KURSUSSEN IN BEELD Hoogvliet was één maand in feestroes Hoog-Soeren vol aktiviteit Nieuwe artikelen MET WITTE JAS IN 'T VERKEER 2 AH-FLITSEN In Hoog-Soeren is de afgelopen maand weer hard gewerkt om verschillende groepen personeels- I leden te voorzien van de voor hun taak benodigde theoretische ken- nis. I Achtereenvolgens waren aanwe zig: j Chefs van de afdeling groente j (foto links) Reserve-chefs voor de examen- kursus en de hoofd-caissières supermarts (zie foto's midden) Reserve-chefs voor de examen- kursus, administratrices super marts, chefs van de non-food afdelingen en de chefs kruide- nierswarenafdelingen (ziefoto s rechts j Wij zijn ervan overtuigd dat alle I deelnemers/sters nu in de praktijk reeds de vruchten plukken van I deze leerzame kursussen. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang - No. 10 November 1964 Verantwoordelijke eindredactie: F. BRANDSMA Redacteuren: G. Kortleve, J. J. M. v. d. Meer. J. C. Voskamp Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen. Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: W. Appel, P. de Beet, F. v. d. Boor. M. v. d. Brink, S. Eusman, P. Jonkergouw, J. Kuijpers, D. Lieuwen, H. Malag, A. Pilger, M. de Rijke, A. Smout, J. de Wever, H. Wijma. Th. IJpma. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché'sZaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De vorige keer hebben we gespro- j ken over de verschillende smaken in de delicata fruit serie. Er komen nu op dezelfde basis twee nieuwe smaken in de ver koop, nl.: de mintstella: deze bezit een ro mige pepermuntsmaak terwijl in de dropstella: de smaakstoffen zijn verwerkt, welke ook in drop aanwezig zijn. Ongetwijfeld zal 't opvallen dat de dropstella geen zwarte maar brui ne kleur heeft. Het is misschien interessant om daar de oorzaak van te weten. Grijparmen Bij de fabricage van de stella's wordt eerst suiker, glucosestroop en water ingekookt tot een dikke taaie brij. Verder worden er stof fen toegevoegd die straks voor een blijvende taaiheid zullen zorg- dragen. De gehele massa (de vak man zegt deeg hoewel er geen meel aan te pas komt) wordt nu op een zogenaamde koeltafel uit gegoten. Het deeg wordt tijdens het koelen steeds gekeerd teneinde de afkoeling zo gelijkmatig moge lijk te doen plaatsvinden. Hierna volgt een bewerking, het z.g. trek ken. Dit geschiedt op 'n apparaat bestaande uit 2 in elkaar grij pende armen die kunnen draaien. Minuscuul Na afkoeling wordt het nu zeer taaie deeg uit elkaar getrokken en weer samengevoegd. Deze be werking heeft tot doel, lucht in te sluiten en zodoende het deeg een luchtiger struktuur te geven. Bij voortzetting van deze bewerking worden de ingesloten luchtbellen steeds kleiner zodat ze op de duur niet meer doorzichtig zijn, maar een minuscuul klein wit bolletje vormen. Deze witte luchtdeeltjes nu vormen met de donkerbruine tot zwartgekleurde dropgrondstof fen een lichtbruine kleur. Het is begrijpelijk dat de originele drop- smaak volkomen behouden blijft. De bedrijfsleider van filiaal Santpoort, Hoofdstraat, overkwam hel volgende: De suikervoorraad in zijn filiaal was aan de krappe kant en hij be sloot om bij zijn collega suiker te halen. Hij stapte in zijn wagen(tje) en ging op weg. In zijn haast vergat hij de maximum snelheid, over schreed de 50 km grens en werd prompt aangehouden door de ver keerspolitie, die aan het controleren was. De dienstdoende ambtenaar kwam op hem af, deed het portier open en zei: ..ik begrijp, dat u haast heeft, mijnheer, maar ook voor u gelden de wetten, dus denkt u daar voortaan om". De bedrijfsleider slaakte een zucht van ver lichting en reed door. Mede door zijn witte jas hij had juist een schone aangetrokken had de verkeersagent hem voor een dokter aangezien. Een „grote promotie" voor de heer Haleber. Een maand lang is er feest gevierd in Hoogvliet, vanwege het 2-jarig bestaan van het winkelcentrum, Diverse evenementen zorgden voor extra feestvreugde De grootste attraktie evenwel was de Bier- und Weinstube. Knokkeploeg De ruimte boven onze Supermart was als uitgaanscentrum hiervoor ingericht in samenwerking met een brouwerij. Van heinde en ver kwam men naar de bovenzaal van Albert Heijn N.V. om een gezellige avond te hebben, waar bekende artiesten optraden o.m. Gert Tim mermans, Willy en Willeke Alber- ti, André van Duijn, Anneke Grön- lo en de gehele Knokkeploeg. Spaans Als sluitstuk van de feestmaand 1 trad nog op het beroemde Fiesta j „trekker" in de zaak. Gietana, een groep zingende en dansende Spanjaarden. I Nu is de rust weer teruggekeerd in Hoogvliet, maar lang zal het niet duren, want men is al weer druk bezig voor een volgende ak- tie. Dierendag 4 okt. was het Dierendag, ook in Hoogvliet. In samenwerking met 1 een vogelvereniging was er een j grote volière geplaatst in onze SM. De kinderen en vaders stonden verrukt voor de vogelkooi met 40 vogeltjes, terwijl moeder bood schappen deed. Het was een goede

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 2