Voorstel tot samensmelting van Zaan- en Landelijke flitsen Meuwe wijze van opgeven filiaalbestellingen in november van start Meer werk in minder tijd \ERKIEZI\G RAAD VAN BESTEER PEASI0EAF0ADS Kien- avonden Onderriemingsraad vergaderde 4 AH-FLITSEN :NSlOEN tonds In een zaaltje van het kantoor aan de Hogendijk, waar de tele foons staan opgesteld, die door een tiental dames van de bestel- centrale bediend worden, hangt een planbord, waarop per dag de filialen staan aangegeven, die ge beld moeten worden, benevens de tijden, waarop dat gebeurt. Het planbord heeft magnetische staafjes, waarop metalen op schriftplaatjes bevestigd kunnen worden. Op deze plaatjes, die ver- Ja ft rvergadering Hierbij alvast een opwekking om toch ook naar de jaarver gadering te komen op dinsdag 8 december a.s. Men hoort re gelmatig kritiek of suggesties, die aan de bestuursleden wor den doorgegeven, doch laat men eens met elkaar gaan pra ten over diverse punten, wel licht kleinigheden, die in on derling overleg wel opgelost kunnen worden. Als men de vergadering echter met een klein groepje laat zitten, wordt het moeilijker voor het bestuur om te voelen" wat er onder de leden leeft. De agenda zal op de medede- üngsborden worden opgehan gen en ook bij de portiers en alle bestuursleden zijn ze te verkrijgen. Noteer de datum alvast Onder voorzitterschp van de heer raad van ons bedrijf op 27 oktober Omzet Nadat de voorzitter de vergade ring geopend had en de aanwezi gen welkom had geheten besprak de vergadering de vraag hoe een uitgebreider verslaggeving van de werkzaamheden van de onderne mingsraad gegeven zou kunnen worden. Vervolgens deelde de Voorzitter mee, dat in de eerstvolgende ver gadering een nieuw ontwerp ar beidsreglement en de ideeënbus aan de orde gesteld zullen worden. Vervolgens deed de Voorzitter enige mededelingen betreffende de gang van zaken in het bedrijf; de omzet is tot nu toe bevredigend geweest. Meer vrij De directie heeft besloten ieder een 3 extra vrije vakantiedagen te geven na net 25-jarig dienstver band, terwijl ook een regeling in de maak is over het minimum aantal vakantiedagen, dat aaneen genomen moet worden (10 dagen minimaal). Vervolgens maakt de voorzitter melding van de konklusies, waar toe McKinsey is gekomen in zijn vlees- en groenterapport. Het is gebleken, dat we bepaalde dingen beter kunnen doen. Er zijn werkmethoden verbeterd en de mensen moeten vaak ook nog le ren, hoe zij bepaalde vraagstuk ken moeten oplossen. Het transport zal verbeterd kun nen worden, zodat er minder auto's nodig zullen zijn. A. Heijn, kwam de ondernemings- j.l. in vergadering bijeen. In het algemeen betekenen de keurlonen, die bij invoer van een keuringsgebied in een ander wor den geheven een zware financiële last bij de voorziening met vlees van onze supermarts. De vergadering bespreekt vervol gens de mogelijkheden om de Flit sen een ander aanzien te geven. De Voorzitter overweegt om van de Flitsen één landelijk blad te maken. De helft van het blad zou Sé!* aan direktie en personeel voor de I bewezen attenties: Bij hun huwelijk: de heer en mevr. Dekker-Molenaar; de hr. en mevr. i'. d. Laan-Haak; de heer en mevr. Lubbcrs-van Viegende heer en I mevr. Woudwijk-Daamen; de heer en mevr. Langereis-van Huystee; bij gezinsuitbreiding: de heer H. M. Bloem; de heer Hulskens; de heer Louws; bij zijn 40-jarig zakenjubileum: de heer J. Pasma; de heer W. Leo nards bij 25 jarig zakenjubileum en 40-jarig huwelijksjubileum; bij hun 25-jarig huwelijksjubileum: de heer en mevr. de Jong en de heer en mevr. Dop en de heer en mevr. van Gorcom; bij hun 40-jarig huwelijksjubileum de heer en mevr. G. de jong. bij zijn afscheidde heer M. v. d. I Vliet. V.t ingenomen kunnen worden door algemene zaken, die voor het ge hele personeel interessant zouden zijn. Onderwerpen betreffende on derdelen van het bedrijf, die uit sluitend van belang zouden zijn voor dat onderdeel, zouden opge nomen kunnen worden in een in legvel. Aan het einde der discussies stelde een der leden voor de eerstvol gende vergadering in Zwanenburg te houden, waarop de Voorzitter antwoordde dit gaarne te zullen overwegen. Nadat de Voorzitter de aanwezi gen bedankt had voor hun komst en hun bijdragen in de prettige gedachtenwisseling, sloot de Voor zitter omstreeks 17.30 uur de ver gadering. Uitzondering De heren F. Röttger en H. Weima, beiden werkzaam bij N.V. Stero- vita Melkprodukten nemen een uit zonderingspositie in. Zij zijn n.l. niet gekozen, doch zijn benoemd teneinde de belangen te kunnen behartigen van de voormalige deelnemers, die werkzaam zijn bij N.V. Sterovita Melkprodukten Tot deze benoeming is overge gaan, omdat in deze overgangs fase nog zovele zaken geregeld dienen te worden, dat belangen behartiging van groot belang kan zijn. Moeilijke taak Zoals wij al eens eerder schreven, hebben de leden van de Raad van Bestuur van het Pensioenfonds een belangrijke taak en ook een moeilijke. De voorzitter wees hierop bij het afscheid van de aftredende leden en de installatie van de nieuwe. Wij hopen hierop in de toekomst nog eens terug te komen. De computer brengt vele aanpas singen in het bedryf. Eén ervan is het door speciaal daarin getrainde medewerksters telefonisch opnemen van de filiaal-bestellingen. „Mag ik uw bestelling opnemen Deze vraag of een variant erop, zal in de komende weken via de telefoon aan steeds meer bedrijfsleiders gesteld worden Daar mee is een nieuwe wijze van bestellen bij A H. een feit gewor den. De telefoniste heeft het nummer ge draaid en wacht op het antwoord uit het filiaal. Adieu, bestellijst De oude, vertrouwde manier van invullen en opzenden van de be stellijst zal begin november tot het verleden behoren, nadat alle di visies en het rayon van de heer De Groote in het schema van het telefonisch bestellen zijn opgeno men. Het zal allemaal nog moeten wen nen en daarom werd besloten niet alle zaken in één keer er bij te betrekken. In het computer-bericht nr. 4 is aangegeven in welke volgorde de divisies worden ingeschakeld. Bo vendien krijgt iedere bedrijfsleider nog persoonlijk bericht. Door iedere week een groep zaken in het bestelschema op te nemen, raken de filialen en het hoofdkan toor gemakkelijker op elkaar inge speeld en wordt voorkomen, dat er in de beginperiode stagnaties op treden, die storend zouden kunnen werken. Razendsnel schillend van lengte zijn, zijn ge kleurde strookjes aangebracht, waarop de filiaalnummers staan gedrukt. Lang - langer - langst De supermarts met hun grotere assortiment en daardoor ook lan gere besteltijden hebben een langer plaatje dan de ZB's en deze zaken hebben weer een iets langer plaat je dan de BZ's. De lengte van een plaatje geeft namelijk de tijd aan, die nodig is om een bestelling te lefonisch op te nemen. 80 bestellinen Voor iedere telefoniste is bepaald, hoeveel bestellingen zij tussen 8.25 Meer werk in minder tijd afhan delen. Dat is het doel, dat wij met de computer beogen. En dat kan! In de computer-ruimte staan de machines met hun moderne strak ke vormgeving opgesteld, die in een razendsnel tempo de hun „op gedragen" werkzaamheden ver richten. Een van die werkzaamheden is het verwerken van de bestellingen, die door de bedrijfsleiders zijn opge geven. De computer berekent of er voor deze bestellingen voldoende voorraad is en maakt daarna de ophaallijsten en de fakturen. Daar na kan het DC de bestelling af werken. Vlot Dit kan allemaal zó snel gebeuren dat een bestelling, die vandaag door de BL wordt doorgegeven, de volgende of de daaropvolgende j dag, afhankelijk van het vervoer- j schema, wordt thuisbezorgd. Op dit ogenblik zijn wij nog niet zo ver, doch begin 1965 hopen wij deze vlotte wijze van afhandelen en bezorgen te kunnen realiseren. Bij een dergelijke werkmethode past de oude manier van bestellen niet meer en daarom werd besloten tot het telefonisch opnemen van bestellingen over te gaan. Magnetisch uur en 12.30 uur opneemt en in welke volgorde dat moet gebeu ren. Op de magnetische staafjes worden nu de betreffende plaatjes per telefoontoestel achter elkaar in één „lijn" aangebracht. Een aantal van deze „lijnen" onder elkaar geven dan aan hoeveel en welke zaken op één morgen dooi de bestelcentrale gebeld worden. Gemiddeld zijn dat ruim 80 bestel lingen per morgen. Samenspel Een tijdschema aan de bovenzijde van het planbord maakt, dat de chef van de bestelafdeling ieder moment kan nagaan of het op nemen van de bestellingen volgens plan verloopt. Zou dit niet het geval zijn, dan moeten er direkt maatregelen getroffen worden. Het is daarom noodzakelijk dat er een goed samenspel is tussen filiaal en hoofdkantoor. Zeven punten In computer-bericht nr. 3 werd in een zevental punten aangegeven wat gedaan of nagelaten moet worden om een bestelling zonder haperen door te bellen. Het aller belangrijkste daarbij is, dat de bestelling in het filiaal klaar moet zijn op de morgen, waarop deze opgegeven wordt. (Vervolg van pagina 1) Elke deelnemer is gekozen dooi de groep deelnemers, waarvan de letter achter de naam is vermeld. De letters geven de volgende groepen aan: Groep A: de deelnemers van het hoofdkan toor. het kantoor grootverbruik, de divisiekantoren en de buiten- Op 16 en 22 december wordt er weer gezellig gekiend. Daar hoeft geen reclame voor gemaakt te worden. Deze avonden lopen als een spoor! Ook dit jaar weer mooie prijzen. Er wordt gerekend op een paar gezellige avonden. dienst, Hermetica en Beers (2 vertegenwoordigers Groep B: de deelnemers uit de produktiebe- drijven te Zaandam (1 vertegen woordiger Groep C: de deelnemers uit de distributie centra te Zaandam, Amsterdam en Rotterdam en van de produk- tiebedrijven te Amsterdam en Zwanenburg 1 vertegenwoordi ger). Groep D: de deelnemers uit de filialen (4 vertegenwoordigers Groep E: de deelnemers van N.V. Melkex- port Sterovita (1 vertegenwoordi ger). Groep F: de deelnemers van N.V. Formosa (1 vertegenwoordiger).

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4