Kontaktkommissie PB vergaderde WERKNEMERS MET DIENSTVERRAND VAN 25 JAAR OF MEER KRIJGEN DRIE DAGEN EXTRA VAKANTIE Twee nieuwe inkopers kwamen de AH gelederen versterken De heer JPieters op le Pinksterdag kwam in dienst Groei Kerstpakketten Geschenken Kleedkastjes Ondersteunings fonds Telefoongids Textiel Specialist Ontwikkeling Mogelijkheden Tweede Wimpy te Amsterdam Huwelijken bij A H Rondvraag P I agenda Toneelavond I op 23 januari I Pen- 121/2-jarig jubileum De heer J. Pieters, chef van de afdeling grootverbrui kers, vierde op 4 december j.l. zijn 12%-jarig' jubileum. In feite had dit op 1 december moeten geschieden, omdat hij per 1 juni 1952 werd aangeno men. Daar 1 juni 1952 le pink sterdag was, werd de datum van indiensttreding voordelig- heidshalve op 4 juni gesteld. Zijn eerste funktie was die van export-manager. In de periode 1954-1956 exporteerde Albert Heijn N.V. bijzonder veel sui kerwerk. Men ontving toen veel orders uit de Gemenebest- landen op pepermunt en tof fee's in koffertjes. In de Ondernemingsraad van donderdag 27 oktober j.l. is medegedeeld dat alle medewerkers, die 25 of meer jaren aan het bedrijf zijn verbonden, in het vakantiejaar 1964/1965 recht hebben op 3 dagen extra vakantie. Per eind 1956 ging de heer Pieters zich hoofdzakelijk bezighouden met de afdeling grootverbruikers. Hij nam deze afdeling over van de heer M. Ligtenstein, die zich na zijn pensionering aan deze taak had gewijd. Onder leiding van de heer Pieters heeft de afde ling grootverbruikers een snel le groei doorgemaakt. Toen Keg werd overgenomen, zag hij kans om grote scheepvaart maatschappijen in de klanten kring op te nemen. De afdeling grootverbruikers heeft zich ontwikkeld tot een verkoop apparaat van artikelen welke rechtstreeks aan grote instel lingen worden verkocht. Hier toe geeft de heer Pieters ook leiding aan een aantal verte genwoordigers. De heer J. Pieters Kerstpakketten PTkjen wij de heer Pieters be- zochten op z'n kantoor, viel het op hoeveel werk zijn afdeling had aan de St. Nico- laas- en Kerstpakketten. Jaar lijks worden tienduizenden pakketten klaargemaakt voor allerlei bedrijven en instellin gen! De heer Pieters heeft verder nog diverse maatschappelijke funkties. In zijn woonplaats, Heiloo, heeft hij zitting in de Gemeenteraad en ook op ker kelijk gebied is de heer Pie ters geen onbekende. Hij heeft op 4 december mooie geschenken en at tenties ontvangen, zoals: be stek van de Directie, een Ron- son aansteker van het perso neel van de afdeling grootver bruik, een Parkerpen en bloe men van vertegenwoordigers en een boekenbon van de af deling inkoop. Ingaande 1 januari 1965 zul len tegen 1.statiegeld sleu tels verkrijgbaar zijn voor kleedkamerkastjes op de af deling PZ. Tevens zullen de kastjes, voor zover nodig, op nieuw van een nummering worden voorzien, opdat doel matig beheer zal kunnen plaatsvinden. Met grote nadruk verzoekt voorzitter de voorge stelde maatregel te willen steu nen om de preventieve werking ervan zo groot mogelijk te doen zijn. Meegedeeld wordt dat het be stuur van het Ondersteunings fonds als volgt is samenge steld: de heren C. Kraay, F. Brandsma en J. Ph. Ypma, H. K. Engel waartoe men zich in bijzondere gevallen kan rich ten. Eind december zal een nieuwe telefoongids gereed komen. Ingaande woensdag 25 novem ber j.l. zijn de Medische Dienst en de afdeling P.Z. naar de ^inds juni 1964 is in onze dienst de lieer H. C. Pollmann, Inkoper van drogisterijartikelen, parfumeriën en cosmetica. mede hierdoor ging hij zich verder in deze zaak specialise ren. „In ons bedrijf is de branche waarin ik werkzaam ben be- De heer Th. Un inkoper textiel De heer li. C. Pollmann trekkelijk nieuw. Het is dus eigenlijk een afdeling die nog geheel tot ontwikkeling moet worden gebracht". Aldus de heer Pollmann. Tevens introduceren wij: de heer Th. Una, inkoper textiel. De heer Una is per augustus 1964 in onze dienst gekomen. Er is een zekere overeenkomst in zijn carriëre, met die van de heer Pollmann. Het leek ons nuttig iets van zijn funktie te vertellen en hem op deze wijze bij U te in troduceren. De heer Pollmann is eigen lijk van „huis uit" een spe cialist op het gebied van huis houdelijke artikelen, aarde werk etc. In verband met zijn kennis van deze artikelen werd hij in 1959 aangesteld als inkoper bij een warenhuis annex levensmidde- lenbedrijf te Amsterdam. ■VTa verloop van tijd werd hij ingeschakeld bij de inkoop van drogisterij-artikelen en parfumerieën. Op dit gebied be haalde hij enige diploma's en Hij heeft eveneens veel ge werkt in de sector huishoude lijke artikelen, zoals glas, aar dewerk en porselein. De heer Una heeft gedurende 14 jaren voor één der grootste waren huizen van Amsterdam inge kocht. Eerst als textiel inkoper en later als inkoper huishoude lijke artikelen. Hij heeft veel internationale ervaring gekre gen, mede door kontakten met buitenlandse warenhuizen. Voor Albert Heijn zijn er vol gens de heer Una bijzonder veel mogelijkheden in de tex- tiel-branche. an het Damrak 92 waar vroeger de Oporto Bodega was ge- 2"*- vestigd is op zaterdagmorgen 28 november om 8.30 uur de tweede Wimpy van Amsterdam geopend. Dit nieuwe soort snelrestau rants heeft als specialiteit een bijzonder soort Hamburger, eveneens Wimpy genaamd, welke wordt bereid volgens een uniek recept en waarvoor de aparte en geheime kruiden combinatie kant-en-klaar wordt geleverd door Lyons uit Londen. De nieuwe Wimpy Damrak is iets groter dan die aan de Leidsestraat, er zijn name lijk zitplaatsen voor 27 perso nen, terwijl er voor de zomer een terras is geprojecteerd voor 20 stoelen. Deze „Wimpy's" zijn van oor sprong snel-restaurants van J. Lyons Company Ltd. In tien jaar zijn er in Engeland 300 van geopend. Verder vindt men Wimpy's in Noorwegen, België, Ierland, Frankrijk, Ver. Staten. Zuid-Afrika, Rhodesia en Kenya. 5e verdieping van pand '55 ver huisd. Notulen vorige vergadering: Naar aanleiding van de vaka- ture in de Ondernemingsraad, ontstaan door het vertrek van mevrouw Engel-Ebell wordt duidelijk de wenselijkheid dooi de vergadering naar voren ge bracht, deze alsnog te doen vervullen. Zo spoedig mogelijk na de Kontaktkommissie - verkiezing, op 1 december a.s., zal de heer Overmeer dit punt eventueel op de agenda van de a.s. On dernemingsvereniging doen plaatsen. Verplichte WA-verzekering Vergadering brengt naar vo ren dat de regeling waarbij be paald is dat men voor zakelijke boodschappen tijdens diensttijd alleen gebruik mag maken van een motorvoertuig, indien de WA-polis gecontroleerd is dooi de juridische afdeling van Al- bert Heijn, Mr. J. F. A. Fran ken (toestel 228). Voorzitter zegt toe de chefs nogmaals van deze bepaling op de hoogte te zullen brengen. Bedrijfsbezetting PB De heer Vink geeft een kort overzicht over het verloop van de bezetting gedurende de eerste 10 perioden van dit jaar. Hieruit blijkt dat de bezetting van de PB beter is geweest Amor heeft weer raak gescho- ten bij Albert Heijn. De liefdes pijlen troffen deze Iceer het bruidspaar van Rein-Kerkho- ven (boven) en het bruids paar Keune-Jansen (onder). Beide paren zijn werkzaam in de produktiebedrijven. Tussen alle zakelijke kontakten door weet de romantiek toch altijd door te dringen. dan begroot. Ook van de rest van het jaar wordt een goede bezetting verwacht. Introduktie Daar uit de tussentijdse ana lyses van het wervingscijfer na de indiensttreding 1964 is ge bleken, dat het verloop gedu rende de eerste 2 maanden nog steeds bijzondere aandacht ver dient, wordt dit punt opnieuw aan de orde gesteld. Het ligt in de bedoeling 1 ja nuari 1965 de Kontaktkommis- sieleden niet slechts telefonisch doch ook schriftelijk op de hoogte te brengen wanneer een nieuwe werknemer voor de afdeling die zij vertegenwoor digen in dienst is getreden. Bovendien is op suggestie van een der leden van de KK door PZ een concept-folder gemaakt betreffende OR en de KK; het ligt in de bedoeling deze aan nieuwelingen op de dag van hun indiensttreding uit te rei ken. Waterkranen De vraag wordt gesteld of de waterkranen in de herenkleed kamers kunnen worden nage zien. Voorzitter zegt toe maatrege len te zullen nemen. Vakantieregeling 1965 gevraagdnaar vakantieregeling 1965, spreekt de heer Vink de wens uit er de voorkeur aan te geven dezelfde vakantierege ling toe te passen als het vori ge jaar. Dit betekent dat per hoofdchef, vóór 1 april 1965 een vakantieschema zal wor den samengesteld, zodat het Bedrijfsbureau het produktie- programma hierop kan instel len. Kerstgratificatie Een vraag over de kerstgrati ficatie wordt verwezen naar de OR. Loonbetalingen december Voorzitter deelt tenslotte mede dat in de weken van Kerstmis en Nieuwjaar de lonen uitbe taald zullen worden op resp. woensdag 23 en woensdag 30 december. Een zaal vol met lachende mensen keken op 14 no- I vember naar de heren Blaa- I ser en Boskamp e.a. in het stuk „Potasch en Perlemoer in Conserven". De zaal was uitverkocht; het grootste gedeelte van de aanwezigen heeft geno- I ten. Op 13 maart van het I volgend jaar komen de heren P.P. weer en rekent de P.V. erop iedereen van I een plaats te kunnen voor- zien. Het nieuwe jaar wordt be- I gonnen met een toneelavond I en wel op de 23ste. Een beroepsgezelschap uit Am- sterdam komt met een I thriller. Ook voor deze avond zal ongetwijfeld weer belangstelling zijn. T.z.t. zal I op de publicatieborden be- I kend gemaakt worden, wan- neer men kaarten kan ko-

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4