NIEUWS UIT DE DIVISIES Rayon noord Divisie Utrecht De heer P. E. Samuel vierde zilveren jubileum Divisie SM II Lesgeld \IV V kursus Divisie Arnhem Het noorden reageert enthousiast op „Gouden Horizon" Divisie Haarlem AH-FLITSEN 5 ~k Op vrydag 6 november 1964 heeft de heer P. E. Samuel, B.L. van fdiaal Hilversum, van Hoogendorplaan de dag herdacht dat hij 25 jaar aan ons bedrijf verbonden was. De heer Samuel is in Amsterdam begonnen als bediende en werd ook in Amsterdam op 7 juli 1948 aangesteld als B.L. van filiaal Olympiaweg. Op 10 september 1951 werd de lieer Samuel als B.L. aangesteld van filiaal Schel- destraat, Amsterdam, waarna hij op 1 maart 1953 opnieuw als B.L. van filiaal Olympiaweg te Amster dam werd benoemd. 26 juli 1956 volgde zijn aanstelling als B.L. Duitse klant De heer Wagenvoort B.L. van fil. Markt Eindhoven, ontving het volgend schrijven: „Wij maken van de gelegenheid gebruik om u als groeten van Kel- lerei „Haus Kirehberg" te Nier- stein a/Rhein, 3 flessen Nierstei- ner Gutes Domthal natuur te doen toekomen, welke u hopenlijk in de verkoop heeft. Tegelijkertijd ver zoeken wij u, de op bijgaande briefje vermelde artikelen, aan onze chauffeur te willen mee geven. Met vriendelijke groeten KELLEREI HAUS KIRCHBERG Het was de moeite waard ver koop ongeveer 60,als ex traatje nu eens niet voor de klant, maar voor het filiaal 3 flessen Niersteiner Domthal wijn. Inbraak In de nacht van donderdag op vrij dag (29 en 30 okt.) werd het fil. Sittard bezocht door een onge wenste gast, die kans zag een aanzienlijk geldbedrag te bemach tigen. Zegelrollen en chequeboekjes wa ren niet interessant voor hem, want hieraan ontbrak niets. Wel had de inbreker honger gekregen, want aangebeten kaas vond de recher che eveneens. De B.L. was niet aanwezig, hij was n.l. voor een week in Hoog Soeren. Inmiddels werd de inbreker in de kraag gegrepen bij een kraak te Heerlen. Van de A.H.-buit had hij r.og bijna d-^ helft over. Huwelijk Op 10 november 1964 mej. Ria Boont uit Eindhoven, fil. Roosten- laan met de heer Fr. Hochsten- bach. Truus Sampers uit filiaal Swalmen trad in het huwelijk met de heer Wiel Janssen op 15 november '64. Huwelijksfeest De heer en mevrouw C. Noorder- meer hopen op 6 december a.s. hun koperen huwelijksfeest te vieren (filiaal Blerick). Geslaagd Voor het Vakdiploma groente en fruit slaagden: De heer J. Bakker, ambulant Di visie Arnhem. De heer A. F. M. Linders, B.L. filiaal Venraij. Voor het Kruideniersvakdiploma: De heer A. van Woensdrecht, filiaal Apeldoorn. Hoofdstraat. De heer R. G. Vitters, filiaal Zut- phen. De heer M. J. H. Habets, filiaal Brunssum, Kerkstraat. De heer W. H. M. Baten, filiaal Blerick. De heer Th. Thijsen, fil. Tegelen Geboren De heer en mevrouw Linders (B.L. van filiaal Venray) werden ver blijd met 'n dochtertje Karin op 8-11-1964. van filiaal Vosmaerlaan te Hil versum. J.v.m. de sluiting van filiaal Vos maerlaan volgde een benoeming tot B.L. van filiaal Huizen. Op 17 december 1962 volgde de aanstelling tot B.L. van de Z.B. Hilversum, van Hoogendorplaan. In de 9e periode 1963 wist de heer P. E. Samuel met zijn team de pluspluimwedstrijd in de wacht te slepen. Vrijdagmorgen kwamen de heren G. Heijn, D. A. ter Wee en L. M. de Haas hem persoonlijk felicite ren, waarbij nog vele oude her inneringen werden opgehaald. Geslaagd Voor het Kruideniersvakdiploma W. A. A. Kesteren, bediende fil. Utrecht, Damstraat; C. M. van Vliet, bediende fil. Hilversum, Ha venstraat. Voor het middenstandsdiploma: W. J. v. d. Meer, bediende filiaal Hilversum, Gijsbr. van Amstel- straat. Studie Vers Vlees. Gestart met deze studie: H. M. Janssen, bediende filiaal Biltho- ven; Th. B. M. Raasing, bedr.lei- der filiaal Utrecht, Adolf Mayer- laan; A. Gründman, bedr.leider fil. Hilversum, Kerkstraat; J. G. Strackke. ambulante verkoper; J. van Hanegem, bediende filiaal Utrecht, HandelstraatP. J. G. Hoendervangers, bedr .leider filiaal Amersfoort, Langestraat. Gestart met Praktijkdiploma Boekhouden W. J. v. d. Meer, bediende filiaal Hilversum, Gijsbr. van Amstel- siraat. Gestart met A.B. Huishoudelijke artikelen: H. C. Fokker, bedrijfs leider fil. Utrecht, Twijnstraat. Gestart met Kruid"niersvakdipb>mamej. A. M. Top, verkoopster, fil. Hilver sum, Langestraat. Huwelijk Op 13 november trad mej. Trudie Calis in het huwelijk met de heer A. Muller. Mej. Calis was als ver koopster werkzaam in filiaal Bus- sum, Nassaulaan. Geboren Maria Bernadette, op 2 nov. 1964, dochter van de heer en mevrouw Kuin-Tammer. De heer Kuin is B.L. van filiaal Weesp. Anja, op 15 oktober 1964, dochter van de heer en mevrouw de Flui ter-Vink. De heer de Fluiter is werkzaam in filiaal Rhenen als ass.bedrijfsleider. Gouden Horizon reakties Naar aanleiding van de introduc tie van de „Gouden Horizon" een encyclopedie in 16 delen bij aankoop van onze ,,Perla"-kof- fie ontvingen wij uit verschil lende filialen verslagen over de personeelsavonden; enkele grepen: Filiaal Gouda: B.L. Verwoerd ziek, heeft ons vanaf zijn bed enthousiast gemaakt. Filiaal Utrecht, J. v. Scorel- straat. De opzet van deze bij eenkomst geheel anders dan de vorige. Alle bedrijfsleiders van divisie Utrecht op het Divisiekantoor geweest om de „taakomschrijving bedrijfslei ders" te bespreken. Wij hebben o.a. gesproken over werving van nieuw personeel, teamgeest en de belangstelling voor het kruideniersbedrijf. Dit geldt niet alleen voor ons eigen filiaal doch voor alle filialen in het land. Gecombineerde personeels- avond van filiaal Nassaulaan- Bussum en filiaal Naarden werd door het personeel uit beide filialen zeer geslaagd De heer P. E. Samuel samen met zijn familie en van links naar rechts de heren L. M. de Haas, G. Heijn en D. A. ter Wee op de dag van het jubileum 6 november j.l. genoemd, de start met de Gou den Horizon werd hier met on geduld tegemoet gezien. Filiaal Soestdijk: ook hier een prettige personeelsavond. B.L. A. v. d. Kemp verlootte onder het personeel de door dit filiaal gewonnen „Sonolor" radio in de Tokio-race van Jan Cottaar. De gelukkige winnaar was de heer W. Derks. ÏS ij een komst Op 22 en 23 september zijn de laatste groepen bedrijfsleiders bij eengekomen om de Taakbeschrij ving der Bedrijfsleiders te bespre ken. Ook hier werd een levendige discussie gevoerd. Mutatie Naast mej. A. A. Bosboom is thans tot secre taresse aange steld mej. M. R. A. Hoogendijk. Het ligt in de bedoeling dat mej. Hoogen dijk t.z.t. de werkzaamhe den van mej. Bosboom zal Mej. M. Hoogendijk overnemen. Heropening Op donderdag 22 oktober werd filiaal Schoonhoven tot Zelfbedie ningsfiliaal heropend. De heer J. H. W. auf dem Brinke dankte allen die medegewerkt hebben om lot dit prachtige filiaal te komen en merkte op dat de vader van het Aannemersbedrijf v. d. Oever 28 jaar geleden het oude filiaal heeft gebouwd. „Het is voor u beiden vandaag een dubbele feestdag n.l. u viert ten eerste de feestelijke opening van uw geheel verbouwde filiaal en in de tweede plaats herdenkt u van daag de dag dat u 28 jaar geleden in het huwelijksbootje bent ge stapt. Namens directie en uw divi sieleider de heer L. M. de Haas, draag ik dit filiaal aan u over". Aldus de heer Auf dem Brinke in zijn toespraak tot de heer en me vrouw Parre. De jongste dochter van de heer en mevrouw Parre opende, nadat zij enkele woorden tot haar ouders had gesproken, de winkeldeuren om de klanten binnen te laten. Vertrek Half oktober is de heer D. C. Bak ker, chef slager in fil. Pendrecht te Rotterdam, vertrokken om in opleiding te gaan voor supermart- bedrijfsleider. Geslaagd Voor het Groentevakdiploma slaagden onder meer drie mede werkers uit filiaal Roosendaal. Dit zijn de heren J. A. van Dijk, groentebediende, J. van Dongen, kruidenierswarenbediende en P. G. Schurings, kruidenierswaren- bediende. Van harte gefeliciteerd! „Waarom worclen er meer kippen- dan eendeneieren verkocht?" Deze op hel eerste gezicht wat vreemde vraag kregen de bedrijfsleiders uit Rayon Noord voorgeschoteld, tijdens een bijeenkomst in Zwolle. Het antwoord was even kort als simpel: „Een kip kakelt als ze een ei legt, ze maakt reclame". En hiermee raakte de heer G. A. de Groote Rayonleider het kernpunt van deze bijeenkomst, namelijk reclame. Aanleiding tot dit onmisbare ele ment bij de verkoop was het ver schijnen van de Gouden Horizon Encyclopedie, die tegen een bij zonder lage prijs geleverd wordt bij de aankoop van de bekende Perla koffie. Deze grootse aktie werd door de heer De Groote geestdriftig gelanceerd en even enthousiast door de heren be drijfsleiders ontvangen. Vragen Overigens zijn er op deze bij eenkomst meerdere vragen naar voren gekomen, zoals de uitver koop van de Tokio-trilogie, de vraag of er straks naast de va cuum verpakte rookworst ook nog losse rookworsten verkocht moe ten worden en de vraag of Edam mers nog zin hadden als straks de kaas verpakt in de filialen be zorgd wordt. f 1500 Kursistcn, die sinds sep tember 1962 studeerden voor het kruideniersvakdiploma en méér lesgeld betaalden dan 77,hebben het teveel be taalde geld nog niet terug ge vraagd. BEHOORT U HIER OOK TOE? Schrijf dan vóór 1 december aan NIVA Hoofdstraat 78, Driebergen. Het team van filiaal Schoonhoven onder leiding van de heer P. Parre in de verbouwde winkel op donderdag 22 oktober j.l. Kursussen Naast al deze vragen adviseerde de heer De Groote zijn gehoor om toch vooral diverse kursussen te gaan volgen, in het belang van de mensen zelf en het bedrijf. Perla-aktie In diverse filialen werden perso- neelsavondjes georganiseerd i.v.m. de nieuwe actie voor de Perla koffie's. Zo kwam er uit filiaal Stadskanaal een brief van ass.chef H. van Dijk. Hij deelde daarin mede dat ook daar de nieuwe actie enthousiast was ontvangen. Na dat de B.L. één en ander uit de doeken gedaan had, was men er van overtuigd dat dit een succes moest worden. Geboren Op 27 september 1964 werden de heer en mevrouw van Dijk-Nie- boer verblijd met de geboorte van hun zoon Erik. De heer van Dijk is ass.-chef in fil. Stadskanaal. Geslaagd Voor het diploma Aard., Groente en Fruit slaagden de heren R. H. Goldenbeld en F. v. d Vinne, resp. bedrijfsleider en verkoper in fil- Emmen. Geboren 28 oktober werden de heer en me vrouw Van Voorst-v. d. Watering verblijd met een dochter Margriet. De heer Van Voorst is werkzaam als le bediende in filiaal Katwijk. Geslaagd De bedrijfsleider van filiaal Lei den, Haarlemmerstraat 188, de heer L. Zeilstra, heeft met goed gevolg de cursus P.B.N.A. (Albert Heijn) gevolgd. Herstel Bij ons laatste bezoek aan de heer H. Joosten die in het sanatorium „Brederodeduin" te Santpoort ver pleegd wordt, deed hij ons de voor hem vreugdevolle medede ling dat hij op 29 januari a.s. naar huis mag. En nu maar af tellen, heer Joosten! Ook de andere zieken n.l. de heren J. de Jong, bedrijfsleider filiaal Wassenaar en G. C. Dekens, be- drijfleider fil. Heemstede, gaan langzaam vooruit. Beide heren hunkeren naar het ogenblik dat zij weer aan de slag kunnen gaan. De heer P. Prins, die onlangs een auto-ongeluk had in Friesland, is ook weer thuis. Binnen niet al te lange tijd hoopt hij zijn werk zaamheden te kunnen hervatten. Feest Op 29 oktober was het feest in de Marnixstraat te Haarlem. Op die dag werd het tot zelfbediening verbouwde filiaal heropend. Be drijfsleider C. S. Floris en zijn team verwachten er veel van.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 5