Scholier bakte banketletter bij Albert Heijn voor ziekenhuis „INZET VAN GEZAMENLIJKE KRACHTEN Benoemingen Ideeën „Doorlichten NOODZAKELIJK VOOR VERDERE GROEF' de wereld viert kerstmis Welkom Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. ■IIIIIIIIBIIN Banket Enthousiast De heer A. Heijn, president-direkteur Speelgoed "EEN positieve instelling van het gehele personeel heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot de opvoering van de produktiviteit in het bedrijf in het afgelopen jaar. Mede door een omzetstijging van 22 is het mogelijk ge bleken de sterk verhoogde kosten op te vangen." 21e Jaargang No. 11 SAH002000126 Flilsen Fabr/Zaan december 1964 Gedurende de eerste ope ningsweek van Super- Mart Vlaardingen werd de jeugd in de gelegenheid ge steld op speciale formulie ren hun liefste wens neer te schrijven. Beloofd werd dat de meest leuke en originele wensen vervuld zouden wor den. Deze aktie is een groot succes geworden. Uit de vele honderden inzendingen wer den 12 wensen gekozen, die bijzonder origineel en leuk waren en prompt op 5 de cember werden vervuld. Op de foto ziet u Aad Horst, die zo graag zelf in Zaandam een hele grote banketletter wilde bakken en deze op 5 december in gezelschap van de Sint wil de aanbieden aan het Holy Ziekenhuis. Dankzij de enthousiaste me- dewerking van de heren Castelein en Talsma kreeg Aad volledig zijn zin. De pers in Rotterdam heeft veel aandacht besteed aan het jongetje, dat zo graag 1 dag politie-agent wilde zijn. De staf van de politie in Vlaardingen heeft daar zoveel plezier in gehad, dat de zesjarige Lu do Kwak een dag heeft meegemaakt, die hij nooit meer zal vergeten. De plaatsruimte is niet toereikend om alle an dere vervulde wensen te noemen, maar wij willen toch wel even vermelden, dat zaterdagmiddag 5 de cember St. Nicolaas per soonlijk met 2 zwarte Pie ten een bezoek heeft ge bracht aan de kinderafde ling van het ziekenhuis en daar speelgoed heeft achter gelaten voor de speelkamer. Onnodig te vertellen dat ook dit weer een leuke wens was tijdens de aktie: Wat is je liefste wens. Met ingang van 1 januari 1965 is de heer J. van Meer, die de leiding heeft over het direktoraat filiaalleiding, benoemd tot direkteur. Met ingang van dezelfde datum is de heer P. C. Vink, algemeen bedrijfsleider produktiebedrij- ven te Zaandam, benoemd tot procuratiehouder. Aldus de heer A Heijn, president-direkteur, tijdens een onderhoud met één onzer redakteuren. Het is geen uiten van kri tiek," vervolgt de heer Heijn, „maar het konstateren van enkele feiten als ik zeg, dat we in het bedrijf soms nog te veel in de improvisatie- en intuitiesfeer werken. We moe ten meer komen tot kalkulatie en berekening en ons afvragen waarom doen we het zo, wat is precies de achtergrond en wat zullen de gevolgen zijn. Het gaat er in wezen om op de juiste tijd en op de juiste plaats de juiste mensen in te zetten. Hiertoe moet een betere planning gemaakt worden en zullen er efficiëntere werkme thoden moeten komen. In dit opzicht valt er, als we kijken naar andere met Nederland te vergelijken landen, nog veel te verbeteren." In de praktijk van Albert Heijn wordt er al druk aan verbeteringen gewerkt. Veelal worden echter eerst proefne mingen genomen, zoals er reeds enige tijd bijvoorbeeld proeven genomen worden met de vers vlees verkoop in zelf bedieningszaken, met vacuum vleeswaren, met het centraal voorpakken van kaas en de zo genaamde „Pilot Stores", waar allerlei nieuwe ideeën uitge probeerd worden. Andere ver beteringen zijn al enige tijd ge realiseerd zoals de opleidingen in Hoog Soeren. Verder is Mac Kinsey ingeschakeld. Vooral dit laatste illustreert bijzonder goed de woorden van de heer A. Heijn over kal kulatie en berekening. Sinds 1950 immers is er een nieuw tijdperk ingeluid voor de detail handel. toen in dat jaar het zelfbedieningssysteem zijn op mars begon. „Het is zo, dat er eind 1965 nog maar zeer weinig bedie ningsfilialen over zullen zijn en dat we dan ongeveer 50 su- permarts tellen," aldus de heer Heijn, die hiermee wijst op de ontwikkeling bij Albert Heijn N.V. De omzet van Albert Heijn is vanaf 1950 700% gestegen en het is duidelijk, dat dit voor het bedrijf de nodige konse- kwenties heeft meegebracht. Aangezien, zo het zich laat aanzien, de uitbreiding in de komende jaren zal doorgaan, is besloten de organisatie te laten „doorlichten", zodat tij dig de nodige voorbereidingen getroffen kunnen worden, op dat het bedrijf bijvoorbeeld in 1970 aangepast blijft aan de dan geldende omstandigheden. Dat we het oog op een Ameri kaanse firma hebben laten val len, ligt opgesloten in het feit, dat de Verenigde Staten een soortgelijke ontwikkeling ge kend hebben en waarom zou men bij Albert Heijn niet pro fiteren van de ervaring die men in het land van Uncle Sam heeft opgedaan? Zo heeft Mac Kinsey in samenwerking met de Amerikaanse vereniging van grootwinkelbedrijven vele stu dies gemaakt over de distribu tie van levensmiddelen, terwijl men ook in Engeland regel matig opdrachten heeft uitge voerd. Ondanks de toekomstige vol ledige integratie in West- Europa, hetgeen nu steeds dui delijker merkbaar wordt door een concentratie van onderne- mingen, zullen onze eigen pro- duktiebedrijven een belangrij ke rol blijven spelen." Met deze woorden zit de heer Heijn met zijn filosofie over verleden en heden meteen in een andere ontwikkeling. „We zitten als het ware dich ter bij de klanten, kunnen snel ler reageren op dc markt en zijn in staat de artikelen zo te produceren, te verpakken en te vervoeren zoals ons dat hel beste past. De veranderingen, in koopgewoonten zulien we sterk in de gaten houden en ook het aspect van de vesti- Vervolg op pagina 2) Met ingang van dit kerst- nummer worden ook I de personeelsleden van For- mosa, Sterovita-Melkexport en Hermetica in onze lezers- B kring opgenomen. De redaktie heet hen van harte welkom en hoopt, dat de bedrijfskrant, die nu ook I de hunne gaat worden, een I graag geziene gast zal zijn in de huiselijke kring. Voorlopig zal de inhoud I veelal gaan over AH-akti- I viteiten, maar natuurlijk is het de bedoeling op den duur ook bij Formosa, Ste- I rovita-melkexport en Her- I metica correspondenten aan I te stellen, die het bedrijfs nieuws doorgeven aan de redaktie. Dit nummer is tevens I anders opgemaakt en zodoende aangepast aan de I moderne methoden. In januari 1965 wordt het formaat iets groter en wordt op krantenpapier ge- I drukt. De redaktie kan zich voor stellen, dat de Albert Heijn- ers vertrouwd zijn met het huidige uiterlijk en even I zullen moeten wennen aan I het nieuwe. Het oude uiterlijk dateert I reeds van 1954, zodat het I echt tijd wordt een ver- nieuwing in te voeren. De redaktie wenst haar I lezers prettige kerst- dagen en een voorspoedig 1965. De Redaktie I Kerstfeest: overal ter wereld ontsteekt men de lichtjes in de kerst boom. Kleine, maar ook grote, zoals deze op Rockefeller Center in New York. Groot of klein, iedere boom symboliseert het feest van het licht. De heer A. Heijn 'ok in de toekomst zal het bedrijf blijven groeien"

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1