NIEUWS UIT DE DIVISIES Carnaval in Zaandam SUPERMART AAN ENSCHEDESE BOULEVARD GEOPEND TWalter and Connie SM I Divisie Haarlem Zangeresje van zestien biedt zich aan (Vervolg) Divisie SM III I Steve Rijkhoff' traint inet I B-ploeg Rayon Noord Geboren huwelijk Personeelsavond in Nijmegen met officieel tintje DE HEER JOOSTEN WEER EIT SANATORIUM Benoeming Aanrijding in Beekbergen Twee nieuwe funktionarissen op Non-Food afdeling v. THUIS IA" Ziekenboeg Beterschap Caissière R. van Wijk getrouwd M ejuffrouw R. van Wijk, caissière in filiaal Haar lem: Grote Houtstraat, is op 18 februari j.l. in het huwelijk getreden met de Heer J. J, Haak Geboorte Divisie Utrecht In gesprek met mej. Klymy Op 28 januari j.l. werd de Superniart Enschede aan de Boulevard feestelijk ge opend. In minder dan een week tijd werd deze Superniart, die door Albert Heijn van een particu lier werd overgenomen, omge toverd tot een Albert Heijn winkelpalcis. Bergen werk is er in deze week verzet. De balans-opmakers kwamen met 10 man sterk om de gucdoren te inventariseren. Pré-opening was versterkt met een aantal mensen van opening Z-B's. De aktiviteiten waren koorts achtig en menigeen kwam deze week aan weinig nachtrust toe. Cassières moesten worden op geleid voor de andere kassa's met wisselgeld-automaat, een systeem dat tot nu toe nog niet werd gebruikt. Deze Supermart staat voorlo pig onder leiding van de heer J. Joustra IOp bovenstaande foto ziet U Steve Rijkhoff van de P.M.C.-afdeling, die de laat ste tijd, tijdens trainings wedstrijden op de Jaap IEdenbaan prima prestaties behaalt. De heer Rijkhoff mag na melijk met de B-Ploeg van de K.N.S.B. mee trainen. I Op 4 februari j.l. reed hij I de 500 meter in 48,7 secon den, hiermede stelde hij zijn I persoonlijk record 0,3 secon den scherper. Zondag 7 februari reed hij de 1500 meter in 2 minuten en 31.5 seconden. Dit was I tijdens regen, dus op slecht ijs. Zijn record verbeterde hij met 0.1 seconde. Op dinsdag 9 februari verbeter- Ide hij zijn tijd op de 3000 meter met 3 seconden, op deze afstand is zijn tijd nu 5 minuten en 11 seconden. I De redaktie wenst hem veel I sukses toe. een personeelsavond in Nij megen. Niet zo maar een feest- avondje, maar een avond met een officieel tintje. Er werd namelijk afscheid genomen van de Bedrijfsleider de heer Smit, die werd benoemd tot Bedrijfsleider van de nieuwe Supermart te Nijmegen aan de St. Jacobslaan. Tevens werd de nieuwe Bedrijfsleider de heer Claassen verwelkomd. De heer Smit opende deze feestavond door iedereen har telijk welkom te heten, vervol gens dankte hij alle personeels leden voor de prettige samen werking en sprak de hoop uit dat de heer Claassen eveneens op aller medewerking zou mo gen rekenen. Hierna werd de sleutel door de heer Smit aan de heer Claassen overhandigd. De heer Claassen zei onder an dere in zijn speech te hopen, dat de zaak onder zijn leiding in hetzelfde tempo zou blijven groeien als bij de heer Smit. Hierna sprak een afgevaar digde van het personeel. Hij cankte de heer Smit voor zijn prettige leiding en wenste hem veel sukses toe in de St. Jacobslaan. Daarna werd aan mevrouw Smit een boeket bloe men aangeboden en de heer 5-2-65: Marianna, dochter van de heer en mevrouw G. Vaatstra, bedrijfsleider fi liaal Delfzijl. 18-2-65: De heer J. A. Kramer met mejuffrouw W. de Jager, caissière in filiaal Leeuwarden. Schrans. Dinsdag 12 januari j.l. was er ee "VTa een verblijf van ruim een jaar in sanatorium „Bre- derode duin" te Santpoort is de heer Joosten vrijdag 29 ja nuari j.l. als gezond man ont slagen. Zijn thuiskomst is op grootse wijze gevierd. Vele bloemstuk ken en fruitmanden hadden de woonkamer tot een lusthof om getoverd. Daar het voor hem onmogelijk is de mensen persoonlijk te be danken, die hun belangstelling toonden tijdens zijn ziekte en bij zijn thuiskomst, doet hij dit langs deze weg. Degene die hem trouw eens in de veertien dagen opzocht was de bedrijfs leider van filiaal Aerdenhout. Wij wensen de heer Joosten het allerbeste toe en hopen dat hij weer gauw achter het stuur van z'n bestelwagen mag zitten De heer Bouman, bedrijfslei der van filiaal Willem Pij perstraat te Haarlem, is met ingang van 28 januari benoemd Smit een cadeau overhandigd. Vervolgens werd de heer Claassen welkom geheten en mevrouw Claasen kreeg even eens bloemen. Na dit oficiële gedeelte was het woord aan het drie man sterke „orkest" dat voor elk wat wils bracht, van wals en foxtrot tot madison en twist toe. Het dansen werd afgewisseld met onder andere een Quiz. onder leiding van quizmaster de heer Smit, en een grandioze verloting met prachtige prij zen. Tot ieders spijt was het twaalf uur voordat men er erg in had en ging men moe maar voldaan naar huis. Op 2 februari j.l. hadden de heer Franken, groentechef en de heer Peters, kruideniers chef, beiden werkzaam in onze SuperMart te Apeldoorn, een aanrijding in Beekbergen. De auto welke door de heer Franken werd bestuurd moest in een bocht te Beekbergen uit wijken voor een vrachtauto, waardoor de auto van de heer Franken de berm raakte en in een slip kwam. De heer Fran ken week toen uit naar links en botste daarbij tegen een te gemoetkomende wagen. Beide auto's werden flink beschadigd. De heer Peters liep een heup- fraktunr op en ligt thans in het St. Liduinaziekenhuis te Apeldoorn. De heer Franken had letselen aan beide benen en wordt nu thuis verpleegd. Beide heren wensen wij een voorspoedig herstel toe en wij hopen hen spoedig in ons mid den te hebben. T Telen volgen de televisie- I kursus met Walter en I Connie, terwijl er ook zijn, die de kursus Engels van het IVIO volgen of gevolgd hebben. Voor 15 Shilling per jaar kunt U in het bezit komen van een 14-daags blad: "English by Radio and Tele vision", waarin alle teksten, die via de BBC over de ge hele wereld per radio wor den uitgezonden. Iedere dag is er een andere les. Voor hen, die straks de kur sus van Walter en Connie gevolgd hebben, of de kur sus van het IVIO, zijn voor al geschikt de uitzendingen op maandag, woensdag en vrijdag, op de volgende uren en golflengten: 6.30-6.45 u. (464 mtr), 7.45-8.00 u. (464 mtr), 18.00-18.15 u. (232 mtr) en 20.30-21.00 u. (232 mtr). Soms ook beluister- baar om 23.45-24.00 u. op 232 mtr. Men is in Engeland bezig met een tclevisiekursus met Walter en Connie voor iets gevorderden. Waar schijnlijk komt deze film nog dit voorjaar in de rou latie, voorzien van commen taar in meerdere talen. De nu draaiende films lopen af als Walter en Connie huise lijke verplichtingen krijgen, omdat er een baby komt. In de vervolgfilm krijgt Walter een baan als ver slaggever bij een plaatse lijke krant. Deze baan ver liest hij nu eens niet weer dezelfde dag. Aanvragen voor het tijd schrift "English by radio and television" bij de BBC Publication (ExR) 35, Mar- ylebone High Street, Lon don W.l. ^on-food-artikelen hebben bij Albert Heijn een vaste plaats veroverd. Huishoudelijke artikelen, textiel en drogisterij- artikelen zijn in vele supermarts een vertrouwd beeld gewor den Het is dan ook niet verwonderlijk, dat thans een ver koopleider en een instructeur voor de non-food-sector van het filiaalbedrijf aangesteld, zoals dit ook reeds voor groen ten en voor vlees en vleeswaren het geval was. Het kontakt met de afde lingschefs wordt in de eer ste plaats Ik/ De heer A. van Dam Tot verkoopleider non-food is per 4 januari 1965 benoemd de heer A. van Dam (44 jaar). De heer Van Dam is te voren 14 jr in dienst ge weest van „De Bijen korf" te Den Haag, waar hij het be heer had over „alles wat tot de huish. arti kelen gere kend kan worden". Van zout- strooiertje tot automatische wasmachines. Voorlopig zal hij zich uitslui tend bezig houden met de ver koop van huishoudelijke arti kelen en textiel. Zijn werk zal er op gericht zijn de verkoop in deze sectoren te bevorderen en adviezen te geven ten aan zien van het beheer van de af delingen. Er zal daarvoor een nauw kon- takt worden onderhouden met de afdelingen Verkoopbevorde ring en Inkoop en met de SM- divisieleiders, terwijl de heer Van Dam ook regelmatig in de filialen kontakt zal hebben met de bedrijfsleiders. lar- .on- I tot bedrijfsleider in Oud-Beijer- land. De heer J. Th. Schaaf s- ma, assistent-chef, is met in gang van 1 februari benoemd tot reserve-chef. Bediende Van Egmond uit filiaal Sassenheim slaagde voor het „Groothan delsdiploma". Berichten wij in de vorige editie dat de heer C. De kens, bedrijfsleider van filiaal Heemstede, Raadhuisstraat, (inmiddels gesloten) halve da gen mocht werken, dit gaat niet door helaas. Volgens de laatste berichten moet de heer Dekens tot april volstrekte rust houden. Ook de bedrijfsleider van filiaal Wassenaar, de heer J. de Jong, is nog steeds niet in orde. Het is zoals hij zelf zegt „halen en brengen". Wij wensen beide heren een spoedig algeheel her stel toe. u de super-supermart Albert Heijn binnen- wiptu heeft uw mandje al aan t de arm. kijk dan meteen even rechts. Daar hangt een bord aan de muur met de uitdagen- 7 de titel ..Hier uw gratis ad ver- tentie". Neem een onbeschreven s kaartje uit het bakje, schrijf er I op wat u wilt: ..Aangeboden", ..Gevraagd"of wat ook, schuif t het bij in de rij, en wacht af succes verzekerd. Meer kaart- i jes dan er plaats is hangen er nu over elkaar heen zelfs. Ook Lal ben je niet op iets speciaals uit, het is een kostelijke bezig- 1 heid om uit de eerste hand te vernemen wat in de tweede r hand wordt aangeprezen. Aller- l hande kaarten prijken op dit L unieke aanplakbord. A LS je leest ..Wringer met bok. 15 gulden", pijnig je f meteen je hersens met de 1 vraagwat moet die bok er- L bij 1 En wat zou er in de man om- Igaan die zijn ..Judopak, maat 48" kwijt wilHeeft hij het J opgegeven sinds hij Anton Geesink heeft bezig gezien of I is hij sindsdien gegroeid van trots na die olympische helden zege? Wie weet. In elk geval: pak mee! Het kan niet op: ..Poppenkast met acht poppen". Wie zouden het anders zijn: Jan Klaassen, Katrijn, de Dood van Pierlala: een uitgelezen gezelschap, re ken maar. Wie laat zich op de kast krijgen Er zijn enkele dames die er de brui(d) aan geven, zij willen nu wel eens van hun enige êêndagsjurk af. Getuige annon ces als Bruidsjapon aange boden. Witte korte, met alle toebehoren" en „Lange japon met sluier en petticoat". Dat toebehoren maakt nieuwsgie rig. die petticoat neem je op de koop toe. TT^EN nog jong meisje, dat -®-^ van heel andere dingen 3 droomt, prijst zichzelf a Meisje, bijna 16 jaar, wil graag i in een leuk bandje als zange- res, ook in bezit van gitaar. C T. Sanderse (volgt adres)." Is l er een leuk bandje in Rijswijk? 1 T. Sanderse krijgt vast wel I emplooien dan lezen we j over een jaartje of zo in de v bladen: ..Het begon op een r aanplakbord in een supermart f in een winkelcentrum in Rijs- 1 wijk De heer onderhouden door de heer B. C. Keler (28 jaar), die als in- structeur- non-foods de medewerker is van de hr Van Dam. Daarnaast zijn beide heren be trokken bij de z.g. non-food-dagen voor de SMBL's en afdelingschefs, kur- susaktiviteiten en het samen stellen van handboeken. De heer Keler is enkele maanden eerder in dienst getreden, en was voorheen verkoopchef bij de HEMA. Ook hij heeft reeds een gron dige non-food-ervaring opge daan. Het is vooral de taak van de heer Keler om in de filialen de afdelingschefs via adviezen, aanwijzingen en instructies be hulpzaam te zijn bij het beha len van optimale resultaten. Zaterdag 20 februari j.l. is in dat gedeelte van hel distributie centrum waar gewoonlijk de bestellingen in de auto's worden ge laden door 700 personeelsleden van produktiebedrijven, distri butie centrum en kantoor carnaval gevierd. De foto hieronder toont een overzicht van de feestvierders tijdens het dansen op de muziek van een pierement. Mejuffrouw B. Hoeksma, drogiste in filiaal 1027 is op 25 januari 1965 geslaagd voor het vakdiploma „Parfu merie" en in juli 1964 voor het middenstandsdiploma. De Heer en Mevrouw Scha- pendonk-Nannes werden op 8 februari 1965 verblijd met de geboorte van een doch ter genaamd Gerarda, Pe trus, Maria, wij noemen haar Peggy. De Heer Schapen donk is bedrijfsleider in fili aal Rijswijk. Als je gedurende 12% jaar bij Albert Heijn in dienst bent, weet je wel wat te vertellen, dit ondervonden we weer eens bij mejuffr. Klijmij. De reden van zo'n lang en goed dienstverband gaf zij kernachtig weer met de woorden: „Liefde voor het vak!" 12 Jaar heeft zij gewerkt als verkoopster in de be dieningszaak. Een groot deel van haar werkzaamhe den hielden betrekking met het wijkwerk. Zo vertelde mej Klijmij, dat zij ongeveer 9 jaar geleden een heel jaar lang 2,50 ontving voor iedere nieuwe klant die zij wist te werven. Twee jaar lang heeft zij samen met een collega de wijk bezorgd met de bakfiets, zomer en winter: Haar verzamelwoe de voor waardepunten kent geen grenzen. Eens nam zij de bakfiets afgeladen met blikgroenten (punten-actie) en is gaan venten totdat zij „los" was. In de loop der jaren heeft zij dan ook een hele serie cadeaux verzameld. Het was te veel om op te noe men, de grote cadeaux wist zij zich te herinneren, zoals volledig servies, reiswekker, rotanstoel, toiletspiegel, een broodroster etc. In het begin, zo vertelde mej. Klijmij, werkte zij in net filiaal samen met de be drijfsleider en een bediende. Het filiaal werd steeds „kleiner" en nu wordt er ge werkt met 7 mensen. Als gevolg hiervan is het filiaal vorig jaar verbouwd tot zelfbediening. Toch zou zij niet meer terug willen, want zo zegt mej. Klijmij, als le vJeeswarenjuffrouw kun je je werk beter regelen waar door je rustiger werkt. Tot slot mogen wij conclu deren, dat de groei van ons filiaal te Schoonhoven voor een niet gering deel te dan ken is aan de trouw en toe wijding die mej. Klijmij steeds heeft getoond. 4

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 4