Laboratorium waarborg voor hoge kwaliteitseisen die Albert Heijn aan artikelen stelt Eerste paal geslagen voor Albert Heijn museum HUISVROUWEN BEKIJKEN SCHILDERIJEN ONDER HET BOODSCHAPPEN DOEN \jmzm, code mm Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Dc, AH-personeel moet kwaliteits- minded zijn Het personeel van het AH-laboratorium is bijzonder inge nomen met de nieuwe vestiging op de vierde etage van het AH pand ,,55" aan de Oostzijde in Zaandam Vergeten zijn de vroegere huisvestingsmoeilijkheden. De la boratoriummensen kunnen nu werken in moderne, efficiën te ruimten, waar voldoende plaats is voor de uitgebreide ap paratuur, die voor het onderzoekingswerk nodig is H De Sterovita melkexporl verwerft voor zestiende jaar order van Amerikanen en Canadezen Lang gekoesterde wens gaat in vervulling H° 10 In menioriam Kunst in AH-Supermart j CAASuit ht:-. .-ynfie MURHWlDeaS 22e Jaargang No. 4 Landelijke editie Mei 1965 Enthousiast er J. C. van Duynen, f Hoofd van de Afdeling Kunstzaken van de Gemeente Den Haag, was enthousiast voor de plannen om „de kunst bij de mensen te brengen". De exposerende kunstenaars waren allen óf docenten óf leerlingen van de Haagse Academie voor t Ir. W. Eegerdingk De kwaliteitsgedachte moet niet alleen op het laboratorium leven, maar alle personeelsleden van A.H. moeten kvvaliteit-minded zijn. Ik moet zeggen dat we ^hierin aardig geslaagd zijn." r Aldus ir. W. Eegertlingk (37), hoofd van het AH-la- boratorium. De heer Eeger- filingk, die op 1 augustus 1961 f zijn vorige baan verwissel- f de voor zijn huidige funktie f bij het AH-concern, is aan f de Technische Hogeschool Delft afgestudeerd als i chemisch ingenieur. Hij vindt het werk op het A.H.-laboratorium bij zonder fascinerend en van zelfsprekend is hij in zijn nopjes met de nieuwe vesti ging van het laboratorium. „Er heerst onder de mensen van het laboratorium een prettige sfeer. Het is een enorm voordeel dat wij niet meer in aparte behuizingen werken, maar op één etage. Dat komt de coördinatie ten goede," vertelt hij. „Het laboratorium-werk geeft een ruime mate van zelf denken en handelen en het ontplooien van eigen initiatieven. Natuurlijk zijn er regels, maar ik houd er van om ieder de mogelijkhe den te geven voor het ver- Ir. W. Eegerdingk, hoofd van het laboratorium, vertelde ons, dat de verhuizing van de gloednieuwe vierde etage (er zijn twee verdiepin gen boven het bestaande gebouw opgetrokken) dringend noodzakelijk was, want het AH-laboratorium was door de regelmatige toename van het werk in feite uit zijn vroegere behuizing gegroeid. Tet AH-laboratorium heeft baarheid, de verpakking en het gewicht van de eindproduk- ten. In de afdeling research wordt gewerkt aan de ontwikkeling van nieuwe produkten, nieuwe smaken, andere verpakkingen, enz. Voorts is op de vierde etage ook de Technologische Re search en Ontwikkelingsgroep (T.R.O.) gevestigd, die zich speciaal bezighoudt met vlees, groenten, fruit, kruideniersarti kelen en non-food goederen. Ir. W. Eegerdingk twee hoofdtaken, namelijk kwaliteitsbeheer en research- arbeid. Uit alle delen van de wereld komen hier monsters van ingekochte grondstoffen binnen, die in het laboratorium op kwaliteit worden onder zocht. Koffiebonen uit Zuid- Amerika en Afrika, thee uit Indië, buitenlandse wijnen, no ten uit tropische landen, gem ber, meelsoorten, uit het bin nenland vlees, groenten en fruit, kortom een staalkaart van grondstoffen en goederen, die door Albert Heijn N.V. voor verwerking en verkoop zijn in gekocht. Research kwaliteitscontrole richt zich niet alleen op de be ginfase, dus op de grondstof fen, maar ook op de eindpro- dukten en eveneens op de houd- richten van goed persoon lijk werk in teamverband. Initiatieven uit het labora torium leiden er soms toe, dat de stoot wordt gegeven tot de ontwikkeling van een nieuw produkt, een andere vormgeving, een nieuwe smaak enz. Ideeën uit andere sectoren van het A.H.-concern wor den in het laboratorium ook beproefd." Kontröle Het laboratorium staat in doorlopend contact met het hele A.H.-concern. Het is een der knooppunten van Albert Heijn N.V., waar dag in dag uit een scherpe controle op de kwaliteit van de A.H.-goederen wordt uit geoefend. Mysterieus Voor een leek is het labora torium maar een myste rieus iets. Hij begrijpt niets van de ingewikkelde apparaten, de kasten vol buisjes, instrumen ten, de microscopen en de Mej. M. G. A. Wiegman, een van de analystes. bezig met een onderzoek. Het heeft niets met geheimzinnig kokkerellen maar alles met kwaliteit te ma ken. uiterst gevoelige weegschalen die zijn geplaatst op trilvrije tafels. Maar er is één ruimte waar hij ook zijn zegje, of beter gezegd zijn smaak, kan inbrengen. Dat is de smaakpanelruimte met vier afzonderlijke „stemhok jes", waar je iets mag proeven om daarvan schriftelijk ver slag uit te brengen. Voor som mige artikelen nemen 40 tot 100 proefpersonen deel aan dit veelal smakelijke werk. Smaakproeven J«. Eegerdingk zegt da ar van: „Het beoordelen van een smaak is een zeer individuele kwestie. Om de voorkeur voor de smaak van een of ander produkt te kunnen peilen, gaan wij dus af op de ervaringen van een groot aantal personen. Uit de schrifte lijke resultaten van die smaak proeven concluderen wij dan wat het lekkerste wordt bevonden, wat goed. matig of niet zo bijzonder smaakt." In het laboratorium zijn op centraal gelegen plaatsen douches aangebracht. Niet om aan het eind van de werktijd even heerlijk een stortbad te nemen, maar uitsluitend wan- (Vervolg op pagina beeldende kunsten. Onder hen bevonden zich Aat Verhoog, in 1964 winnaar van de Marisprijs en George Lampe, waarne mend directeur van de Aca demie. De heer Van Duynen had er tevens voor gezorgd dat enkele kunstenaars in de zaak demon straties gaven. Zo kon men ondermeer een pottenbakker en een portretschilder aan het werk zien. "\\ET gaat er niet in de eerste plaats om de schilderijen te verkopen", vertelt de heer Scha pendonk. „Kunst interesseert me nu eenmaal. Doorgaans vind je schilderijen alleen in musea, maar ze behoren tot het normale, dage lijkse leven. Daarom wil ik ze ook graag laten zien. wanneer de men sen in hun gewone doen zijn. In een supermart is dat het geval en daarom zijn ze daar zeker op hun plaats." eikexport Sterovita N.V. heeft opnieuw nu voor het 16de jaar een grote order verworven voor de levering van melk en melkprodukten aan het Amerikaanse en Canadese leger in Europa. Dit stemt temeer tot voldoening, omdat deze keer de konkur- rentie, niet name vanuit Frankrijk, zeer zwaar was. Hierdoor zijn de prijzen beneden de verwachtingen gebleven. Rauwe melk a,le door de Amerikaanse en Canadese militairen in Europa benodigde melk leveren. Dit be tekent, dat van de honderd twee legerplaatsen die zich in Europa bevinden er zes en vijf tig door Sterovita zullexi wor den bediend. De te leveren hoeveelheden over het tijdvak 1 juli 1965 tot 1 juli 1966 zijn per week onge veer 1 miljoen liter melk en melkprodukten. Deze enorme hoeveelheid melk wordt ver werkt in de Sterovita fabriek te Dordrecht, die alle produc ten in éénmalige verpakking levert. De rauwe melk wordt evenals alle vorige jaren ge kocht bij het Coöperatief Melk- productenbedrijf G.A. „Domo" te Beilen. Met het verkrijgen van deze orders gaat Sterovita 40 van Service /Ongetwijfeld heeft de good- will, die Sterovita in de loop der jaren wist op te bou wen, zowel door het geven van goede service als door het leve ren van een prima produkt, mede tot dit sukses bijgedra gen. beg I twe 'oera het begin is er! De eerste paal is geslagen voor het museum. Het heeft voor de mensen achter de schermen misschien wel wat lang geduurd voor het zover was, maar nu dan eindelijk in de Paasweek van 1965 een begin gemaakt is met het maken van wat de vakmensen noemen de „voeting" van beton, is er een laatste fase ontstaan in een lang gekoesterde wens. fP deze voeting komt de eerste balklaag. Daarna begint het verslepen van een tweetal huizen naar de Schans. Deze huizen komen op de fundering en vormen nadat zij geheel zijn ver nieuwd een kruidenierswin kel anno 1800. De inventaris is zorgvuldig bijeen gebracht door onze vorige directie, waaraan vooral wijlen de heer J. Heijn en de heer D. A. ter Wee (op foto) veel tijd en zorg besteed hebben. Historisch In Flitsen van augustus 1963 schreven wij uitvoe rig over de groei van de Zaanse Schans. Wij eindig den daar met de wens, dat als U over een aantal jaren de Zaanse Schans bezoekt, wij U welkom kunnen heten in het historisch opgebouw de winkeltje van Albert Heijn, het symbool van de bakermat van onze onderne ming. Aan belangstelling zal het dan niet ontbreken, want reeds komen duizen den dit plekje bezoeken. Hieronder zijn zeer veel bui tenlanders. Het wordt een toeristisch aantrekkings- punt in ons land. Een leven de herinnering aan de schoonheid van de zeven tiende en achttiende eeuw. Maandag 12 april 1964 over leed na een kortstondige ziekte de heer D. T. GRIMMELIKHUIZEN Hij bereikte V ~~l de leeftijd van 59 jaar. De heer Grimmglik- huizen was 5 jaar werkzaam in de produk- tiebedrijven te Zaandam. In de huishoudelijke dienst speciaal belast met werk zaamheden op de VA heeft hij zich doen kennen als een zeer prettig kollega en een ijverig medewerker. De heer Grimmelikhuizen was ongehuwd. Moge zijn broer en schoon zuster, bij wie hjj vele jaren inwoonde, de troost vinden om dit verlies te kunnen dragen. P^en aantal waardevolle kunst voorwerpen heeft enige weken gehangen op een bijzon dere plaats: n.l. in een Super mart. Om precies te zijn in het domein van de heer Schapen donk in het Rijswijkse winkel centrum In den Bogaart. In zijn vorige supermart te 1 Roosendaal had de heer Schapendonk reeds eerder een expositie gehouden. Toen met reprodukties van Buffet en Van Gogh. Het succes was groot en daarom had hij het besluit genomen dit experiment nog eens te herhalen.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 1