Prijsuitreiking OPW tijdens boottocht rond Rotterdam L - SM ROTTERDAM PENDR KAMPIOEN VAN NEDERLAND Goedlopend raderwerk maakte extra-editie mogelijk Van Engels naar Spido lltlïlGGilllilGllilillI SAH002000132 Flitsen Fabf/Zaan juni 1965 schaepseditu AHFL/TSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Extra landelijke uitgave 15 juni 1965 (Van onze varende verslaggever) Filiaal 1020 Rotterdam-Pendrecht, Kampioen 1965! Toen tijdens de prijsuitreiking op het motorschip „Pieter Caland", varende op de Noord bij Alblasserdam, bedrijfsleider A. J. v. d. Knaap door de heer J. van Meer opnieuw naar voren werd geroepen, brak de spanning en wist iedereen, dat de heer v. d. Knaap met zijn team de Grand Prix winnaar, de grote kampioen 1965, de winnaar van de zilveren wissel- beker was geworden. Deze spanning bepaalde voor een groot gedeelte de sfeer die aanwezig was toen de O.P.W.- feestgangers 1965 om 11.30 uur aan boord gingen van de „Pieter Caland''. Immers een van de meest sprekende veranderin gen van deze O.P.W. was het feit, dat niemand wist wie de winnaar was en wie de diverse andere prijzen hadden gewonnen. De spanning voor de uitslag, de verrassing van de schitterende boottocht en het verdere feest programma bleken pijlers te zijn voor een gezellig, bruisend feest. de tekst voor een krant te moeten zetten en corrigeren, foto's te clicheren, de opmaak gereed te maken en ten slotte te drukken. De redactie is het technisch personeel van de N.R.C. bij zonder dankbaar voor zijn actieve en sportieve mede werking. T~\E Havendienst „Spido" ten slotte zorgde voor de be schikbare ruimte voor de groepsfoto, de radio-telefoon- vei'binding en voor de expe ditie naar het schip. T^IT speciale nummer van AH-Flitsen draagt niet zonder reden in de kop de titel „Scheepseditie". Het is voor een belangrijk deel gemaakt op en rondom het schip „Pieter Caland", dat vandaag 15 juni 1965 Albert Heijns O P.W.-centrum is geweest- Om nog een tweede reden is dit een scheepseditie: de opvarenden van de „Pieter Caland" ontvangen dit num mer, terwijl de reis nog niet ten einde is, aan boord van het schip. Althans: dat is de bedoeling van redactie en drukker. Of dit lukt, weten wij pas zeker op het moment van aflevering. Vóór die tijd kunnen er nog tanden van het raderwerk afbreken. Zo als bij elk raderwerk, moeten ook hier vele wielen feilloos in elkaar lopen: redactie, drukkerij, fotobureau, radio telefoonverbinding en ver voer. A/AN de redactie werkten aan dit nummer dat met geheime toestemming van de President-Directeur gemaakt kon worden mee de heren S. Eusman. J. J. M. v. d. Meer, G. Kortleve, J. C. Kui pers, A. Smout en J. C. Vos kamp. Verantwoordelijk eind- redakteur is de heer F. Brandsma. Het verslag van de bekendmaking van de prijzen en de uitreiking daarvan kon pas vanmiddag vanaf het schip via de radio-telefoon verbinding naar de drukkerij worden doorgegeven. "X/KEL en vooral snel werk heeft de Rottei-damse foto graaf de heer Broere met zijn medewerkers moeten ver richten. Na de afvaart van de boot moest hij vliegens vlug zijn films ontwikkelen, de foto's afdrukken en afleve ren bij de drukkerij. Deze drukkerij van de Nieuwe Rotterdamse Courant heeft onder hoogspanning een hu zarenstukje geleverd. Slechts insiders kunnen beseffen wat het betekent in zó korte tijd A f vaart Op de pontonsteiger werd eerst de grote groepsfoto gemaakt die u op pagina 3 van dit nummer aantreft. Onder de tonen van vrolijke pianomuziek gingen de gasten daarna aan boord. Het weer werkte zeer goed mee, een stralende zon en een lichte bries, die de grote AH-vlag vrolijk deed wapperen, zorgden voor de meest ideale omstandigheden voor een boottocht. Inmiddels werd een stevige, goed verzorgde lunch geser veerd, die, volgens uw waarne mer althans, met succes een aanval deed op de diverse slan ke lijnen. Het was ongeveer 13.00 uur, toen ook de meest hongerige magen 'tot rust waren gekomen, dat de heer J. Legerstee de aan wezigen verzocht naar de grote bovenzaal 'te gaan. Hoogtepunt De heer Legerstee heette in deze zaal iedereen opnieuw van harte welkom, waarbij hij speciaal het woord richtte tot de commissaris van de onderneming, de heer G. Heijn, die vergezeld was van zijn zoon Albert III. Bovendien werd speciaal wel kom geheten de heer Valk, de nestor van de O.P.W. die in 1939 voor de eerste keer met deze wedstrijd is begonnen. Nadat de heer Legei'stee het woord had overgegeven aan de heer G. J. Heijn ebde bijzonder snel het druistige en ietwat nerveuze geroezemoes weg. De heer Heijn wees op de geschie denis van de O.P.W., die in de loop van de negentien wedstrij den in het verleden regelmatig een ander jasje had aangekre gen. Deze laatste O.P.W. echter verschilde zóveel van de voor gaande, dat er zelfs werd ge sproken van een omzet- èn een prestatiewedstrijd. Een wedstrijd tussen collega's, waarbij het wedstrijd-element zo centraal was gesteld, dat het uiteindelijke doel, de strijd tegen de concur rentie, duidelijk naar voren komt. De heer Heijn besloot dat het in dit gezelschap best eens hardop gezegd mocht worden dat de goede plaats die Albert Heijn in het verleden heeft ver overd en nu weet te behouden, is te danken aan het goede stel mensen, die hieraan hun mede werking geven. Daarna gaf de heer Heijn gaarne het woord aan de heer J. van Meer, die zich met de uitreiking zou gaan bezig houden. Uitreiking Nadat de heer Van Meer van de diverse divisies de tweede tot en met de vijfde prijswinnaars had bekendgemaakt, (zie elders in dit nummer) kwamen achter eenvolgens de eersteprijs-win- naar naar voren, te beginnen bij de heer en mevrouw J. H. ten Boakei uit Nijverdal „U heeft er hard aan geti-okken, u heeft een geweldige prestatie geleverd."; de heer en mevrouw J. van de Blom uit Heiloo „Uw divisie leider heeft er bij wijze van spreken niet van kunnen sla pen en u mogelijk afgelopen nacht ook niet, maar de eerste prijs heeft u ten volle verdient"; de heer M. L. Bosman, filiaal Kalverstraat Amsterdam ,,U bent erin geslaagd als enige B.Z.-bedrijfsleider een eerste prijs in de wacht te slepen. Dit komt vooral door de geweldige service die u aan uw klanten weet te geven"; de heer J. C. de Bruin Julianaplein Den Hel der, „U heeft er veel aan moe ten doen; u heeft er af en toe veel moeite mee gehad, juist daardoor een geweldige presta tie"; de heer Th. F. Huberts, filiaal Swalmen „U heeft het Mtoa! SM. Rotterdam Pendrecht kampioen! Op bovenstaande foto de gelukkige groep van deze SM. FEN stralende dag en zo'n 132 stralende Albert Hcij- ners. Met dit korte zinnetje zou men de ontvangst op 15 juni in Restaurant Engels in Rotterdam kunnen beschrij ven. Tegen een decor van een in het zonlicht badend Sta tionsplein, speelde zich hier het begin af van een fantas tische O.P.W. dag 1965. Kennelijk helemaal ont spannen na de drukke we ken, die achter hen lagen, stapten de diverse bedrijfs leiders met hun dames de Beatrix-zaal binnen van het bekende Maasstedelijk eta blissement. Omstreeks elf uur werden allen welkom geheten door de heer J. Legerstee, die de O.P.W.-ers uitnodigde hun plaatsen in de vier gereed staande touringcars in te nemen. Vervolgens reed het gezelschap naar het Willems plein, waar het m.s. Pieter Caland van de rederij Spido gereed lag. Met dit fraaie jacht vertrok men voor een uitgebreide rondvaart, tij dens welke tocht verschillen de artisten optraden en de uitslag van de O.P.W.- wedstrijd bekend werd ge maakt. kunnen realiseren dat u alle Hollandse klanten heeft kunnen vasthouden."; de heer W. Jans sen Oostburg, ,,U bent een echte omzet jager, u was niet uit de winkel weg te branden; u heeft met duidelijke cijfers gewonnen"; de heer A. J. van der Knaap Penidrecht Rotterdam „U Iheeft er hard aan getrokken, 'leuk ge- groeid, wat vooral aan u te dan- ken is geweest"; de heer J. van Welbergen Geleen „We heibben het goed gedaan in Geleen, dat wil zeggen dat u (het dus ook goed gedaan heeft. U bent een stille werker, die rustig door- groeiend deze eerste prijs ten volle heeft verdiend"; de heer A. P. Wognum uit Boskoop „U hebt kans gezien, vlak voor uw j 40-jarig jubileum, vele jonge ren achter u te laten. Een prima prestatie." Dit waren dus de eersteprijs winnaars en een ieder zat nu te wachten op het grote moment: het bekendmaken van de kam- 1 pioen: „In tegenstelling tot an dere festiviteiten menen wij, er j ditmaal in geslaagd te zijn, de I naam van de winnaar geheim te houden." Hierna verzocht de j heer Van Meer de bedrijfsleider j A. J. van der Knaap opnieuw naar voren te komen. Aan de kampioen werden overhandigd de zilveren wissel beker 1965, een oorkonde als j Grand Prix-winnaar, de twee weken extra vakantie naar de Costa Brava, alsmede en last but not least, de schatkist voor zijn team waaiin, een catalogus met prijzen, waaruit het perso- j neel van het winnende filiaal i per persoon een cadeau ter waarde van honderd gulden kan j uitzoeken.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1