Computertijdperk van start De heer K. W. Kan 40 jaar bij AH Mevr. F. Rowoud jubileerde Bijzondere aanbieding voor personeel P. M. C. - concertabonnementen Melk-Unie en Slerovita FusieAederlandse zonder betaling van cheques Melkprodukten AH huwelijks bootje AH-FLITSEN v F. Rowoud-Keller 3e van links) herdacht IS september j.l. haar datum van indiensttreding toen 7}/i jaar geleden. Omschakelen De allerlaatste woorden die deze middag gesproken werden, waren natuurlijk van de heer Kan zelf. Hij begon met op te merken, dat dit niet zo veel gebeurt, „maar", vervolgde hij: ,.Ik heb er wel te genop gezien. Het is weer mee gevallen! Ik kan het soms zelf niet indenken, dat ik al 40 jaar bij de firma werk en met plezier. Al tijd ga ik met zin naar mijn werk, al wordt het omschakelen, als je ouder wordt, wel moeilijker. Ik dank U allen hartelijk voor de woorden tot mij gesproken en voor de prachtige cadeaux." De jubilaris heeft tijdens de afge lopen 40 jaar velerlei werkzaam heden verricht, tijdens de oorlog van 1940-1945 heeft hij de interne distributie verzorgd van o.a. vis en groenten, die voor het perso neel beschikbaar werd gesteld. Hieruit is eerst de wekelijkse en nu de periodieke verstrekking voortgekomen. Tijdens deze moei lijke jaren heeft hij altijd doorge werkt, al moest hij van Oostzaan naar Zaandam lopen, op schoe nen, waarvan de zolen van oude autobanden gemaakt waren. In die tijd maakte men „een kwestie" van 1 kg. suiker! Verhuizen Uit de begintijd van zijn loop baan zijn alleen de heren J. Boom, A. Dekker en J. Meijn nog over. „Heel veel is er veranderd en vele malen ben ik „verhuisd", maar ik hoop toch nog in het nieuwe H.K. een poosje te kunnen werken." (Vervolg van pag. 1) wordt gehouden met rabatten, magazijnkosten en andere kosten. Op deze manier wordt het dus mo gelijk de optimale hoeveelheid van een bepaald artikel te bestellen. Uitbreiding Maar als het eenmaal zover is aldus de heer Brevoord dan gaan we beslist niet op onze lau weren rusten, want begin 1967 komt er alweer een uitbreiding van de huidige apparatuur in de vorm van een zgn. IBM-systeem 360, die wéér veel sneller verwerkt en weer veel meer mogelijkheden heeft. Dan begint het echte com puter-werk pas goed. We staan nu pas aan het begin van een be langrijke periode op administratief gebied. En zo'n eerste begin moet nu eenmaal goed zijn. Laten we hopen dat het loopt zoals we het ons hebben voorgesteld. Voor de concerten door het Amsterdams Kunstmaandorkest zijn nog enkele abonnementen beschikbaar. Personeelsleden of- hun huisgenoten, die niet de beschikking hebben over de benodigde P.M.C.-Cheques, worden in de ge legenheid gesteld tegen betaling van 7.per abonnement van deze bijzon dere aanbieding te profiteren. Bestellen plaats en bij de mededelingen Om teleurstellingen te voorkomen voor de geadresseerde de om- is inschrijving voor uw personeels- schrijving: „Personeelsabonne- abonnementen alleen mogelijk via storting op girorekening 1752 tnv. PMC Zaandam. Op de stortings- kaart gelieve U duidelijk te ver melden uw naam, adres en woon- Bloemen Zeven en een half jaar geleden geeft nu eenmaal een grotere vol- woonde mevr. Rowoud-Keller „in", doening, was ongeveer twee jaar gehuwd I en had daarom een zee van tijd om als inpakster voor halve dagen bij Aaa de Kometensingel in Tuin- Albert Heijn's Produktiebedrijven dorp Oostzaan is de woning gele- in dienst te treden. I ^en- die de heer en mevr- Rowoud r, bewonen. „Ik moest wel wennen! vertelt Mevr. Rowoud. Vóór mijn huwe- Vooral mevrouw heeft liefhebberij lijk was ik „hoede-modiste" en dat in een „gezellige" woninginrich- houdt natuurlijk heel ander werk ting en weet dit te accentueren met bloemschikkunstjes e.d. „Als de omstandigheden gunstig blijven haal ik ook nog wel een volgend jubileum", aldus mevrouw Rowoud. Wij wensen haar daarbij veel succes toe. in! Maar jubileum: thuis. U merkt het aan mijn k voelde me weldra Kleingoed Mevrouw Rowoud heeft steeds in de chocolade-afdeling gewerkt. Aanvankelijk bij de repen-inpak- machine, later als inpakster van het „kleingoed". Ze vindt dat het werken door gehuwde dames, die in ruime mate over vrije tijd beschikken, verre te verkiezen is boven het zich vervelen thuis of menten' Als U ervan verzekerd wilt zijn, dat U in de zaal naast elkaar komt te zitten is het noodzakelijk dat U in één betaling het door U gewenste aantal abonnementen voldoet. Dus bijv. voor 3 abonne menten betaalt U dus ineens 21,Zoals ook voor de leden van de PMC geldt, is het niet mo gelijk met voorkeur voor bepaalde plaatsen rekening te houden. Voor diegenen, die niet zo vaak in de gelegenheid zijn een concert bij te wonen, is dit een unieke gelegen heid om kennis te maken met een aantal meesterwerken van grote componisten. Nadere bijzonderheden over deze concerten zijn vermeld in de betref fende PMC-folder. Het is raad zaam alvorens U bestelt na te gaan of U na de concerten, die om ongeveer kwart over tien be ëindigd zijn, nog thuis kunt ko men. Reserveer nu reeds de avonden van 10 november 1964, 8 januari 1965 en 8 februari 1965 en bestel zo spoedig mogelijk op de juiste manier uw abonnement (en). Om dat er slechts één wijze van be stellen is, kunnen wij strikt de hand houden aan de stelregel: Wie het eerst komt, het eerst maalt". De N.V. Nederlandse Melk-Unie en de N.V. Slerovita Melkproducten hebben teneinde de rentabiliteit van hun ondernemingen te vergro ten, besloten tot een fusie. De bij deze fusie betrokken par tijen zijn van oordeel, dat een nauwe samenwerking in deze be langrijke sector van onze voedsel voorziening tot voordelen zal lei den. Een rationele verdeling van de productie over de verschillende bedrijven, de gebundelde kennis op technisch terrein, onder meer met het oog op de in de toekomst nood zakelijke nieuwbouw, en de ont wikkelingsmogelijkheden op tech nologisch gebied, zullen op de duur de resultaten gunstig beïnvloeden. De beide aandeelhouders van de N.V. Sterovita Melkproducten, Albert Heijn N.V. en de Coöpera tieve Melkcentrale g.a. (CMC), zullen hun aandelen inbrengen in de Nederlandse Melk-Unie in ruil voor aandelen NMU. Het belang van Albert Heijn N.V., dat in de N.V. Sterovita Melkpro ducten 66,6% bedroeg, zal in de NMU circa 20% zijn. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders der NMU zal wor den voorgesteld om na de daar voor noodzakelijke statutenwijzi ging de topleiding van de NMU te doen berusten bij een raad van bestuur, bestaande uit de heren R. Bakker (NMU), Ir. R. A. de Boer (NMU) en L. van der Knaap (Ste rovita). De staforganen van beide ondernemingen zullen worden ge- integreerd. Voor de werknemers zal de fusie geen nadelige gevol gen hebben, temeer daar ook in de betrokken bedrijven een schaarste aan personeel heerst. Melkexport Sterovita N.V., een zelfstandige vennootschap, waar van de belangen grotendeels buiten Nederland liggen, is niet bij deze fusie betrokken. In de komende editie AH-Flitsen zal aandacht aan dit bedrijf besteed worden. het opknappen van allerlei onbe langrijke werkjes. Voldoening Naast het financiële voordeel voelt men zich bovendien nuttiger en een grotere taak die gereed komt Albert Heijn zal zich samen met haar dochteronderneming N.V. Formosa volledig concentreren op haar taak in de detailhandel en het restaurantbedrijf. Dit is in over eenstemming met een al enige jaren geleden geformuleerd beleid, waarbij Albert Heijn direct aan de uiteindelijke verbruiker levert en niet aan de detailhandel. Op 4 september 1924 begon voor de heer Kan, werkzaam in het administratie-gebouw aan de Hoogendijk, zijn loopbaan bij Albert Heijn. Vrijdag, 4 september j.l. was voor hem ook ,,de" dag aangebroken, Deze dag begon met een huldigingsontvangst door de Raad van Bestuur, de heer H. K. Engel en de Burge meester van Oostzaan, de heer A Hes, die hem de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in Brons overhandig de en opspeldde 's Middags werd hij in de cantine van het A.G. met zijn echtgenote, die hij op het kantoor van ons be drijf heeft ontmoet, gehuldigd. De heer H. Koerse opende de bij eenkomst en herinnerde aan het feit, dat van het 77-jarig bestaan van Albert Heijn, de heer Kan er 40 jaar van heeft meegemaakt. Hij gaf als eerste het woord aan de heer G. Hoorn. „De jubilaris staat bij ons bekend, als een goed boekhouder, met een grote boek houdkundige aanleg. Met U kan men dan ook werkelijk een inte ressant boekhoud-gesprek heb ben". Getuigschrift De heer Hoorn besloot zijn toe spraak met dank aan de heer Kan te brengen voor het vele werk, dat hij voor ons gedaan heeft. Te vens overhandigde hij de jubilaris een legpenning van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel. Voor de laatste maal was er nu ook nog het befaamde, ingelijste getuigschrift van deze maat schappij. De tweede spreker was de heer H. Hooyberg, die in de periode van 1957-1962, nauw met de heer Kan heeft samengewerkt. De heer G. Vermeeren trad als derde spreker naar voren met in zijn handen een groot pak (wat Interessant een oliJkerd deed roepen, dat het 1 vast een sjoelbak was). Het pak bevatte echter een fijne projectie-tafel en was het cadeau van de afdeling. Couvert Als laatste spreker was het de beurt van de heer J. Keijzer, die namens het gehele kantoorperso neel en in zijn functie van voorzit ter van het Personeelsfonds, de heer Kan een enveloppe met in houd overhandigde. Samen 81 jaar dienstverband. De I heer A. Dekker, die verleden jaar zijn 40-jarig dienst jubileum vierde feliciteert de heer Kan. Op 4 september j.l. zijn te Kooq aan de Zaan in het huwelijk ge treden mej. N. Berghegc en de heer J. van der Kwaak. Mej. Berghege was werkzaam op de Kredit-Afdeling van het H.K. Beiden zijn zij verscheidene keren als Tante Nan en Ome Jur als leidster en leider met het Pinkster kamp meegeweest.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 4