NIEUWS UIT DE DIVISIES Divisie Utrecht Divisie Arnhem Albert Heijn aan de wieg van Waalwijk's 20.000ste Divisie SM Geslaagd Divisie Haarlem Voorlichting bedrijfsleiders in Utrecht Over comestibles spreken vereist kennis van talen en kookboeken Speculaas proeven in filiaal Sittard AH-FLITSEN Op de foto: van links naar rechts: Harry de jongste bediende, de BL de heer A. H. P. Jurgens, mevrouw Rademakers (moeder van de le caissière, die naast haar dochter mej. A. Rademakers staat). Op 25 augustus 1964, des n.m. te 10 uur, werd in het St. Nicolaas Ziekenhuis te Waalwijk geboren Huibertus Cornelis Thomas Luciana van Strien. zoon van Thomas Cornelis van Strien en Lucia Petronella Verschure. wonende Noordstraat 15S, Waalwijk. Deze blijde gebeurtenis was op zichzelf niets bijzonders, maar voor de gemeente Waalwijk en voor de ouders van Huub was het dat wel. De pasgeborene was n.l. de 20.000e inwoner en daarmee stonden hij en zijn ouders in de volle belangstelling Geluidswagen Woensdag' 14 oktober 1964 werd op het Divisiekantoor te Utrecht voorlichting; gegeven aan 20 BL's door de Fa. Boas-Amsterdam. Dc voorlichting werd gegeven door Drs. Konijn en diens medewerker de heer Schakel (Horeeaf Vakschool). Op 26 augustus werd de jongge- Ziekte borene plechtig ingeschreven in Mej. M. Linders verkoopster in het bevolkingsregister en werd filiaal Weert is reeds ziek van vanaf het bordes van het raad- maart 1964. huis de proclamatie voorgelezen, waarna het heuglijk nieuws aan i Mej J. Smits, verkoopster filiaal - 1 Eindhoven Markt is reeds ziek de bevolking van Waalwijk met behulp van een geluidswagen be kend werd gemaakt. Verrassing De bedrijfsleider van ons filiaal te Waalwijk de heer P. J. Fait rea geerde onmiddellijk op dat nieuws, door de gelukkige ouders namens de direktie van Albert Heijn N.V. geluk te wensen met de medede ling dat een verrassing zou volgen bij thuiskomst van moeder en zoon op 8 september om 18.00 uur. Op het afgesproken tijdstip ver scheen onze bedrijfsleider met een fotograaf in de Noordstraat 158 met een prachtige mand levens middelen, welke hij namens de directie Albert Heijn N.V. aan de ouders van Huub aanbood. vanaf 14 september j.l. en zal bin nenkort in de polikliniek te Leiden worden opgenomen. Wij wensen beide dames van harte beterschap en hopen hen spoedig in onze filialen gezond en wel terug te zien. Jubileum Op 1 oktober 1964 was het 12'/2 jaar geleden, dat de heer Tliewis- sen zijn loopbaan als bediende in het filiaal Kon. Emmaplein te Maastricht begon. Van 1960 tot eind 1962 was hij werkzaam als vervanger in Rayon Zuid en op 1 december 1962 volgde de aan stelling als BL van filiaal Hoens- broek. Zijn vrije tijd besteedt hij voorna melijk aan het voetballen. Sedert hij BL van fil. Hoensbroek is, speelt hij regelmatig in het eerste elftal van EHC (Emma/Hoens- broek/Combinatie), le klasser in afd. F amateur, welke club de leiding heeft in genoemde afdeling. Namens de directie en de divisie Arnhem brachten de heren Ruys en Kerkhoff hem op deze feeste lijke dag het cadeau en felicitaties. Ook het personeel feliciteerde hem en zijn echtgenote en overhandig de hem een passend cadeau terwijl zij mevrouw Thewissen bloemen aanboden. Huwelijk Mej. A. Rademakers is op 30 sep tember in het huwelijk getreden met de heer J. Boosten. Mutaties De heer Fr. Vergossen tot 29 sep tember j.l. BL van filiaal Heerlen is met ingang van genoemde da tum in opleiding voor BL-Super- mart. Zijn adres is thans Gladio- lenstraat 3, Eindhoven. Op 5 oktober j.l. werd de heer A. H. P. Jurgens als BL aangesteld in filiaal Sittard. Hij trad in dienst in september 1959 te Valkenburg, daarna werd hij overgeplaatst naar Kerkrade en vanaf februari '64 was hij in Rayon Zuid werkzaam als vervan ger. Samen met het personeel kwam hij op een idee om de vei-koop van speculaas te stimuleren en wel door een „Bakker" de speculaas in zijn zaak te laten proeven. De rol van bakker speelt de jongste bediende Harry. Communicatie Namens het hoofdkantoor waren aanwezig de heren; Pieters en v. Veen, afd. Inkoop, Ir. Hes (TRO) en de heer E. de Groot (Verkoop). De heer L. M. de Haas, divisie leider, opende de bijeenkomst. Enige tijd geleden was de be hoefte aan voorlichting omtrent comestibles door enkele bedrijfs leiders naar voren gebracht. Het resultaat hiervan werd nu deze morgen verwezenlijkt. Voorrecht Drs. Konijn vond het een voor recht in LTtrecht te komen spre ken over comestibles. „Zo iets is voor mij een feestelijke gelegenheid"aldus Drs. Konijn. ..Verwacht u van mij niet te veel, u :ult niet veel leren deze morgen. Om over comestibles te kunnen spreken klanten goed advies te geven moet u zichzelf de kennis eigen ma ken door o.a. recepten te lezen, alge talenkennis, kookboeken van uw eigen vrouw lezen en zelf eens iets feestelijks klaar te maken", aldus Drs. Konijn. Met liefde Het moeilijkste deel der comesti bles zijn de sausen, waarover uit voerig werd gesproken. Hierna werden zeer veel artikelen gekeurd, vergeleken en tegen el kaar afgewogen. De Tabasco sauce liet de heer De Haas per soonlijk proeven. De heer J. H. W. Auf dem Brinke bracht dank uit aan Drs. Konijn en zijn medewerker de heer Scha kel en merkte op dat een gesprek over artikelen met liefde gevoerd een lust is er naar te luisteren. Smaak „Aan het begin merkte men niet veel van u te zullen leren, niets is echter minder waar. U. hebt ons steun ge geven voor de verkoop en ons advies zal nu meer gericht kunnen zijn. Er zijn zoveel mogelijkheden door u verteld om een gerecht te bereiden, dat wij nimmer kunnen zeggen: dit is mijn smaak niet", aldus de heer Auf dem Brinke. Na afloop vertelde de heer Pie ters (Inkoop) nog het een en ander over zwarte bessen en ker sen-vruchtendrank alsmede over de blikjes prima jam, abrikozen- en marmelade-smaak. Tips De heer L. M. de Haas besloot deze morgen en dankte de heer Pieters voor de uiteenzettingen. „Als U tips heeft of problemen laat ze ons weten, mocht U ideeën hebben omtrent de inkoop van nieuwe ar tikelen, we zullen trachten ze op te lossen," aldus de heer De Haas. „Nu hebben we toch ook bereikt dat de Fa. Boas, welke toch wer kelijk uniek is voor Nederland, ons deze voorlichting heeft gege ven. In uw belangstelling beveel ik U het Life platen-koekboek aan. Laat de komende maanden het comestiblesvak 100% in orde zijn. Leer proeven, U bent geïnfor meerd, betrek Uw personeel hier ook in," aldus besloot de heer De Haas deze bijeenkomst. Aanstelling De heer A. Zwijgers, res.-chef Di visie Utrecht is per 28 september 1964 aangesteld tot bedrijfsleider van filiaal Geldermalsen. Pensioen 8 oktober j.l. is de heer O. J. Teu- bler, bedrijfsleider filiaal Amers foort, Euterpeplein, met pensioen gegaan. In een volgend nummer hopen wij hier nader op terug te komen ter gelegenheid van het officiële af scheid op het divisiekantoor te Utrecht. Overplaatsing 8 oktober j.l. is de heer R. Hengst voorheen bedrijfsleider van filiaal Hilversum, Dr. Cuyperplein, aan gesteld tot bedrijfsleider van fi liaal Amersfoort, Euterpeplein. Studie Mej. A. v. d. Dolder, werkzaam in filiaal Naarden is gaan studeren voor het diploma Huishoudelijke artikelen. Geslaagd De heren P. H. Snel, ass.-bedrijfs- leider fil. Amersfoort, Euterpe plein, A. van 't Ende, amb. div. Utrecht en H. M. Jansen uit filiaal Bilthoven zijn geslaagd voor het diploma Aardappelen, Groente en Fruit. Rectificatie In ons septembernummer meldden wij de geboorte van een dochter van de heer en mevrouw Kooyman- Emelaar, de naam werd door ons foutief vermeld n.l. Mariam. De juiste naam is Miriam. Huwelijk 17 september j.l.: de heer A. No- rel en mej. M. v. d. Brug. De heer Norel is werkzaam in fil. Ermelo als 1ste bediende. 14 oktober j.l.: de heer D. Rooi- vink en mej. A. C. van 't Net. De heer Roolvink is werkzaam in fil. Hilversum, Van Hogendorplaan als ass.-bedrijfsleider. 16 oktober j.l.: de heer A. Lodder en mej. F. v. Woudenberg. De heer Lodder is werkzaam in fil. De Bilt als ass.-bedrijfsleider. 1006 De heer Th. Bos, bedrijfslei der, slaagde voor het diploma vleesverkoop de heer F. Visser slaagde voor het vakdiploma aard appelen, groente en fruit: de heer D. H, Schleiffert eveneens voor het vakdiplo- ma aardappelen, groente en fruit. 1006 Mejuffrouw Chr. M. Jansen hoopt op 16 oktober a.s. in het huwelijk te treden met de heer H. Bakker. 1035 de heer A. N. van Ingen slaagde voor het vakdiploma aardappelen, groente en fruit. Zieken Tengevolge van een auto-ongeluk op donderdag 8 oktober, is de heer Prins, bedrijfsleider filiaal Hippo- lytushoef, opgenomen in het zie kenhuis te Dokkum. Op weg naar Dokkum, voor een bezoek aan familie, begon zijn wagen te slippen, geraakte in de berm, sloeg een paar maal over de kop en kwam tenslotte in een naast de berm gelegen sloot te recht. De verwondingen, die zich aanvan kelijk ernstig lieten aanzien, vielen gelukkig mee. In het ziekenhuis constateerde de behandelende arts een kaakfraktuur en een dubbele neusbreuk. Volgens de laatste be richten gaat het goed met hem ën hoopt hij over twee weken het zie kenhuis te kunnen verlaten. Na mens de divisie Haarlem wensen wij hem een spoedig herstel toe. De heer G. C. Dekens, bedrijfs leider filiaal Heemstede, Raadhuis straat en de heer J. de Jong be- drijfsleider filiaal Wassenaar, Joh. de Witstraat zijn al geruime tijd aan hun bed gekluisterd. Wij wen sen beide heren een algeheel her stel toe. Geslaagd De heer W. Andringa, bediende in filiaal Voorschoten, Willem de Zwijgerlaan, slaagde voor zijn kruideniersvakdiploma. Proficiat Overplaatsing De heer C. P. Zwetsloot, bedrijfs leider filiaal Heemstede, Bronstee- weg, is m.i.v. 28 september over geplaatst naar de Supermartdivi- sie II, waar hij in opleiding gaat voor de functie afd.-chef kruide nierswaren. Huwelijk 23 september traden in het huwe lijk mej. Janny Hoogzaad, ver koopster filiaal Santpoort, Hoofd straat en de heer Jan Kaandorp. 24 september traden in het huwe-j lijk mej. Corrie de Wit, verkoop-' ster filiaal Krommenie, Heilige- weg en de heer Kees de Boer. Geboren Op 24 september werd geboren: Wilco Hans, zoon van de heer en mevrouw Marinus. De heer PI. R. Marinus is ass.-chef in de divisie Haarlem. 29 september werden de heer en mevrouw Ten Wolde-Musk ver blijd met een dochter, Evelien. De heer Ten Wolde is ass.-chef in de divisie Haarlem. 30 september werden de heer en mevrouw v. d. Veld-de Groot ver blijd met een dochter, Mary. De Heer L. A. M. v. d. Veld is res.- chef in de divisie Haarlem. Opening Op donderdag 1 oktober werd fi liaal Jan van Goyenstraat te Heemstede heropend als ZB. In zijn openingswoord wenste de di visieleider, de heer J. Rozema, de bedrijfsleider de heer L. Fehling en zijn team veel sukses toe.

Personeelsbladen | 1964 | | pagina 6