cfttP STEROVITA MELKEXPORT N.V. LEVERT AAN AMERIKANEN MILJOENEN LITERS MEEK Nieuwe Raad van Bestuur van het Pensioenfonds geïnstalleerd iiuiiiiiiini Nieuwe machines in Dordrecht Dankbetuiging Tweemaal stemmen in één maand Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 21e Jaargang No. 10 - November 1964 Samenstelling Veel werk moest daarvoor worden verzet door de administratie van het Pensioenfonds en de Per soneelsafdelingen van alle onder delen van het bedrijf en vooral ook door de stemcommissie, die be stond uit mevrouw G. Rompies- Amesz en de heren Mr. J. F. A. Franken en J. Keijzer. De raad is thans als volgt samen gesteld Dagelijks bestuur Dr. Mr. P. E. J. Bomli, (voorzitter) G. J. Hermanides, (secretaris); C. Kraaij, (directeur); Leden E. den Bakker, (groep A) R. H. Boersma, (groep D); J. van Dijk, (groep A); J. de Graaf, (groep E) A. A. Roël, (groep F); F. Röttger, (Sterovita); Grote aktiviteit valt er de laatste maanden waar te nemen bij Sterovita Melkexport N.V. te Dordrecht. Oorzaak van deze bedrijvigheid bij dit tot het Albert Heijn con cern behorende bedrijf ligt in het feit, dat men in Dordrecht de met parafine gecoate flessen gaat vervangen door plastic ge coate. Tevens wordt de vulcappaciteit voor half gallon flessen uitge breid. Fouten waardoor nog wel eens fouten Reeds enige tijd voldeed de para- werden geconstateerd. Het plastic, fine coating niet meer, omdat bij waar men nu mee gaat werken dit procédé de parafine vlak voor sluit deze fouten uit, omdat deze hei vulprocts werd aangebracht, 1 kunststof van te voren wordt aan gebracht in de papierfabriek. Magazijn Alvorens men tot dit nieuwe fabri cageproces kan overgaan is het noodzakelijk vier machines om te bouwen, terwijl aan het machine- Tussen de aanvoer en de glasloos verpakte aflevering passeert de melk vele installaties en gaat haar weg door vele honderden meters pijpleiding. Sterovita-export in antler kantoor Het ligt in de bedoeling, dat het kantoor van de Melkexport Sterovita N.V.. dat thans in het Europahuis is gevestigd, naar el ders zal worden overgeplaatst. „Wie sticht er met mij een convent?" pag3). park een nieuwe moet worden toegevoegd, welke in december zal worden afgeleverd. Bovendien wordt in Dordrecht een groot magazijn gebouwd, waar in papier en grondstoffen kunnen worden opgeslagen. Volgend jaar hoopt men dit gebouw gereed te hebben, vandaar die eerder ge signaleerde aktiviteiten. Amerikanen Sterovita Export N.V. heeft behalve in Dordrecht vestigingen in Casablan ca en Tripoli. Vanuit Holland worden de in Europa gestationeerde Ameri kaanse troepen van melk voorzien, hetgeen neerkomt op zo n miljoen liter per week. Sinds 1955 heeft men in Casablanca een ijs- en melkbedrijf. dat tot voor kort de troepen van Uncle Sam in Noord-Afrika bevoor raadde. Sinds de Verenigde Staten hier verschillende bases hebben ont ruimd, is men bij Sterovita Export be gonnen met een marktonderzoek, ten einde de mogelijkheden voor de Noord-Afrikaanse binnenlandse af zet te onderzoeken. Luchtmacht Vanuit Tripoli worden eveneens de Amerikaanse troepen, in dit geval de luchtmacht, van melkprodukten voor- Wekelijks worden ongeveer een I miljoen liter melk in voor holland- se begrippen „grootverpakking" door de Melkexport Sterovita N. V. afgeleverd. In totaal werken er ca. 200 werkne mers bij Sterovita Melkexport, waar van de direktie gevormd wordt door de heren Ir H. Glazenburg en G. Schouten. Aan het hoofd van het pro- duktiebedrijf Dordrecht staat de lieer E. de Leeuw. Uit de vele blijken van mede leven die ons bereikten bij het overlijden van mijn innig ge liefde Man, onze lieve Vader en Grootvader JAN HEIJN bleek ons de genegenheid, vriendschap en achting, die u hem toedroeg. Dit is ons in de afgelopen we ken tot grote steun geweest en vervult ons allen met dank baarheid. Uit aller naam: Mevrouw A. H. Heijn-Kruger De oude en nieuwe Raad van Bestuur van het Pensioen fonds in gezamenlijke zitting bijeen. Zittend v.l.n.r. de heren B. H. van Tiel: G. J. HermanidesDr. Mr. P. E. J. Bomli; C. Kraaij; F. Röttger. Staand v.l.n.r. de heren A. A. Roël: M. v. d. Heiden (aftredend)T. Huisman (aftredend)G. Dompeling (aftredend)J. C. Berghege (aftredend)A. H. J. v. d. Putten; E. den Bakker; J. van Dijk: G. L. Zomer; J. de Graaf; H. Weima; J. Vos; D. Verdonk. De heer R. H. Boersma kon deze vergadering niet bijwonen. Woensdag 18 november j.l kwam voor de laatste maal de oude Raad van Bestuur van het Pensioenfonds bijeen en werd de nieuwe Raad geïnstalleerd Deze nieuwe Raad werd benoemd door de Raad van Bestuur van Albert Heijn NV, in overeenstemming met de gehouden verkiezingen Aanvullende verkiezing De verkiezingen hebben een wat merkwaardig verloop gehad. In september hadden de deelnemers van het Pensioenfonds een keuze gemaakt uit de kandidaten en dachten daarmee voor enkele ja ren hun plicht te hebben gedaan. Binnen een maand kreeg echter een deel van de kiezers het ver zoek nogmaals te stemmen. Dooi de fusie van Sterovita met de Nederlandse Melk Unie waren n.l. de drie Sterovita-plaatsen open gevallen en een aanvullende ver kiezing was daarom nodig om de nieuwe zittingsperiode met een volledige Raad te kunnen ingaan. i Vertegenwoordigingen i uit het gehele concern B. H. van Tiel, (groep D); A. H. J. v. d. Putten, (groep D); D. Verdonk, (groep B) J. Vos, (groep D) II. Weima, (Sterovita) G. L. Zomer, (groep C). (Vervolg op pagina 4/

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 1