IDEEË1VBUSKOMMISSIE BELOONDE NEGEN EN ZEVENTIG INZENDINGEN Jaarvergadering P.V. Mutaties bestuur, „grote avonden" en verhoging van kontributie Uit het ziekenboek van AG en HK OVEBWELDIGENDE AANVOER VAN EMBALLAGE Mevr. C. Hoogland als lid van de O.R. gekozen K in net Kienavonden Resultaten over 1964 bevredigend Tevreden AGENDA Kontaktkommissie D.C. ,'WË, Hulpvaardig Feest in verpakkingsafdeling MEVR. BERGER VIERDE Vb JARIG JUBILEUM im,m. In begin december vond de jaarvergadering plaats en alhoewel helaas de meeste leden schitterden door afwezigheid, is het toch een vruchtbare vergadering geweest. De belangrijkste pun ten waren: de mutaties in het bestuur; optrekking kontributie; grote avonden. Om even meer te vertellen over deze drie punten het volgende. Wegens gezondheids redenen had de voorzitter, de heer A. H. Pilger, zich niet meer herkiesbaar gesteld als voorzitter. In de heer v. d. Hazel hoopt men een waar dige opvolger te hebben ge vonden. Wij willen de heer Pilger dan ken voor het vele werk, dat hij voor de P.V. heeft gedaan en de wens uitspreken dat hij in de komende tijd mag vooruit gaan met zijn gezondheid en de vitaliteit kan opbrengen om verschillende van onze aktivi- teiten toch mee te maken. Verder is de heer P. Schipper vice-voorzitter van de P.V. geworden en is er een perma nente vertegenwoordiger voor het hoofdkantoor, n.l. de heer W. Lakeman, van de afdeling pensioenen. Met ons allen het gehele bestuur wel te ver staan zullen we proberen een grote aktiviteit te ont plooien en de verschillende verzoeken in realiteit om te zetten. Nu alles omhoog is gegaan in prijs en men thans veel hogere gages moet betalen voor artiesten en gezelschap pen heeft men gemeend ook de contributie te moeten optrek ken. Voor een groep bedraagt die vermeerdering 30 cent of min der per periode. Men houdt nu voortaan aan in plaats van Men heeft dit gedaan mede omdat men van plan is om de Z-S- .«grote avonden" 2x ach- TT ET blijkt nog altijd zo tc zijn, dat dames voorgaan, dus nu ik een klein epistel wil schrijven, zal ik mij daaraan houden. Mevrouw Taal, korresponden- tie-afdeling. ligt al bijna een maand thuis. Het laatst be zochten wij haar voor de kerst dagen en hoorden toen, dat zij nog steeds plat moet blijven liggen. Mevrouw Taal doet u allen de hartelijke groeten. Mej. Tilly van Huystee, afd. filiaal-kontrole, missen wij al vanaf eind november. Ze knapt nu aardig op, maar voor zij al haar krachten weer aan haar werk kan geven, gaan er nog wel enige weken overheen. De heer v. d. Hoede, afd. reke ning-courant. is al ruim acht weken „in de lappenmandhij mag nu echter 's middags op. Dit doet hem iedere dag op nieuw enorm goed. We hopen, dat hij weer gauw zijn taak ter hand zal kunnen nemen. Bij dc heer Koomen, afd. be stellingen, werden wij hartelijk ontvangen. Beiden waren zeer verheugd over het Kerstpak ketje van het Personeelsfonds. De heer Koomen voelt zich re delijk wel en hij werkt thuis zo hard als hij kan voor zijn af deling. De heer Verhoeven van de P.M.C.-afdeling is weer bij ons terug en werkt nu voor halve dagen. Wim Kroonenburg, ook van de P.M .C.-afdeling, komt waar schijnlijk 18 januari bij ons te rug, na eerst ziek te zijn ge weest en daarna een verkeers ongeval te hebben gehad. Van hieruit wensen wij u allen spoedig beterschap. ter elkaar te houden, zodat let terlijk iedereen in de gelegen heid kan zijn om te komen. In dit verband is het wellicht goed thans al te vertellen, dat op 13 maart voor de 2e maal van dit seizoen Potasch en Per- lemoer met hun nieuwe stuk komen. Men rekent er wel op, dat minstens de helft van de zaal gevuld zal zijn. Het waren weer avonden met sfeer en mocht u denken dat we hier gokken, wellicht kan dan de foto bij dit artikel u overtuigen. We zijn het met vele leden hartroerend eens, we willen deze twee avonden beslist niet meer missen, in onze jaarlijkse evenementen. De prijzen vielen in de smaak bij de meesten en het idee om ze aan te geven op een groot bord, zodat iedereen kon zien, naast de tafels op het toneel, wat haar of zijn prijs kon worden, bleek een goed idee. De eerste avond was de stem ming joliger; de tweede avond even bezadigder, maar als be stuur kunnen we terug zien op een goed sluitstuk van het jaar 1964. Tn de maand december zijn 17 ideeën beloond. namelijk 810 voor een idee betreffende betere A De heren J. de Heer-Kloots, J. Poetsma en de werkmethode voor de chocolade hagel fabri- heer A. Groot behaalden de hoogste beloning kage. Zijn alle dames al hard aan I het naaien? Wij zijn erg be- I nieuwd hoe u er allemaal uit zult zien. De voorbereidingen zijn al in volle gang. U moest het allemaal eens kunnen zien, het wordt echt groots. U weet toch ook al dat we Prins Carnaval en zijn Raad van Elf verwachten Heeft u nog nooit een car naval meegemaakt, nu dan kunnen we u de raad geven, probeer het eens en u zult zien: u bent verkocht voor alle volgende jaren.. Afgesproken, dat we met ons allen en zonder onder scheids des persoons, als één grote A.H.'-familie zoals een paar jaar geleden met het 75-jarig bestaan het hele D.C. op stelten gaan zetten. Voor de dames sterkte en veel fantasie en voor de lie ren; helpt uw echtgenote of verloofde. Twee weten en kunnen uiteindelijk meer dan een. En de tijd gaat vlug, want 20 februari dan is het zo ver. Iedereen - voorbe- reidingsploeg - versierders - feestvierders - gasten reeds nu een heel goede voorbereiding gewenst voor een. naar we honen, uracil- De heer J. Schake kreeg 650 voor zijn idee, voor het zelf bedrukken van doosetiketten waardoor minder etiketten af gekeurd behoeven te worden, bij wijzigingen in de verpak kingen. Bovenstaande heren zijn in de hal van het ontspanningsge bouw met hun chefs door de heer P. Vink ontvangen, waar bij de bedragen hun werden overhandigd. Hoge bedragen, welke uiteraard vlak voor de feestdagen zeker welkom wa ren. De heer H. van 't Loo ont ving 90,voor het idee bezuiniging prijslinten op de transwrapmachines. Negen meisjes uit de VA mochten 90, - delen. Zij hadden me de gewerkt voor het mutsen probleem in het bedrijf op te lossen. Een wijziging voor de inktrollen op de meelmachine leverde voor de heer C. van Draanen 80,op. J. Mulder kreeg 25,voor wijziging kurkmachine in de wijnkelder. De heer Padrevec- chi ontving 30,voor de nettere werkwijze bij de ha- gelwalsen. De heer K. Besse ontving voor 2 ideeën respektieve- lijk 25,en 10,betref fende bescherming muren wijnafdeling en wijziging schepstelen voor het deeg KB. W. Zaal ontving 20,voor wijziging custardfabricage. Mejuffrouw C. Termaten stelde een wijziging in de speculaas verpakking voor, hetgeen haar 15,opleverde. Mejuffrouw A. Lantinga stel de een werkmethode-verbete ring voor bij het plakken van overdozen, beloning 15,—. Mevrouw Vlas-Stiemer zond een idee in voor de besparing van etiketten, beloning 10, Twee ideeën van de heer G. Onrust brachten respektieve- lijk 25,en 10,op. Ver beteringcodering verpakking speculaas en Zaanse koeken, en inklapbare werktafels op de pakkamer teneinde ruimte te winnen. De heer H. E. Sloot en de heer P. Schipper ontvin gen voor een niet te belonen idee 5,aanmoedigingsspre- mie. Als wij de ideeënbus nu eens over het gehele jaar gaan bekijken, dan komen we tot het volgende: Totaal inzendingen in 1964 128 stuks afgewezen zijn 33 stuks nog in behandeling 16 stuks 49 stuks Aldus beloond 79 stuks met een totaal bedrag van 4477,50. Gemiddeld per idee 56,67. Wij mogen hierbij opmerken, dat de ideeënkommissie over deze resultaten best tevreden is. Zij wenst de inzenders voor het jaar 1965 veel sukses toe. De heer P. C. Vink overhandigt de beloningen aan de gelukkige winnaars. In gedachten zijn zij kennelijk reeds met hun volgend idee bezig. De fotograaf kon hen zelfs niet doen afleiden. 20.2 CARNAVAL 13.3 Potasch en Perlemoer 17.3 FILMAVOND Engeland J^e verkiezing, die een uitslag moest geven wie van de twee kandidaten, mevrouw C. Hoogland en mejuffrouw J. Th. Otto, haar intrede zou doen in de ondernemingsraad, wees mevrouw Hoogland aan Van de 47 uitgebrachte stemmen in de afdeling CF, SB, LF, WK, VF en Huishoudelijke dienst kreeg me juffrouw Otto 20 stemmen en mevrouw Hoogland 27 stemmen. Hiermee behoort mevrouw Hoogland tot de kern van het personeel. ,,'t Begon ei genlijk een 4- tal jaren ge leden. Ik voelde mij verplicht het gezinsinkomen te vergroten en trad in dienst bij Al- bert Heijn. Ik werkte toen halve dagen ver telt merouw Hoogland. ,Zo heel eenvoudig als ik het nu vertel vond ik het toen hele maal niet. Vele jaren lagen tus sen mijn vorige werkkring en deze nieuwe. Bovendien mocht mijn gezin er niet onder lijden." Privé-omstandigheden ver anderden. Mevr. Hoog land ging hele dagen wer ken en voelde zich in het Albert Heijn produktiebe- drijf steeds meer thuis. Haar hulpvaardige moeder lijke omgang met haar jon gere collegaatjes bracht o.m. de hr. Vinke, haar afde lingschef in de S.B., tot het besluit haar als zijn „rech terhand" aan te stellen. Ze hielp mee in de werkvoor bereiding en dergelijke. Als ook ^verzorgde zij o.a. het vieren van een jarige, een verloving of huwelijk van een der inpaksters. Als „Tante Trien" werd ze een graag geziene bekende. Je ontmoet zo je doet! Daarom voelde zij zich steeds meer met haar werk verbonden, en nam zij na een verkiezing in maart 1964 het lidmaatschap in de kon taktkommissie graag op zich. In december 1964 werd zij tot lid van de onderne- mingraad gekozen. Ze wordt in dit college rechtstreeks door de pres.-directeur in gelicht omtrent de huidige gang van zaken en over de toekomst van het bedrijf. Het lidmaatschap in de kontaktkommissie brengt haar aan de vergader-tafel met de bedrijfsleider van de produktiebedrijven. Ze wil graag bewijzen deze grotere taak aan te kunnen. „Vijf kinderen zorgen met mij thuis voor de gezellig heid. Mijn oudste zoon is reeds militair de jongste 12 jaar. Veel vrije tijd blijft er niet over, alhoewel een goed boek een ware rustige ontspanning voor me is! Ik wens me nog eens een pick up met heel veel klassieke platen. Maar voorlopig is de gezondheid en de toekomst van mijn kinderen het be langrijkste." Veel succes in de onderne mingsraad zij haar toege wenst. TTfi eerste kennismaking met de schermsport is uitstekend ver lopen. Iedereen was erg enthou siast! Er is nu een schermclub opgericht, bestaande uit 18 leden en de trai ning is woensdagavond 6 januari gestart onder deskundige leiding van de heer v. d. Berg. scherm- leraar te Amsterdam. Komt u ook eens een woensdag avond naar onze training kijken in het O.G. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Mocht u nog schermmateriaal hebben en dit aan onze vereniging willen overdoen, dan zal dit in grote dank aanvaard worden. Mcj. E. Koers, toestel 288. De heer J. G. Krijt opent de ze eerste vergadering van de kontaktkommissie in het jaar 1965 met een hartelijk welkom aan de aanwezige le den. In de maanden november en december 1964 is de kommissie niet in vergadering bijeen ge weest; de voorzitter heeft naast deze bijeenkomst ook de vergaderingen met de afde lingschefs in deze maanden niet gehouden en naar een la ter tijdstip (jan. '65) verscho ven; dit alles in verband met d ehoge tonnages, die geduren de de laatste maanden van het jaar in het D.C. moesten wor den verwerkt. In de eerste maanden van dit jaar zal er in de leiding van produktie- en distributie centra een wijziging in de taak c.q. werkverdeling plaatsvin den. Ir. W. A. Eggers zal ingaande 1 april 1965 worden belast met de leiding van de distributie centra in Zaandam, Amster dam en Rotterdam. Mede door- Donderdag 24 december was mevrouw Berger T/z jaar in dienst van Albert Heijn. In het Ontspanningsgebouw werd zij opgewacht door de bedrijfs leiding, chefs, leden van de kontaktkommissie en enkele kollega's. De heer P. C. Vink sprak haar namens de direktie toe, waar bij hij een polshorloge schonk. Mejuffrouw T. Lantinga ver rijkte haar met bloemen en een enveloppe met inhoud namens chefs en kollega's van de af deling. Verder sprak haar direkte chef, de heer A. Broek, vele prettige woorden tot haar. Namens het personeelfonds ontving zij een enveloppe met inhoud uit handen van mejuf frouw Thea Otten. Mejuffrouw G. Meijn overhandigde bloe men namens afdeling Perso neelszaken. dat de heer Eggers nauwe kon takten heeft met het Ameri kaanse adviesbureau McKin- sey, dat een speciaal onderzoek instelt naar de distributie me thodes van zowel kruideniers artikelen als van groenten, fruit en vlees, komt hiermede een goede koördinatie met dit bureau tot stand. Ir. H. Glazenburg neemt de leiding van de T.R.O.-groep van de heer ir. Eggers over en behoudt daarnaast de direkte leiding over de produktiebe drijven te Zaandam, Amster dam en Dordrecht. Ir. Eggers zal aan de ontwik keling van de Distributie Cen tra van ons koncern direkte leiding gaan geven onder ver antwoordelijkheid van ir. Gla zenburg. Voorts deelt de heer J. G. Krijt mede, van de filialenorganisa- tie mededeling te hebben ont vangen, dat de gehele bevoor rading gedurende de maanden november en december (kerst- bevoorrading) tot tevredenheid is verlopen. De heer Krijt blikt daarna nog even terug naar 1964 en vraagt naar reakties op de nieuw jaarsbijeenkomst van 4 januari 1965, 's morgens om half acht. Gesteld mag worden dat het geheel zeer positief is beleefd en speciaal de voor het eerst gehouden nieuwjaarsbijeen komst met het voltallige D.C.- personeel. De enorme drukte in de laat ste maanden van 1964 geeft thans zijn weerslag in een overweldigende aanvoer van leeggoed. In de afdeling is de aanwezige ruimte reeds bezet met nog te sorteren goederen ook on der de overkapping buiten worden tijdelijk lege goederen opgesla/en. Deze extra stapeling van goe deren kan inhouden dat het breukpercentage iets toeneemt. Getracht zal worden de sor tering van deze vergrote aan voer over een aantal weken te verdelen; alleen in uiterste noodzaak zal tot overwerk woren overgegaan. In de middaguren zal in het D.C. geen koffie meer worden geschonken, doch uitsluitend thee. Hiermede wordt eenzelf de situatie geschapen als op het hoofdkantoor en in de pro duktiebedrijven reeds gebrui kelijk is.

Personeelsbladen | 1965 | | pagina 3