Team van SM Zaandam naar Wiener Eisrevne IEet U wel eens een Rotterdammer Mechanisatie bepaalde huidige broodvorm Albert Heijn adopteert in Bergen (N.H.) de M.M.S. Huwelijksfeest van de heer A. Beekman Nieuwe SM in VJaardingen en Den Helder AH-PLITSEN De heer Slot (PB Amsterdam) be dient de opmaakmachine. Op 11 diening. burg) v Evenals op de bereidingswijze van het brood heeft de mechanisatie ook zijnl f At i t i De heer Slot (PB Amsterdam) be- invloed gehad op de verschillende broodvormen. Afgezien van het verschil I tussen bruin- en witbrood wordt brood immers bepaald door de vorm. j dient de opmaakmachine. j Het is dus niet voldoende om een bruin- of witbrood te bestellen wan- neer LI de bezorger aan de deur krijgt, maar U zou hem moeten vragen om een vloerbrood, een knip of Rotter- i dammer, een pan- of busbrood, een kist of platte weit, een casino, een papper of een Duitser. Kortom n. genoeg maar wat zeggen ze ons-. Oervorm Boven: De heer W. Kluft instrukteurwas tijdens de opening van de supermart Deventer present om de helpende hand te bieden. Onder: De heer P. M enk veld (bedrijfsleider supermart Deventer) samen met zijn team. dat de enorme drukte na de opening op 27 oktober j.l. vlot verwerkte. Ze vertellen in het kort hoe de broodvorm bepaald werd door de mechanisatie. De oervorm was eigenlijk niets meer dan een platte koek, welke direkt op de ovenvloer gebakken werd. Nadat men bepaalde rijsmiddelen zoals gist ging gebruiken, werden de koeken hoger. Daarnaast wilde men wat op de boterham gaan ge- broodrollen en het in de pannen bruiken waardoor de vorm werd doen mogelijk werd. aangepast en er ontstond het z.g. vloerbrood. Pan- of busbrood Vloerbrood Het typische kenmerk van het vloerbrood is, dat de broden na het bakken aan elkaar zitten en los gebroken moeten worden. Aan de zijkanten zit dus geen korst. Dit op de vloer schieten van de broden is in de moderne gaasbandovens niet meer mogelijk. Vervolgens ging men om het brood een mooie gelijkmatige vorm te geven gebruik maken van plaat ijzeren vormen, de z.g. pannen of bussen, zodat mechanisatie van het In hei kader van de C-B O. (Contactcentrum Bedrijfsleven On derwijs) is ook dit jaar weer een school onze gast, d.w.z. dat een aantal van onze medewerkers aan leerlingen van de 4e klas uit eenzettingen zullen geven over de ins- and outs van het bedrijfs leven, in dit geval in het bijzonder van A.H. A.H. is de heer H. K. Engel de kontaktman. Het kontakt met deze scholieren wordt door ons Naar deze vormen werden de bro den al spoedig genoemd. Een va riatie in de vorm van het brood was eigenlijk alleen nog mogelijk aan de open bovenkant van de pan. Wordt er geen bewerking toe gepast dan ontstaat het pan- of busbrood, dat een bolle bovenkant heeft; deze broodsoort wordt hoofdzakelijk in witbrood uitge voerd. Wordt het in de pan ge rezen deeg voordat het de oven ingaat aan de bovenkant in de lengte opengeknipt, dan ontstaat het knipbrood (of Rotterdammer), deze vorm wordt voor wit- en I bruinbrood toegepast. Een kist Sluit men de bovenkant van de pan af met een deksel dan krijgt het brood een platte bovenkant en wordt een kist of platte weit ge noemd (zowel wit- als bruin- brood). Indien de vorm voorzien wordt van ribbels dan wordt het brood een hoge casino (hoofdzakelijk witbrood). Wordt deze geribbelde pan afgesloten dan noemt men het eindprodukt casino-brood. U ziet keuze volop in de broodvormen en broodsoorten waarbij een Franse stok of een Frans waterbroodje de maaltijd helemaal tot een feestdis kun nen maken. Smakelijk eten! Voorlichting De opzet van dit kontakt is om jongere mensen die hun weg in de maatschappij nog moeten vinden, door praktijkmensen te laten voor lichten over de mogelijkheden die het bedrijfsleven biedt. In dit pro gramma zijn dan ook lezingen op genomen over de ontwikkeling van het levensmiddelenbedrijf, personeelsbeleid, sollicitatie, re- klame en verpakking e.d. Aktiviteit Op deze wijze draagt ook A.H. een steentje bij aan een algemene aktiviteit die de laatste jaren steeds meer gestalte in ons land heeft gekregen. De school die dit jaar onze gast zal zijn is de M.M.S. Bergen, waarvan mej. G. J. Scholten de directrice is en waarvan de heer J. Bakker de kontaktman zal zijn. Uiteraard zijn ook verschillende andere leer krachten hierbij betrokken, die intussen ons produktiebedrijf en distributiecentrum in Zaandam hebben bezocht. Van de zijde van bedrijf op prijs gesteld, omdat de ze jonge mensen onze klanten en werknemers van de toekomst zijn en opmerkingen hunnerzijds ons verder inzicht in de visie van deze jeugd op ons bedrijf kunnen geven. Een leerlinge van de M.M.S. te Bergen. Hei was feest op maandag, 2 november j I. in de Supermart te Zaandam! Ter gelegenheid van het I2y2 jarig huwelijksfeest van de Heer A. G. M. Beekman werd het team uitgenodigd met echtgenoten en verloofden, naar de Wiener Eisrevue in Am sterdam te gaan. Wiener Waltz Na afloop ging het, met nog de Wiener Walzer" in het geheugen Om 18.45 uur ging het gezelschap terug naar Zaandam, waar het van ongeveer 60 personen naar Amsterdam, waar iedereen van het prachtige programma heeft genoten. gezelschap pas tegen het midder nachtelijke uur arriveerde. Geweldig Namens het hele team op deze plaats aan de heer A. G. M. Beek man en echtgenote nogmaals har telijke dank voor deze geweldige avond, die nog lang in aller her- 1 innering zal blijven! november j.l. werd filiaal Middelburg heropend als zelfbe- Foto boven: de heer J. Bongers (oud-bedrijfsleider van Middel- nas uiteraard bij deze opening aanwezig. Foto onder: het team onder leiding van de heer G. de Pundert. Het team van de supermart Vlaar- dingen onder leiding van de heer Th. Reekers (boven). Rechts: De personeelsleden van de supermart Den Helder, Juliana- plein, onder leiding van de heer J. C. Bruin.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4