N.V. Sterovita nielkexport start met nieuwbouw AH-muziekkorps in nieuwe umjorrnen In memoriam P ersoneelkrant populair in hele gezin „AH-flitsen" groeit naar nieuwe vorm \Molen in V.S. gedoopt met Zaans water IlIlIIIillili Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Derde heipaal zette fabriek onder water Na taxirit tiaar Den Haag kwam vergunning op tafel Enquête wijst uit: filiaal i -m- ~m- .^nuuawui 4 ff 11 Blsen Fnbr/Aian juni 1365 Moderne snit Het was zaterdag 22 mei een stralende zomerdag, toen ons muziekkorps met haar nieuwe uniformen parade liep in Zaan dam en Aerdenhout. Zowel de muzikanten als het publiek gaven uiting aan hun enthousiasme toen ons korps door de straten trok, want in de nieuwe uniformen presen teerde het A.H.-korps zich ge weldig. 22e Jaargang No. 5 Landelijke editie Juni 1965 De behoefte aan deze nieuwe pakken van een moderner snit en uitmonstering leefde al lan ge tijd onder de leden, maar het bestuur had nog geen kans gezien de direktie te vermur wen om tot de aanschaf van nieuwe kledingstukken te mo gen overgaan. Net twee jaar geleden waren over de gehele linie nieuwe in strumenten aangeschaft en een ^an de Weeskinderendijk in Dordrecht lopen enkele ge lukkige mensen rond. Om er enkelen te noemen: de heer E. J. de Leeuw en de heer J. P. Hordijk, respektievelijk be- drijfsdirekteur en magazijnchef van de N.V. Sterovita Melk- export, in oktober van dit jaar namelijk zullen zij met hun medewerkers verhuizen van hun oude en enigszins vervallen werkruimten naar de dan voltooide nieuwbouw. Muizen T\e aanleiding tot het optrek- ken van een nieuw ge bouw was het feit, dat het ma gazijn behalve oud en verval len ook af en toe bezoek kreeg van muizen, die een ongezonde nieuwsgierigheid aan de dag legden. Eenmaal plannen ma kend voor een nieuw magazijn vroeg men zich af of niet te gelijk andere noodzakelijke vernieuwingen in de plannen opgenomen zouden kunnen worden. Toen dan ook op 26 april van dit jaar de eerste paal de grond inging, was dit niet alleen voor een nieuw ma gazijn, maar voor een gebouw met een vloeroppervlak van 336 m-, verdeeld over een par terre met een werkplaats, ma gazijn en kleedlokalen en een eerste verdieping met een kan tine, kantoren en een keuken. Per taxi TVe eerste paal ging overi- gens niet zo soepel de grond in. Niet omdat de aarde ter plaatse meer weerstand bood, maar omdat op het mo ment dat men de heimachine in werking wilde stellen, een vol-ijverige ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht er achter kwam, dat de bouwver- Hierboven: Weliswaar onzicht bare, maar toch wel uitdagende vraagtekens rezen uit het Dordtse „gat van Wormer". Hiernaast: De eerste paal, het begin van de nieuwbouw. Plotseling is op vrijdag 14 mei 1965 overleden onze oud bedrijfsleider van fil. Nun- speet, de heer S. DIJKSTRA werd in 1897 geboren en wPIRFw reeds vroeg der bedrijfsleider was van ons filiaal Fnidsen te Alkmaar. Op 19 mei 1913 kwam de heer Dijkstra in vaste dienst als leerling be diende; na een onderbreking in de mobilisatiejaren 1914- 1918 kwam hij bij ons bedrijf terug en werd op 15 novem ber 1927 benoemd tot be drijfsleider van filiaal Nun- speet. De heer Dijkstra heeft hier gewerkt zoals zijn aard was, n.l. trouw, eerlijk, enthou siast en altijd tot dienst be reid; hij heeft ons bedrijf als een waardig en goed repre sentant vertegenwoordigd. Wij hopen en vertrouwen dat mevrouw Dijkstra in haar geloof en in haar kin deren de kracht en sterkte moge vinden om dit zo zwa re verlies te kunnen dragen. Sipke Dijkstra ruste in vrede Tot ons leedwezen bereikte ons op 24 mei jl. het be richt dat op 18-jarige leef tijd plotseling was overle den Mej. A. P. Kappel Zij was als inpakster werkzaam op de V.A. Zij stond bij allen met wie zij werkte be kend als een -fs zeer prettig collega, die steeds met toe wijding en een goed hu meur haar werkzaamheden verrichtte. Onze gedachten gaan uit naar haar ouders, die wij de kracht toewensen dit plotselinge grote verlies te kunnen dragen. Zij ruste in vrede. gunning nog niet afgegeven was. Na een uitgebreide op- sporingsaktie van de directeur van deze dienst, hetgeen zelfs een taxirit naar het Ministerie in Den Haag tot gevolg had. kwam uiteindelijk de felbe geerde vergunning op tafel. Onder water rpoen iedereen bij Sterovita Melkexport het laatste stukje van die eerste paal uit eindelijk zag verdwijnen in de Dordtse grond en met een gerust hart weer aan het werk ging, kon niemand vermoeden dat weinige uren later de fa briek onder water zou staan. Toch was het zo. De derde hei paal namelijk dreef men niet alleen de grond in, maar ook door 'n waterbuis. Onmiddellijk steeg het grondwater en bin nen korte tijd stroomde het water de fabriek binnen. Gat van Wormer TTet gat dat ontstond bleek ook nog eens een geheim zinnig gat te zijn, want de dragline die ingezet werd om de aarde weg te werken, dreig de op een gegeven moment weg te zakken in het gat. Niet voor niets noemde men daarom deze geheimzinnige put ,,'t Gat van Wormer". Maar nu gaat dan alles goed. Nog enkele maanden en Sterovita Melkexport is een prachtig pand rijker. Feest voor de mensen, een strop voor de muizen, want het oude magazijn gaat verdwijnen. nieuwe uitgave voor uniformen had nogal wat voeten in de aarde. Stralend De heer G. Heijn bracht uit komst. Hij wilde de sympathie, die de familie Heijn in de per soon van wijlen zijn vader en oprichter van ons bedrijf het AH korps heeft toegedragen, opnieuw doen blijken en schonk ons korps haar nieuwe kleding. Geen wonder dan ook, dat, toen men eenmaal in het nieuw ge stoken was, de leden in een stralend humeur een ovatie brachten bij de villa van de heer Heijn in Aerdenhout, waar zij in de tuin een kleine parade hielden. Ongetwijfeld zal dit evenement lange jaren een onderwerp van gesprek blijven en is de band tussen de muzikanten en de fa milie Heijn weer verdiept. Aan de tocht naar Aerdenhout ging een rondgang door Zaan dam vooraf. Het vijf-jarig bestaan van de Super-Mart aan de Westzijde werd gevierd en zowel bij deze Super-Mart als bij het gemeen tehuis ter plaatse werd gemu siceerd. velen gemerkt zullen hebben houdt de heer Veerman eAuenquêtM °ver de Pers°neelskrant van Albert Heijn de ,,AH Flitsen De heer Veerman is een stagiaire van de Sociale Academie (C.I.C.S.A.) in Amsterdam en loopt een halt jaar stage op de afdeling Personeelszaken van het Pro- duktiebedrijf Enerzijds in het kader van zijn opleiding en anderzijds omdat het bedrijf hierin ook wel geïnteresseerd is, heeft hij deze enquête op touw gezet. Hij heeft daarvoor een steekproef genomen uit het personeel van de bedrijfsonderdelen, reke ning houdende met leeftijd en dienstverband in de hoop dat de antwoorden representatief zouden zijn voor het hele be drijf. Bartelson Uit de enquête is tot onze vreugde gebleken dat de „Flitsen" vrij goed gelezen wordt. Het is wel niet zo dat iedereen de krant helemaal leest, maar vooral de artikelen over het eigen onderdeel, jubi lea van bekende personen, „Bartelson bezoekt" e.d. wor den veel gelezen. Daartegen over staat dat b.v. de Kontakt- kommissieverslagen heel wei nig gelezen worden, vooral door de dames. Dit vinden we erg jammer. Het is naar onze mening zeer belangrijk dat men weet wat er tussen de vertegenwoordigers (want dat zijn de leden van de K.K.) en de bedrijfsleiding besproken wordt. Ook familie Uit de enquête is ook gebleken, dat de „Flitsen" niet alleen door de werknemers van AH, maar ook door hun familiele den gelezen wordt. Het blijkt dus dat men in het gezin be langstelling heeft voor het werk van vader, moeder, zoon of dochter. Oplage TVoor middel van de vraag hoe groot de oplage van de „Flitsen" zou zijn is geble ken dat velen geen idee hebben hoeveel personeelsleden AH nu wel heeft. De personeelskrant wordt ver zonden aan: plm. 7.000 mede werkers, waarvan er 1400 in Zaandam werkzaam zijn, alle gepensioneerden en vele rela ties. De oplage is verdeeld in twee edities, nl. de Zaaneditie (2300) en de landelijke editie (4500). Geduld De lezer werd tot slot ge vraagd aan welke onder werpen meer aandacht zou moeten worden besteed. Uit de antwoorden bleek dat de meningen hierover heel erg verschillen. De redaktie zal trachten aan alle wensen te voldoen, maar men zal begrij pen dat hiervoor tijd en geduld nodig is. De redaktie stelt het op prijs, artikelen of andere bijdragen (b.v. een leuke ervaring in het bedrijf) te ontvangen. Ook tips om eens een stukje aan be paalde onderwerpen te wijden, zijn van harte welkom. De „AH Flitsen" is een perso neelskrant, die het meest zal aanspreken, wanneer het per soneel de schrijvers zijn. Het zal de vele aandachtige lezers van „Flitsen" niet zijn ontgaan, dat onze krant de laatste tyd een andere op maak heeft gekregen. Ook de inhoud is enigszins veranderd. Tot dusver zetelde zowel aan de Oostzijde als aan de West zijde een redactie, die nieuws gaarde voor de zaaneditie of voor de filialeneditie. Besloten is het nieuws van beide redac ties te bundelen en de lezers in de toekomst ook zoveel moge lijk te voorzien van nieuws uit de verschillende sectoren, dat van gemeenschappelijk belang is. Daarbij zal de „couleur lo cale" behouden blijven. Coördinatie De heren F. Brandsma en J. Ph. IJpma tezamen met Mr. J. F. A. Franken, hebben, in nauwe samenwerking met het bureau van Hulzen, deze co- ordinerende taak op zich ge nomen. Opmaak en inhoud van onze krant hebben niet volledig hun vaste vorm gekregen. Flitsen kunnen nu eenmaal geen vaste vorm hebben. De samenstellers rekenen nog meer dan tot dusver op Uw steun om ook in de toekomst onze krant tot een succes te maken. J 12 april j.l. stelde Z.K.H. Prins Bernhard in de Amerikaanse stad i Holland een molen in gebruik, die eertijds in de Zaanstreek stond. T iHet bijzondere van deze gebeurtenis was, dat het herdopen plaats i vond met onvervalst ZaanwaterDe foto toont het moment, dat de i molen wordt overgedragen aan Amerikaanse autoriteiten. Een van i ède molens, die de basis vormden voor het huidige Zaanse industrie-i gebied, handhaaft nu in het verre buitenland de Hollandse faam, i waarin molens, tulpen, boerinnetjes, klompen en Hans Brinkersi nog altijd een grote rol spelen.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1