TRODUKTIE VAN NIEUWE PREMIES ITGERREID ONDERZOEK VOORAF mÊk Dordrecht koos zeven nieuwe personeelvertegenwoordigers i P.M.C. club sloeg in als een bom SHU Stunt M m» A 11 \n. Mm De heer J. Kroonenberg met pensioen SigtlS» Onderzoek Zes en twintig P.B. dames in de bloemetjes gezet ^Tien dames in |A.G. gehuldigd Streefkwaliteit Garantie Verbeteringen b krengcM A.H. stunt groeide uit tot een levend begrip Transport Publiciteit PMC gaat door Zinvol JJrie jaar PMC! Het was mei 1 962en ineens sprak heel Nederland over koelkasten over Al bert Heijn en over de Premie van de Maand Club. Nieuws dat insloeg als een bom! Het publiek reageerde direct en enthousiast, tienduizen den reserveringen voor PMC-koelkasten stroomden binnen. Dat was de stormachtige geboorte van de PMC, waar kranten over schreven en iedereen over sprak. Een van de P.M.C. suksesartikelen. de was-automaat, in een kontrasterende omgeving. Nu, na 3 jaar PMC kunnen wij dan ook zeker stellen dat de PMC deze gedachte vol ledig heeft waargemaakt. Een „stunt" werd een levend be grip... premies werden geïntro duceerd met hoogtepunten zo als: de centrifuge, elektrische naaimachine, Kenwood keu kenmachine, Castor wasauto maten, Grill, grote tenten sor tering en een compleet reis plan. Dagelijks wordt u geconfron teerd met de PMC en u zult zich stellig wel eens afge- P. Hordijk C. J. v. Dongen C. Moekhoek L. Spanjaard Tn december 1964 werd in het melkbedrijf melkexport Ste- rovita n.v. te Dordrecht een verkiezing in het kader van de personeelsvertegenwoordiging gehouden. Onderstaand volgt de uitslag. de ondernemingsraad. Is machinist. Deze afdeling had drie can didates Reserve is de heer A. de Bruijn. Afd D afdMelkontvangst, Pasteurisatie, Producten, Laboratorium en kaas De heer G. Haar werd her kozen met 62y2 en werk zaam op het Laboratorium. Er waren twee candidaten. Reserve is de heer E. T. de Vries. Afd. E BulafcHing, Polygal- afdeling, Chauffeurs en lading. In deze afdeling werden drie leden gekozen n.l.: a. de Heer C. J. van Don gen. Meewerkend voor man van de Polygal-afd. Is voor het eerst lid van de O.R. en is gekozen bij de herstemming. b. de Heer C. Moekhoek, werkzaam in de vul-afd. Is herkozen met 32 van de uitgebrachte stemmen. Was enige jaren geleden ook lid van de O.R. Er waren 8 candidaten. Afd. A Administratie en magazijnen. De heer J. P. Hordijk werd herkozen. Magazijnmeester. Werd gekozen met 86 van de uitgebrachte stem men. Er waren 2 candidaten. Re serve is de heer H. Ber- voets. Afd. B Leidinggevend personeel. De heer W. P. J. Faasen werd herkozen met 86 van de uitgebrachte stem men. Chef Technische Dienst. Er waren twee candidaten. Reserve is de heer W. van Wijngaarden. Afd. C Technische dienst en Huishoudelijke dienst. In deze afdeling werd de heer P. Klootwijk gekozen met 61 van de stemmen. Is voor de eerste maal lid van T7rijdag 18 december heeft de V heer P. Kroonenberg onze dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioenge- rechtige leeftijd. Gedurende 18 jaar is hij in de S.B. als cor- veeër werkzaam geweest. De heer P. Vink sprak hem namens het bedrijf vele lof- tuigingen toe, waarbij een vloerkleed en een enveloppe met inhoud hem ten deel viel. Ook de heer J. W. Hekkert en de heer G. A. van Rooijen pre zen de scheidende. Namens het personeelfonds sprak de heer J. O vermeer (enveloppe met in houd). Namens het S.B. personeel ontving hij een elektrische koffiemolen. De kollega's kor- veeërs boden sigaren en tabak aan. De heer P. Kroonenberg heeft 18 jaar z'n werk met plezier en ijver verricht. Wij hopen, dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust mag genie ten, en wensen zijn vrouw een spoedig herstel toe van haar ziekte waaraan ze reeds lange tijd lijdt. W. P. Faasen P. Klootwijk Reserve is de heer W. van Well. In totaal heeft 91 van de stemgerechtigden hun stem uitgebracht. vraagd hebben, hoe dit alle maal wordt gerealiseerd. Vanaf die tijd stond onze pu bliciteit iedere maand in het teken van de nieuwe PMC pre mies. Tot en met december 1965 zijn 55 soorten PMC premies geïntroduceerd. Per soort kan men bij bepaalde premies nog kiezen uit diverse modellen: b.v. koelkasten, was automaten, werphengels, ser viezen, textiel en bij de PMC tenten zelfs uit 7 typen!) Bij dit getal 55 willen wij even met u stilstaan. De inti-oduktie van de koelkasten werd door velen als een stunt gezien. Een stunt heeft echter iets tijde lijks. De reactie is groot maar meestal van voorbijgaande aard. Dat is beslist niet het doel van de PMC, waarvan het reglement als volgt be gint: „De Premie van de Maand Club beoogt deelnemers aan het vrijwillig spaarsysteem van Albert Heijn N.V. door haar tussenkomst de gelegenheid te geven in het bezit te komen van waardevolle huishoudelij ke en andere artikelen tegen aanzienlijk lagere dan de nor male verkoopprijzen. Op deze wijze wil de PMC medewerken aan een „Beter Leven" voor haar leden." Aan het introduceren van een bepaald artikel als PMC pre mie gaat een zeer uitgebreid onderzoek vooraf. Dit is nood zakelijk want het artikel moet aan bijzonder zware eisen vol doen: het moet begeerlijk zijn (een groot aantal mensen moe ten het graag willen bezitten!) verder moet de kwaliteit uit stekend zijn en de clubprijs aanzienlijk lager dan de nor male verkoopprijs. Zo'n on derzoek vraagt veel tijd, voor sommige premies zelfs een jaar. Een voorbeeld hiervan is een van de laatste premies, de PMC hoogtezon. Om te kunnen beslissen of de keuze juist was, werd er eerst een oriën terend onderzoek gehouden. Een onderdeel hiervan is het marktonderzoek, dat antwoord geeft op vragen als: hoe is de belangstelling voor dit soort artikelen? Hoeveel worden er reeds gebruikt en door wie Welke merken zijn er? Wat In verband met het instel len van het vijf-jarig ju bileum voor medewerksters, werkzaam in ons bedrijf, zijn er deze maand en in december 1964, tien dames van het A.G. gehuldigd en bedacht met een enveloppe met inhoud van de direktie en een bloemstuk van het Personeelsfonds. Het waren de volgende da mes: Jitske Boekelaar, loon- afdeling, Tilly van Huijstee, filiaal-controle, Lies Jelmer- sma, boekhouding, Ans Lan- gereis-van Huystee, rek. courant, Henny Meijerink, boekhouding, Loes Morelis- Born, hollerith, .Janny Pal mer, boekhouding, Henny Schermer, kas, Hanny Schouten, boekhouding en Janna van Voorthuizen, ere- dit-af deling. 14 januari 1965 werd voor de hieronder genoemde groep dames een bijzondere jubileumbijeenkomst georganiseerd. Zij waren het middelpunt omdat zij door een wijziging in de jubileatijdstippen alsnog een jubileum tegoed hadden. De bedrijfsleider van de pro- dukliebedrijven, de heer P. C. Vink leidde deze gezellige jubileum viering. Iedere jubilaresse ontving namens de direktie een enveloppe met inhoud en bloemen van het personeelsfonds. Een tweetal dames ontbreken op de groepsfoto. Zij ontvingen het cadeau enige dagen later. 'ruiui£cu, Mw. D. Apon-Kramer Mej. R. v. d. Berg Mw. G. de Boer Mw. P. Boom-Wagenaar Mej. C. v. d. Bosch Mej. J. Buntsma Mej. E. Gerritsen Mw. Af. v. d. Horst-Peet Mej. H. van Houts Mej. E. G. Koers Mw. G. de Konig-Klootwijk Mej. Af. Koops Mw. J. Kwakkel-Sdegher Mej. T. M. Pardoen Mw. T. Puls-Böhm Mej. E. van Scherpenseel Mej. N. Af. Schouwen Mej. A. Smit Mw. J. W. Sondaar-Koning Mej. Af. v. d. Tak Mej. R. Tromp Mej. C. Wierda Mej. N. de Wit Mej. J. v. Wijngaarden Mw. I. v. Wijngaarden-Seelis Mej. A. Af. van Zijl zijn de prijzen en kwaliteiten hiervan en welke wordt het meest gekocht? Een PMC premie moet een kwaliteitsprodukt zijn! De afdelingen die met de inkoop en met het onderzoek van de technische eigenschappen zijn belast (TRO) stellen hiervoor 'n streefkwaliteit vast. Alleen een produkt dat aan deze eisen vol doet, komt in aanmerking om verder bekeken te worden. Bij het oriënterend onderzoek gaat men tevens na in welke tijd de introduktie moet vallen, de streefdatum, hoeveel exempla ren er nodig zijn, wat de club- prijs kan worden en aan welke technische eisen de hoogtezon moet voldoen. Ook de verpakking en verzen ding worden reeds bestudeerd. Uit het oriënterend onderzoek komt een voorlopig voorstel. Toen dit voorstel voor de hoog tezon was goedgekeurd, kon met het definitieve onderzoek begonnen worden. Het uitgekozen monster onder ging allerlei technische proe ven. Hieruit bleek dat er een aantal wijzigingen in de uit voering nodig waren. In nau we samenwerking met onze af deling TRO en de radiologische werkgroep van T.N.O. wei'den deze door de fabrikant uitge werkt. Zo werd bijvoorbeeld de kwartsbrander van een speci aal soort kwarts vervaardigd, waardoor het „zonnespectrum" zo goed mogelijk benaderd wordt. De PMC hoogtezon kreeg ver der een speciale veiligheids schakelaar, zodat bij dichtslaan van de koffer de lamp auto matisch wordt uitgeschakeld. Dat deze laatste bijzonder veilige constructie een belang rijk pluspunt is, blijkt uit een „warentest" van DM in Duits land. Zestien typen werden on derzocht waarvan 11 hoogte- zonnen met een kofferconstruc tie zonder schakelaar. Alle 11 werden afgekeurd omdat door onverhoeds dicht vallen van de koffer, brand kan ontstaan. De PMC hoogtezon zou bij de ze test als enige goede uit de bus gekomen zijn! Andere resultaten van ons on derzoek zijn: een ingebouwde signaalklok, 'ïittebestendig deksel en een Ozon-vrije wer king. Ook aan kleine details is ge dacht, zo wordt bij de PMC hoogtezon een meetkoordje ge leverd om de juiste afstand tot het apparaat te bepalen. Zo ontstaan vele verbeterin gen, die de klant niet altijd aan het uiterlijk van een pre mie kan afzien, maar die de premie waardevoller maken dan vergelijkbare artikelen die reeds in de handel zijn! Bij het definitieve onderzoek De heer en mevr. J. Keune bij de belangstelling van hun huwelijk; de heer en mevr. Houting bij hun Dl/2-jarig huwelijk; de heer T. de Lange bij zijn 25-jarig zakenjubi- leum; mej. H. D. Abcouwer tijdens haar ziekte; de heer en mevr. van Ruiven-Mulder bij hun huwelijk; de heer P. Kroonenberg bij zijn afscheid; mevr. Saras bij haar 7 IA-jarig dienst jubileum; mevrouw Berger bij haar 7^-jarig dienst- jubileum; de heer en mevr. F. G. Huisman bij hun 40-jarig huwe lijk; de heer Janse tijdens zijn ziek te; de fam. Klaassen bij hun 25- jarig huwelijksfeest; de heer de Jager bij de geboorte van zijn zoon. Voor de attenties voor de ge pensioneerden: de heer D. Onrust, de heer D. Middelbeek, fam. H. van Eist, de heer W. J. Hüfener. De heer Prins tijdens zijn ziekte; de heer W. Leonards tijdens zijn ziekte; fam. Klaassen bij hun 25- jarig huwelijksfeest. Jubilarissen 14 januari danken Direktie en Personeelfonds voor huldiging en cadeaus. gaat men tegelijkertijd na wat er nodig is op het gebied van service, onderhoud en reserve onderdelen. Door verzendproe- ven wordt de verpakking uit geprobeerd. Pas wanneer al deze problemen zijn opgelost, wordt er definitief beslist of het artikel als premie wordt geïntroduceerd! Voor de hoog tezon was de beslissing gun stig en op dat moment begon de eigenlijke voorbereiding van de aktie. De tijdfactor ging sterk meespreken, want de introduktie moest in het na jaar vallen (gunstigste mo ment!) Bij de eigenlijke voorberei ding zijn natuurlijk veel meer mensen en afdelingen betrokken dan bij het onder zoek. De inkoop afdeling stelt het koopcontract op en ziet toe op tijdige levering. Terwijl de afdeling TRO door regelmatige controle bij de leverancier zorgt, dat de kwaliteit van de nieuwe premies overeenkomt met de bestelde kwaliteit, be reidt de PMC administratie nieuwe formulieren voor en treft regelingen voor trans port, opslag en verzending aan de klanten. Nu komt ook de publiciteit aan de orde. Er wordt onder zocht wat de vergelijkbare winkelwaarde is. Folders en raambiljetten moeten ontwor pen worden en gedrukt. Dit had bij de hoogtezon nog bij zondere konsekwenties. Het is een apparaat uit de medische sector en daarom moesten alle teksten eerst ter goedkeuring v/orden voorgelegd aan de „raad voor openlijke aanprij zing van geneesmiddelen en geneeswijzen". U kunt zich voorstellen dat dit extra tijd ging kosten, die later tijdens de produktie van het materi aal weer ingehaald moest wor den. De introduktie-datum stond vast en daar viel niet aan te tornen! En dan is het ineens zover! Alles ligt klaar de pers wordt ingelicht de adver tentie verschijnt in de dag bladen en in alle filialen liggen de folders gereed en worden de raambiljetten opgehangen. Een nieuwe premie maakt zijn entree. Ondertussen wordt al weer druk verder gewerkt aan de voor bereiding van de volgende pre mie. Een eenmaal geïntroduceerde premie vraagt echter voortdu rende nazorg! ,De kwaliteit van de verdere produktie moet be waakt worden. Afleveringen moeten precies volgens schema verlopen. De PMC administra tie verwerkt de binnengeko men bestellingen, geeft ze door aan het verzendadres en be waakt de voorraad. Zo gaat de PMC door! "IVTa de koelkasten is het as sortiment nu uitgegroeid tot een grote collectie aantrek kelijke premies: van bestuur bare rolschaatsen voor de jeugd tot de meest moderne wasautomaten voor het gezin! Premies die het sparen by Al- bert Heijn N.V. voor iedere klant tot een bijzonder zinvol le handeling maken. 28-11: Wilhelmina Cornelia, dochter van de Heer W. C. Beets. 16-12: Pieternelle, dochter van de heer H. J. v. Gog.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 4