NIEUWS UIT DE DIVISIES Divisie SM II Opleidingen starten in juni in 60 plaatsen Haarlem Rotterdam Laatste bedieningszaak in Zeeuws-Vlaanderen weg Divisie Utrecht SM I Zandvoort wint Jaffa-aktie Niva-Cursussen Afscheid van de heer Provoost Lit Het Parool KilK.v/iMpiE^e/y Boggy KÏjKPoBRIL.eew WMpy AH balletjes in Afrika |G' G Administratie Melkexport Sterovita N.V. verhuisd Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 22e jaargang No. 5 Juni 1965 Dit nummer van AH-Flitsen kwam tot stand onder hoofdredaktie van de heren F. Brandsma en J. Ph. IJpma. Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. "Ï7an het Centraal Onderwijs instituut voor de Levens middelenbranche afd. NIVA Cursussen ontvingen wy be richt dat eind juni weer in 60 plaatsen van Nederland oplei dingen voor het kruideniers- vakdiploma starten. Promotie Door subsidie van het minis terie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen be draagt het cursusgeld slechts 77,—. Deze cursus biedt de gelegen heid om de praktijk ervaring te staven met de nodige theoreti sche kennis. Het bezit van dit vakdiploma is de minimum-eis voor even tuele promotie in het kruide- niersbedrijf. In ons promotiebeleid is het zelfs onmogelijk om de chef van de afd. kruidenierswaren of de bedrijfsleider van de zelf bediening te vervangen, indien het vakdiploma kruideniers waren niet in het bezit is. Alle inlichtingen over deze op leiding zijn te vinden in de prospectus, die U na aanvraag gratis wordt toegezonden. Het adres voor aanvraag prospec tus is: N.I.V.A., Hoofdstraat 78, Driebergen. Van de op 14 april heropende zaak te Hulst ontvingen wij alsnog een foto van het team van dit filiaal. Met deze verbouwing is de laatste Bedieningszaak op Zeeuws-Vlaanderen verdwenen. Herboren De heer J. Schot bedrijfsleider van de S.M. Rotterdam, Nw. Binnenweg 276, vierde 16-3-'65 zijn 12 -jarig zaken-jubileum. Namens de divisie wensen wij hem nog vele gezonde jaren toe. De heer J. Wulms bedrijfslei der van de S.M. Utrecht, v. Starkenborghhof 132 in Utrecht vierde jl. 3-5-'65 zijn 12Vè jarig zaken jubileum. Namens de divisie wensen wij hem nog vele gezonde jaren toe. 1 Mei jl. trad mej. R. Diet- vorst uit S.M. Bergen op Zoom, Parade I in het huwe lijk met de hr. K. Huizer, na mens de divisie hartelijk ge feliciteerd. 20 maart jl. traden in het hu welijk mej. M. v. Gestel met de heer K. v. d. Put, chef sla ger van de S.M. in Breda, Val keniersplein 2 bis. 21 april jl. traden in het hu welijk mej. E. Fennis, met de heer C. Groot, vervangend chef slager van de S.M. Baarn, Eemnesserweg 40. 13 Mei j.l. traden in het hu welijk mej. N. v. Dongen me dewerkster in onze Super markt te Breda, Valckenierspl. 2 bis met de heer L. Schepers. De heer Le Febre, chef slager van S.M. Baarn, mag na een langdurige ziekte, halve dagen werken. Wij wensen hem ver der sterkte toe, zodat hij bin nenkort zijn taak weer volle dig kan hervatten. De heer A. van Leeuwen krui denierswaren bediende uit fi liaal Vlaardingen is geslaagd voor het Vakexamen „Zuivel". Overplaatsingen Op 3 mei 1965 is de heer J. Fenger aangesteld tot bedrijfs leider van filiaal Nijkerk. De heer Fenger is Nijkerker van geboorte en heeft op de Veluwe zijn opleiding genoten. Na ca. 1 jaar bedrijfsleider van filiaal Putten te zijn geweest, is de heer Fenger 13 jaar ge leden aangesteld tot bedrijfslei der van filiaal Deventer, Zwol- seweg. I.v.m. de sluiting van ons filiaal te Deventer volgde de aanstelling tot bedrijfsleider van filiaal Nijkerk. Kanttekening bij Engelse week Op 19 mei 1965 is de heer A. J. M. van Pinxteren aangesteld tot bedrijfsleider van filiaal Twijnstraat te Utrecht, hier voor bedrijfsleider van filiaal Leusderweg te Amersfoort. M.i.v. 20 mei 1965 is de heer H. C. Fokker aangesteld tot bedrijfsleider van filiaal Leus derweg te Amersfoort, hier voor bedrijfsleider van filiaal Twijnstraat te Utrecht. Wal en de heer J. ter Haar. Mej. v. d. Wal was als cassière werkzaam in filiaal Barneveld. Op 4 juni 1965 Mej. R. van Rossum en de heer G. van Wou denberg. Mej. van Rossum is werkzaam in filiaal Haven straat te Hilversum in de Vleeswarenaf deling. Op 11 juni 1965 Mej. H. W. Termaat en de heer B. v. Veen. Mej. Termaat was als cassière werkzaam in filiaal Putten. Pensioen Op 10 mei 1965 is de heer P. G. de Vos bedrijfsleider van filiaal Nijkerk 60 jaar geworden en heeft hiermede de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt. Hoe wel de heer de Vos reeds gerui me tijd ziek was, is hij toch in zoverre hersteld dat hij weer geregeld wandelingen maakt. Het officiële afscheid zal t.z.t. op het Divisiekantoor te Utrecht plaatsvinden. Verloofd Op 27 mei 1965 Mej. G. Tabak en de heer W. Visch. Mej. Ta bak is als cassière werkzaam in filiaal Nunspeet. Op 30 mei 1965 de heer P. H. Snel en Mej. I. Groen. De heer Snel is Reserve Chef in de Di visie. Gehuwd Mej.* J. J. Kooiman en de heer Brouwer. Mej. Kooiman was sinds 1960 werkzaam als ver koopster in filiaal Utrecht, Ad. Mayerlaan. Op 3 mei 1965 Mej. Nel v. d. Broek en de heer A. Baars. Mej. v. d. Broek was als ver koopster werkzaam in filiaal Schoonhoven. Op 26 mei 1965 Mej. M. F. J. v. Vught en de heer W. A. M. Boog. Mej. v. Vught was als cassière werkzaam in filiaal Twijnstraat te Utrecht. Op 2 juni Mej. M. E. van de Geslaagd Voor het diploma „Kleinhandel Vers Vlees" zijn geslaagd de heren T. B. M. Raasing, be drijfsleider van filiaal Utrecht, Ad. Mayerlaan en L. Smits, be drijfsleider van filiaal Alphen a. d. Rijn. Cursus P.B.N.A. de heer R. Hengst, bedrijfsleider van fi liaal Amersfoort, Euterpeplein. Zieken De heer J. v. d. Post, bedrijfs leider filiaal Breukelen, deze is thans weer hersteld van zijn ziekte. De heer R. Hengst, bedrijfslei der van filiaal Amersfoort, Euterpeplein, heeft een nierope ratie ondergaan doch is inmid dels weer thuis. De heer P. Parre, bedrijfsleider van filiaal Schoonhoven. De heer Parre gaat zeer binnenkort met pensioen en heeft inmiddels reeds woonruimte te Schoonho ven gevonden. Verbouwing Donderdag 3 juni 1965 is filiaal Zeist, Fred. Hendriklaan tot Z.B. heropend, in het volgende nummer hopen wij hier nader op terug te komen. Nagekomen bericht Gehuwd op woensdag 2 juni 1965 Mej. A. Bosboom en de heer W. v. d. Mey. Mej. Bos boom is secretaresse op het Di visiekantoor te Utrecht. In het volgende nummer hopen wij hier nader op terug te komen. In enige weken tijds zijn di verse van de oudste zelfbe dieningszaken als nieuw her boren. Na één week sluiting, waarin de zaak geheel geschilderd en van een nieuwe inventaris moest worden voorzien, werden achtereenvolgens heropend: filiaal Fransclaan Rotterdam o.l.v. de heer C. v. Ballegooyen, filiaal v. Hogendorplaan Vlaar dingen o.l.v. de heer M. Bak ker, filiaal Liesveld Vlaardin gen o.l.v. de heer G. Zeven huizen en filiaal Peppelweg Rotterdam o.l.v. de heer W. de Graaff. De belangstelling van het pu bliek bij deze heropeningen was minstens even groot als bij officiële openingen. Huwelijk Op 7 mei: de heer J. de Ridder en mej. L. Bareman, waarne mend BL van filiaal Schiedam- seweg te Rotterdam. Op 12 mei de heer J. Walra ven en mej. T. de Jong. Mej. de Jong is werkzaam geweest als cassière in filiaal Laan v. Meerdervoort te Den Haag en gaat nu als parttimer in filiaal Lindelaan Rijswijk werken. Geboren 22 mei: Ingrid, dochter van de heer en mevr. P. v. Hoof, BL. Adm.plein, Dordrecht. 24 mei: Marsie, zoon van de heer en mevr. M. Jonkers, BL filiaal Zevenbergen. Geboren 24-3-65 De heer en mevrouw Buis- Schoorl werden verblijd met de geboorte van een zoon, Pe trus Jacobus, zij noemen hem Pieter. De heer Buis is chef groente. 29-3-'65 De heer en mevrouw Hagen- Veenbergen werden verblijd met de geboorte van een doch ter, genaamd Laura Martine. De heer Hagen is chef kruide nierswaren. De heer en mevrouw Zonne veld-Geels werden op 20 april jl. verblijd met de geboorte van een zoon, Robertus Maria, roepnaam Robin. De heer W. Zonneveld is afde lingschef groente in filiaal A'dam, Burg. de Vlugtlaan 190. De heer D. v. d. Knijff en mej. J. Hagëman zijn verloofd op 19 april jl. Mej. Hageman is cassière in filiaal Den Haag, de Stede 10. Dank TJOOR uw belangstelling, die ik ter gelegenheid van mijn 40- jarig jubileum mocht ontvangen, zeg ik u, mede namens mijn vrouw, hartelijk dank. A. C. van Rijswijk Met pensioen De heer Provoost begon zijn loopbaan als bediende in filiaal Middelburg op 4 oktober 1926. Het was in die dagen lang wer ken, vaak soms van 's morgens zes uur tot 's avonds tien uur. Het bezorgen van de klanten gebeurde in die dagen met paard en wagen en later kwam dan de bakfiets waar men meer naast liep dan er op zat omdat dit ook veel vaardigheid vroeg om te sturen. De heer Provoost is twee jaar in Middelburg geweest en is daarna in diverse filialen als bediende werkzaam geweest. In filiaal Goes leerde hij zijn vrouw kennen die daar als ver koopster werkzaam was. Dat is dus later een A.H.-huwelijk geworden. Moeilijk Op 22 december 1932 volgde zijn benoeming tot bedrijfs leider van filiaal Bloemendaal. De heer Provoost is vanaf de opening tot aan zijn pensione ring altijd in dit filiaal als BI. gebleven. De beginperiode in Bloemendaal was erg moeilijk. De mensen wisten het filiaal niet te „vinden". Lummelen 'Vijn vrouw is altijd een grote steun voor hem geweest en heeft hem met raad en daad terzijde gestaan. Nu na een dienstverband van 38'/2 jaar gaat hij op zijn lau weren rusten, tenminste voor lopig. Zoals hij zelf zegt een beetje lummelen en dan wil hij iets zoeken op administratief gebied. Hobby Hobbies heb ik niet. Mijn werk was mijn hobby en als er nog tijd over was stu deerde hij. De heer Provoost vond het een heerlijke tijd in Bloemendaal en hij hoopt dat hij spoedig een woning toegewezen krijgt want in een andere gemeente zou hij niet kunnen aarden. Velen hebben hem op zater dag 10 april de hand ge- ELEZEN in de mededelin gen van de Hervormde l Gemeente Bloemendaal I Ds. Stelma en zijn echtgenote verblijven in Afrika en mevr. Stelma vertelt iets over haar indrukken in dat land. Zij schrijft in bovengenoemde me dedelingen over de vriendelijk heid en spontanieteit van de afrikaanse bevolking hier. (Ds. Stelma en zijn ega zijn in Ka meroen). De kinderen zijn daarvan misschien wel de meest zuivere uiting. Laatst kwam een groepje kin- deren aan de deur: ,.Wij willen u groeten", zeiden zij. De fles met Albert Heijn-balletjes op de schoorsteen is er misschien I niet vreeemd aan, zo schrijft mevr. Stelma. i Misschien een goed afzet ge- i bied voor zomerdrups drukt ze stonden zelfs in de rij en velen deden dit vergezeld gaan van een stoffe lijke blijk van waardering. Zijn huiskamer stond vol met bloe men en cadeaux en voorlopig ziet de sigarenwinkelier hem niet verschijnen. Wij van onze kant wensen de heer Provoost en zijn vrouw nog een prettige tijd toe en spreken de hoop uit dat hij nog lang van zijn pensioen mag ge nieten. Op 27 april vond op het Divi siekantoor het officiële afscheid plaats. root was de verrassing van de heer Linnekamp en zijn team toen bekend werd dat fi liaal Zandvoort een prijs had in de Jaff a-actie. Welke prijs wist men op dat moment nog niet maar dat werd bekend ge maakt op de grote Jaffa-fina- le in het Apollo-theater in Am sterdam. Italië Op deze finale hoorde de heer Linnekamp dat zijn filiaal de vierde prijs had gewonnen. Dit is toch een zeer goede presta tie als men weet dat deze wed strijd in het gehele land wordt gehouden. De prijs bestond uit een 10-daagse vakantie vliegreis naar de Italiaanse ri- vièra voor twee personen. Al- bert Heijn beloont de prijzen die in zo'n wedstrijd vallen met waardepunten zodat de heer Linnekamp en zijn team heel wat extra punten zijn rijker geworden. Felicitatie Om een stand voor de Jaffa- actie te hebben moet er wat gebouwd worden en daarom van deze plaats ook een felici tatie voor de heren van Opstal en Poelgeest (etaleurs) die, op deze manier hun steentje heb ben bijgedragen voor dit prach tige resultaat. Filiaal Zand voort proficiat!!! Personalia Op 4 mei werden de heer en mevrouw D. Vrugt verblijd met de geboorte van een dochter Petra. De heer Vrugt is chauffeur in de divisie Haarlem. In het huwelijk traden op 6 mei jl. de heer J. Schuijt en mej. T. van Schie. Mej. van Schie was werkzaam in filiaal Alkmaar als cassière. Op donderdag 13 mei traden in het huwelijk de heer F. X. M. Stavenuiter en mej. M. J. M. Dekker. De heer Stavenuiter is ambulant in de divisie Haar lem. Dank Mede namens zijn echtgenote dankt ondergetekende hierbij direktie. div. leiding, heren be drijfsleiders en overig personeel voor de belangstelling, onder vonden bij het I2Y2-jarig hu welijksfeest op 2<S februari j.l. D. VRUGT Divisie Haarlem. Doordat het hoofdkantoor van Sterovita tot hoofdkan toor van de Nederlandse Melk-Unie is verklaard, was het in verband met ruimte gebrek nodig, dat Melkex port Sterovita N.V. een eigen kantoorruimte kreeg. Deze ruimte is gevonden boven de A.H. supermart aan het Os dorpplein. De bouwafdeling heeft met man en macht ge werkt om deze ruimte in zeer korte tijd tot een geschikt kantoor te maken. Dit is tot ieders tevredenheid geslaagd en per 6 mei j I. is het adres van Melkexport Sterovita N V. geworden: Osdorpplein no. 8, Amster dam-West, telefoon 194555, telex 11199.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 2