Personeel Albert's Corner Utrecht vierde onvergetelijk carnaval Ijsbeer won eerste prijs Jubileum Divisie SM III FEEST AVONDJES VAN SM VELP BEVORDEREN TEAMGEEST De heer C. X. Bouman vierde zilveren jubileum Knap staaltje standwerk in SM Apeldoorn Paperclips gebruik! men ivoor alles De heer A. C. van Rijswijk ontving koninklijke onderscheiding 40 jaar bij A.H. Divisie SM I Baby van de maand Heer A. Albers 25 jaar bij A.H. rWinkelcentrum in Etten-Leur I geopend Divisie R'dam Foto rechts: Prins Paalus den j Eerst (de heer P. Rietveld, ass.-f i gérant A.C. Utrecht), maakt j t na overleg met zijn jury-leden, bestaande uit ouaere leden van t het personeel, de prijzen bekend i van de meest origineel gecos- f tumeerde carnavals-vierders. i i Foto onder: De stemming was f opperbest DIVISIE ROTTERDAM Geboren 18-2: Jannet, dochter van de Heer en Mevrouw Baars, B.L. filiaal Den Haag, Spotvogellaan. 10-3: Peter, zoon van de Heer en Mevrouw van Klink, B.L. filiaal Den Haag, Dierenselaan. Gehuwd 2-3: De Heer Th. Buskermo- len, etaleur divisie Rot terdam, en Mej. van de Meer. 2-4: De Heer Jan P. Dorst en Mej. Dina J. Kloet, ver koopster filiaal St. Maartensdijk. 22-4: De Heer Jan van de Zwan en Mej. Rini in den Bosch, caissière fili aal Den Haag, Fred. H. laan. Supermart. Ben ploeg van drie meisjes en drie jongens uit het personeel had zich belast met het orga niseren van dit festijn. Alleen deze voorbereidingen schiepen al een sfeer van samen iets doen, een sfeer die ook in het dagelijkse werk zo brood nodig is om tot resultaten te kunnen komen. Een voorbeeld hiervan vormde deze avond wel juffrouw Pot hoven, die zelfs haar verjaar dagsfeest uitgesteld had om aanwezig te kunnen zijn. Een versierde stoel was haar loon. Hulde In zijn openingswoord werd door chef-kruidenier, de heer Van Rooten hulde gebracht aan de bedrijfsleider, de heer C. Spek. Een enorme tuil bloe men onderstreepte de waarde rende woorden die gesproken werden. Een volkomen verdien de hulde voor zijn leiding, die resulteerde in een eerste jaar S.M. Velp met weliswaar ups en downs, maar toch meer hoog te- als dieptepunten. Natuurlijk, antwoordde be drijfsleider de heer Spek, moet er nog veel gebeuren, maar als we verder werken in dit sa menspel tussen hoog en laag, tussen leiding en de mensen die voor de uitvoering van het Op 9 maart 1965 was het 40 jaar geleden dat de Heer A. C. van Rijswijk thans ad ministrateur in de SuperMart Grote Houtstraat in Haarlem bij Albert Heijn in dienst kwam als bediende. In 1934 volgde de benoeming tot be drijfsleider van filiaal Bosch- dijk in Eindhoven. In 1956 is de heer van Rijswijk administrateur geworden in de SuperMart. Zijn funktie als bedrijfsleider te Oegstgeest heeft hij moeten opgeven om gezondheidsredenen. De jubilaris werd door de heer G. Heijn geprezen om zijn plichtsbesef en hij beschouwde het dan ook als een groot voor recht om de heer van Rijswijk namens Hare Majesteit de Ko ningin een Koninklijke onder scheiding te overhandigen. Het getuigschrift van Nijver heid en Handel werd de jubila ris overhandigd door de heer D. ter Wee. De heer L. Oranje tenslotte richtte zich tot me vrouw van Rijswijk en gewaag de van de goede samenspel en het begrip dat mevrouw van Rijswijk steeds voor haar man heeft gehad gedurende zijn be drijfsleiderschap. De heer Oranje overhandigde daarna mevrouw van Rijswijk een zilveren kandelaar. In de SuperMart te Rijswijk heb ben diverse klanten welwillend een foto van hun baby afgestaan voor de aktie „Baby van de maand". Deze aktie is een groot sukses geworden. Totaal zijn er 1147 stemmen uitgebracht, waar van de meeste stemmen waren voor de baby. die met een geluk kige moeder werd vereeuwigd op bovenstaande foto. Als prijs was ter beschikking ge steld. hoe kan het ook anders, een aantal baby-artikelen. /~|p 18 februari 1965 herdacht de heer J. P. Fait, bedrijfs leider van de SuperMart in de Linnaeusstraat, het feit dat hij 12 f2 jaar geleden bij Albert Heijn in dienst is getreden. De heer Fait is in 1952 begon nen als verkoper bij de heer Fait Sr. in Waalwijk. Zijn aanstelling tot bedrijfslei der volgde in 1961. Op 2 maart 1964 ging hij in opleiding voor SMBL en op 17 november 1964 werd de heer Fait aangesteld als Bedrijfsleider van de Super- Mart in de Linnaeusstraat. Het heeft de familie Fait niet aan belangstelling ontbroken zowel van de divisiestaf als van naaste familieleden. Geslaagd De heer J. Selier, afdelingschef kruidenierswaren in SM Rijswijk is geslaagd voor het textiel- brevet. Het zou ons eigenlijk moeten verbazen als de Duitsers met 1 hun aangeboren grondigheid I het niet zouden hebben onder- zocht: de vraag of paperclips 1 nu ook wérkelijk worden ge- I bruikt om papieren, die bij el- i kaar horen, te bundelen. Zo is het dan aan de Duitse grondigheid te danken, dat wij nu weten, dat zes van de tien I paperclips in West-Duitsland en in andere landen zal dat i wel niet veel anders zijn II voor een ander doel worden i gebruikt dan het bij elkaar houden van papieren. Westduitse statistici zijn de le- vensloop nagegaan van 100.000 paperclips. 1 Zij kwamen daarbij tot de vol gende ontdekkingen: Het grootste deel der papcr- clips, die aan hun voorbestem- I de doel worden onttrokken, wordt voor reinigingsdoelein den gebruikt. I 15.842 paperclips om nu maar héél precies te zijn! worden opgeofferd voor het leegkrabben van met inkt en vuil volgelopen letters van schrijfmachines. I 56.434 stuks krijgen een be- i stemming als tandenstoker. 1 Met 5.309 paperclips worden I vingernagels gereinigd. 13.196 stuks vinden toepassing 1 als pipe-cleaner. 19.413 paperclips worden ge- bruikt als fiches bij kaart- en andere spelen. I 7.212 stuks werden gebruikt I voor het ophouden van dames- i kousen. 14.613 stuks werden geduren- I de een telefoongesprek of on- I derhoud de nek omgedraaid, d.w.z. tot allerlei figuren ver- bogen. 2.431 moesten het werk van een schroevendraaier verrich- ten en een kleine rest viel tenslotte op de grond en geraakte op deze wijze op de vuilnisbelt. Op 26 maart jl. vierde de heer A. Albers, verkoopleider in de divisie SM II, zijn zilveren ju bileum. In zijn woning te Am- I XJet aan de rijksweg Bre- I -tl da-Bergen op Zoom ge- legen winkelcentrum Etten- ILeur is op 18 maart j.l., on- I der grote belangstelling, I ook van de zijde van de pers en de televisie, door I Staatssecretaris Bakker geopend. Het gehele een- I trum vormt één gebouw met I door tochtdeuren voorziene entrees. De veertig winkels Idie zich binnen dit gebouw I bevinden, zijn gegroepeerd I rond drie overdekte pleinen, elk 500 meter groot, welke I onderling zijn verbonden. De magazijnruimten bevin- I den zich aan de buitenzijde I rondom het gehele complex, waardoor het niet mogelijk Iwas glaswanden te gebrui- I ken. Het buitenaanzicht I doet daardoor wat bunker- I achtig aan en doet niet ver- I moeden wat zich binnen dit gesloten geheel bevindt. Onze gloednieuwe zelfbedie- I ning, winkeloppervlak ruim 200 m2, neemt binnen het I centrum een gunstige plaats I in en werd. na de opening I door de heer L. v. Gils, druk bezocht. De heer P. Scheer- ders Sr. heeft, na ruim een I jaar ziekte, thans deze I I mooie Z.B. onder zijn be- I I heer gekregen. TToor de 2e keer in 4 maanden werd in de S.M. Velp een feestavond voor het personeel georganiseerd. „Geprolongeerd wegens enorm sukses", pleegt men zoiets in de wandeling te noemen. Was de eerste avond al een groot sukses, de tweede was zo mogelijk nog beter. De aanleiding voor dit feest was deze keer de eerste verjaardag van de werk zorgdragen, dan komt de rest vanzelf wel. T>EiS7" nog allen dank te zeggen A» voor het scheppen van de mogelijkheden om voor ons dit soort avondjes te organiseren. Dit kan alleen bevorderlijk zijn voor de teamgeest en daar ontbreekt het in Velp niet aan. Mutaties Divisiesecretaresse mevrouw J. v. d. Netv. d. Berg gaat per 7 maart a.s. Albert Heijn ver laten om zich geheel aan haar huishoudelijke taak te wijden. Vanaf deze plaats zeggen wij haar hartelijk dank voor de prettige samenwerking en wen sen haar verder veel geluk toe. Tevens heten wij welkom in de Divisie mejuffrouw A. Tiele- mans, die de funktie van me vrouw Van der Net zal overne men. vertelde de heer Albers, „ben ook ik als jongste bediende be gonnen. Dat was in filiaal Nij megen, B. v. d. Berghstraat. In 1952 werd hij bedrijfsleider te Utrecht. Samuel van Houtenstr. Vervolgens beheerde hij in Arn hem de filialen Jon. de Witt- laan en Beethovenlaan. Begin 1961 begon zijn oplei ding tot SMBL en eind 1962 werd de heer Albers bedrijfs leider van de nieuwe SM Ir. P. J. van Muylwijkstraat te Arnhem. Tenslotte volgde in oktober 1963 de benoeming tot verkoopleider van de in op richting zijnde divisie SM II. welke functie de heer Albers ook thans nog vervult. ..Deze 25 jaar", aldus de heer Albers, „zijn voorbij gevlogen. Hiervoor zijn naar mijn gevoel twee redenen nl. plezier in mijn werk en de revolutionaire ont wikkeling in ons bedrijf. Het eerste wordt voor een groot deel bepaald door de sfeer in ons bedrijf, die ik altijd als bijzonder prettig heb erva ren. Het tweede de ontwikkeling heeft mij altijd sterk aange trokken en ik ben er blij om hierbij ook nauw betrokken te zijn". Tenslotte geeft de heer Albers als zijn mening, dat er „voor jonge mensen, die hun best willen doen en blijven studeren, nog nooit zoveel kansen ge weest zijn als nu". J~yit de Carnavalsviering niet uitsluitend een Limburgse- of Bra bantse aangelegenheid is. werd op 2 maart j.l. bewezen door het voltallige personeel van Restaurant Albert's Corner te Utrecht. Prins Paulus den Eerste, die met zijn aanwezigheid dit per soneelsfeest opluisterde, zorgde 7o zagen wij onder de deel- nemers b.v. twee Geisha's. vanaf het openingsuur, dat iedereen een onvergetelijke avond beleefde. De best gekostumeerde, één der serveersters, onherkenbaar ver- gekleed als IJsbeer, ontving uit handen van Prins Carnaval de le prijs, bestaande uit een tran sistor-radio. Aangezien de vindingrijkheid bij de kostumeer-wedstrijd zeer groot was, had de jury, bestaan de uit Prins Carnaval en de oude garde van het personeel, het niet gemakkelijk bij de be paling der prijzen. een gesluierde Harem-dame, een Zeeuwse boerin kompleet met gouden oorijzers, een Ame rikaanse officier behangen met onderscheidingen, twee uitvoe ringen van Dorus met hang snor, een zwaargewonde van top tot teen in verband en een Griekse Tempelgodin. De muzikale omlijsting, ver zorgd door het trio „Bart Mon- né", wisselde de carnavalsmu ziek af met dansmuziek. Na het démasqué konden de deelnemers aan het carnavals- countertje de inwendige mens even versterken, waarna met hernieuwde krachten werd doorgefeest tot ver na midder nacht. De personeelsvereniging van Albert's Corner Utrecht, die voorgaande jaren o.a. een ééndaagse touringcarreis en een schaatstocht organiseerde, zorgde ditmaal voor een goede climax, die een volgend keer niet makkelijk te overtreffen valt. hem werd hij gehuldigd door de heren J. van Meer, D. A. ter Wee en J. Kommertz. „Zoals zovelen in ons bedrijf", Op 10 maart vierde de heer C. N. Bouman, nog nauwe lijks geïnstalleerd in filiaal Oud-Beyerland, zijn zilveren jubileum. De jubilaris en zijn gezin wer den 's-morgens bezocht door de heer G. Heijn, D. ter Wee, M. den Ambtman en P. Jonker gouw. De heer G. Heijn speldde de jubilaris het gouden insigne op en overhandigde een enveloppe met inhoud. Ook de heer D. ter Wee, her steld van zijn ziekte, was aan- wezig en bood de heer Bouman het getuigschrift voor Nijver heid en Handel aan. De heer Bouman is op 28 ja nuari overgeplaatst naar de di visie Rotterdam en is thans be drijfsleider van de zelfbedie ning te Oud-Beyerland. Hij heeft hiermede zijn loopbaan in de bedieningszaken, welke 25 jr. heeft geduurd, afgeslo ten. De jubilaris heeft altijd in de divisie Haarlem gewerkt. De vele felicitaties uit zijn „oude" divisie werden zeer op prijs gesteld!

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 3