat hun met een het recht gaf om deel te nemen aan de volgende ronde die dan provinciaal is en ge houden zal worden in Rijswyk by Den Haag. Zelfvertrouwen Ook werd dit jaar voor het eerst door een brandweer ploeg van het D.C. deelgeno men aan landelijke wedstrijden. Aanvankelijk was ingeschre ven voor de 3e klas maar door allerlei moeilijkheden bij de or ganisatie konden de D.C.-ers in die klas niet meespelen. Om de animo en de samenwerking in de ploeg te bevorderen en om te zorgen dat de vele extra oefeningen niet voor niets wa ren geweest werd toen besloten om in de 2e klas mee te doe Zo togen dus 9 zwaar geladen brandweermannen op 29 me: naar Hypolitushoef om daar hun krachten met gerenom meerde ploegen te meten doch door gemis aan wedstrijdrou tine en de zenuwen werde nogal wat foutjes gemaakt welke uiteindelijk funest ble ken voor het bezetten der eer ste plaatsen. Nog geen resul taat dus om over naar huis te schrijven maar gewapend met een dosis zelfvertrouwen en on dervinding zullen het volgend jaar ongetwijfeld betere resul taten worden geboekt. IN MEMORIAM Heel plotseling midden in zijn werk staande is ons ontvallen DE HEER G. DE WAL Serieus, toe gewijd, zon der veel woorden heeft de heer De Wal aanvanke lijk bij Ste- rovita en de laatste ja ren by Al- bert Heijn projekten voor bereid, uitgevoerd en ge- kontroleerd op een wyze die niet alleen bij zijn superi euren maar ook bij zijn medewerkers groot res pekt afdwong. Telkens weer heeft hij zich in deze nieuwe projekten ingeleefd en zich door stu die en praktisch speurwerk de kennis eigen gemaakt, die hem tot deskundige maakte. Deskundig techni cus, deskundig zuivelman of bakker, al naar de aard der projekten. Menselyke belangstelling uitte de heer De Wal minder in woorden dan in daden, maar als hy sprak getuigden zyn woor den van zijn grote belang stelling voor de medemens en gaf hij werkelyk steun aan wie steun nodig hadden. Zijn voorbeeld binnen en buiten zijn werk heeft velen geïnspireerd, helaas zullen wij dit moeten missen. Meer dan wy mist echter het ge zin De Wal een voorbeeldi ge echtgenoot en vader. In de eerste plaats gaan on ze gedachten naar hen uit. Moge de vele goede herin neringen hen de kracht ge ven dit verlies te dragen. directie van Albert Heijn grote bezwaren heeft. Als de vakantiesluitingen wor den opgeteld, blijkt dat men in totaal 1667 dagen gesloten is. Anders gezegd: meer dan vier filialen zijn het gehele jaar dicht geweest. Bovendien biedt de verplichte vakantiesluiting vrijwel geen oplossing voor de vakan ties van de personeelsleden, omdat speciaal de jongeren onder hen aan de vakanties van b.v. familieleden zijn ge bonden. De voorgeschreven vakantie-periode past dan ook bijna nooit. De halve-dagsluiting, verplicht voorgeschreven in zeer veel gemeenten, werkt veelal be lemmerend voor de toepassing van de vijfdaagse werkweek. De directie van Albert Heijn spreekt de wenselijkheid uit, dat deze verplichting met de volledige doorvoering van de vijfdaagse werkweek zal ver vallen. Restaurantbedrijf Tn 1964 werd één nieuwe ves- J. tiging van de N.V. Formosa geopend: een WIMPY op het Damrak te Amsterdam. Het bedrijf bestond eind 1964 uit de volgende onderdelentwee Formosa-zaken, vijf Albert's Corners, één lunchroom, twee Wimpy's en één wegrestaurant. In voorbereiding is de vesti ging van vijf wegrestaurants. Door het uitblijven van de ver eiste bouwvergunningen kon nog niet tot uitvoering worden overgegaan. In 1964 werd een positief resultaat behaald, al is het rendement in procenten van het geïnvesteerde kapitaal nog zeer bescheiden. Een beperkte prijsverhoging acht de Raad van Bestuur naast verdere rationalisatie noodzakelijk om tot bevredi gende bedrijfsresultaten te ko men. Over het boekjaar 1964 Izal aan aandeelhouders 14% I dividend worden uitgekeerd. I Tengevolge hiervan zal de toeslag over de spaarfonds- I rente 1964 180% bedragen, I met het bekende maximum I I van 390,—. 0 De 14 in het vorig jaar I geopende supermarts heb- ben een gezamenlijke ver- I koopoppervlakte van 10.450 I m2. De totale verkoopopper- vlakte van alle 41 super- I marts bedroeg 28.450 m2. I In 15 van de 41 super- I marts wordt naast het ge- wone supermartassortiment I( kruidenierswaren, aardap- I pelen, groenten en fruit, I vers vlees en drogisterij-ar- tikelen) ook een ander as- I sortiment van z.g. non-food artikelen verkocht, hoofd- I zakelijk textiel, al of niet I tezamen met huishoudelijke artikelen. 10 In 1965 zal in de brood- I fabriek te Zwanenburg een I nieuwe broodlijn in bedrijf komen. Te zijner tijd zal de I gehele produktie van brood I en banket naar Zwanenburg I gaan. 0 Het vermogen van het I Pensioenfonds is in 1964 de I dertig miljoen gulden ge- I passeerd. Een nieuwe supermart van het standaard-type, te Bergen op Zoom. DC-ers voor het eerst bij landelijke wedstrijd. CMS Eind 1963 werd in Amster dam en Centrale Model Slagerij in gebruik genomen, waar voor de Supermarts in Amsterdam en omgeving vers vlees wordt bewerkt en ver pakt. Dit bedrijf heeft het mo gelijk gemaakt bij wijze van proef ook in een aantal zelf bedieningszaken in Amsterdam en omgeving vers vlees te ver kopen. Tot nu toe heeft dit P\e geldomzetten in de filialen zijn in 1964 met 22% ge- stegen, als men daarvan de 6% prijsverhoging aftrekt blijft er een netto-stijging van 16% over. Deze stijging is te danken aan de omzetten van de in 1965 geopende zaken, aan de nieuwe vestigingen van 1964 en aan de verhoogde omzetten van de filialen, die in 1964 tot zelfbedieningszaken werden omgebouwd. Tenslotte droegen ook de reeds langer gevestigde zaken bij tot deze stijging. Gunstig De kostenstijging was in 1964 zeer groot, o.m. door de loonkosten. Deze post steeg in dat jaar met ca. 14%. Gedeel telijk kon de kostenverhoging worden doorberekend in de prijzen, voor een aanzienlijk deel moesten deze verhogingen worden opgevangen door ho gere omzetten. Goeddeels is dit gelukt, zodat de in 1964 be haalde financiële resultaten be vredigend geweest zijn en gun stiger, dan aanvankelijk werd verwacht. Filialen bevredigende resultaten opge leverd. Sterovita Tn 1964 werd N.V. Sterovita -*■ Melkproducten overgedra gen aan de N.V. Nederlandse Melk-Unie. Hiermede is een ontwikkeling voltooid, die volg de uit een jaren geleden vast gestelde beleidslijn. Deze hield in, dat het bedrijf ernaar zou streven belangen in onderne mingen, waarvan de afzet via de detailhandel plaats vond, over te dragen of terug te brengen tot minderheidsdeelne mingen. De belangentegenstel lingen, die hierdoor ontston den, waren hiervan de oorzaak. Vorig jaar werden 14 nieuwe supermarts en 5 zelfbe dieningszaken geopend. Ver bouwd werden 38 bedienings zaken tot ZB's; sommigen hiervan werden vervangen door BZ's in andere panden. Gesloten werden 16 filialen wegens vestiging van super marts, terwijl 11 brood- en banketwinkels wegens onbe vredigende bedrijfsuitkomsten werden gesloten. Thans behoren nog tot het be drijf de Melkbedrijven van Melkexport Sterovita N.V. te Dordrecht en Tripoli (Lybië). Deze bedrijven werken nage noeg uitsluitend voor het Ame rikaanse Leger en de Ameri kaanse Luchtmacht in Europa en Lybië. De resultaten van deze bedrijven waren bevredi gend. Het bezorgersapparaat en de slijtersomzet werden door an dere fabrieken overgenomen. De broodfabriek in Zwanen burg en de banketbakkerijen in Amsterdam produceren thans uitsluitend voor de eigen winkels. Eind 1964 zag het winkelbe drijf er als volgt uit: Brood- en banketzaken 36 Bedieningszaken 56 Zelfbedieningszaken 274 Supermarts 41 Totaal aantal 407 Brood Begin 1964 werd de exploita tie van de brood- en bar- ketwinkels, die tot dat moment onder de naam „Hoeve" ge dreven werden, onder eigen naam voortgezet. Verplichte sluiting Tn het jaarverslag over 1964 wordt een aparte passage gewijd aan het probleem van de verplichte halve-dag-slui- ting en van de verplichte va kantiesluiting. In vele gemeen ten is deze by verordening voorgeschreven, waartegen de

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1