Mej. E. M. Vet behaalde de meeste stemmen I AH musketiers richtenj schermclub op De heer T. de Lange viert zilveren jubileum HElectrische schrijfmachine met I metponsbancl in gebruik op H.K. Verkiezing kon taktkom m issie Gezellig „Maïtre" GOEDHEILIGMAN OP BEZOEK IN 'T O.G. Dichtaders sprongen open Demonstratie Inlichtingen Groot bedrag uit ideeënbus voor werkneemster Aanmoediging QP 1 december is een tussentijdse verkiezing gehouden voor de kontaktkommissie van de Produktiebedrijven. In verband met het vertrek van mejuffrouw Jansen, vertegen woordigster van het vrouwelijk personeel van de SB, CF, LF, WK, VF en huishoudelijke dienst, was een vakature in de kontaktkommissie ontstaan. Hiervoor hebben zich twee dames verkiesbaar gesteld, nl. mejuffrouw E. M. Vet (afd. CF) alsook mejuffrouw A. van Zijl (CF). Beide dames zijn op veertien jarige leeftijd in dienst getreden en hebben nu reeds respektie- velijk vier en zeven dienstjaren. Mejuffrouw Vet kreeg vijftien van de vijfentwintig stemmen en werd hierdoor een nieuw lid van de kontaktkommissie PB. Mejuffrouw Ellie Vet is bijna negentien jaar. Haar ouderlijk huis in Landsmeer deelt ze met nog zeven broers en zusjes. Mogelijk dat de gezellige groepssfeer thuis Ellie een zwak voor het verenigingsleven heeft bezorgd. Ze bleek dan ook bereid eerst als assistent leidster, maar nu reeds als leidster, een speeltuinvereni ging mee te leiden. Ze is ook in het bestuur van een wandelklub betrokken en geeft jonge meis jes van acht tot dertien jaar wekelijks onderricht in naaien en handwerk. „Ik heb eigen lijk maar één avond per week vrij', zegt Ellie. ..en dan ligt er EHBO-cursus meestal huis werk van de te wachten. Zaterdags en zondags houd ik vrij. Dan ga ik met mijn vriendin leuke dingen doen. Plaat jes draaien, bios koop bezoeken, winkelen en zo meer." In 1960 heeft zij de stap naar Albert Heijn gewaagd. Als 14-jarig meisje ben je nog niet de allereerste dag thuis in zo'n groot produktiebedrijf. Vooral de eendagsschool van „De Voorslag" toen nog de „Zon nebloem" hielp ook haar wen nen aan het idee, dat ze nu een baan had en liet haar mer ken, dat het tienerschap dan overigens zeer prettig te dra gen is. Ellie hoopt vurig te kunnen be wijzen dat zij het vertrouwen, dat haar kollega's in haar heb ben gesteld, waard is. Op woensdag 6 januari a.s. zal er in het Ontspan ningsgebouw om 20.30 uur een schermdemonstratie worden gegeven. Waarom, zal men zich afvragen. Wel, enkele AH-ers met muske- tiersbloed in d'aderen heb ben het plan opgevat een schermclub op te richten onder auspiciën van de AH- personeelsvereniging. Het is mogelijk om op de woensdagavonden in de grote zaal van het Ontspan ningsgebouw de wapens te kruisen onder leiding van schermleraar „Maitre" W. van den Berg, waarbij alle vrouwelijke en mannelijke AH-ers en hun gezinsleden, ongeacht leeftijd, welkom zijn. TTEEL kinderen waren naar het O.G. gekomen. op uitnodiging van Sint en Piet. Er werd gezongen: Zie de maan schynt door de bomen. Zie ginds komt de stoomboot. Sint's lievelingslied. De heer Helder opende het feest. U weet wel, de meneer van P.Z. van het D.C. Hij was nog nooit zo goed op dreef geweest! Door het mooie zingen van de kleintjes, kwam Sint Nicolaas binnenrijden in een Fiat. Hij was vergezeld van twee Pieten, vol met geintjes. De auto moest worden geduwd 't is wat! „Sint Nicolaas kon nog niet rijden", zei men heel fijntjes. &OMMIGE jongens en meisjes werden bij Sint geroepen. Cs De een kreeg een standje, de ander een pluim. Rietje mocht niet klikken en Jantje mocht niet snoepen. U ziet. het was soms ernstig, 't was niet slechts luim. Door al het spreken werd de Sint zo moe en kwam het moment van Balzamo's theater. De gordijntjes gingen open. eerst waren ze toe. Daar kwam Jan Klaassen en Katrijn met haar gesnater. 't Was een echt stuk. in twee bedrijven. De kinderen waren stil. bij de ouderen was een enkele prater. Maar ondanks alles gingen Jan en Katrijn door met kijven rTMJDENS de pauze van dit feest, A werden wij verblijd met een tractatie. De kinderen waardeerden limonade 't meest. de ouders kregen perla koffie voor de variatie Een kunstcriticus, geheten Karei Peer. moest beoordelen welke tekening het mooiste was geweest. De kinderen kregen, wat een boffer, een meer of minder welgevulde koffer. Niemand werd door Sint en Piet vergeten. want bij 't naar huis gaan kregen allen hun cadeau. En daarom, u moet het weten. 't was weer zoals ieder jaar. Voor het O.G. van Albert Heijn een opgetogen kinderschaar. I "or Op Onlangs is op de Correspondentie-afdeling van het H.K. aan de Westzijde een elektrische schrijfmachine in gebruik genomen. Met deze machine is het n.I. mogelijk om een standaardbrief vele malen als een steeds met de hand getypte brief te versturen. De eerste brief wordt dan op de machine getikt en tegelijkertijd wordt de ponsband ingeponst. Indien men weer eenzelfde brief nodig heeft, wordt het ponsbandje ingeschakeld en de machine zorgt automatisch voor het typen. Het adres en de datum moet uiteraard wel met de hand getikt •orden. de foto mej. Sanders, die meestal deze machine bedient. De kontributie zal 1, per week bedragen. anvankelijk wordt er ge- -G*- schermd met materiaal van de schermleraar en met klubmateriaal, dat wellicht met subsidie van de perso neelsvereniging aangeschaft kan worden. Uit persoonlij ke ervaring weten wij, dat indien men besluit met deze sport door te gaan, men pas na enkele maanden begint met een geleidelijke opbouw van de uitrusting. Na afloop van de demon stratie kan men zich aan melden en indien de belang stelling groot genoeg is wordt er zo spoedig moge lijk met het schermen ge start. Wij verwachten dus op 6 januari a.s. in het Ontspanningsgebouw vele belangstellenden. Mocht men voor die tijd nog bepaalde inlichtingen willen hebben, dan kan men kontakt opnemen met me juffrouw E. Koers, toestel 288. EEN be hoorlijk bedrag, n.I. f 140,-, is nu eens aan één van Al- bert Heijn's werkneemsters ten deel ge vallen. Mevrouw Vergne, afd. KB, was de gelukkige aan wie het bedrag uitgekeerd kon worden. Een andere opstelling voor het verpakken van Kleuter taai-taai stelde zij voor, waardoor kostenbesparing aan 't licht kwam. Zestig gulden werden uitge reikt aan de heer H. Mul der, afd. VF voor het idee om het vermicelli-deeg kluitvrij te houden. Mej. J. de Looze (CF) ontving 20,Zij stelde voor de uitloopbaan van de repen- machine te verlengen, zodat de wikkels langere droogtijd had den. Een sorteerbak voor sui- kerafvallen leverde voor de heer J. Overmeer 20,op. De heer J. v. Kooten afd. KB kreeg 10,- voor wijziging van de koel- en afvoerband BOl. De heer J. Gras (VA) en de heer D. Groot (WK) ont vingen ieder een aanmoedings- premie. A angezien dit de laatste ver antwoording is van de be dragen, welke over 1964 uitge keerd zijn, wil de ideeënbus commissie besluiten alle inzen ders van ideeën een gelukkig 1965 toe te wensen, in de hoop dat zij trouwe inzenders van ideeën zullen blijven. In een zeer gezellige bijeenkomst in de kantine van het DC werd op 20 november het 25-jarig jubileum van de heer T. de Lange gevierd. Zoals altijd bij een jubileum werd door verschillende spre kers het woord gevoerd en werden vele kadoos overhan digd. De heer De Lange heeft in de 25 jaren die nu achter hem liggen diverse functies vervuld. Zo begon hij op de erwtenzolder van het oud(ste) centraal magazijn, toen nog achter de winkel in de West zijde. Later toen het CM een wat meer uitgebreider karak ter ging krijgen, kwam de heer De Lange in de expeditie waar hij met het ophalen en verzen den van goederen werd belast. T^oen de afdeling Groothandel de kinderschoenen was ontgroeid, ging de heer De Lange naar de „afweegwinkel" om de 5- en 10-kilo zakken koffie-meel-rijst enz. klaar te maken voor verzending naar sanatoria, ziekenhuizen, be jaardencentra en andere instel lingen. Bij de overgang van CM naar DC kwam de heer De Lange mee en ook nu nog is hij da gelijks in de weer met het af wegen van grootverpakkingen voor de grootverbruikers. ■TUjn hobby is de blaasmuziek. Uit de reacties bij zijn ju bileum viel te beluisteren dat hij een goede medewerker is, die in de kleine kring van men sen in de groothandel zijn draai wel heeft gevonden.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5