Kontaktkommissies vergaderden Albert Heijn adopteert M. M. S. in Bergen interfrigo Produktie bedrijven Zaandam P.V. vraagt om suggesties -peestAgen^A DC Zaandam AH-FLITSEN SNCF a HI 5230580 Personeelsorgaan van Albert Herjn N.V. 21e jaargang - No. 10 November 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381). Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Schcveningen. Aan dit nummer werkten mee: De dames C. Buntsma en T. de Zang; de heren J. Ph. Bartel- son, N. v. d. Brink, F. Kramer, J. Kuyl. J. J. M. v. d. Meer. P. Schotsman, W. Ran. G. A. v. Rooyen, J. IJskes en J. Zeeman Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Direktiemededelingen Mede in verband met het per 1 januari 1965 van kracht worden van de verplichte W.A.-verzeke- ring voor bromfietsen, wijst voor zitter nogmaals op de bepaling, dat voor zakelijke boodschappen Vanuit Dordrecht begint de melk haar lange reis in speciale wagons naar de Amerikaanse consument in Noord-Afrika Bloemen schikken We hebben u nu wel op het hart gedrukt om op de a.s. jaarverga dering te komen, maar als u ideeën hebt, behoeft u niet tot december a.s. te wachten. Bij het secretariaat kan altijd post be zorgd worden en dan wordt het zeker op een bestuursvergadei'ing behandeld, dus heeft u vragen, ideetjes, suggesties Komt er mee voor de dag. Vorige week kregen we alweer zo'n suggestie binnen. Er belde ons een dame van het H.K. die het wel aardig leek om een Bloem schikcursus voor de dames te houden. Wie weet zijn er nog meerdere dames die hier iets voor voelen? Komen er meer aanmeldingen bin nen, dan zullen we als bestuur ze ker de mogelijkheid onderzoeken. Maar voor ééntje kan dat niet. Dames, heeft u dus zin, even een berichtje naar 240 of naar de ver tegenwoordiger (ster) in uw ge bouw. We willen echt voor u allen klaar staan. Ex-toneelgelden Van de ex-penningmeesteresse van de toneelvereniging, mevrouw Kop, ontvingen we het volgende briefje: Langs deze weg, wil ik u leden van de extoneelvereniging meedelen, dat ik uw contributiegelden, zijnde 40.gestort heb op de Amster- damsche Bank, ten bate van he Comité Actie „Herbouw Koper slager". Hopende hiermede naar eer en ge weten te hebben gehandeld en een bijdrage te heben geleverd voor het behoud van onze Zaanse mo lens, teken ik, hoogachtend, ex-penningm.esse Mw. Kop In de laatste jaarvergadering had mevrouw Kop, in casu de „oude toneelvereniging" reeds het man daat gevraagd om het geld van de leden te mogen storten voor een goed doel. We zijn er van over tuigd, dat de ex-leden van de to neelvereniging het volledig met Mevrouw Kop eens zullen zijn. In het kader van de C.B.O. (Contactcentrum Bedrijfsleven On derwijs) is ook dit jaar weer een school onze gast, d.w.z. dat een aantal van onze medewerkers aan leerlingen van de 4e klas uit eenzettingen zullen geven over de ins- and outs van het bedrijfs leven, in dit geval in het bijzonder van A.H Voorlichting De opzet van dit kontakt is om jongere mensen die hun weg in de maatschappij nog moeten vinden, door praktijkmensen te laten voor lichten over de mogelijkheden die het bedrijfsleven biedt. In dit pro gramma zijn dan ook lezingen op genomen over de ontwikkeling van het levensmiddelenbedrijf, personeelsbeleid, sollicitatie, re- klame en verpakking e.d. Aktiviteit Op deze wijze draagt ook A.H. een steentje bij aan een algemene aktiviteit die de laatste jaren steeds meer gestalte in ons land heeft gekregen. De school die dit jaar onze gast zal zijn is de M.M.S. Bergen, waarvan mej. G. J. Scholten de directrice is en waarvan de heer J. Bakker de kontaktman zal zijn. Uiteraard zijn ook verschillende andere leer krachten hierbij betrokken, die intussen ons produktiebedrijf en l 12' -jarig zakenjubileum: distributiecentrum in Zaandam 16_12. De heer H Dekker IBor- hebben bezocht. Van de zijde van A.H. is de heer H. K. Engel de kontaktman. Het kontakt met deze scholieren wordt door ons bedrijf op prijs gesteld, omdat de ze jonge mensen onze klanten en werknemers van de toekomst zijn en opmerkingen hunnerzijds ons verder inzicht in de visie van deze jeugd op ons bedrijf kunnen geven. 12-jarig Zakenjubileum: 4-12: De heer J. Pieters (H.K.). 7'2-jarig Zakenjubileum: 17-12: Mej. W. A. van der Graaf (D.C. R'dam); 18-12: J. Saras-Cohen (K.B.); 24-12: K. Koerten (B.B.); 25-12: D. Miltenberg-Berger (V.A.). 25-jarig huwelijksjubileum: De heer G. de Leeuw (Zwanen burg). gerstraat voor ploegendiensten, zullen die genen, die daarvoor in aanmerking komen, zo spoedig mogelijk door de afd. P.Z. individueel op de hoog te worden gesteld, daar geen col lectieve beschikking voor Albert Heijn's Produktiebedrijven te Zaandam kon worden verkregen. Tevens zal er voor gezorgd wor den, dat steeds belastingtabellen ter inzage bij de heer Janse van afd. P.Z., verkrijgbaar zijn. Extra beloning ideeën De heer Ypma zal de concept-re geling betreffende uitkering van extra beloningen voor ingezonden ideeën zo spoedig mogelijk afma ken, waarna het in de ideeënbus commissie verder zal worden door gesproken. Daarna zal de rege ling aan de direktie worden voor gelegd, en vervolgens zal behan deling in de O.R. kunnen plaats vinden. E.H.B.O. Gevraagd naar maatregelen be treffende ongevallen die zullen worden genomen, indien de Medi sche Dienst is verhuisd naar de vijfde verdieping van pand '55, zegt de heer Ypma toe met dok ter Moussault te willen overleg- jen over het inrichten van zgn. hulpposten waar zich een extra verbandtrommel en brancard zul len bevinden. Loonberekening N.a.v. enkele opmerkingen uit het personeel is de heer Kuijt van mening, dat de nieuwe loonbereke ning wel een verbetering zal zijn. Dit is ook gebleken bij de drie maandelijkse afrekening van vo rige week. die vrij veel moeilijk heden opleverde. Er zijn momen teel vrij veel positieve reakties op het nieuwe systeem vernomen. De afdeling vervoer, die in de wijze van loonberekening verschilt van de andere afdelingen, zal nog apart besproken worden. De heer- Krijt zal dit met de heer Hoorn opnemen. Fietsenstalling De uitbreiding van de fietsenstal ling op het terrein staat op de investeringsbegroting voor 1965. Over de wijze van uitbreiden van de fietsenstalling is nog geen be slissing genomen. Een voorstel is bij de bouwafdeling aangevraagd. Kaas Bij de C.M.S., Amsterdam, wordt op het ogenblik een proef geno men met het voorverpakken van kaas. tijdens diensttijd alleen van een motorvoertuig of bromfiets ge bruik mag worden gemaakt, in dien de W.A.-polis gecontroleerd is door de juridische afdeling (Mr. J. F. A. Franken, toestel 228). Vervolgens geeft de heer Vink een korte toelichting betreffende de plaatsing van de nieuwe spoel- machine voor de wijnafdeling en een vierde bandoven, die medio 1965 in gebruik zal worden ge steld. De grotere capaciteit van de te plaatsen spoelmachine zal het mo gelijk maken de capaciteit van de bestaande bottelmachine beter te benutten in de nieuwe opstelling in het daarvoor speciaal afge scheiden gedeelte van de transito ruimte. Voor het plaatsen van een vierde bandoven worden op de eerste verdieping van pand '55 voorbe reidingen getroffen, welke o.a. omvatten de ontruiming van de voormalige kantoorruimten en te lefooncentrale en de verplaatsing van het verpakkingsmateriaal naar de 4e etage van het kaas- pakhuis. Kontaktkommissie- verkiezing Naar aanleiding van de vakature in de kontaktkommissie, ontstaan door het vertrek van mej. T. Jan sen (L.F.) wordt besloten een tus sentijdse verkiezing te houden, on der leiding van de verkiezings kommissie, bestaande uit de heren Breeschoten. Hermarij en IJpma. Inmiddels is de verkiezing op 1 december a.s. vastgesteld, en zijn de verkiezingslijsten op de publi- katieborden aangebracht. Gehuwde dames Daar het produktief maken van de 4e bandoven mede afhankelijk is van de te bereiken personeelsbe zetting, wordt opnieuw van ge dachten gewisseld over de vraag in welke mate voor gehuwde da mes afwijkende arbeidsvoorwaar den kunnen worden toegestaan. Enerzijds wordt opgemerkt, dat het voorkeur zal verdienen even tueel een aparte afdeling voor ge huwde dames in te richten, omdat o.a. de leeftijdsverschillen be zwaarlijk zijn. Anderzijds wordt nadrukkelijk ge steld, dat er weinig klachten zijn over de huidige situatie, alhoewel het aantal gehuwde dames bij A.H. werkzaam, groter zou kun nen zijn, indien de werktijden I gunstiger worden, j De heer Ypma brengt naar voren dat in het verleden afwijkende werktijden voor gehuwde dames zijn toegestaan, maar dat uit die ervaring is gebleken, dat dit al leen gewenst is, indien de produk- tie geheel aan deze afwijkende tijden kan worden aangepast en het aantal gehuwde dames t.o.v. een normale bezetting niet te ge ring is, waardoor een sterk ge voel van bevoorrechting ontstaat. St. Nicolaasfeest Het traditionele St. Nicolaasfeest zal ook dit jaar in het O.G. plaatsvinden en wel op zaterdag 28 november waarbij de deelneming tevens is opengesteld voor de kinderen van personeelsleden van het produktiebe drijf Amsterdam/Zwanenburg en de Centrale Model Slagerij. Flitsen De heer Ypma deelt mede, dat de direktie in principe besloten heeft tot wijziging van het beleid t.a.v. de Flitsen. Getracht zal worden te komen tot één A.H.-editie, waarin voor malig Landelijke- en Zaaneditie worden gecombineerd. Overleg betreffende details van uit voering tussen de bestaande re- dakties vindt echter nog plaats. Gevraagd naar de mening van de vergadering, blijkt een duidelijke voorkeur voor het handhaven van plaatselijk nieuws. Anderzijds wordt ook het belangrijke ge meenschappelijke A.H.-nieuws ge waardeerd. Storingen Naar aanleiding van de meldings- procedure van storingen, zegt de Bij de redak:i- van ons blad ..AH heer Vink toe te zullen nagaan of Flitsen" leven gedachten, de uitgave een soepeler toepassing van de meer aan te passen aan het verzen- bestaande regeling mogelijk is bij den van een blad aan meerdere bc- handhaving van de overeengeko- drijfsonderdelen, zoals PB Zaandam. men afspraken, daar het centrale PB Zwanenburg. C.M.S. Amsterdam meldingssysteem duidelijke voor-en D.C. Waalhaven. delen biedt. De contactcommissie D.C. spreekt McKinsey De heer Krijt heeft er bij de direc tie op aangedrongen het onder zoek van Mc Kinsey in het D.C. zo spoedig mogelijk te doen plaats vinden, opdat de konklusies nog gebruikt kunnen worden voor de te verwachten grote verzending in het laatste kwartaal van 1965. Goede wijn Momenteel zijn onderzoekingen gaande om te komen tot een meer efficiënte behandeling van de be stellingen voor de Vrienden van het Genootschap voor de Goede Wijn. W.A.-verzekering Binnenkort wordt ook voor de bromfietsen de verplichte W.A.- verzekering van kracht. Degenen die bij werkzaamheden voor het bedrijf gebruik maken van hun bromfietsen, dienen hun verzeke ringspolis ter inzage aan de juri dische afdeling, Mr. J. F. A. Fran ken, toestel 228) te geven. Transistors N.a.v. een vraag van de heer Krijt, merkt de heer Kuijt op, dat de animo onder het personeel voor de aangeboden transistor radio's niet groot is. Dit wordt veroor zaakt door het feit, dat het bedrag van 129,ineens betaald dient te worden. Aftrek belastingen Onze klanten en werknemers van de toekomst zich uit voor de mogelijkheid, toch plaatselijk liefst zo aktueel mogelijk. Betreffende de 5 9'r aftrekregeling nieuws te blijven geven.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2