Divisie Arnhem Filiaal Lawich v. Pabststraat toerde naar Duitsland Zaanse gepensioneerden gingen op stap Eerste groepen gepensioneerden nit filialen naar Zaandam De heer Provoost verlaat het bedrijf De heer Brünott gaat hr. Jonker assisteren Met onbekende bestemming Nog vele zullen volgen Op dinsdag 18 mei vertrok ken de AH-pioniers voor hun jaarlijks uitstapje, dit keer met onbekende bestemming. Van Zaandam ging het naar lïlanneer dit nummer van Flitsen verschijnt is men bij Albert Heijn begonnen met de eerste serie bijeenkomsten voor ge pensioneerden uit de filialen. Men is gestart met de groep die gewerkt heeft in de kop van Noordholland en het westen van het land. Zij kwamen bijeen, op dinsdag 25 mei te Zaandam. Op woensdag 26 mei was het de beurt van Utrecht en Gelderland. Begrip Het ligt in de bedoeling, dat ook de andere groepen de eerste keer in Zaandam bijeen komen. Zaandam is toch nog altijd een begrip. Het is het centrum van de onderneming, waar de meesten van de ge pensioneerden in vroegere ja ren meerdere keren bijeenkwa men. Laten zij maar denken aan de O.P.W. bijeenkomsten en verder de verschillende ju bilea. Overrompelend TTet weerzien, voor velen na jaren, was ook een ge beurtenis die de deelnemers en deelneemsters niet gauw meer zullen vergeten. Na de ontvangst in de hal van het Ontspanningsgebouw wer den er door de heer D. A. ter Wee films vertoond over het 40- en 50-jarig jubileum. Het waren voor velen treffende herinneringen, doordat men niet alleen zich zelf weer zag maar ook hen die niet meer tot de levenden behoren. Na nog een kort bijeen zijn, ging men aan tafel voor een Lemon Squash Vorig jaar is Albert Heijn uitgekomen met de Jaf fa Gold, een vruchtenlimo nadesiroop op basis van si naasappelsap. Dit jaar is hieraan toegevoegd de Jaf fa Gold Lemon Squash, waarvan citroensap één van de hoofdbestanddelen is. Ze wordt gebotteld in een zelfde fles als de Jaffa Gold sinaasappelsap en ziet er met zijn helder etiket zeer goed uit. Behalve voor li monade is de Lemon Squash uitstekend geschikt voor een mix met gin, cognac etc. Deze siroop is het eerst ge bruikt in de Engelstalige landen, vandaar deze bena ming, welke overigens niets anders betekent dan ci troenkwast. Met het vast stellen van de kleur is hier mede rekening gehouden. Verdund levert deze nieuwe siroop een glas heerlijke ou derwetse citroenkwast. Over de technische aspekten van dit laatste nieuwe ar tikel willen we graag iets meer vei'tellen. Zwerven Een vruchtenlimonadesi roop is namelijk altijd een zorgenkind van Albert Heijn. Het vruchtensap dat voor de Jaffa Gold sinaas appel en -citroen gebruikt wordt, komt uit Israel in ingedikte vorm. Ze bevat naast o.a. water, citroen zuur en zuiver vruchtennat eenvoudig, maar goed ver zorgde maaltijd. Om 2 uur stond de bus voor om ons naar het distribu tie-centrum te brengen. Was tot nog toe het Verleden aan de beurt geweest, de rond gang op treintjes door het D. C. gaf het Heden. De enorme hoeveelheid artikelen, de uit breiding van het assortiment overrompelden velen. Men zag hier wel heel duide lijk het verschil van vroeger en nu. Een heden, dat alleen mogelijk is geworden door het harde en enthousiaste werk van hen die rondgeleid werden. Hoe heeft men destijds moeten werken onder, met nu verge leken, ongunstige omstandig heden. Maar ondanks alles leefde er in die dagen een geloof in de onderneming Albert Heijn. Men voelde sterk de gebonden heid met elkaar; men voelde zich één familie. De direktie in Zaandam en de direkte me dewerkers stonden in die da gen in een bijna dagelijks kon- takt met de werkers in de fi lialen. Dit was een persoonlijk kon- takt. Men geloofde in de woor den van de heer Valk, wan- ook zeer veel vruchtenve zels. Bereidt men hiermee limo nadesiroop dan wordt het gekoncentreerde sap ver dund en komen de vezels losser van elkaar in de vloeistof te zweven. Wordt hieraan geen aan dacht besteed dan zakken deze vezels of naar de bo dem (ze zijn dan zwaarder) of ze stijgen naar boven en vormen een prop in de hals (ze zijn dan lichter dan de vloeistof waarin ze zich be vinden). Dit moet beslist voorkomen worden. Men voegt daarom een extra hoeveelheid van een natuur lijke grondstof toe, welke ook al in de sap voorkomt maar in een te kleine hoe veelheid. Deze stof heeft twee voor dit doel zeer belangrijke eigenschappen. Ten eerste: ze heeft een grote aantrek king van de rondzwevende vruchtenvezels en ten twee de kan ze grote hoeveelhe den water in zich opnemen, waarbij ze sterk zwelt. Deze combinatie van vruch tenvezel, toegevoegde hulp grondstof en opgenomen water is even zwaar als de vloeistof waarin het zich bevindt, met het gevolg dat de vezels op hun plaats blij ven en de vezelverdeling door de siroop regelmatig blijft. Sapzending Helaas is een zending sap niet altijd van konstante samenstelling, doordat b.v. de bodemgesteldheid, waar de vruchten op gekweekt zijn kan variëren. Ook de oogst van jaar op jaar kan grote verschillen opleveren. Kortom alvorens een vruchtenlimonadesiroop van konstante kwaliteit in de filialen afgeleverd wordt is er een uitgebreide con trole aan voorafgegaan t.a. v. de eventuele afscheiding van de vruchtenvezel en de smaak. We zeiden het al, het is een zorgenkind van Albert Heijn, maar het is toch alleszins de moeite waard om aan een dergelijk hoogwaardig artikel grote aandacht te besteden. neer deze zijn verhaal steeds besloot met de woorden „Al- bert Heijn Nederlands Grootste- en Voordeligste Kruideniersbedrijf". Pioniers Dank zij dit enthousiasme van de pioniers staat Al- bert Heijn aan de top. Ook de nieuwe garde die nu het werk heeft overgenomen, heeft even eens een zware taak, die al leen sukses zal blijven opleve ren wanneer alle werkers met enthousiasme hun werk doen. Deze dag met gepensioneerden is een terugblik geweest, maar men is naar huis gegaan met het bewustzijn, dat alles niet voor niets geweest is. Dat zij die de taak hebben overgeno men de teugels strak in han den hebben en zorgen dat Al- bert Heijn een eerste plaats blijft innemen in het bedrijfs leven van ons land. Amsterdam-Noord om nog eni ge deelnemers op te nemen en vandaar naar het Tropenmu seum waar de overige gasten van diverse plaatsen stonden te wachten. Bruidsparen Van hier ging het in de rich ting Duivendrccht. langs Oud Loosdrecht naar de Lage Vuur- se waar eerst een kopje koffie gedronken werd. Vervolgens ging men langs Den Dolder via Austerlitz, Maarn, Doorn naar Wijk bij Duurstede. Een drie tal zilveren en koperen bruids paren in de bus waren inmid dels voorzien van een witte anjer. De reis ging verder richting Rhenen, Wageningen en Oosterbeek en 't raadsel was opgelost toen men Arnhem en 't Openluchtmuseum in zicht kreeg. Hier werd een ui termate goed verzorgd diner gereserveerd. Na deze culinaire onderbre king vertrok men naar Ede. Rustig Ityfet vervolgens een rustige ■U* gang naar Amersfoort richting Soest, langs 't paleis waar de standaard op stond. Het was net theetijd dus be sloot men Restaurant 't Kie vitsdal op te zoeken. Vandaar naar Hilversum, langs Weesp door Diemen en Am sterdam en zo kwam men dan weer behouden in 't Zaantje aan. In aanwezigheid van de lieren Van Meer en Brandsma en de divisieleider met zijn staf, werd op dinsdag 27 april officieel afscheid van de heer Provoost genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dit afscheid vond plaats op het divisiekantoor te Haarlem. De heer Provoost, die ruim 32 jaar bedrijfsleider in fi liaal Bloemendaal is geweest, werd allereerst toegesproken door de heer Van Meer. De heer Van Meer sprak na mens de directie zijn dank uit voor de vele arbeid door de heer Provoost verricht. Ook mevrouw Provoost werd hierin betrokken, omdat aldus de heer Van Meer, de steun van zijn vrouw voor de BL. onontbeerlijk is. Verder noemde hij de heer Pro voost een „bijzonder geval" vanwege het feit dat hij sinds de vestiging in Bloemendaal daar BL is geweest. Namens de directie bood de heer Van Meer hem een enve lop met inhoud en een fraaie fauteuil aan en hoopte dat hij nog een zeer lange tijd van zijn pensioen mocht genieten. Vervolgens werd de heer Pro voost toegesproken door de heer J. Rozema. Deze dankte In de vroege morgen van zondag 9 mei jl., was het een drukte van belang, bij het filiaal aan de Lawick v. Pabststraat te Arn hem. Om 6 uur was het gehele personeel, met echtgenotes en verloofden al present. Niet lang daarna kwam een prachtige tourbus voorrijden, voor zien van een bandrecorder en ruime zitplaatsen. men mooie prijzen kon winnen. De chauffeur zou nl. over een bepaalde tijd van de dag het aantal gereden kilometers op nemen, welke zo nabij mogelijk moest worden geraden. Tijdens het diner, werd de uit slag van de sweepstake-tijd, door de chauffeur bekend ge maakt. Er waren leuke prijzen ter beschikking gesteld van 6 Engelse porseleinen kopjes en schotels tot een mokka-set. Bevoorrading Al gauw waren de 200 brood jes, de melk, chocomel, cola, sinas en bier ingeladen, spoe dig de plaatsen ingenomen en onder een stralende „regen" en gezellige muziek, vertrok men naar de grens bij Zeve naar. Sweepstake Onderweg werd het gezel schap reeds voorbereid op de sweepstake, welke in sa menwerking met de chauffeur was georganiseerd en waarbij Nieuwe verpakking voor de kokosrondjes De kokosrondjes hebben een nieuwe verpakking gekregen. Oorspronkelijk werden ze verpakt in een ribbelzakje met een cello- phaan. Dit is vervangen door een zakje met drie rij en koekjes. Deze nieuwe vorm van verpakken geeft minder breuk bij vervoer en is doelmatiger voor de huis vrouw. Reisroute en beziens waardigheden In Keulen werd een bezoek aan de Dom gebracht en een schrikbarend duur kopje koffie gedronken. Via Bonn en Bad Godesberg kwam men in Remagen, waar men een prachtig uitzicht had over de Rijn, de Drachenfels en het Siebengebergte. Na Re- magen zwenkte de bus het Ar- thal in, met zijn prachtige ber gen, waarop de druiven voor de Rijnwijn worden verbouwd. In Mayschoss werd de beroem de wijnkelder bezichtigd, en ui teraard werd de „Weinstube" niet overgeslagen. Te Altenahr werd de lunch in de bus gebruikt omdat de re gen bij stromen neerviel, doch zodra het zonnetje te voor schijn kwam maakten velen hiervan gebruik om met de kabelbaan naar boven te gaan en te genieten van het mooie uitzicht. De terugweg ging dwars door de Eifel naar Monschau. waar ruimschoots gelegenheid werd gegeven, voor het kopen van souvenirs etc. Afscheidsdiner In Arcen (Limburg) werd het afscheidsdiner gehouden en de prijzen aan de winnaars van de heer Provoost voor de pret tige samenwerking die hij eerst als rayonleider en later als di visieleider, met hem had onder vonden. „Aan de ene kant is dit afscheid een naar moment maar aan de andere kant iets prettigs, om dat u zich nog vitaal genoeg voelt, om niet uw verdere le ven te slijten in de fauteuil die u zojuist aangeboden werd" aldus de heer Rozema. Hij noemde het ook heel verstan dig van de heer Provoost om straks zijn vrije tijd dienstbaar te maken in een andere func tie. Namens de divisie werd de heer Provoost een „rokertje" aangeboden en ontving me vrouw Provoost een bloemen- bakje. Onderonsje De heer Provoost zei in zijn dankwoord altijd bijzonder prettig bij de firma gewerkt te hebben. Er is, zo zei hij, veel veranderd als ik denk aan het begin en hoe het nu is. Hij dankte beide sprekers voor hun waarderende woorden en fraaie cadeaus en bovendien dankte hij ook de stafleden van de divisie voor de hulp en steun die hij van hen had ondervon den. Een gezellig „onderonsje", waar veel oude verhalen van vroeger werden verteld, be sloot deze zeer prettige middag op het DK. de sweepstake-tijd uitgereikt. Daarna ging het op huis aan. Onder instemming van alle passagiers, werd door de B.L. een woord van dank gericht aan de prettige en zeer bekwa me chauffeur. Via Venlo en Nijmegen werd Arnhem weer zichtbaar en te gen 23 uur stapten allen voor het filiaal uit. Zeer voldaan ging een ieder huiswaarts, met het vaste voornemen, ijverig te sparen voor het komend jaar. Huwelijk Op 22 april trad in het huwe lijk mej. Ria Pikkemaat, ver koopster filiaal Almelo, met de heer H. Muihof. De heer Arie v. d. Peppel, ver koper in fil. 5656 Arnhem, Ke telstraat, trad in het huwelijk met mej. J. Kopper op 7 mei Geboorte De heer en mevrouw Wijnber gen (B.L. filiaal Heerlen) wer den op 1 mei jl. verblijd met 'n dochtertje welke bij de Doop de namen ontving: Wilhelmina Elisabeth, Margaretha. Geslaagden „vers vlees" De heren Th. van Grunsven, B. L. van fil. Vught 5623; Th. Edelijn, B.L. van fil Arnhem, Ketelstraat 5656; A. C. Leyen, ambulant; G. van Drunen, am bulant. Dank Dank „Hartelijk dank aan Directie, Collega's en Bedrijfsleiders, gehele land, voor de belangstel ling betoond bij mijn 25-jarig Zaken-jubileum". Hr. N. Goedraad Arnhem. De heer en mevrouw Storms Balansmakerbedanken di rectie en verder allen voor de cadeaus en gelukwensen welke zij mochten ontvangen bij de geboorte van hun zoon Harold op 16 april 1965 te Geleen. Per 1 mei jl. is in dienst ge treden de heer G. A. Brü nott. Het is de bedoeling dat hij op de afdeling van de heer E. Jonker als assistent-ver pakkingsdeskundige gaat wer ken. De heer Brünott ont- a ving zijn op- leiding aan W de Acade- mie voor In dustriële vormgeving in de sektor produkt- prestatie. Onder meer wordt aan deze academie les gegeven in tekenen, ontwerpen, schilderen etc. Ook moet men gedurende een jaar creatief „werken". De tijdsduur van deze oplei ding is vier jaar. Na het beëindigen van de stu die aan deze academie heeft de heer Brünott gewerkt bij een groot kledingmagazijn te Am sterdam en verzorgde daar de ontwerpen en het display-ma teriaal voor de etalages. Om met de gang van zaken bij AH bekend te raken wordt hem gelegenheid gebo den tot een stage bij de ver koop-afdeling. inkoopafdeling, produktiebedrijven en filialen- organisatie. Het dynamische bij AH trekt de heer Brünott bijzonder aan. 't Lijkt hem zeer boeiend al de ontwikkelingen in ons bedrijf mee te maken.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 3