Vierweekse afrekening is gestart vw Bartelson bezoekt Kontaktkommissie P.B. Zaandam Mevrouw J. Saras-Cohen T'A jaar bij A.H. Dia-avond Kontaktkommissie P.B. Amsterdam-Zwanenburg Kratten en blikken voortaan op afgifte bonnen Direktie mededelingen De heer C. de Zeeuw jubileerde De heer J. Kabel bleef het jaar uit Rotterdam Mej. 1 W.A.v.d. Graaf jubileerde Notulen vorige vergadering Ideeënbus ,///r GEHUWD DE HEER H. DEKKER VIERDE 11272 JARIG JUBILEUM Ploegenchef 11JIJ hopen ook. dat 1965 ons allemaal mag geven wat wij elkaar gewenst hebben. Na deze prettige dagen van Kerst en Oudjaar gaan wij u over tot de orde van de dag. I want er is weer heel wat te vertellen, alles gaat gewoon door. de prettige en onprettige dingen in dit leven. Wij beginnen met bruid B. Kooiker, die op 18 dec. 1964 in de huwelijksboot is gestapt met I de heer W. Verkroost; wij wensen u beiden een goede vaart en gezondheid. De heer I L. van Viegen wilde mej. Vogelezang tot zijn bruid heb- ben; 6 januari om 15.30 uur is het huwelijk voltrokken. Wij wensen u beiden het allerbeste toe. Op 14 januari was voor l 26 dames een bijzondere jubi leumdag; al deze jubilaressen kregen een bloemstuk thuis ge stuurd en van de direktie een enveloppe met inhoud. Wij konden merken, dat deze da mes vol goede moed weer op weg gaan naar het volgende jubileum. Mevr. Klaassen vier- de op 3 januari haar 25-jarig huwelijksfeest; wij wensen haar en haar man nog vele jaren toe. Wij mogen nog wat in deze stemming blijven, want op 7 februari viert het echt- paar Heistek hun 25-jarig hit- welijksfeest; alvast namens ons allen hartelijk gefeliciteerd en I nog vele gezonde jaren toe- gewenst. Bij de fam. Beets werd een dochter Wilhelmina I geboren; onze felicitaties met dit blijde gebeuren. Mevr. Sa- ras en mevr. Bergers vierden I in december hun Tj^-jarig za- kenjubileum; alsnog onze feli citaties. De heer Pols (DC) wordt nu al enige weken in hef St. Jan-ziekenhuis verpleegd. De heer Pols overkwam een bijzonder ongeval. De heer I Hus (PM) moest in het zie- kenhuis voor een knieoperatie. maar is nu al weer enige we- ken thuis voor verder herstel. De heer J. Brehler is al vele weken thuis wegens ziekte, zo ook de heer Nobel (KB), die I met zijn rug tobt. Mevr. Clerc is nog wegens ziekte thuis: hopende dat hef met rust weer I goed mag komen. Mevr. Grip- peling moest in het St. Jan- ziekenhuis opgenomen worden: I wij wensen haar het allerbeste toe. De heer K. Jansen OD moest voor een operatie opge nomen worden in het W.G.- ziekenhuis; het allerbeste van je collega's. Klaas. Tevens I groeten wij hartelijk mevrouw Rowoud - Keiler, de heer G. Sturm en de heer A. P. Prins. 'n Spoedige beterschap. De heer Schetselaar is na het ongeval wat hem is ov komen weer voor hele dagen aan het werk. De heer Bleeker (KB) moet drie weken rusten. daarna heeft de dokter weer het woord, dus laten wij maar j het beste hopen. De heer de Jong van de O.D. is ook al wéken thuis wegens ziekte, maar hij hoopt toch weer gauw het werk te hervatten na I enkele weken ziek te zijn ge weest. De heer de Vries OD is dinsdag 12 januari in het Ge- meenteziekenhuis geopereerd en wij hopen, dat alles weer goed mag komen en dat hij weer gauw in zijn gezin mag terug keren. T7"rijdag 18 december 1964 was mevrouw J. Saras- Cohen 7/2 .jaar bij Albert Heijn in dienst. Gedurende deze tijd heeft zij als hulp in de bakkerij ge werkt. In een kleine kring van be- drijfleiding chefs en collega's werd deze dag herdacht. De heer P. Vink sprak haar vele prettige woorden toe, waarbij hij haar een gouden ring overhandigde. Vervolgens spraken de heer A. Castelein en de heer H. Bloem haar toe. Namens het bakkerij-perso neel overhandigde Mevrouw Stoklasha een bouquet bloe men. Ook mejuffrouw G. Meijn verrijkte haar met bloemen namens afdeling Personeelsza ken. Namens het personeelsfonds ontving zij uit handen van mejuffrouw Th. Otten een en veloppe met inhoud. Mevrouw J. Saras-Cohen is in ons be drijf een geziene figuur vooral bij de jeugdige meisjes. Geboren in Indonesië, kwam zij na de oorlog na vele ver wikkelingen naar Holland. In Indonesië heeft zij vele jaren gewerkt bij de Dienst voor Volksgezondheid. Er zal zo spoedig maogelijk in de loonzakjes via de loonafdeling een verzoek uit gaan de vakantie plannen op te geven vóór 1-4-1965. Indien eerder opgave mogelijk is, zal dit een soepele gang van zaken bevorderen. De introduktief older voor nieuw personeel wordt uitgedeeld. Naar aanleiding hiervan ont spint zich een diskussie over de introduktie. De aan de nieuwelingen uit te reiken folder heeft mede ten doel het kontakt tussen nieu weling en de personeelsverte- genwoordiger tot stand te brengen, zodat ook de K.K.- leden aan de begeleiding van de nieuweling in de eerste pe riode een positieve bijdrage kunnen leveren, met name door het aanhoren, behandelen of doorgeven van eventuele aan passingsmoeilijkheden. Ook met de chefs zal de heer Vink de introduktie nog eens bespreken. Bij de start van de 4-weekse afrekening zijn enkele fouten gemaakt, die zoals te verwachten waren, direkt en duidelijk naar voren zijn geko- Op 4 januari 1965 werd in Dordrecht het moment her dacht dat de heer C. de Zeeuw 12'/j jaar geleden als heftruck chauffeur in dienst trad bij melkexport-Sterovita N.V. In een gezellig gesprek met de direktie en collega's werden in de direktiekamer ook meer dere feiten en herinneringen uit zijn dienstverband opge haald. De bedrijfsdirecteur de heer E. J. de Leeuw overhandigde hem zijn jubilariscadeau. De jubilaris had daarvoor een polshorloge uitgezocht. Wij spreken de hoop uit, dat dit cadeau, uiteraard konstant tikkend, de heer de Zeeuw naar zijn volgend jubileum zal begeleiden. Na 31 december 1964 is de C.A.O. voor het bakkers bedrijf niet meer in werking. Besprekingen tussen werkge vers en werknemers omvatten o.a. de vijfdaagse werkweek als een van de voornaamste punten. Over de loonwijzigings- voorstellen is men nog niet tot een akkoord gekomen, zodat vanaf 1 januari 1965 alleen de 2 A.O.W. kompensatie in de lonen is verwerkt. Bij de wijzigingen, welke in de organisatie hebben plaatsge vonden, is het PB A'dam/ Zwanenburg niet betrokken. De heer Glazenburg blijft de Op 9 februari om 20.00 uur wordt een dia-avond gehou den over de Amerikaanse reis van de heren G. Hoorn, J. Krijt en P. C. Vink. Iedereen is hartelijk wel kom. Eigenlijk had de heer J. Ka bel in oktober zijn werk zaamheden in het D.C. kunnen beëindigen, want officieel was 17 oktober „de dag", maar met het oog op de Kerst en Nieuw jaars drukte bleef hjj zoals hij het zelf noemde, „het jaar uit." In een gezellige bijeenkomst, waarbij ook zijn vrouw aanwe zig was, werden nog heel wat oude koeien uit de sloot ge haald. Chef J.Maas, waarbij de heer J. Kabel sinds 1958 werk te, gewaagde van een rustige, serieuze kracht, die hij node zag gaan. Iedereen was het met de heer Maas eens toen deze in zijn afscheidswoord zei „Ome Jan we zullen je missen". Wij hopen dat er voor de heer J. Kabel en zijn vrouw nog vele jaren van gezondheid en geluk zullen volgen. De 17 december 1964 werd te Rotterdam dei dag gevierd dat Mejuffrouw W. A. van der Graaf 7% jaar in dienst van de Firma Al- bert Heijn was. Mejuffrouw van der Graaf heeft, met slechts een korte onderbre king, het hele bedrijf vanaf dat de firma nog Kleverpa heette, zien groeien tot het grote bedrijf dat nu N.V. Albert Heijn's Groothandel heet. In de feestelijk versierde kantine, waar de jubila- resse met moeder, zuster en zwager en haar collega's bijeen waren sprak de heer Haan haar toe. Hij dankte haar voor de 7% jaar trou we dienst en memoreerde enige grappige voorvallen uit haar verleden. Namens de. direktie bood hij haar vervolgens een prachtig horloge met inscriptie en bloemen aan. Hierna boden haar collega's haar een schitterende tas met make up artikelen aan. De jubila- resses dankte alle aanwezi ge voor de betoonde belang stelling en de prachtige ge schenken. algemene leiding houden van de produktiebedrijven in Zaan dam, Amsterdam/Zwanenburg en Dordrecht Sterovita Ex port), daarnaast de stafdien sten en kwaliteitsdienst T.R.O. De verpakking van gebak en koekjes gebeurt bij het PB A'dam/Zwanenburg in kratten en blikken. Deze hebben een bijna even hoge waarde als de inhoud, zodat thans afge sproken is (om zeker te zijn dat deze emballage retour komt) het aantal blikken en kratten op de afgifte (bonnen te vermelden. Bij het retour- ontvangen wordt door de chauffeur een retourbon afge tekend. De vakantieaanvragen zullen zo spoedig mogelijk wor den afgewerkt, zodat de defi nitieve datum vaststaat. Een van de leden meent dat het verschuiven van uiterste da tum van aanvraag 31-12-'64 naar 15-l-'65 niet eerlijk is t.o.v. h endie vóór l-l-'65 hun aanvraag hadden ingestuurd. De chauffeurs zullen een zgn. zeiljopper ontvangen, hiervoor zal volgens het voorstel een jas komen te vervallen. Voor schoonm aakwerkzaam heden zullen in de afdeling vervoer 2 paar laarzen en in de inpakafdeling 3 paar laar zen aanwezig zijn. In Zaandam worden alleen klompen en geen schoenen verstrekt. Op dit schoenenpro bleem zal in de volgende ver gadering worden teruggeko men. Momenteel is nog geen goed funktionerende ideeënbus in het PB A'dam/Zwanenburg aanwezig. Om inzicht over de ideeënbus te geven zal de heer Ypma de leden een reglement toezenden, waarna er in één der volgende vergaderingen op teruggekomen kan worden. Enkele leden hebben vragen over de berekening van de overuren, waarbij de onduide lijkheid van het huidige loon- strookje het belangrijkste punt vormt. De voorzitter antwoordt dat er een uren-verantwoording opge zet zal worden, waardoor de afrekening geen problemen meer geeft. Op dit overwerk aansluitend is de vraag om 'bij een eventuele andere periode van overwerk het aantal te maken overuren vooraf op te geven, zodat men weet over welk tijdsbestek overgewerkt moet worden. men. Voor een groot deel zijn deze fouten gekorrigeerd en voor zover dit niet het geval is, zal alsnog een korrektie plaatsvinden. Wij moeten ons echter op deze fouten niet blind staren en en kele maanden afwachten al vorens een oordeel over dit systeem te vellen. Op verzoek van de heer Vink zegt de kontaktkommissie aan deze afspraak haar medewer king toe. Eén van de punten betreft de afrekening van overwerk. De overwerkuren worden be taald 100 en men houdt derhalve de overwerktoeslag te goed. Of het mogelijk is ook de over- werkpremie in het voorschot te betrekken is een vraag die nog bezien zal worden. Een tweede punt betreft de verrekening van reiskosten, waarover onduidelijkheid is. Ook dit punt zal nader worden bekeken. In het kader van het voor gaande wordt de afronding van de 5 loonsverhoging be sproken. Aanvankelijk is de franchise niet in het basisloon berekend, doch bij nader on derzoek blijkt, dat dit wel het geval had moeten zijn. De heer Ypma zal dan ook zorgen, dat eventuele korrekties plaatsvin den. De sleutel van de fietsenstal ling, die tot dusverre in de drukkerij hing, is nu opgehan gen in het O.G. Overwogen wordt .om voor de fietsenstal ling evenals voor de brom fietsstalling een sleutel tegen statiegeld de gebruikers ter beschikking te stellen. Moge lijkerwijs zou dit beperkt kun nen worden tot die groep, die buiten de normale begin- en eindtijden in de fietsenstalling moeten zijn. De heer Vink wil één en ander nog eens overwegen en er in de volgende vergadering op te rugkomen. De treinenloop naar Amster dam geeft vooral 's avonds moeilijkheden. Daar echter een relatief steeds geringer deel van het personeel van deze trein gebruik maakt, is het moeilijk een andere dienstrege ling bij de spoorwegen tot stand te brengen. In hoeverre voor die mensen die door deze situatie in moeilijkheden ko men een oplossing te vinden is, zal nader worden overwogen aan de hand van enkele sug gesties, die ter vergadering v/orden gedaan. Dames met meer dan 12% dienstjaren hebben slechts één jubileum, terwijl in de toe komst deze groep zowel een 5 als een 12 jarig jubileum zullen hebben. Indien echter hier van een ach terstand gesproken zou wor sen, zouden alle dames in A.H. lienst met meer dan 12% jaar dienstverband nog een soort extra jubileum moeten vieren. Dit punt zou in de O.R. bespro ken moeten worden, doch in deze vergadering is men van mening, dat het beter is deze zaak te vergeten. De heer Vink geeft een toe lichting op de wijziging, die zich in de taakafstemming tussen de heren Ir. H. Glazen- burg en Ir. W. A. Eggers heeft voltrokken. Door deMcKinsey aktiviteiten is een intensieve ontwikkeling op gang gebracht in de Distribu tie Centra zowel in Zaandam als in de vlees- en groente sek- tor. Bovendien is door de ontwik keling bij Sterovita het Stero vita Export bedrijf meer direkt onder leiding van de heer Gla zenburg gekomen. Dit heeft er toe geleid, dat de heren Eggers en Glazenburg hun taken meer gesplitst heb ben, waarbij de heer Glazen burg persoonlijk de leiding heeft gehouden over de pro duktiebedrijven en de heer Eg gers zich onder leiding van de heer Glazenburg belast heeft met de direkte leiding van de Distributie Centra. In verband hiermee is de staf- groep rechtstreeks onder de heer Glazenburg geplaatst. 1-12: De heer L. v. Vliegen met Mej. J. Vogelen zang (Bedr. Bur.) 17-12: De Heer G. v. Ruiven met Mej. A. A. Mulder CF 18-12: De Heer W. Verkroost met Mej. B. Kooiker BB 23-12: De Heer C. Noordhof (mag.) met Mej. N. de Boer. 9.1.65 de heer N. A. H. Hup- kens (afd. Fil.bureau) met mej. F. P. M. Ge- leuken. Op 16 december was het 12% geleden dat de heer H. Dekker in dienst trad van het voormalig Hoeve bedrijf in Amsterdam, dat later Albert Heijn's brood- en banketbak kerij zou worden. De heer H. Dekker had de eerste jaren leiding over een kleine bakkerij en de Jac. van Lennepstraat, waar alleen wit brood gebakken werd, daar naast liep de heer Dekker te vens een broodwijk. Nadat de bakkerij in de Jac. van Lennepstraat opgehe ven werd kwam de heer H. Dekker als ploegenchef in de Borgerstraat te werken, waar hij thans nog werkzaam is. Namens de direktie sprak de heer G. de Wal de jubilaris toe, waarbij hij een polshorloge aanbood. Het personeelsfonds bij monde van de Heer S. Keijzer over handigde de jubilaris een en veloppe met inhoud waarbij de wens uitgesproken werd dat de prettige samenwerking nog vele jaren doorgang mag heb ben. IN MEMORIAM Tot ons leedwezen is op zondag 27 december 1964 overleden de heer JAN SCHRAM In de leef tijd van 78 jaar. De heer Schram is werkzaam geweestals stoker in het ketelhuis van de pro duktiebedrijven en daarna nog een aantal jaren als postloper op het hoofdkan toor. Hij was een goede werker en een prettig collega. Hij ruste in vrede. Op 14 december 1964 over leed nog vrü onverwacht de heer H. DIL 1 die reeds in 1961 met ziekteverlof I was en laat stelijk werk zaam was op 1 de afdeling „Inkoop-ad ministratie" van het HK. De heer Dil bereikte de leef tijd van 68 jaar. De. over ledene was sedert mei 1923 in ons bedrijf werkzaam. I)e heer Dil was een zeer harde werker, had veel ver antwoordelijkheidsgevoel en was een geestig mens. Dat hij ruste in vrede. 5

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 5